Proc linky do kodu??

Aktuality, zajímavosti, oznámení... (Current news)

Moderátor: Knihovníci

Pisálek

Re: Proc linky do kodu??

Příspěvekod ACCNT » 01 srp 2009 12:59

neviem.
ale ak by tam bolo toto forum a vadilo by ti to, tak mozes pouzit addon: refcontrol-mozes si tam nastavit hocijakeho referrera
niektore zmazane knihy z mojich topicov su tu:
rapidshare.com/files/151747403/links.txt

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 01 srp 2009 13:08

Mornix píše:A nebude po použití Linkification v refereru ebookforum?

Pokud by te to moc trapilo, tak v Opere F12 a zakazat odesilani informaci o predesle adrese.

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Pisálek

Příspěvekod Mornix » 01 srp 2009 13:19

Jestli to nevadí vám (fóru), tak mě také ne. Nicméně ten addon doFirefoxu vypadá zajímavě.

Pisálek

Příspěvekod fraktik » 21 úno 2011 02:49

Ve FF jsem to ani nepoznal (linkification mám už dlouho v
Kód: Vybrat vše
[url=https://addons.mozilla.org/af/mobile/collections/fraktik/]základní sadě addonů[/url])
ale kopírování/pastování odkazů z kode je - alespoň na mé N97 (3.6") - docela utrpení...

Mudrc

Příspěvekod idle » 21 úno 2011 16:01

locomachine píše:OK, proč v code už jsem přijal a pochopil, ale proč se to, doprdelepr*ce, ještě prokládá mezerema? U krátkých linků to není problém, ale u dlouhých to je děsnej vopruz.

Možná kvůli zalamování stránky?
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Pisálek

Příspěvekod fraktik » 15 dub 2011 20:04

Nějakej nápad, co dělat v Google Chrome?!
Příp. používám i Safari, Flock (právě ukončen), K-Meleon...

Analfabet

Příspěvekod typhoon@zoznam.sk » 16 dub 2011 06:08

Ahoj pre chrome je dobre rozsirenie od Userscripts :

http://userscripts.org/scripts/show/1352

Analfabet

Příspěvekod typhoon@zoznam.sk » 16 dub 2011 06:22

A tiež by ma zaujímalo ako je to s tým ak použiješ skracovač ?
Napríklad
http://bit.ly
alebo
http://goo.gl

Poprípade do stránky fóra pridať modul čo bude automaticky odkazovať externé linky cez
[url=http://anonym.to]anonym.to[/url]
napríklad. :wink:

Knihovník

Příspěvekod daedalus » 06 kvě 2011 21:58

Já zcela chápu, proč dávat do code linky na nějaké ty knihy.

Ale proč je nutné dávat do code odkazy na zprávy na idnes, případně na zcela legální software?

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 06 kvě 2011 22:29

Ale proč je nutné dávat do code odkazy na zprávy na idnes, případně na zcela legální software?

asi "lebo pravidlo "
insie neviem a mozno preto, aby si ludi nezvykali ..
nech sa vyjadri aj niekto iny ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Pisálek

Příspěvekod fraktik » 08 kvě 2011 20:53

No já jsem na první stránce kdysi četl cosi o tom, že je to kvůli robotům - aby se automaticky nesnižovala kvalita stránky (PageRank) kvůli nefunkčním (zastaralým) odkazům... a to iDnes může (třeba po přechodu na novější versi stránek) také.

Pisálek

Příspěvekod fraktik » 11 kvě 2011 17:09

TomasT342 píše:
fraktik píše:No já jsem na první stránce kdysi četl cosi o tom, že je to kvůli robotům - aby se automaticky nesnižovala kvalita stránky (PageRank) kvůli nefunkčním (zastaralým) odkazům... a to iDnes může (třeba po přechodu na novější versi stránek) také.
Myslíš, že ebookfóru záleží na nějakém PageRanku ve vyhledávačích? Navíc když většina fóra je pro roboty nepřístupná?

Asi máš pravdu (moje chyba, že jsem zapomněl CO v tom zdůvodnění vlastně bylo):
Marigold píše:
ordan píše: jednoduchy dotaz: jakou ma vyhody link v CODE?
Jsem sice nevzdělanec, ale imho jde o vystopování zdroje, odkud link pochází. Pokud by byl totiž link "klikací", dalo by se bez problémů podle "refereru" (odchozí stránky) zjistit, odkud jsi na stránku (například s e-bookem) přišel, a tím pádem objevit stránku, kde "oškliví piráti porušují autorský zákon". :D Když je link v code, musíš ho copy/pastnout do browseru, a pak je to direct přístup a místo refereru ebookforum není referer žádný.

Pokud tomu někdo rozumí líp než já, s klidem mě opravte, rád se poučím, jak říkám, moc ktomu nerozumím, jsem samouk... :)

Analfabet

Re:

Příspěvekod hrom22 » 15 kvě 2011 02:43

misojogi píše:ma to aj druhy efekt:
vyhladavace ktore prezeraju stranky "nevidia" to co je v CODE

..ale pokud si v googlu načtu stránku z googlí cache, linky se někdy zobrazí i když jsou v CODE. To znamená, že to, co je v CODE, vyhledávače "někdy vidí". :D

Analfabet

Příspěvekod fanoush » 30 zář 2011 11:52

A nebyl by nejaky plugin phpBB ktery pri posilani prispevku obalil linky do code tagu automaticky, kdyz je to tak dulezite? Minimalne jinde na foru jsem videl ze prosty link v textu se sam obali tema tagama link nebo url. Tady by to bylo akorat code, kdyz uz je tu teda tady takovy zvyk.

Asi by to moderatorum usetrilo spoustu casu a nervu a nereagovali tak hystericky jako se stalo dnes me. Moderator (misojogi?) mi (v afektu nebo proc?) smazal cely prispevek za to ze jsem v nem puvodne nemel tagy code v odkazech vedouci na naprosto neskodne stranky (i z vyznamu postu muselo byt jasne ze jsou neskodne), on mi to opravil a ja to tak teda nechal, akorat jeho cervene vylevy ktere k tomu pripsal jsem ze sveho prispevku smazal (nebyly k tematu a krome toho je to muj prispevek, ne jeho, on si muze klidne napsat vlastni pod to nebo mi poslat SZ). Vysledek byl ze mi bez varovani zmizel cely post a topic :-) Mimochodem bylo by fajn, kdyby se zase objevil pokud je to mozne vratit, bohuzel nemam zalohu. Jsem tady novacek a zatim teda muzu rict ze jsem z toho pristupu tady dost neprijemne prekvapeny.

Analfabet

Příspěvekod fanoush » 30 zář 2011 13:39

Hmm. primo mod ktery by balil linky do tagu code jsem zatim nenasel ale treba phpbb mod Prime Links http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=875585 by mozna resil ty duvody proc vlastne je to baleni do code vyzadovano. Umi poznat interni a externi link a ten externi umi otevrit v externim okne nebo ho prohnat pres annonymizer (coz mozna oboji resi referera)

Taky existuje zakladni nastaveni phpbb "Do not automatically parse URLs:" popsane zde
http://www.phpbb.com/support/documentation/3.0/userguide/user_posting.php#posting_options ktere by melo zajistit ze jakekoliv linky v postech NEBUDOU klikaci jen tak samy od sebe.

A asi by sel i zakazat bbcode zvany [url] ktery tvori klikaci linky (vpravo kdyz pisu tento prispevek mi to pise "[url] je zapnuté") takze by link proste nesel vlozit tak aby byl klikaci.

Taky vidim dole pod tlacitkem "odeslat" u psani prispevku volbu " Zakázat URL adresy v tomto příspěvku" kterou vidim zapnutou a mohla by byt adminem prednastavena jako vypnuta.

To je vsechno lepsi nez tady mit nastvane moderatory kteri prudi a editujou nebo mazou lidem posty kdyz zapomenou tag [code] (ktery mimochodem puvodne slouzi k necemu uplne jinemu a ktery nesmyslne rozhodi souvislou vetu do novych radku) u jakehokoliv neskodneho linku.

PředchozíDalší

Zpět na Nástěnka