Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Viděl jsi film, četl jsi knihu, poslouchal jsi muziku, napiš svůj názor... (Your books, music or movies opinions)

Moderátor: Knihovníci

Čtenář

Re: Lidé čtoucí a nečtoucí:-)

Příspěvekod freeek » 08 lis 2010 13:24

roghill píše:Na menším městě větší ne? :-)))

Nejsem si jistá.Já si právě myslím,že čím větší, tím lepší.čeho je dostatek, tak to asi těch pařmenů, kteří se rvou na Stodolní.... :?

Pisálek

Příspěvekod berushka.kacenka » 12 lis 2010 09:32

já už jsem tady tohle se seznámením knihomolek nějak vypustila před šesti lety, kdy jsem začala studovat knihovnictví a i tam byla holka s knihou vyloženě ohroženým druhem ...
na otázku "čteš?" mi zásadně většina lidí odpovídá "noviny a tak" ..
minule jsem v antikvariátu objevila vydání Malého prince z padesátých let s nádhernýma ilustracema a naprosto a zcela nepoškozené .. žádné čmáranice, ohnuté rohy, porušená vazby .. prostě kniha jako nová .. prodávali ji za třicet korun .. běhala jsem s tím po zbytek týdne a všem jsem to s úžasem v očích ukazovala .. byla jsem z toho vyloženě nadšená, že takový poklad je teďka v mém držení .. a tak nějak jsem se nedočkala pochopení .. všichni koukali udiveně, zda netrpím nějakou psychickou úchylkou, která by se měla léčit ..
takže od té doby už si žiju jenom ve své vlastním papírovém světě a když se mě někdo zeptá jestli čtu, tak jen tiše přikývnu a dál se nešířím :))
Teória je, keď všetko vieme, ale nič nefunguje.
Prax je, keď všetko funguje, ale nikto nevie prečo.
My sme spojili teóriu s praxou - nič nefunguje a nikto nevie prečo.

Pisálek

Příspěvekod berushka.kacenka » 07 pro 2010 13:39

!NCOGN!TO píše:
berushka.kacenka píše:já už jsem tady tohle se seznámením knihomolek nějak vypustila před šesti lety, kdy jsem začala studovat knihovnictví a i tam byla holka s knihou vyloženě ohroženým druhem ...
na otázku "čteš?" mi zásadně většina lidí odpovídá "noviny a tak" ..

To mi přijde celkem zvláštní... hlavně u tohoto oboru :D Kde se jakýs takový vztah ke knihám asi dá předpokládat.

ano .. ale u předpokladu to bohužel končí .. můj spolužák, který odmaturoval a stal se plnokrevným knihovníkem za celý svůj život přečetl jen dvě knihy .. Pianistu a Slabikář .. jestli je to slabé .. těžko říct .. momentálně už je soudí krutá realita každodenního života .. možná i já jednou doplatím na to, že víc žiju v knihách než v realitě .. :)

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 10 pro 2010 08:57

na WF je jeden clovek ktory ma s tym skusenosti
ale aj tu ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihomol

Příspěvekod otilrak » 16 pro 2010 19:16

Na předchozí stránce zajímavý rozhovor o tom nemožném setkání dvou knihomolů. Já měl štěstí jak blázen. Přítelkyně je stejně náruživá čtenářka jako já. Jak slepý k houslím...

K té hromadné dopravě. Vždycky když jedu šalinou, tak potkám minimálně jednoho člověka čtoucího knihu. A co je zajímavé, dost často vidím v rukou lidí nějaký z dílů Úžasné Zeměplochy. Skvělé potkat někoho se stejným vkusem na knihy. :)
Knihy... to je moje!

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 16 pro 2010 19:23

otilrak píše:Na předchozí stránce zajímavý rozhovor o tom nemožném setkání dvou knihomolů. Já měl štěstí jak blázen. Přítelkyně je stejně náruživá čtenářka jako já. Jak slepý k houslím...

K té hromadné dopravě. Vždycky když jedu šalinou, tak potkám minimálně jednoho člověka čtoucího knihu. A co je zajímavé, dost často vidím v rukou lidí nějaký z dílů Úžasné Zeměplochy. Skvělé potkat někoho se stejným vkusem na knihy. :)

A ted si představ, jak se cítim já když Zeměplochu nečtu, protože mě nepřijde moc vtipná. Se raději těm čtenářům vyhnu :D .
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Knihomol

Příspěvekod martina0812 » 17 pro 2010 10:37

na druhej strane, zeměplocha je stále lepšie, ako bulvárny časopis... prezrádza aspoň vzťah ku knihám.

Knihomol

Příspěvekod VeruSKa » 17 pro 2010 11:58

Upřímně, vždy jsem vyhledávala knihy "ze života a skutečnosti". Vždycky vedly romány, povinná literatura, současná světová, feministický brak (v nejlepším slova smyslu, podle mně člověk musí někdy vypnout, mnoho těchto knih jsem si hodně oblíbila) a nebo potom knihy spíše odborného nebo populárně naučného rázu. A jsem ujetá ještě na kuchařky. Na jednom fóru o jídle se debatovalo o všem možném a někdo v tématu vaření dle knih, filmů atd zmínil jahodový klátil a Pratchetta a Zeměplochu. Já do té doby četla akorát Harryho Pottera a toho jsem stejně považovala spíš za pohádku než fantasy... A tak jsem začala číst Pratchetta. Upřímně, nejradši mám SMRTĚ. To je taky důvod, proč se k Zeměploše pořád vracím. Jeho postavu mám prostě natolik ráda, že jsem ochotná přečíst knihu jen proto, že na třech stránkách se objeví :D

Netvrdím, že je to nejlepší fantasy série. Ale já ji mám ráda. Nečtu JEN Zemělpochu :wink:
Chápu, že někomu se to nelíbí, nepřijde mu to humorné a prostě ho to nebere. Ale lidi bych podle toho neodsuzovala. Každého věc, do čeho vloží svůj čas, co mu umožní vyčistit hlavu a s čím se cítí dobře :roll:

NO FLAME, mám právo na svůj názor :wink:
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst. (Carlo Goldoni)
Samostatnosti se meze nekladou Obrázek

Knihomol

Příspěvekod otilrak » 17 pro 2010 12:54

romanisimos píše:A ted si představ, jak se cítim já když Zeměplochu nečtu, protože mě nepřijde moc vtipná. Se raději těm čtenářům vyhnu :D .

A mě právě přijde vtipná šíleně. Pratchett má podobný styl humoru jako já. Rád se u knihy směji, nejlepší stav se takhle smát a všichni se na mě koukají jako na blázna. :)

Ale to, že ti nepřijde moc vtipná znamená, že jsi nějaké Zeměplochy četl... :P Takže zatracen nebudeš! :D
Knihy... to je moje!

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 22 pro 2010 07:16

Warforum

Knihovník

Příspěvekod akrevev » 31 pro 2010 10:12

Na jednom fóru jsem se dočetla, že neexistuje moc krásných knih, psala to údajně zkušená knihomolka. Osobně si myslím,že krásných knih je spousta a děsím se jen toho, že je za celý svůj život nestihnu přečíst (jenže život není jen kniha).
Co je pro vás krásná kniha?
Mně osobně musí kniha něco říct (stejně jako hudba), zanechat ve mmě stopu takovoou, že si i po letech pamatuji o co v knize šlo.
Jinak jsme asi knihomolná rodina, čteme všichni, každý však jinak intenzivně.
A asi jsem blázen, protože si dodnes vedu něco jako čtenářský deník (samozřejmě v elektronické podobě).

Knihovník

Příspěvekod Axia » 31 pro 2010 14:30

otilrak píše:K té hromadné dopravě. Vždycky když jedu šalinou, tak potkám minimálně jednoho člověka čtoucího knihu. A co je zajímavé, dost často vidím v rukou lidí nějaký z dílů Úžasné Zeměplochy. Skvělé potkat někoho se stejným vkusem na knihy. :)

Nemůžu se nepodělit, před několika dny stál kousek ode mě v metru člověk a četl první díl Vojny a míru. Upřímně, udělalo to na mě obrovský dojem. Zvláště, když pak na jedné stanici ten muž knihu zaklapl a se slovy "Ježiš, já jsem přejel!" z vagonu vystoupil.
Moc lidí, kteří čtou knihy, v hromadné dopravě nejsou vidět. Ráno to jsou samé noviny, odpoledne zas lidi spíš spí. Ale na toho člověka s Vojnou a mírem jen tak nezapomenu.
A pokud jde o stejný vkus, vždycky mi vyvolá úsměv na rtech, když vidím, jak, a překvapivě s tím vídám spíš kluky přes dvacet, někdo čte Tinu Salo od Neomi, některý z dílů Mercy Thompson od Patricie Briggs nebo i ty Upíří deníky ...
Není snadné věřit člověku, který nepije kafe - Laurell K. Hamilton, Smrtící tanec
Nejsem moc chytrej, ale vím, co je láska. - Forrest Gump

Proč tu nenajdete knižní novinky aneb co je "doba hájení"

Mudrc

Příspěvekod idle » 02 led 2011 17:30

Axia píše:Moc lidí, kteří čtou knihy, v hromadné dopravě nejsou vidět. Ráno to jsou samé noviny, odpoledne zas lidi spíš spí. Ale na toho člověka s Vojnou a mírem jen tak nezapomenu.

A kterým metrem to jezdíš? Já vídám čtoucí lidi poměrně často - pravda, noviny možná vítězí, ale knihy mi nepřijdou nějak neobvyklé.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Knihovník

Příspěvekod akrevev » 03 led 2011 09:42

sweetladyjane píše:já jsem přestala číst cestou do a z práce když jsem začala jezdit autem...dokud jsem jezdila busem, tak jsem přečetla spoustu knih, každý den hodinu a půl času na čtení :)

taky čtu v městské dopravě, a nejčastěji s knihou vídám ženy, pokud vidím chlapa jak čte je to na čtečce, většinou.

Pisálek

Příspěvekod berushka.kacenka » 09 led 2011 09:56

!NCOGN!TO píše:
berushka.kacenka píše:možná i já jednou doplatím na to, že víc žiju v knihách než v realitě .. :)

Tak u mě zatím 'realita' sice převládá, ale také se nijak nebráním... a většinu nocí nechávám žít předlohy z knih. Umět si ke všemu svázat nějakou knihu a navíc tak, aby mi listy nepoletovaly ve vzduchu, byl bych spokojenější :D po posledním skenování (brožované učebnice italštiny) je toto jedna z věcí, které se chci naučit.

to poletování už jsem vylepšila, teďka si každou knihu svážu takou kroužkovou vazbou .. máme ten stroj v práci, takže je to zdrama, což potěší :) btw. dokonce jedna moje kamarádka si okopírovanou knihu vždycky proděraví děrovačem a pak to sváže nějakým špagátkem či pentličkou .. a ono to vypadá docela v pohodě .. sice divně, ale v pohodě :)

PředchozíDalší

Zpět na Vaše názory