Výzva na obranu kopírování

Aktuality, zajímavosti, oznámení... (Current news)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2010 02:26

Výzva na obranu kopírování

Příspěvekod Xeelee » 30 dub 2011 21:54

(Omlouvám se za předchozí příspěvek s ostrými odkazy. FerryH mě o tom neinformoval a mě to nenapadlo.)
Obrázek

Ministerstvo kultury se před rokem pokusilo protlačit novelu kopírovacího zákona (jemuž jaksi ze zvyku říká autorský zákon, ačkoliv s autory má pramálo společného). Převážnou část novely napsali kolektivní správci OSA, Dilia, Intergram, OOA-S a Gestor. Tato novela byla následně uživateli Internetu, odbornou veřejností a hlavně knihovnami razantně odmítnuta. [1]

Letos ministerstvo navštívili zástupci vydavatelského průmyslu, aby společně s další novelou, která má reagovat na evropské směrnice, prosadilo do zákona i zákaz stahování. Ten chtějí nahrávací korporace vynutit odpojováním od internetu. Důvodem těchto drastických zásahů do IT sektoru je udržení zisků nahrávacích společností, snažících se o zachování zastaralého obchodního modelu.

Ministerstvo kultury vypsalo po loňském skandálu veřejnou konzultaci k přípravě novely kopírovacího zákona. Tuto sobotu končí termín pro podávání podnětů k novele. Je na čase převzít iniciativu a ukázat ministrovi kultury, že IT sektor a veřejnost chtějí využívat moderní technologie bez omezování zastaralými zákony.

Proto vznikla Výzva na obranu kopírování [2], která shrnuje návrh kopírovacího zákona, kterým se do oficiální konzultace zapojila Pirátská strana. [3]

Obracíme se na vás s prosbou, abyste v neděli 1. května poskytli Výzvě na obranu kopírování maximální možnou publicitu tak, aby ji podepsalo co nejvíce lidí. Cílem je, abychom ministerstvo kultury donutili respektovat zájmy veřejnosti a IT sektoru. Všem zainteresovaným serverům bude na portálu poskytneme prostor pro logo s odkazem.

PODEPSAT PETICI
Kód: Vybrat vše
http://www.kopirovanijezadarmo.cz/

Kód: Vybrat vše
[1] http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/kci:antiosa

[2] http://www.kopirovanijezadarmo.cz/

[3] http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/kci:cons:kozak

e-bookoví piráti prej nejsou pokrytci... když sosáte knížky, tak musíte taky podepsat… :))) jinak vám prej bude smazanej account na tranzu… :)) pokrytectví u sosáčů se netoleruje... :)))

Zpět na Nástěnka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků