Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Viděl jsi film, četl jsi knihu, poslouchal jsi muziku, napiš svůj názor... (Your books, music or movies opinions)

Moderátor: Knihovníci

Moderátor

Re: Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Příspěvekod misojogi » 09 kvě 2011 22:38

misojogi, sánka dole! Vážne nemáš telku?! :shock: :shock: :shock:
Tak to je pre mňa nesplniteľný sen, :D mňa ten krám otravuje a večer čo večer ruší pri čítaní...

mna tak doma vychovali
ziadna telka
a surodenci si to presadili v rodinach
a vsetci su spokojni
nic totiz v TV nie co by stalo za tie peniaze ...

asi ma bude zalovat nejaky ekvivalent OSA pre TV
ze nepozeram TV a sposobujem im straty na reklame
:-D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 10 kvě 2011 05:25

skvelá výchova, gratulujem tvojim rodičom! :D Odovzdaj im moju úctivú poklonu - a to bez všetkej srandy.

Analfabet

Příspěvekod Zephiros » 10 kvě 2011 19:40

misojogi píše:Televizor nemam a nelutujem
nestoji to za to ...
a ked nieco chcem tak si to pozriem na PC
alebo najdem na nete

odporucam aj ostatnym ....

nic nezvycajne ja zas sa snazim telku obmedzit a ked tak tak pozeram ct 1 a 2 jedine este normalne stanice medzi nami cechoslovakmi fakt taky hnoj co bezi na markize ako adela show a serialy podobne seherezade a aspon keby mala uroven ta superstar ale to uz nema neviem ako to bolo pred tym ale to ludia si pozreli aspon kusok a mne sa prieci pozerat ten kusok teraz nieto tie tolke reklami cez film to sa oplati viac ist do kina a nie zabijat cas pred bednou a moj bracho to tez tak vyriesil nema telku ako sa prestahoval obcas si pozre telku u nas ale razantne nam hovori bud to vypni alebo tam daj nejaky film do dvd ja to tak tiez planujem urobit nech sa moja zena nehneva ale ja sa na tie blbosti nemienim pozerat aj doma tot moj nazor

Knihomol

Příspěvekod Megatron » 11 kvě 2011 08:15

Zephiros píše:nic nezvycajne ja zas sa snazim telku obmedzit a ked tak tak pozeram ct 1 a 2 jedine este normalne stanice medzi nami cechoslovakmi

no vidíš, tak to já si občas dopřeju relax a pustím Televizní noviny na Nově a taky to počasí. Na ČT mi to přijde hrozně suchopárné a strohé a na počasí hrozně pindaj o tlakových výších a frontách a než se člověk dozví, že to znamená, že následující dny bude hnusně :lol:

Na Nově maj aspoň hezký rosničky, rychlost větru udávaj ve srozumitelnějších km/h a nemusím poslouchat tolik těch keců. :D

Jinak s trochou štěstí se dá občas na bedně ulovit nějaký obstojný film - tuhle třeba dávali Madagaskar, před nějakou dobou Mrtvou nevěstu atd. Ale chce se to mrknout do programu na netu - možná tak jednou za měsíc se něco i najde. :D
A co že je to to Trance, o kterém se tu pořád mluví? Mrkněte sem:
viewtopic.php?t=5446

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 18 črc 2011 15:57

Megatron: Máš recht. Jednou za měsíc se na 20 kanálech ten jeden film najde, ale to jsem zrovna v práci a trpim :).
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Analfabet

Příspěvekod doriang » 10 srp 2011 11:39

Tak já se s otázkou "Kde na to čtení bereš čas????" setkávám neustále :lol:

Mám tři malé děti a logicky, když někde zmíním, co jsem teď úžasného dočetla a co zrovna čtu a na co se chystám, okamžitě následuje otázka, kde beru čas :)

Jednoduché - nemáme televizi, děti si hrají spolu a já si u toho čtu :) Až půjdu do práce budu trpět, snad nikdy jsem toho nepřečetla tolik jako teď co jsem doma 8)

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 10 srp 2011 20:03

nemáme televizi, děti si hrají spolu a já si u toho čtu

velmi spravne
co clovek potrebuje si aj tak pozrie na nete
a aspon ma cas na rozumnejsie veci ...

neustale hucanie TV alebo aspon radia a hudby otupuje mysel cloveka ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Analfabet

Příspěvekod doriang » 12 srp 2011 09:36

Tak hudba jako taková mi jako pozadí nevadí (ostatně i na Kindle 3 jde pustit background music), ale vyloženě ke čtení si pustit muziku mě většinou ani nenapadne...
K televizi mám odpor, takže ta mi vadí a ruší a rádio - internetové a bez keců se poslouchat dá, ale naše komerční teda ani náhodou.

A je fakt, že si i užívám, když je chvíli ticho (večer u té knížky, to je vyloženě božské :) )

Čtenář

Příspěvekod ezero » 12 srp 2011 10:47

=
Naposledy upravil ezero dne 06 říj 2011 20:58, celkově upraveno 1

Pisálek

Příspěvekod Shaola » 12 srp 2011 15:11

mne by TV nechýbala vôbec, ale ľuďom, s ktorými bývam, nanešťastie áno... takže nakoniec to vyzerá tak, že beží stále ako kulisa... :evil:
hudba pri čítaní je fajn, k niektorým knihám mám už takú, ktorú si púšťam len pri čítaní konkrétnej knihy, a je to fajn :)

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 16 srp 2011 06:45

Ja mám pri čítaní najradšej ticho. Ale už sa mi stalo, že náhodne v pozadí bežal nejaký slaďák a ja som práve čítala dojemnú scénu a tá hudba to krásne vykreslila, až mi slzičky tiekli. :D Pre tento účel sú najlepšie podmazy z filmov, konkrétne napríklad zo Statočného Srdca - to k historickým romanciam, alebo z Twilligt Eclipse - k akčnejším knihám. Ale najlepšie je pre mňa hrobové ticho. :D
Mimochodom, niekedy je hudba ozaj silný výrazový prostriedok - pri jednej nemenovanej reklame na prací prášok a ešte jednej na čokolády reveme s dcérou vždy, keď ju vidíme. :oops: :oops: :oops: :D Manžel si myslí, že sme obe strelené. :D

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 16 srp 2011 11:58

Jo, jo, ticho preferuji také, ale bohužel mám momentálně doma smůlu. Přistěhovala se nad nás mládá akční rodina a ta dupe tak hrozně, že se skoro číst nedá. Dost mě štvou. Každý den lítají několik hodin sem a tam a dupou, jak blázni. Nechápu, kam to doma pořád couraj-paka(neslyšim žádné montování, přesunování nábytku ap., takže fakt nechápu, co tam dělaj, že u toho každý den několik hodin lítaj po celém bytě).Mimochodem-je to byt 2+1... Jedině, že by měli ultračistotnou mánii-sem teda dopadl. Já chudák tichej soused, který všechno pouští jen přes sluchátka :) .
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 22 srp 2011 13:27

A fungovalo to? :shock: :shock: :shock: :D :D :D
A čo by si odporúčal na zahnanie suseda, ktorý frčí na strašných decibeloch akejkoľvek muziky? Manžel zvažuje použitie rotvajlera... :D :D :D

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 23 srp 2011 06:09

Čoby nie! Vadíme sa s ním za tie jeho diskotéky už asi 10 rokov. Ale holt, človek si susedov nevyberie a (nič proti východniarom ), najhorší sused, akého si viem predstaviť, je večne nezamestnaný, večne ožratý východniar z kriminálu s rómskou manželkou neustále na materskej a šiestimi nevychovanými deckami... tam sa to dohovorom veľmi riešiť nedá.
Raz sme úspešne nastolili ticho tým, že manžel o polnoci pleskol do ich dvora nejakú pyrotechniku, ktorá sa bežným užívateľom práve nepredáva... ale to je trošku drahý špás na to, aby sme to používali viac než raz v roku. :roll:

Pisálek

Příspěvekod Roy Dest » 31 srp 2011 21:22

Na telku se skoro vůbec nedívám, jenom někdy jak mě napadne si vyhledat něco zajímavého v programu, obvykle na ČT2. Od všeho ostatního je tu počítač s netem.

Hudbu ke čtení někdy mám, někdy ne. Nemusí být, když čtu, okolí pro mě zmizí. Ale ve sbírce mám většinu hudby ambientní a instrumentální, která se ke čtení hodí. Docela slušný zážitek byl číst knihu Fairyland(autor Paul McAuley) a k tomu poslouchat album Kyoto - Forest Trip
Ono se to totiž tématicky sešlo, les a víly, teda ty MacAuleyho víly byly kyberpunkové a biotechnologicky inženýrované, ale stejně :P

Hudba je pro mě něco jako posvátná droga. Nenechávám ji hrát jen tak nadarmo a rozhodně ne rádio ani 90% mainstreamové tvorby. Obyčejná hudba mi nevadí, ale ani se mnou nic nedělá. Potřebuju zvláštní a melancholickou hudbu. Začněte u psychedelična typu Shpongle a potom postupujte v kruzích okolo všemi směry do všech sousedících stylů a žánrů. Vzdálené okraje mého vkusu zahrnují i symfonický rock (Mike Oldfield), vybrané kousky piána a New Age, nějaký ten industrial a tak dále. Ale skoro všecko je to instrumentální a melancholické. Hlas je jenom jeden z nástrojů, text sporadický.

PředchozíDalší

Zpět na Vaše názory