Knihy pro rodiče a učitele

Viděl jsi film, četl jsi knihu, poslouchal jsi muziku, napiš svůj názor... (Your books, music or movies opinions)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2011 10:53

Knihy pro rodiče a učitele

Příspěvekod mufon » 12 zář 2011 22:55

Zajímaly by mne vaše názory a zkušenosti, které KNIHY pro VÝCHOVU A UČENÍ DOMA NEBO VE ŠKOLE považujete za nejvíc inspirující a přínosné.

Prosím o váš Top žebříček deseti(nebo méně pokud jich není deset ) vašich nejpoužívanějších nebo pro vás osobně nejprůlomovějších knih k praxi rodiče nebo učitele. Je jasné že se žebříček bude orientovat víc podle toho zda je někdo hlavně učitel
nebo "pouze" rodič (resp. hlavně rodič, neboť i rodič je vědomky či nevědomky učitelem svých dětí- minimálně tím jaký dává příklad, a jak jedná s dítětem...).

S vývojem času a postupujících nových poznatků se leccos ve vašem žebříčku jistě bude měnit....můj prozatímní žebříček (nezáleží na tom na jakém pořadí je která kniha ) :


1) J.Nováčková: Respektovat a být respektován
2) J.Uwe-Rogge: Děti potřebují hranice
3) F.Vester: Myslet, učit se a zapomínat
4) A.Faber,E.Mazlish: Jak mluvit, aby se děti lépe učily doma i ve škole
5) Z.Matějček: Co děti nejvíc potřebují
Naposledy upravil mufon dne 18 zář 2011 13:46, celkově upraveno 1

Knihovník
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 02 dub 2007 18:02

Re: Knihy pro rodiče a pedagogy

Příspěvekod davedino » 13 zář 2011 10:57

Tu 1) J.Nováčková: Respektovat a být respektován prave prevadim do OCR.
Hotovo :
http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?f=52&t=18957
Naposledy upravil davedino dne 21 zář 2011 08:19, celkově upraveno 1
"Veškerá pravda prochází třemi stádii. V prvním je zesměšňována. Ve druhém je prudce napadána a ve třetím přijata jako naprosto samozřejmá věc."
Arthur Schopenhauer, německý filosof, 1788 – 1868

Analfabet
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2011 10:53

Re: Knihy pro rodiče a pedagogy

Příspěvekod mufon » 18 zář 2011 13:03

To Dave: Já sem si knihu Respektovat a být respektován, koupil...zatím je k dostání a já někdy dávám přednost papírové formě...

ALE...Marně jsem sháněl knihu Susan Kovaliková: Integrovaná tematická výuka....vydavatel mi odepsal že až někdy bude reedice dá mi (doufejme) vědět... :arrow:

Naštěstí ochotná známá knihu oskenovala:

Kód: Vybrat vše
http://www.ulozto.cz/10299932/kovalikova-itv-zip


- bude to dostupný do silvestra, limit je 50x stažení
- soubor velikost skoro 500 mega...chvilku potrvá než se stáhne...

Kniha je převratná pro alternativní výuku na školách a je vhodná částečně i pro rodiče...kteří nechtějí nechat vymývat mozky svých dětí na škole pouhým litím faktů do nebohých hlaviček.... :twisted: :cry: :mrgreen:
Je to alternativní směr tzv.projektového vyučování, na některých školách už zaváděný (ne vždy zrovna nejlépe a s pochopením).

PS: bližší informace:
Kód: Vybrat vše
http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=4653


Kritéria projektové výuky :

Má jasné cíle...
složku teoretickou i praktickou, směřuje k upotřebení v životě, umožňuje dětem vidět smysluplnost učení
Vyhovuje potřebám a zájmům žáků, ale též pedagogickému rozhodnutí učitele
Je koncentrována kolem základní ideje, základního tématu
Vyžaduje od žáka převzetí odpovědnosti za vlastní učení, pedagog vystupuje především v roli konzultanta, partnera
Nabízí celistvé poznání, zkoumá problém z různých úhlů pohledu
Je založena na spolupráci dětí
Propojuje život školy se životem obce, širší společnosti


Co je projektové vyučování (příklady) :
Kód: Vybrat vše
http://zdenka-projekty.bdnet.cz/


Projektová výuka dobře připravuje středoškoláky na život:
Kód: Vybrat vše
http://www.orlita.cz/detail.php?clanek=20
Naposledy upravil mufon dne 18 zář 2011 14:58, celkově upraveno 3

Analfabet
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2011 10:53

Re: Knihy pro rodiče a pedagogy

Příspěvekod mufon » 18 zář 2011 13:17

Následující část článku je z novin UN:
Nick Yapp uvádí v textu Jak blufovat o školství následující „axiom“: Učitelé teď učí správné věci velice dobře, ale výsledek je přibližně stejný, jako když učili nesprávné věci špatně… Možná právě o to jde – neučit věci, ale učit děti!

Když jsme před deseti lety začali přetvářet školu v Londýnské ulici, záhy začal vznikat zvláštní fenomén Londýnská (a to od fakulty až po poradny, reakce pozitivní i negativní, jen ne lhostejné). Řekl bych, že jeho podstatou je, že jsme se nikdy nesnažili budovat fotbalové či matematické třídy, abychom nalákali žáky. Nikdy nás takové kosmetické nesystémové změny nezajímaly. Usilujeme o proměnu školy jako celku, postupně budujeme vzdělávací centrum. Chápeme školu jako živý organizmus, který se stále vyvíjí a proměňuje.
Myslím, že některé pro naši školu podstatné prvky lze i v její proměnlivosti snadno vysledovat. Jedním z nich je maximální otevřenost, prostupnost, bourání fiktivních hranic, vzniklých jako zvláštní mytologie v časech reálného šílenství zvaného socialismus.
Všichni víme, jak velké množství informací získají děti již před příchodem do školy učením bez vyučování (Piaget). Děti v tomto čase vstřebávají právě to, co dává smysl a většinou platí pro celý život. Na škole jako by zbývaly věci, o nichž je mnohdy obtížné někoho přesvědčit, že smysl dávají… A jsme hned u dvou dalších prvků pro školu v Londýnské typických: Prvním je hledání smyslu a nabízení alternativ, čili vzdělávací model, který staví oproti usvědčování žáka z chyby nabídku, aby sám s chybou pracoval. Druhým pak je nezatracování žádných postupů, včetně šance pro piagetovské učení (v našem případě přesněji: učení se hrou, projektové učení, kooperativní vzdělávání). Pro dítě není snadné převést reálný svět do znaků ani zpět rozklíčovat symboly.
Je zajímavé, jak často vyžaduje škola ihned to druhé. Hloupé, že? Učení se hrou nabízí možnost takové hlouposti se vyhnout. „Jednoduché“ učení se hrou s postupující vyzrálostí dětí zvolna přechází k systematičtějšímu projektovému učení a kooperativní práci. Což není nic jiného než další „hra“. Zvláštní hra, pro jejíž zdolávání potřebuje každé dítě malinko jiné podmínky a velmi rozdílný čas (čas je vůbec zajímavý prvek pedagogiky. Povšimněme si kupříkladu jen častých slov světa dospělých: Nedočkavost, znepokojení, frustrace, stres…). Je na nás, abychom ukázali dětem, že učení se (lépe vzdělávání) není prostý závod s časem, a že z chyby není třeba mít strach. Toto má šanci dokázat projektová pedagogika. Vlastně způsob práce, který dětem nabízí dělat opravdové věci okamžitě, ne až po letech („Až se všechno naučíš…“). A nabízí dětem svět, ve kterém mohou přirozeněji rozvíjet své zájmy a objevovat samy sebe. I proto se snažíme nabízet dětem jen tolik vedení, kolik samy vyžadují a jinak spíše necháváme jejich myšlenky volně žít.
V prostředí, kde na prvním stupni je s dětmi povětšinou jeden učitel, a kde postupujeme týmovou ročníkovou prací, je věc organizačně zvládnutelná. Co však s druhým stupněm? Spousta pedagogů, větší množství spíše izolovaných předmětů s rozličnou dotací (a každý je ten nejdůležitější…). Jak se přiblížit reálnému životu a tím i skutečnému vzdělávání? Vlastně jsme nejprve u otázky PROČ, než se začneme zabývat tím JAK, pro vzdělávání platí jasně toto pořadí otázek.

PROČ INTEGROVAT PŘEDMĚTY? Domnívám se, že tím napomáháme utvářet prostor, ve kterém se žáci přirozeněji promění v samostatně uvažující jedince, kteří se neobávají problémů a vyznávají přitom jistou kvalitu života. Prostor, ve kterém se vědomosti stávají spíše pomocníkem a nikoli cílem, kde si vytváříme názor na reálný svět kolem nás i na sebe samého.

Nyní se zaměřme na otázku JAK:
1. Integrovat předměty vyžaduje tým kreativních osobností, ochotných spolu komunikovat, vnášet výrazný podíl vlastní aktivity. Tým schopný spatřovat mezi předměty logické vazby. Tým, který dokáže nacházet motivační prvky a který je schopen i sebereflexe.
2. Tým pedagogů při takové práci nemůže být z řady důvodů nadbytečně veliký. Pojímá vždy celý ročník, nikoli jednotlivou třídu. Vyžaduje určité manažerské schopnosti, vnitřní rozdělení kompetencí a jednoznačný status každé z autorit. Práce v týmu předpokládá renezanční osobnost.
3. Nezbytně nutným předpokladem je vzájemná důvěra (nikoli skrytá servilita) mezi všemi zúčastněnými: Žák – učitel – rodič.Kód: Vybrat vše
http://www.ucitelskenoviny.cz/?archiv&clanek=2725&PHPSESSID=0f25f5ca140cecb2f5e2a53fa17d088d

Analfabet
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2011 10:53

Re: Knihy pro rodiče a učitele

Příspěvekod mufon » 19 zář 2011 07:58

pokud máte rádi Jaroslava Duška, tak Vás možná zaujmou knihy pro děti (o kvantovém a duchovním aspektu času! ) o nichž mluví :
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=t2EvZyWQTfQ&feature=related

Jsou to knihy pro děti (ale dospělý si tam najde překvapivě einsteinovské a jiné myšlenky...)
knihy: "Konec času", a "Děvčátko Momo a ukradený čas". Jsou tam z kvantového a duchovního hlediska rozebrány proč se nám nedostává v civilizované společnosti čas (Kairos versus Chronos řikaly Řekové...jak praví Dušek v tom dokumentu).code doplnene
podla pravidiel fora
misojogi

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5638
Registrován: 17 zář 2007 23:41

Re: Knihy pro rodiče a učitele

Příspěvekod misojogi » 01 říj 2011 22:04

srdce zaplače nad takými skenmi :cry:

mas moj hlboky suhlas
ludia casto skenovanie flakaju a potom sa divia ze maju zle vysledky
a ze na OCR z danej knihy sa nadru ako kone

praca kvapna malo platna
za nekvalitne skenovanie by som daval trstenicou po prstoch

nie kazdy ma kvalitny skener
ale vzdy moze spravit to ze bude skenovat min 300 DPI GRAY(seda)
a ze poriadne roztvori knihu aby bola rovno
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Analfabet
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2010 20:56

Re: Knihy pro rodiče a učitele

Příspěvekod werksoltan » 12 led 2012 14:42

mufon píše:pokud máte rádi Jaroslava Duška, tak Vás možná zaujmou knihy pro děti (o kvantovém a duchovním aspektu času! ) o nichž mluví :
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=t2EvZyWQTfQ&feature=related

Jsou to knihy pro děti (ale dospělý si tam najde překvapivě einsteinovské a jiné myšlenky...)
knihy: "Konec času", a "Děvčátko Momo a ukradený čas". Jsou tam z kvantového a duchovního hlediska rozebrány proč se nám nedostává v civilizované společnosti čas (Kairos versus Chronos řikaly Řekové...jak praví Dušek v tom dokumentu).Tyto knihy mě také velice zajímají.
Dokázal jsem sehnat elektronicky pouze Děvčátko Momo.
Je to sice z trochu podivného zdroje, stránek vesmírných lidí", ale dá se stáhnout verze v .doc a odkazy na tuto vtipnou skupinu z dokumentu vymazat.
Kód: Vybrat vše
[url]http://www.andele-svetla.cz/svetelna_knihovna/cz_devcatko_momo_a_ukradeny_cas.htm[/url]


Neměl by někdo i tu druhou knihu?
Jeanette Wintersonová - Konec času

Knihovník
Příspěvky: 253
Registrován: 13 lis 2016 09:38

Re: "The last couple winters, three or four really, he hasnt

Příspěvekod Sjcg123 » 26 lis 2016 09:54

prada outlet
nike free
Nike Zapatos
Moncler Sale
Uggs Pas Cher Soldes
official NHL jerseys
Ugg Noir Pas Cher
nike air jordan pas cher
Soccer Boots Outlet nike
Womens Ugg Boots
cheap uggs
Uggs Outlet Store
canada goose jackets for women
nike jordan shoes
converse store
Toms Outlet Online
Doudoune Moncler Pas Cher
uggs for cheap
Coach Bags On Sale
Pandora Beads And Charms
nike sneakers
Negozi Pandora
Orecchini Pandora
toms shoes outlet
chaussure Nike homme
Jordan Future
Cheap Michael Kors
abercrombie and fitch store
louboutin heels
Jordan Schoenen
zapatos de futbol nike
toms sale
ugg boots for women
Jordan Store
Air Max 90
Moncler Outlet Online
uggs for women
Ray ban sale online
Moncler Jacket Womens
reebok running shoes
moncler girls
Nike Online Store
botas de futbol
religion store
Ugg Pas Cher Femme
Canada Goose Official Site
nike sportschuhe damen
nike air max running shoes
moncler jacket sale
nike shoes
hogan rebel donna
Ugg Homme Pas cher
nike damenschuhe
pandora bracelet charms
Canada Goose Online
new jordan releases
ugg boots outlet online
nike mercurial soccer cleats
Doudoune Moncler Pas Cher
Ugg Grise Pas Cher
hogan scontate
adidas schoenen
michael kors handbags on sale
Anelli Pandora
hyperdunk 2014
huarache sneakers
moncler coats for women
air force one pas cher
Nike Store
new pandora charms
nike tn pas cher
Doudoune Femme Pas Cher
Doudoune Femme Pas Cher
chaussures de foot pas cher
Air Jordan News
cheap air max outlet
Doudoune Moncler Solde
nike joggesko
moncler outlet
Ugg Boots On Clearance
cheap real uggs
Ugg Femme Pas Cher
pandora beads
air jordan
chaussure basket homme
nike sportschuhe
nike air schuhe herren
australia uggs outlet
canada goose sale online
23 is back
Ugg Classic Tall
portafoglio michael kors
Toms Shoes For Women
Timberland skor
chaussures nike pas cher
Air Jordan Release Date
cheap uggs for women
Ugg boots Sale
pandora online
womens nike air max
canada goose coats
Canada Goose Sale
sac a main michael kors
adidas outlet stores online
fitflops sale uk
christian louboutin outlet
Bottes Ugg Pas Cher
Botte Ugg Femme
Sheepskin Ugg Boots
pandora rings
cheap christian louboutin
tru religion jeans
canada goose jackets on sale
goedkope nike air max
Veste Moncler Pas Cher
Ugg Outlet Online Store
ugg boots cheap
Bottes Ugg Femme Pas Cher
Doudoune Moncler Site Officiel
Moncler Soldes
nike schuhe günstig
zapatilla adidas
pandora jewelry store
adidas store
nike chaussures
ray ban wayfarer eyeglasses
ugg factory outlet
Chaussure Nike Pas Cher
ugg boots classic
adidas outlet
nfl store
Boutique Ugg
nike air
newest lebron shoes
longchamp tote bag
cheap nike air max
scarpe nike
pandora charm bracelet sale
Pandora Official Website
Nike Air Jordan 11
adidas kläder
Original Ugg Boots
ugg clearance
sac coach soldes
canada goose vest
uggs outlet
canada goose jacket outlet
Soldes Ugg
Canada Goose Sale Outlet
canada goose kensington
nike sb stefan janoski
Lebron 13
Uomo Hogan
Jordan Sneakers For Sale
michael kors bags outlet
coach factory outlet online
zapatillas running
oakley sunglasses clearance
Chestnut Ugg Boots
australia uggs outlet
longchamp bags on sale
vans shoe store
Moncler Store
zapatillas nike baratas
ugg outlet online
billige nike sko
new yeezy shoes
Ugg Button
Veste Moncler Femme
ugg store
canada goose online store
scarpe hogan outlet
retro jordans for cheap
Canada Goose Outlet
pandora outlet store
1126Sjcg

Zpět na Vaše názory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník