Sony PRS-700 Reader

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Příspěvekod gjulia » 13 kvě 2009 13:47

Ďakujem za radu. Je tam toho dosť. Zatiaľ som našla toto, možno to pomôže aj iným:
Otázka:
I'm thinking about PRS-700, but I'm from the Czech republic.. I'd like to ask, if is it possible to read books in Czech language, which has special characters like these ěščřžýáíé. Can ereader show them.

Can one chenge the fonts used?

A odpoveď sa mi páči :D :

You can still read Czech (or ANY language of your choice) books on the device.
Even without updating fonts.
Just create a pdf file with page size 90mm x 115mm
and do not forget to embed fonts into the document.
You can download Sony Library software and see what will your document look like on a Reader.

You can create pdf files using OpenOffice.org

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 13 kvě 2009 16:23

Neviem ako fungujú fonty na prskách, ale pokiaľ používajú TrueType fonty alebo je možnosť do nich TT fonty nahrať, tak by s diakritikou nemal byť problém.
Čo sa týka pdfiek, tak tam by si s fontami nemala mať ťažkosti. Sám tak čítam na cybooku. Problémom je len nutnosť konverzie. Z doc do pdf to ide, ale niekedy konvertujem cez prc do html, z html do doc, tam na to pustím zopár makier na odstránenie nadbytočných riadkov a sformátovanie pre cybook a až tak to dávam do pdf. Výsledok mi za to stojí, ale ja som maník, neviem či by to bavilo každého. Ale nie je to až také zložité ako to možno vyzerá a je to sranda :D

No a záverom: pokiaľ ti až tak veľmi nezáleží na dotykovom displeji, tak by som ti odporučil radšej prs-505.

"Nezlobte se na mě,ale ten kdo neví co chce číst,
ať se na to vysere a pustí si televizi."
(Maragen)

Analfabet

Příspěvekod gjulia » 13 kvě 2009 18:54

No, ak sa nemýlim, tak do PRS-505 treba tie TT fonty nahrať a v PRS-700 už by mali byť (opravte ma ak nemám pravdu, aby som tu nezavádzala). No a po prečítaní komentárov aj na tomto fóre si akosi na to "počeštenie" netrúfam.
Na dotykovom displeji mi veľmi nezáleží, väčší význam má pre mňa jednoduché nahrávanie kníh do čítačky (bez množstva konverzií) a jednoduchá obsluha. Nainštalovala som si Sony ebook library software a skúsila tam previesť niektoré moje dokumenty z PDF a funguje to /aj zväčšovanie písma/. Niekde som čítala, že PRS-505 nevie zoomovať písmo a vždy dá jednu stranu PDF na 1 stranu v readeri. Neviem, či je to pravda.
Na moje rozhodnutie bude mať aj vplyv, či dcéra môjho známeho bude ochotná doniesť mi PRS-700 z USA, takto by ma to vyšlo len na tých 350$. Ak nie, tak si kúpim 505 z alza.sk a budem dúfať, že tie updaty zvládnem.

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 13 kvě 2009 19:32

Ak 700ku donesie z USA, tak to bude so záručnými opravami celkom problém.
Skús sa pozrieť na toto
cez google translate:
Kód: Vybrat vše
http://tinyurl.com/qjj9ep

Je to ukrajinský pocketbook, je to ten istý hardware ako má cybook gen3, ale počul som, že má oveľa lepší firmware. Možnosť vyhľadávania, anotácií.
V základnej verzii pocketbook 301+ stojí len 340$ a cez icq mi povedali, že sú schopní mi ho doručiť aj na slovensko a aj s prípadnou reklamáciou by si to mala ľahšie ako posielať to do USA. Podporuje Truetype fonty, takže s češtinou a slovenčinou by nemal byť problém. Skús im napísať mail a popýtať sa čo ťa zaujíma.

Mail:
info@pocketbook.com.ua

povodna stranka v rustine (ukrajinstine?):
www.pocketbook.com.ua

No a ked nie, tak potom aj to prsko 505 z alzy, tam tiez mas aj zaruku (asi). Ale tam uz cena nie je moc odlisna od cybooku.

Ale ako pozeram tak hanlin v3 ma asi najlepsiu cenu, 6390 Kc v Acomp.cz. A to by tiez nebola zla volba.

A tych konverzii sa nemusis bat, som ta asi nechtiac zmiatol, normalni ludia :) nemaju ziadny dovod konvertovat to do pdf.
Pre sony reader (prs) mas skvely program calibre, uplne zadarmo. A pre cybook a citacky podporujuce mobi prc zase mobipocket creator (aj calibre), ktory uplne staci na to, aby si si spravila knizku takmer z hocakeho formatu, jednoducho, sup dup, klik klik a mas to.
Na nete kopu navodov na pocestenie a vsetko co sa tyka ebookov, a tu na ebookfore ti tiez radi pomozeme, keby si sa dostala do uzkych. Takze ziadne strachy.

Ale ak cakas, ze na tom budes moct citat pdf dokumenty z prace, tak to prr, to ziadna citacka zatial dost dobre nezvlada (prakticky ta to omrzi velmi rychlo), mozes si skonvertovat jednoduche dokumenty do prc, ale prides o layout.
To by si sa mala pozriet na Kindle DX, ktory bude na trhu asi v lete a ten by mal pdf zvladat v pohode. 469$ a dcera ti ho moze doniest z Ameriky.

(Maragen)

Analfabet

Příspěvekod gjulia » 13 kvě 2009 20:11

Ďakujem za rady. Mám zase o čom rozmýšľať :) .

Čtenář

hm

Příspěvekod asfi » 13 kvě 2009 21:12

chcel by som sa vas opytat-tí co maju tu prs-505 abo tu novsiu-ked pozeram na videa,tak pri otacani stranok to cele blykne na cierno a pak naskoci druha strana,ci je to pravda abo sa mi to len zda..A ci to neposobi rusivo..pretoze mne to tak pripada..diky.

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 13 kvě 2009 21:20

Toto prebliknutie maju vsetky citacky. Zabezpeci sa tak lepsie prepolovanie kapsuliek s einkom a odstrania sa tak tiene na displeji.
Na cybooku sa to da vypnut.
Ale pri samotnom citani to rusive nie je, ten efekt vo videach je akcentovany tym, ze lcd displej, na ktorom to video pozeras ma vyssi kontrast a tak sa zda, ze to vyslovene blika, ale v reale to tak nie je.

(Maragen)

Čtenář

Příspěvekod asfi » 13 kvě 2009 21:34

aha ok - vdaka za info - tak do toho asi pojdem,dufam ze ta zmena z pda-čka-lcd na e-ink sa vyplati :wink:

Analfabet

Příspěvekod Persephone » 14 kvě 2009 21:50

kazdym dnem mi ma 700 dorazit.. takze jen co trosku "osaham" popisu tu svoje postrehy pro pripadne dalsi zajemce:)

Analfabet

Příspěvekod Persephone » 15 kvě 2009 07:59

ferino nase pocity jsou naprosto stejne:)))

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 18 kvě 2009 19:25

Ocakavam podrobnu recenziu s bohatym obrazovym materialom. Mas voci svojej 700ke zodpovednost sirit dalej jej evanjelium a pekne nam ju spropagovat ;)

(Maragen)

Analfabet

Re: Sony PRS-700 Reader

Příspěvekod frantisekdobrota » 20 čer 2012 22:30

Zdravím,

kamarádka si koupila PRS-700 a potřebovala by pomoct, jak do toho dostat podporu češtiny v jejich RLF formátu, je to nějak možné? Googlil jsem jako o starý hřebík a nenašel jsem na PRS-700 jediný návod (na všechny ostatní jich je..).

Předchozí

Zpět na Obecné diskuze