Palmknihy a vodoznak s Vaší adresou

Aktuality, zajímavosti, oznámení... (Current news)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Palmknihy a vodoznak s Vaší adresou

Příspěvekod marty63 » 09 zář 2011 15:10

Zakoupil jsem na Palmknihách ebook "Slechta-Strepy z Apokalypsy" a dost mě překvapilo, že zřejmě v rámci sociálního DRM začali dávat (testováno na formátu PDF) navíc do spodní části každé stránky vodoznak s Vaším jménem a plnou adresou (tedy registrační údaje). Pokud to čtete na čtečce, je to značně malé, takže asi nehrozí, že by v narvaném metru Vám někdo tu adresu okouknul. Ale na počítači už je to dobře čitelné. A tablet? Nevím. Tak nevím, jestli je to krok správným směrem.
Navíc to udělali bez jakéhokoliv upozornění.
Co si o tom myslíte?

Mudrc

Re: Palmknihy a vodoznak s Vaší adresou

Příspěvekod idle » 09 zář 2011 15:18

marty63 píše:Zakoupil jsem na Palmknihách ebook "Slechta-Strepy z Apokalypsy" a dost mě překvapilo, že zřejmě v rámci sociálního DRM začali dávat (testováno na formátu PDF) navíc do spodní části každé stránky vodoznak s Vaším jménem a plnou adresou (tedy registrační údaje). Pokud to čtete na čtečce, je to značně malé, takže asi nehrozí, že by v narvaném metru Vám někdo tu adresu okouknul. Ale na počítači už je to dobře čitelné. A tablet? Nevím. Tak nevím, jestli je to krok správným směrem.
Navíc to udělali bez jakéhokoliv upozornění.
Co si o tom myslíte?

A dřív to tam nebylo? Já mám stažený epub a v tom je akorát vložená jedna stránka s těmi údaji, přesně jak se říkalo. PDF jsem nezkoušela, to neužiju.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 09 zář 2011 15:35

Vložená stránka tam je, to jo, ale navíc jsou tam právě ty vodoznaky na každé stránce...
Je to jen u PDF, u těch ostatních formátů ne - asi to tam nejde dát.

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 10 zář 2011 22:00

Knížka je to fajn, ale ten vodoznak mě docela štve. Bohužel, jejich způsob výroby "EPUB" či "MOBI" moje čtečka Pocket Book PB902 nezkousne.

Mudrc

Příspěvekod idle » 11 zář 2011 08:36

Tak jsem to začla zkoumat (tu zakoupenou knihu jsem ještě nečetla) a taky nejsem zrovna nadšená. Mám na čtečce FBReader a Coolreader, a ten FBReader se k tomu staví trošku nešťastně - je ochoten lámat slova před písmenky s diakritikou. V CoolReaderu je tohle v pořádku, ale zase z nějakého důvodu používá pro kurzívu úplně jiný font než pro zbytek textu. O fous snesitelnější než ten první případ, ale stejně...
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 11 zář 2011 10:31

Ferino, moc díky, funguje. Akorát upozornění, PDF jsem musel odemknout pomocí "PDF Decrypt", jinak to ten Briss neudělá. :D :D

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 11 zář 2011 10:56

Ta knížka tady je v *.doc, takže je zbytečné to dem dávat. Já jsem zastáncem toho, že když si ebook můžu koupit, tak ho nezveřejním. Ovšem v případě takovéhle prasárny bych klidně byl i pro zrušení doby hájení. To je mi milejší klasické DRM.

Zpět na Nástěnka