Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Viděl jsi film, četl jsi knihu, poslouchal jsi muziku, napiš svůj názor... (Your books, music or movies opinions)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Re: Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Příspěvekod 1742 » 09 led 2011 20:35

Nemá tady někdo zkušenosti se čtení na čtečce v těchhle mrazech? Vlastním Kindle 3 (a rozhodně bych neměnil, úžasný stroj) a v manuálu je napsáno, že nejnižší operační teplota je 0°C.Má někdo zkušenosti se čtením venku, třeba ráno, když je -5°C? Je mi jasné, že v takovém trolejbuse bude o dost tepleji, ale mimo MHD musí Kindle dost trpět, i když není zapnutý. Nebojíte se toho s e-booky?

Analfabet

Příspěvekod 1742 » 10 led 2011 21:18

No ono byť jsou soňácké čtečky v HW trochu pozadu oproti novému Kindle, fyzicky bych je tipl na robustnější... Přímo s Kindlem asi nikdo zkušenosti mít nebude, že?

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 10 led 2011 21:28

Kindle 3 funguje i pri teplotach vyrazne chladnejsich nez -5 - odzkouseno (v Alberte, parkrat totalne zmrznul v aute), jen "lineji" prekresluje ... Problem je, ze uzivatel spise nefunguje ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Čtenář

Příspěvekod l.lynx3 » 12 led 2011 19:15

idle píše:Já vídám čtoucí lidi poměrně často

tak záleží na tom v jak velkém městě bydlíš... třeba u nás (v relativním maloměstě), pokud vidíš jednoho čtenáře (čehokoliv) v plném buse, je to zázrak.
I když no, většina studentu to ještě honí ráno před školou v buse (taky mezi ně patřím), ale když si v buse vytáhnu knihu, tak jasně můžu cítit pohledy lidí kolem. Asi jim to přijde divné, že čtu na takovou chvilku (i když 25 minut - chvilka?) nebo, si myslí, že jsem do toho totálně zažraná, že musím číst furt nebo nevím co.

Osobně mě to rozčiluje, a chtěla bych, abych tam nebyla jediná... ale s tím asi holt nic nenadělám, leda přesedlat na jinou linku, kde snad nebudou tolik vejralů...

Mudrc

Příspěvekod idle » 12 led 2011 19:22

l.lynx3 píše:
idle píše:Já vídám čtoucí lidi poměrně často

tak záleží na tom v jak velkém městě bydlíš...

Mluvila jsem o metru a reagovala na příspěvek o metru - tak hádej :) O tom, jak to vypadá jinde, mluvit nemůžu.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Čtenář

Příspěvekod l.lynx3 » 13 led 2011 14:02

to idle: :-D jasný, ale neříkej mi, že jsi nikdy nevytáhla paty z toho "města" ? ze svých zkušeností můžu říct, že čím větší město, tím častější je to jev...

Mudrc

Příspěvekod idle » 13 led 2011 14:21

l.lynx3 píše:to idle: :-D jasný, ale neříkej mi, že jsi nikdy nevytáhla paty z toho "města" ? ze svých zkušeností můžu říct, že čím větší město, tím častější je to jev...

Jistěže vytáhla, ale nikde jsem netrávila tolik času, abych si udělala obrázek o sečtělosti cestujících v městské hromadné dopravě :) A třeba co se týče vlaků, tam se taky čtoucí lidi vyskytují. Jak moc nebo málo nevím, já ve vlaku obvykle usnu.

Knihovník

Příspěvekod akrevev » 13 led 2011 14:25

idle píše:
l.lynx3 píše:to idle: :-D jasný, ale neříkej mi, že jsi nikdy nevytáhla paty z toho "města" ? ze svých zkušeností můžu říct, že čím větší město, tím častější je to jev...

Jistěže vytáhla, ale nikde jsem netrávila tolik času, abych si udělala obrázek o sečtělosti cestujících v městské hromadné dopravě :) A třeba co se týče vlaků, tam se taky čtoucí lidi vyskytují. Jak moc nebo málo nevím, já ve vlaku obvykle usnu.

tak já když jezdila za dávných dob vlakem, ve vlaku jedině četla

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 21 led 2011 10:32

Ja som si vo vlaku robila prípravu do školy a teraz si trieskam hlavu o múr :lol: . Koľko kníh som namiesto toho mohla za tie roky prečítať!!!! :D

Knihovník

Příspěvekod akrevev » 21 led 2011 10:50

ferino píše:V tomto som vďačný za čítačku... keby totiž každý mal vidieť, čo všetko do seba ládujem :lol:

čtečka je můj sen, akorát na mlácení úchyláků a podobné verbeže v parku je moc lehká a drahá, to jsou lepší tlusté knihy, které sebou docela často tahám

Analfabet

Příspěvekod Marwinova » 27 led 2011 08:35

Já čtu....
čtou i obě mé dcery, každá něco trošku jiného a povím vám, měli by jste slyšet naše rozepře nad knížkama. Ale něco pozitivního v tom je, vždycky najdeme společnou řeč. A těch podnětů !!!
Nemám moc ráda sci-fi, únik z tohohle světa hledám v historii. Mám pocit, že sci-fi mi nic nedá, zato v historických knížkách si doplňuju či oživuju vědomosti.
A chtěla jsem se zeptat... Když už čtete, taky máte potřebu hledat na mapách, kde že to je, v historii pátrat, jestli tahle postava žila, hledat rodokmeny.... ? Prostě mít přehled?

Analfabet

Příspěvekod Marwinova » 27 led 2011 09:28

Díky za přivítání, jsem ráda, že jsem vás našla...
K tomu hledání...
Mám na mysli třeba konkrétně Ken Follet Pilíře země... hledala jsem, zda tohle městečko není fiktivní. Ne, není a i nějaký chrám tam mají.
Nebo mám ráda historii Egypta, tam se mi taky líbí, když je na přebalu nějaký strom života, abych byla v obraze....
Čtu hodně, ale teď to kombinuju s posloucháním už namluveného, není nic příjemnějšího, když vám při úklidu někdo povídá do ucha třeba o Taitovi :-)

Mudrc

Příspěvekod idle » 27 led 2011 11:08

Majkl.z.gamez píše:Marwinova: zo sf&f by som odporúčal Dana Simmonsa - konkrétne Kantos Hyperionu (aj o Johnovi Keatsovi), Black Hills (Amerika, generál Custer, Indiáni), Drood (Dickens vs. Wilkie Collins), Hladové hry (šach, 2. sv. vojna), dilógia Ílion a Olymp (Shakespeare a grécke mýty a báje) a Terror (neúspešná Franklinova výprava) - všetko má v sebe veľa z histórie či literatúry a pri nich sa aj niečo naučíš. ;)

To je pravda, teďka čtu Terror a už jsem si ho obcházela na wikipedii :) (A troška nostalgie, o různých polárních výpravách jsem četla jako děcko.)

Analfabet

Příspěvekod Marwinova » 27 led 2011 12:14

díky, zkusím.
Zatím jsem očarená tím, co jsem tu našla za poklady, ale přidám si tvoje návrhy do seznamu....

Analfabet

Příspěvekod speedinka21 » 06 úno 2011 12:35

Ahoj,

jsem člověk čtoucí :mrgreen: a jsem za to moc ráda :) Bohužel jsem z rodiny jediná, která se tomu věnuje ve velkém... Ale i když ostatní nečtou (nebo ne tolik), tak mě v tom podporují... Knížky miluju a ještě nějakej ten čásek budu :) Pomáhají mi zapomenout na starosti, oprostit se od okolního světa a být součástí příběhu. Právě teď mám rozečtený druhý díl z trilogie Milénium... Dříve jsem knihy moc nemusela - ale bylo to dáno povinnou četbou na ZŠ a SŠ... Zlatá VŠ, kde je třeba občas přečíst jen učebnici :D

Co se týče žánru, tak nemám vyhraněný typ... Hledám v Knižním klubu, a když mě něco hodně zaujme, tak neváhám a běžím nakupovat :)) Je to tak trochu jako úchylka, jen neškodná :D Za poslední měsíc jsem přečetla např. Ztracený symbol, Bez milosti, Krevní pouto a Přechod. První dvě byly spíše oddychové a čtené jedním dechem u Krevního pouta a Přechodu jsem si dělala přestávky, poněvadž to pro mě bylo malinko náročnější... Ale byla jsem s jejich výběrem spokojená... :)

Když nepočítám rodinu, tak se nacházím v kruhu lidí, kteří si alespoň za čas nějakou tu knihu přečtou... Ohledně toho, zda má čas nebo ne... Zatím jsem se s tím nesetkala, ale myslím si, že cca hodinku si dokáže najít skoro každý, pokud se tedy nejedná o pracovně vytížené lidi :) Toť asi vše :lol:

PředchozíDalší

Zpět na Vaše názory