toto forum chvilu ide a chvilu nie

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Moderátor

toto forum chvilu ide a chvilu nie

Příspěvekod misojogi » 25 dub 2011 10:06

deje sa nieco?
obcas mi vypise ze
nemate povoleny pristup na forum ...

alebo forum nie je dostupne
a o pol hodinu je vsetko OK
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Spisovatel

Re: toto forum chvilu ide a chvilu nie

Příspěvekod shaula » 25 dub 2011 12:01

Mně to včera večer psalo "Zakázáno" (IE) nebo "Forbidden" (Opera)... Říkala jsem si, že možná probíhá nějaká údržba...
Kindle 3 (3G), LG KM900 Arena

Knihomol

Příspěvekod Angrandir » 25 dub 2011 12:52

Mně občas funguje http://www.ebookforum.cz, pak zase http://ebookforum.cz (bez www.), pak zase http://www.ebookforum.cz, pak zase http://ebookforum.cz a tak pořád dokola.
Kindle Keyboard, Nook STR

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 25 dub 2011 13:31

To je zvláštní, nic takového jsem nezaznamenal- a to jsem tu byl včera skoro celý den. (XP a Vista, prohlížeč K-meleon)

Pisálek

Příspěvekod Mr.Filch » 25 dub 2011 18:18

U mě stejná chyba už několik dní - Win7 + IE9, Opera, Firefox 4. Hodinu nejde, hodinu jde atd. :cry:

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 25 dub 2011 18:45

Tak opravuji, nyní jsem měl také pár hodin výše popsaný problém. Jelikož jsem před tím měl v rychlém sledu asi čtyři příspěvky, tak jsem si po té hlášce, že nemám povolený přístup, už pomalu připravoval urničku, že jsem dostal zákaz za spamování...

Pisálek

Příspěvekod ivetan » 26 dub 2011 17:16

Tohle vypadá na nastavování konfigurace serveru, na kterém ebookforum běží. Mohl se v tom hrabat admin nebo i poskytovatel hostingu.

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 26 dub 2011 21:26

Ale ta chyba v záznamech už je zřejmě opravená, viďte?

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 03 kvě 2011 14:39

vie niekto povedat co sa vlastne stalo ?

dik za odpoved ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 03 kvě 2011 16:20

Obé patří do oblasti fantazie :twisted:

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 03 kvě 2011 18:20

Způsob, jakým uživatele informovat o tom, proč není fórum funkční a jaký je pravděpodobný termín opětovného spuštění, by se ale nějak řešit měl. Vzhledem k počtu uživatelů tohoto fóra odpadá rozesílání info emailů každému uživateli. Nicméně téměř s minimální námahou by se toto ošetřit dalo, a to vytvořením speciálního účtu (emailu), kde by byla v případě výpadku požadovaná informace nastavena coby "automatická odpověď v případě nepřítomnosti". Uživatelé, kteří by informaci o nefunkčnosti, resp. znovu- spuštění fóra požadovali, by jednoduše poslali email na tento účet a vrátila by se jim automatická odpověď.

Pro admina by toto byla otázka pár minut, uživatelé by byli informováni a nemusela by se zakládat vlákna, kde by se tyto události takto řešily. Ale uvítám (zřejmě ne sám) i jakékoliv jiné funkční řešení.

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 03 kvě 2011 18:31

2 maragen: to, cos tady napsal je tak trochu alibistické a připadá mi, jako bys svého admina kryl. Je jednoduché napsat, abychom si založili vlastní fórum, ale tohle už znám, stejné návrhy mám tu čest číst i na fóru, kde pracuji jako moderátor - pane kolego - leč náš admin, pokud se stane, že je nějaká závada na hostingu, hned poté, co se zase fórum rozjede, informuje v novém vláknu o tom, proč se tak stalo. Moderátorům zasílá maily o tom, že je výpadek a proč, aby případně mohli informovat uživatele, až se činnost fóra obnoví. Nehledě na to, že třídenní výpadek za dobu, co tam chodím, nepamatuji. A už vůbec u mě neobstojí argumenty o tom, co hosting obnáší. Jestliže fórum někdo založil a chtěl se o něj starat, musel dopředu vědět, co to bude stát. Pokud na to nestačí, nechť to zabalí a fórum zruší. Nejsem jediný, kdo si tady všiml, že administrátor na to kašle. Zatím je ale někde skryt a vůbec se nevyjdřuje a tím se odlišuje od jiných administrátorů, kteří nemají problém s tím, diskutovat s uživateli. Oni totiž vědí, že fórum tvoří právě uživatelé a nikoli oni sami. :evil:
EDIT:
Teď už je zjevné, že maragen není moderátorem na svém místě, je jakýmsi bodyguardem administrátora (velmi anonymního) a neustále argumentuje s tím, že si nespokojenci mají založit vlastní fórum. Takže vzkazuji adminovi, ať se tady na to vykašle a fórum klidně zruší, když ho to tolik zatěžuje. Ono v tom je také něco jiného, nejen peníze. Majitel fóra musí být také zároveň jeho fanda a podle toho si také vybírá moderátory. Ten, který na to kašle si přeci nevybere mody s jiným myšlením. Začíná mi to tady zapáchat jakousi podivnou totalitou. A nechoďte na mě s tím, že pokud se mi tu nelíbí, nemusím sem chodit, protože toto píšu téměř denně nepřizpůsobivým uživatelům. Naše připomínky jsou ale nikoli proti, ale v prospěch fóra, aniž byste si to někteří z vedení uvědomovali. :wink:
Naposledy upravil Flynne dne 03 kvě 2011 18:42, celkově upraveno 1

Mudrc

Příspěvekod marty63 » 03 kvě 2011 18:34

maragen píše:Do toho jak nakládá administrátor se svým vlastním založeným fórem za svoje peníze je každýmu prd. Pláčete naprosto zbytečně. Mohli jste mít za tu dobu co tady řešíte blablafórum nejede blablatrance nejede, mít svoje luxusně vymóděnej hosting na tom nejexkluzívnějším serveru. Tak kurňa proč váháte...

To si děláš prdel , ne? :evil:

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 03 kvě 2011 18:43

Viz můj EDIT o pár příspěvků zpět.

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 03 kvě 2011 18:54

A v tom to práve vězí. Paradoxně fórum, které se zabývá ušlechtilými zájmy, jako je čtení a knihy, čili se předpokládá, že se tu budou objevovat uživatelé na úrovni, je vedeno lidmi, kteří se z titulu své funkce chovají povýšeně a nepřístupně, což se neshoduje s morálkou, jaká by se dala předpokládat u lidí sečtělých a tím pádem rozumově kultivovaných. A s takovými je dohoda nemožná. Rozumný, opakuji ROZUMNÝ, admin by se s takovým moderátorem měl okamžitě rozloučit.

Další

Zpět na Obecné diskuze