rozdeleni sekce eBook hardware

Máte nápad, jak vylepšit toto fórum... (Your ideas)

Moderátor: Knihovníci

Čtenář

rozdeleni sekce eBook hardware

Příspěvekod Hobbit_ » 11 úno 2011 09:56

Zdravim ve spolek.
Mozna by stalo za zvazeni udelat subfora v sekci eBook hardware podle jednotlivych vyrobcu.
Osobne si myslim, ze by to zprehlednilo tuto sekci, clovek by pak podle vyrobce videl jenom odpovidajici temata a nemusel prochazet temata vztazena k cteckam jinych vyrobcu.

Vychazim jednak z toho, co zazivam na vsech moznych forech, tzn lidi neumi nadepsat spravne novy topic, toto by mohlo vnest zprehledneni systemu.

...a ne ze si nekdo udela moji voodoo panenku, je to jenom navrh
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates, Apache inside.

Mudrc

Re: rozdeleni sekce eBook hardware

Příspěvekod marty63 » 11 úno 2011 10:02

Jsem pro :idea:

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 11 úno 2011 12:05

Muzes napsat seznam vyrobcu, kteri by se tam vyskytovali? Myslim ti, kteri maji smysl uvadet zvlast. Pak by bylo jedno spolecne pro zbytek

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 11 úno 2011 12:18

co takto oddelit citacky od HW celkove?
a potom pripadne rozdelit na Kindle a ostatne :-)
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Příspěvekod Xlendi » 11 úno 2011 13:36

Jako nápad zajímavé, ale já si ale osobně nemyslím, že to je vzhledem k trafiku na fóru třeba. Jinak Kindle by v současnosti možná zaslouhoval vlastní sekci, ale je někdo schopen říct, jak to bude za půl roku, za rok? Co když někdo přijde s kvalitativně lepším a s cenově srovnatelným lepším přístrojem? Co když se třeba Sony pochlapí a vydá dotykovou čtečku na základě současného typu PRS-650 podporující nativně doc, pdb a djvu a za cenu kolem 160$?

Spíš mě přijde užitečné uvažovat o spojení příbuzných témat v sekcích software a hardware. Navrhoval bych sekci "e-inkové čtečky" a v ní následující podsekce:

Kindle
Sony
PocketBook
ostatní

Ale dávám skutečně na zvážení, zda je třeba se současným stavem něco dělat.

Mudrc

Příspěvekod idle » 11 úno 2011 13:40

Xlendi píše:Jako nápad zajímavé, ale já si ale osobně nemyslím, že to je vzhledem k trafiku na fóru třeba. Jinak Kindle by v současnosti možná zaslouhoval vlastní sekci, ale je někdo schopen říct, jak to bude za půl roku, za rok? Co když někdo přijde s kvalitativně lepším a s cenově srovnatelným lepším přístrojem? Co když se třeba Sony pochlapí a vydá dotykovou čtečku na základě současného typu PRS-650 podporující nativně doc, pdb a djvu a za cenu kolem 160$?

Spíš mě přijde užitečné uvažovat o spojení příbuzných témat v sekcích software a hardware. Navrhoval bych sekci "e-inkové čtečky" a v ní následující podsekce:

Kindle
Sony
PocketBook
ostatní

Ale dávám skutečně na zvážení, zda je třeba se současným stavem něco dělat.

Když už, tak bych asi přidala sekci i pro Hanlin, taky už mají těch typů relativně dost. Ale nakolik je to rozdělení potřeba si netroufám odhadovat.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Čtenář

Příspěvekod Hobbit_ » 11 úno 2011 15:01

Kdyz se zmeni "provoz" okolo nejake ctecky, potazmo jejiho vyrobce, nic se nestane, proste se vic bude diskutovat v jine sekci. Nicemu to neublizi a nic se nestane.
Pokud naroste provoz okolo vyrobce, ktery nema svoji sekci, je ten nejmensi problem subforum pridat a prehazet tam odpovidajici temata.

navrhoval bych to asi takto:
Amazon (Kindle)
Sony
Hanlin
pak jeste mozna: pocketbook a nook
sekci "ostatni" nema cenu vytvaret, proste ty prispevky zustanou tam, kde jsou ted.

Ze zkusenosti take vim, ze nema cenu delat hodne dlouhou stranku (rozdeleni HW sekce uz v zakladnim menu), rozumnejsi je hlubsi struktura, je prehlednejsi.
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates, Apache inside.

Mudrc

Příspěvekod Xlendi » 11 úno 2011 16:32

Pokud vím, tak Nook u nás nemá moc velké rozšíření, do ČR se moc nedováží (Barvič a Novotný jsou světlou výjimkou - až do verze Kindle 2 jsem byl ochoten tvrdit, že je Nook lepší čtečka než Kindle, teď Nook zclea nelogicky vydal barevou LCD verzi a tímto "downgradem" se poněkud vyřadil). Spíš je tady dost více či méně šťastných majitelů PocketBooků, protože jsou hodně nabízeny i např. v Mironetu, na Mallu a ostatně i v Alze.

Zpět na Kniha nápadů