Faunův labyrint

Viděl jsi film, četl jsi knihu, poslouchal jsi muziku, napiš svůj názor... (Your books, music or movies opinions)

Moderátor: Knihovníci

Pisálek

Faunův labyrint

Příspěvekod Wiktor » 05 dub 2008 19:27

Lidičky právě jsem dokoukal Faunův labyrint a musím uznat, že je to dokonalej film. Je to taková směs válečná+fantasy. Jestli si myslíte, že z toho může vzniknout jenom blbost tak to se pletete. Je to nádhera vřele doporučuji :D

Mudrc

Re: Faunův labyrint

Příspěvekod Phobia » 24 lis 2008 15:44

Co k tomuhle filmu říct - okouzlil mě. Nádherná atmosféra, dokonale zvládnutý dětský svět, šokující hrůza války, závažné téma zabalené v pochmurné pohádce. Podobně laděný, jen ne tolik působivý a zmáknutý film je také "Devil's backbone" (česky "Princ bez království" nebo ještě přiblblejší název "Devil"), rovněž od Guillerma del Tora. Těžko uvěřit, že stejný režisér má na svědomí akční splácaniny jako "Blade 2" nebo "Hellboy: Golden army" (jednička Hellboye se povedla, dvojka nikoliv). Ale co člověk, to názor, někdo to může vnímat úplně opačně:-).
Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo. (Ruth Rendell)
Databáze sci-fi a fantasy literatury - včetně hodnocení a komentářů - na www: legie.info
DOBA HÁJENÍ - co znamená, k čemu je, jak dlouho trvá atd. si můžete přečíst zde: http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?t=10483

Pisálek

Příspěvekod acoma » 20 pro 2008 02:26

Videl jsem a taky se mi libil. Od stejneho rezisera doporucuji i film Sirotcinec. I kdyz zanrove se jedna spise o drama/horror.
Obrať svůj obličej k slunci a stíny budou padat za tebe.

Mudrc

Příspěvekod Phobia » 20 pro 2008 07:56

acoma píše:Od stejneho rezisera doporucuji i film Sirotcinec. I kdyz zanrove se jedna spise o drama/horror.

Jo, tak na ten se hóóódně těším, už jsem si ho koupila... v tom slavném obchoďáku Torrent :D :oops:
Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo. (Ruth Rendell)
Databáze sci-fi a fantasy literatury - včetně hodnocení a komentářů - na www: legie.info
DOBA HÁJENÍ - co znamená, k čemu je, jak dlouho trvá atd. si můžete přečíst zde: http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?t=10483

Analfabet

Příspěvekod Wakamaru » 21 pro 2008 01:00

el laberinto del fauno je moj oblubeny film :) ma vynikajucu atmosferu, podla mna este lepsiu ako espinazo del diablo... jedine co by som mu z mojho pohladu vytkol, pre mna tam bolo malo fantasticna, sceny mi utiekli rychlo, ale to bolo asi tym ze som sa bavil... netradicne spojenie vojnovej dramy a temnej rozpravky, v tomto pripade to fungovalo na 1... guillermo je skratka moj favorit, lubi sa mi od neho takmer vsetko, dokonca aj mimic ci komercne "trhaky" hellboy a blade :)

Analfabet

Příspěvekod holion » 21 úno 2009 17:52

acoma píše:Videl jsem a taky se mi libil. Od stejneho rezisera doporucuji i film Sirotcinec. I kdyz zanrove se jedna spise o drama/horror.

Tak pokud bych měl doporučit někomu jeden z těchto dvou filmů, rozhodně by to byl Sirotčinec. Na Faunově Labyrintu jsem byl v kině, atmosféra pohádkového lesa s partyzány mě zrovna moc nenadchla. Bylo tu pár zajímavých scén, třeba ta hostinou, kterou jsem si pak doma ještě několikrát pouštěl, stejně tak například scéna s prořízlou tváří a následným loknutím si pálenky. To byly pro mě "zajímavé" části. A střídání pohádkových motivů a krví zborcených lidí? Nic pro mě. Buď jedno nebo druhé, ale dohromady nic pro mě.

Čtenář

Příspěvekod adenium » 22 úno 2009 09:03

faunov labyrint bol skvelý,nemyslím si však že hellboy 2 bol až tak veľká zlátanina,hlavne vizuálna stránka filmu bola úžasná a to je prednosť del tora.uvidíme ako zvládne dej hobbita,ale hádam dá na neho jackson pozor 8)

Pisálek

Příspěvekod Danduli » 10 dub 2009 15:35

Ahoj. Faunův labyrint jsem viděla, nebyl špatný, to vůbec ne, ale čekala jsem od toho trošicku víc. Zajímavá kombinace fantasy a válečného filmu.

Analfabet

Příspěvekod Krovax » 11 dub 2009 09:08

Danduli píše:Ahoj. Faunův labyrint jsem viděla, nebyl špatný, to vůbec ne, ale čekala jsem od toho trošicku víc. Zajímavá kombinace fantasy a válečného filmu.

Faunův labyrint člověk ocení spíš potom co ho vidí tak 3x :D

Analfabet

Příspěvekod erinka24 » 17 čer 2009 17:42

mno tak mne sa to celkom pacilo,sice tam bolo trosku menej fantasy ako som ocakavala :wink:
perfektne vyobrazenie postav,charakterov-partizani... hlavne na konci hl. hrdinka bola ochotna vzdat sa svojho zivota za brata...:)
p.s.:za toho hellboya-pacilo sa mi to kvoli vizualnej stranke (napr.obrovsky strom v strede mesta ), dejovo to uz pokulhavalo :):D :wink: :)

Čtenář

Příspěvekod Galenius » 14 srp 2009 07:24

Faunův labyrint skutečně dokonalý film.
Líbilo se mi na něm, kromě příjemného zpracování, i to, že během závěrečných titulků jsem koukal na bednu a přemýšlel nad tím, co byla realita a co představy malé holky. 8-)
Šťastný a spokojený majitel Sony PRS-505.
Una Salus Victus Nullam Sperare Salutem!

Čtenář

Příspěvekod ValaMaldoran » 14 srp 2009 13:31

Je to jedne z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla a stejného názoru je i můj přítel. A to je u něho co říct :wink:

Analfabet

Příspěvekod lairea » 28 srp 2009 11:45

Faunův labyrint jsem viděla už před nějakou dobou v kině a líbil se mi opravdu hodně, stejně jako kamarádům se kterými jsme tam byli. Zajímavé spojení války s pohádkovým světem, dobré zpracování a skvělá hudba.. Hmm asi se na to kouknu znova:)

Analfabet

Příspěvekod ole » 18 led 2010 21:28

Faunův labyrint se mi moc líbil. Určitě ho zkouknu znovu a co se týká Hellboye, 1. díl byl dobrej už jen proto, že začíná songem od Toma Waitse

Analfabet

Příspěvekod Landil » 20 led 2010 18:45

Z Faunova labyrintu jsem byla taky nadsena, ale az po tom, co jsem se na nej dodivala. Nemohla jsem se totiz alespon polovinu filmu rozhodnout, jestli jde skutecne o pohadku, nebo o horor, ale byla jsem tim tak fascinovana, ze jsem se nemohla od deje odtrhnout.

Další

Zpět na Vaše názory