Proc linky do kodu??

Aktuality, zajímavosti, oznámení... (Current news)

Moderátor: Knihovníci

Knihovník

Re: Proc linky do kodu??

Příspěvekod Flynne » 30 zář 2011 16:00

To, že ti připsal mod červeně svou poznámku do "tvého" příspěvku je zcela v pořádku a děje se tak na všech seriózních fórech. Moderátoři využívají svých pravomocí, které jsou pro ně víceméně pravidly tak, jako pro běžné uživatele pravidla fóra. Při registraci bývá zvykem, že administrátor chce potvrdit od nováčka, že pravidla četl a že s nimi souhlasí. Většinou nikdo pravidla nečte, ale to je jeho problém. Když se pak dostane do rozporu s nimi (s těmi pravidly), zasáhne moderátor a buď rád, že na tomto fóru nemá pravomoci tak velké jako na jiných fórech. Za smazání poznámky moderátora bys jinde dostal ban.
Jinak s tebou souhlasím, že dávat linky do code je hovadina, protože to narušuje souvislost příspěvku. Při tom o nic nejde, stejně si zájemce link zkopíruje a otevře v jiném okně, pouze ho to zdržuje a určitě také rozčiluje. Nevidím v tom logiku a ještě mi to nikdo nevysvětlil. Jediné, co vím, že linky v code používají warez fóra.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 30 zář 2011 20:38

Za smazání poznámky moderátora bys jinde dostal ban.

obavam sa ze Flynne ma pravdu
to je dost vazna vec ...
a neviem ci Ti to nehrozi aj dodatocne :twisted:
ono nejake pravidla musia byt :!:

akorat jeho cervene vylevy ktere k tomu pripsal jsem ze sveho prispevku smazal (nebyly k tematu
a krome toho je to muj prispevek, ne jeho, on si muze klidne napsat vlastni pod to nebo mi poslat SZ).

cervene poznamky su aj ako informacia pre ostatnych
sluzia na upozornovanie na pravidla a ich dodrziavanie vsetkych co to citaju
vlastny prispevok pisem vtedy ked Ti odpovedam alebo komunikujem v teme
PM pouzivam vtedy ked nechcem nieco davat na verejnost

pokial viem nepisal som Ti vylevy
ale jednoduchu poznamku:

poznas pravidla tohto fora?
treba pouzivat CODE
na odkazy mimo fora
misojogi

alebo
prosim pouzivat code
podla pravidiel tohto fora
Misojogi

alebo
code doplnene
podla pravidiel fora
misojogi

alebo
prosim dodrziavat pravidla tohto fora
a davat na externe odkazy CODE
Misojogi

neviem teraz ktora z tychto to bola
ale vsetky vecne upozornuju na dodrziavanie pravidla ktore sa kazdy novy clen zaviazal dodrziavat
takze zmazanim takejto poznamky si vazne narusil pravidla tohto fora
som zvedavy ako sa to bude riesit
ja som v tomto pripade za uz vyssie spominane standardne riesenie ktore sa pouziva aj na inych forach .... banan.

co sa tyka spominaneho navrhu na upravu PHP kodu tak je to dobry napad
ale az bude mat vrchny admin cas, co bude tak najskor za pol roka .....
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Analfabet

Příspěvekod fanoush » 30 zář 2011 22:46

misojogi píše:
Za smazání poznámky moderátora bys jinde dostal ban.

obavam sa ze Flynne ma pravdu
to je dost vazna vec ...

Hmm, to jo, verim ve stredoveku by to bylo nejmin na popravu ;-)

misojogi píše:cervene poznamky su aj ako informacia pre ostatnych
sluzia na upozornovanie na pravidla a ich dodrziavanie vsetkych co to citaju

Pokud uz ta poznamka nedava smysl protoze se vztahuje k necemu co uz v prispevku neni, tak mi prijde spis matouci nez informativni

misojogi píše:pokial viem nepisal som Ti vylevy
ale jednoduchu poznamku:

poznas pravidla tohto fora?
treba pouzivat CODE
na odkazy mimo fora
misojogi

Neco takoveho to bylo, cili vzkaz adresovany pro mne ktery mohl byt klidne jako SZ. Nebo pokud to melo byt jako verejna reakce tak proc to rovnou nenapsat jako normalni prispevek?

misojogi píše:takze zmazanim takejto poznamky si vazne narusil pravidla tohto fora
som zvedavy ako sa to bude riesit

Hmm, pravidlo ze autor prispevku nesmi svuj vlastni prispevek editovat a odstranovat tim vzkazy moderatoru jsem asi teda prehledl :-)

JInak abych zhrnul co se stalo:
Jsem tady novacek. Psal jsem do sekce e-book hardware svuj prvni prispevek - inzerat ze prodam ctecku Nook WiFi. Do inzeratu jsem vlozil link (cili napsal text zacinajici http:// ) , ktery vedl na stranky s vice informacema o te ctecce. Pote co jsem inzerat vlozil prislo mi ze prispevek ceka na schvaleni adminem. Hmm, OK. Druhy den byl prispevek zverejnen, koukam ze jsou linky opravene na vyrazy s [code] a je tam cerveny vzkaz ktery jsem chapal jako soukromy a upozornujici na to ze jsem poruzil zdejsi pravidlo. Linky s [code] jsem teda nechal tak jak vyhovuji pravidlum, vzkaz jsem vzal na vedomi a smazal ho protoze, jak uz jsem psal, nedavalo mi zadny smysl aby tam zustaval. Po editu mi to zase napsalo ze musim zase pockat na schvaleni adminem (to jsem fakt necekal, kdybych to vedel vykaslu se na to) a post a cely topic zase zmizel (coz jsem taky necekal, tipoval bych ze se aspon necha puvodni verze pred schvalenim zmeny) Pak jsem psal uplne jiny prispevek ktery opet cekal na schvaleni, byl za par hodin schvalen a muj inzerat porad nikde. To mi teprv doslo ze to tady asi fakt nekdo bere hodne vazne :-)

misojogi píše:ja som v tomto pripade za uz vyssie spominane standardne riesenie ktore sa pouziva aj na inych forach .... banan.

Vubec si nemyslim ze by to bylo (nebo melo byt) v civilizovanych forech standardni reseni.
Ale pokud by to tak dopadlo, asi by mi to nevadilo. Bral bych to tak, ze tady asi fakt nemam co pohledavat :-)
Od fora kde bych se chtel pohybovat bych cekal ze nad pravidly ktere tady diskutujem (= 1.pouzivani [code] pro linky a 2. uprava prispevku ktery mi upravil moderator) je nadrazeno pravidlo "Pouzivejte zdravy selsky rozum", ktere resi konkretni pripady poruseni pravidel 1 a 2. Pokud tady takove pravidlo je, myslim ze muzu byt v klidu :-)

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 30 zář 2011 23:59

fanoush
no asi nevies ako to funguje na takomto fore
proste su tu urcite pravidla
a s tymi si suhlasil ked si sa prihlasoval na toto forum ...
skus sa prosim zorientovat

mam dojem ze doteraz nechapes kde si spravil chybu
a zda sa ze si si nie ani len vedomy nejakej chyby z Tvojej strany
chcelo by to troska sebareflexie z Tvojej strany
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2011 02:43

Analfabet, novacek a jeste drzej ... dost blba kombinace ... :twisted:
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 01 říj 2011 07:12

:arrow: Fanoush: Pokud ti registrace sem na fórum proběhla bez problémů, znamená to, že jsi souhlasil s místními pravidly, což zároveň znamená, že ses zavázal je dodržovat. Zmiňuješ jakýsi středověk, používáš výraz "civilizované fórum". Nejsem moderátorem tohoto fóra, ale jiného a věř, že tam máme mnohem přísnější pravidla. To fórum má pověst jako jedno z nejserióznějších fór. Kdybychom nekrotili ty "civilizované" lidi, vypadalo by to tam jako ve chlévě. Chodí k nám lidé od 12 do 65 let a obzvláště ti mladí jsou většinou velmi nezralí, s ústy plnými demokracie a hlavy plné revolučních nápadů, většinou jsou drzí a mají silácké řeči. Revolučních nápadů proto, že by rádi dělali revoluci, podobně jako ty. Rádi by zrušili jim nevyhovující pravidla, křičí po demokracii, vyslovují termíny jako totalita a komunismus, aniž by něco z toho zažili. Všichni zpočátku porušují pravidla, všichni a hlavně ti méně znalí a spíše ještě vyjukaní, obdrží červenou poznámku od moderátora přímo do příspěvku (to je zároveň i odstašující pro další uživatele), a když se to dokola opakuje, dostanou 3x varování a potom ban za nekázeň. Pokud se jedná o hrubé porušení (např. propagace u nás zakázaného warezu, spam atd.), obdrží ban v délce závislé na míře provinění - od 1 hodiny po trvalý. Tato metoda je jediná účinná, protože anonymita internetu činí z lidí velké hrdiny a odvážlivce, kteří dělají věci, jež by si v běžném životě netroufli. Proto je jedinou možností udržet si určitou úroveň nasazení přísných pravidel. Komu se nelíbí, může odejít. Uživatelé jsou něco jako návštěva v domě hostitele, jímž je zde administrátor. Kdo se neumí chovat jako host, nebude smět dovnitř. A jsou takoví hrdinové, které dveřmi vyhodíme a oni oknem přijdou v převleku a třeba několikrát. To je tehdy, když dostane ban a cítí se natolik dotčen, že se regne znovu a třeba opakovaně a začne zlobit a hrubě provokovat a urážet. Vždycky to takovéhoto revolucionáře ale přestane bavit dřív.
Znám tyhle typy revoltujících jako jsi ty a věř tomu, že nikdo z nich se u nás dlouho neohřál. Mnoho z nich se zklidnilo, pochopilo a dnes jsou jedni z nejlepších uživatelů, pár jich ale musel odejít natrvalo. Snad jsi mě pochopil.

Předchozí

Zpět na Nástěnka