Aký je váš vek?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihomol

Re: Aký je váš vek?

Příspěvekod pearl » 29 zář 2011 17:24

.
Naposledy upravil pearl dne 06 říj 2011 09:45, celkově upraveno 1

Pisálek

Příspěvekod Roy Dest » 29 zář 2011 23:13

chess píše:Zajímavé čtení,ten Tvůj príspěvek Roy . Je Ti 23 a víš zřejmě o totalitě vše. Mně je 67 ,totalita mi ublížila ,zvonil jsem klíčema a přesto nemůžu zdaleka všěchno co se dělo odsuzovat. Zvláště, když vidím co se děje dnes.
Jsem geront,nějaké zdravení,obzvláště u cizích je mi ukradené, ale nenapadlo Tě, že ta squadra lidí blízkých,známých a vlastně i cizích, se Tě tým nucením zdravit (ale určitě nejenom zdravit) pokoušela naučit (a jistě nejenom Tebe) alespoň základním morálním normám v dětském věku, kdy jsme ještě schopni se měnit?
Jsem přesvědčený že i Ty to budeš učit své děti. Alespoň chci doufat i když se mne to už vlastně moc netýká.

Jestli já budu mít děti, tak je určitě téhle slušnosti budu učit, ale ne slepě. Vysvětlím jim třeba, že důchodci mohou být osamělí, zahořklí a na vesnici těžce nesou, když si jich nevšímáme, takže i za pozdrav budou rádi. Zdravení úplně neznámých lidí, aniž bych chápal proč, to není morálka, to je drezúra.

Na tom ale není nic divného. Děti běžně a ochotně zdraví známé lidi, ale neznámé ne, stydí se. A to se právě nemá vynucovat, radí psycholog, jenom říct, že je to zdvořilost a že to druhého potěší... Není to o neslušnosti, problém je v tom, že místní důchodci znají celé rodokmeny všech generací, kdežto takové dítě je relativně nově objevivší a nezná často ani sousedy a nedokáže si představit, že sousedi vědí o dětech všechno a čekají, že se podle toho budou chovat. I to je třeba dítěti vysvětlit, kdo je kdo, jak se jmenuje, kde bydlí a že patří na seznam zdravených osob.
Výchova ke slušnosti ano, ale když, tak férově, s veškerým vysvětlením a systematicky. Mě tohle nikdo takhle polopatě nevysvětlil a potom jsem se nestačil divit. Dospělí si snad myslí, že dítě tyhle údaje asi nějak vsákne z okolí, nebo co :P

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 30 zář 2011 03:09

Oh, yeah ... kdyz mi bylo 23 taky jsem si myslel ze vim vse nejlepe ... ale realny zivot me naucil ... Zase to byla dobra doba ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Analfabet

Příspěvekod Balgor » 30 zář 2011 15:54

19

Předchozí

Zpět na Obecné diskuze