Databáze

Máte nápad, jak vylepšit toto fórum... (Your ideas)

Moderátor: Knihovníci

Knihovník

Databáze

Příspěvekod linky » 15 zář 2009 21:24

Zdravim. Napadla mě jedna věc - myslim si že databáze mají s programovacíma jazykama poměrně málo společnýho a tak je podle mě dobrej nápad založit do sekce s IT knihama i subfórum Databáze.co vy na to? navíc když jsem hledal nějakou literaturu o mysql, moc toho ani hledání nenašlo a když už, tak linky buď byly mrtvý anebo ty knihy byly tak zahaluzený někde, kde bych je bez hledání sotva našel.takle by byly databáze hezky na jednom místě ;-)
Obrázek

Dominus meus Satan est!!!

To, co na fórum dávám nemusí být moje dílo ani můj upload, takže když se stane, že zveřejním něco co pochází od vás, napište PM ať to k tomu napíšu ;)

UŽ MĚ FAKT NES**TE A ČTĚTE PRAVIDLA !!! !!! !!!

Mudrc

Re: Databáze

Příspěvekod idle » 15 zář 2009 21:30

linky píše:Zdravim. Napadla mě jedna věc - myslim si že databáze mají s programovacíma jazykama poměrně málo společnýho a tak je podle mě dobrej nápad založit do sekce s IT knihama i subfórum Databáze.co vy na to? navíc když jsem hledal nějakou literaturu o mysql, moc toho ani hledání nenašlo a když už, tak linky buď byly mrtvý anebo ty knihy byly tak zahaluzený někde, kde bych je bez hledání sotva našel.takle by byly databáze hezky na jednom místě ;-)

A nechceš třeba rovnou udělat subfórum zvlášť pro mysql, zvlášť pro MS SQL, zvlášť pro Oracle, ať je to jó přehledný? :)
IMHO tu přesně od toho to vyhledávání je, abys našel, když hledáš něco konkrétního. Jinak se tu z těch škatulek každý zblázní.
Zase tolik těch vláken v těch IT sekcích není, aby bylo potřeba je dělit ještě podrobněji.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 15 zář 2009 22:42

ja som daval knihy o databazach do temy o Windows pretoze to boli o sprave systemov a navyse na baze MS

navrhoval som topic o grafickych programoch
ale zatial sa to neujalo

chapem vsak ze urobit jednoduche a prehladne rozdelenie knihy
aby nebolo privela skatuliek, je naozaj problem ..
ale diskusia o tom je urcite prinos ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihovník

Příspěvekod linky » 16 zář 2009 07:41

to je přesně to o čem mluvim.
- knih o databázích tu je málo
- tudíž se špatně hledaj protože jeden je dá do programovacích jazyků a druhej do WIndows
- když už tu ty knihy jsou, tak jsou linky buď už mrtvý anebo sou zahrabaný někde hluboko v topicu, kde je člověk najde ručně tak za hodinu
Obrázek

To, co na fórum dávám nemusí být moje dílo ani můj upload, takže když se stane, že zveřejním něco co pochází od vás, napište PM ať to k tomu napíšu ;)

Knihovník

Příspěvekod linky » 16 zář 2009 07:44

idle píše:
linky píše:Zdravim. Napadla mě jedna věc - myslim si že databáze mají s programovacíma jazykama poměrně málo společnýho a tak je podle mě dobrej nápad založit do sekce s IT knihama i subfórum Databáze.co vy na to? navíc když jsem hledal nějakou literaturu o mysql, moc toho ani hledání nenašlo a když už, tak linky buď byly mrtvý anebo ty knihy byly tak zahaluzený někde, kde bych je bez hledání sotva našel.takle by byly databáze hezky na jednom místě ;-)

A nechceš třeba rovnou udělat subfórum zvlášť pro mysql, zvlášť pro MS SQL, zvlášť pro Oracle, ať je to jó přehledný? :)
IMHO tu přesně od toho to vyhledávání je, abys našel, když hledáš něco konkrétního. Jinak se tu z těch škatulek každý zblázní.
Zase tolik těch vláken v těch IT sekcích není, aby bylo potřeba je dělit ještě podrobněji.

proč by se měl ze škatulek každej zbláznit? dyť to je úplně primitivní. chci postnout příručku k photoshopu, tak jí dám do grafiky. Chci postnout knížku o mysql tak jí dám do databází. Chci postnout knížku o programování v C nebo Basicu tak jí dám do program. jazyků. U IT literatury si myslim že to škatulkování je nutnost jinak v tom bude prostě bordel. Navíc IT knihy maj tu výhodu, že škatulkovat jdou, narozdíl od jiné literatury...
Obrázek

Mudrc

Příspěvekod idle » 16 zář 2009 07:49

linky píše:
proč by se měl ze škatulek každej zbláznit? dyť to je úplně primitivní. chci postnout příručku k photoshopu, tak jí dám do grafiky. Chci postnout knížku o mysql tak jí dám do databází. Chci postnout knížku o programování v C nebo Basicu tak jí dám do program. jazyků. U IT literatury si myslim že to škatulkování je nutnost jinak v tom bude prostě bordel. Navíc IT knihy maj tu výhodu, že škatulkovat jdou, narozdíl od jiné literatury...

No mně to může bejt jedno, nejsem moderátor, ale fórum je třeba taky udržovat, a čím víc budeš mít škatulí, tím horší to bude. A dřív nebo později stejnak narazíš na knihy, který se budou hodit do více škatulí, a co pak s nimi?

Je to jenom můj dojem, uvidíme co na to "vedení".
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 16 zář 2009 11:35

Kód: Vybrat vše
narazíš na knihy, který se budou hodit do více škatulí, a co pak s nimi?

toto je vazna otazka !
neviete niekto ako to riesia inde ?
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka

Pisálek

Příspěvekod ACCNT » 16 zář 2009 13:22

inde nerobia take triedenie, lebo vedia, ze ludia to nebudu dodrziavat a kto sa ma potom o to starat?
niektore zmazane knihy z mojich topicov su tu:
rapidshare.com/files/151747403/links.txt

Knihovník

Příspěvekod linky » 16 zář 2009 23:56

univerzálně - co zavání databázema, do databází...
Obrázek

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 17 zář 2009 08:17

Databazy uzko suvisia s programovanim a na nasom trhu nieje az tolko knih aby sa oplatilo robit vlastny topic. O chvilku by sme tu mali kopec poloprazdnych topicov, ktore nemaju viac ako 20 prispevkov. Ked uz to chceme odlisovat, tak preco nespravit zoznam knih v sekcii Tvorba SW a ten zoznam rozdelit podla jazykov/databaz... Podla mna to staci....
edit: Ked uz pridat novu sekciu, tak potom skor sekciu Grafika, graficke programy a fotografia, ta by mala asi vacsi zmysel.....
Ak mi chcete podakovat, tak prispejte na chod tohto fora. Viac info tu.
Kto nevie ako na TRANCE, nech klikne na tento link.
Nebudte lenivi!!! POUZITE HLEDAT!!!!!
Search (vyhľadávací) plugin pre Firefox 2+ a IE7+ na Ebookforum.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 17 říj 2009 18:01

no mne uz dlhodobo chyba sekcia grafiky
knihy a Photoshope, AutoCADe a pod ...

navrhujem dat bud dalsiu sekciu, alebo priradit ich oficialne k Tvorbe webovych stranok
analogicky databazy by sme mohli priradit k Tvorbe SW
event knihy o sprave databaz by mohla byt priradena k Windows alebo Linux
podla toho na akom OS bezia, alebo od akeho vyrobcu SW su

inak suhlasim s Linkym
rozdelenie knih na tomto fore uz dlhodobe vnimam ako nedostatocne
a navyse mi chyba nejaka diskusia o tomto probleme
(nastastie je tu tento topic)
tlacitko HLADAT

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 17 říj 2009 23:26

a este velmi prevelmi by sa zisiel samostatny topic na knihy o uceni jazykov
tam by mohli byt aj programy-knihy na ucenie napr Langmaster a pod ...
alebo priradit to k encyklopediam? - no ale ....
tlacitko HLADAT

Analfabet

Příspěvekod PetrC » 26 říj 2009 11:44

At se udela jakykoliv system trideni skatulkovani, vzdy to "zkolabuje" na tom, ze to urcita skupina lidi nebude dodrzovat. Staci se podivat do vlastniho PC a ruku na srdce, mate tam vse "zaskatulkovane" ??? :-)

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 26 říj 2009 13:30

no niektore veci sa priamo ziadaju
a tie by sa mohli spravit
napr mierne rozdelit NAUCNU literaturu podobne ako je rozdelena IT literatura
to by urcite prospelo...

len nechapem preco sa nevyjadria admini a moderatori ... ... :-?
tlacitko HLADAT

Zpět na Kniha nápadů