Památné hlášky-film, kniha , seriál:-)

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Památné hlášky-film, kniha , seriál:-)

Příspěvekod romanisimos » 14 bře 2009 08:30

Ahoj. Zakládám toto téma a hnedle něčím přispěju:-). Nejdříve ale otázka: Na co rádi vzpomínáte? Co vám utkvělo v paměti?Stalo se vám, že jste nějakou vtipnou hlášku použily v reálu? :)
Já osobně mám poměrně velkou tendenci použít v reálném rozhovoru něco, co jsem někde četl nebo viděl ve filmu. Dost se mi stává, že mě například napadají komentáře z M.A.S.H:-).
Poránu třeba: Už vím, proč střílejí lidi za úsvitu.....Kdo by chtěl žít v šest hodin ráno :D
nebo : (Werich a Horníček-předscéna)- Horníček: Co jsem to řek?
Werich: Řekl jste pravdu, ale zní to blbě :D

Knihomol

Příspěvekod Rosamund » 14 bře 2009 09:54

No ja nezažívam také situácie, pri ktorých by sa dali využiť niektoré hlášky, ale pri niektorých by sa dala využiť hláška: "Medzi nebou a zemou jestvujú veci, ktoré sa vymykajú ľudsjému chápaniu...". Táto hláška sa chodní na mnoho situácii. No teraz ma nenapadá žiadna taká zaujímavá.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 14 bře 2009 10:25

Je pravda, že hlášky v realitě moc nepoužívám. Ono by to také moc nešlo, protože dost z nich je kousavých a mohl bych to šeredně odnést :) . To ale neznamená, že mě nenapadaj a mám v tu chvíly úsměv na rtech, což také není moc dobré, když se pro ostatní lidi nechápavě culim, jak blbec a neřeknu nic. To je potom okecávání :D .

Pisálek

Příspěvekod Saragon » 15 bře 2009 16:27

Ruzne hlasky mi na mysli vytanou hodne casto, a kdyz je potom pouziju, stejne mne nikdo nepochopi. Treba serialy - takovy Cerveny trpaslik, Big Bang Theory nebo IT Crowd jsou skutecne pokladnice.

Knihomol

Příspěvekod Rosamund » 17 bře 2009 20:22

V poslednom čase mi behá po rozume:

ničomné nič sa v ničote zničí

tak som to chcela použiť v nejakej vete na maturite, ale nikde sa to nehodilo

Čtenář

Příspěvekod adenium » 18 bře 2009 15:32

táto sa ľahko pamätá a je všeobecne známa-a máme po ptákach,velebnosti. :lol: :lol: :lol:

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 19 bře 2009 10:31

Saragon píše:Ruzne hlasky mi na mysli vytanou hodne casto, a kdyz je potom pouziju, stejne mne nikdo nepochopi. Treba serialy - takovy Cerveny trpaslik, Big Bang Theory nebo IT Crowd jsou skutecne pokladnice.

To se mě stává také a dost často(ehm-vždy, když hlášku použiji:-). Jednou za čas mám štěstí a sedim s lidma, kteří mají podobné záliby a pamatují si podobné pitominy z filmů, seriálů nebo knih. To se pak smějeme a hrajeme si ze slovy, jak blázni :) . Bohužel se to stává čím dál méně, ale co se dá dělat.

Mudrc

Příspěvekod Phobia » 19 bře 2009 11:09

Hlášky se dají používat skoro za všech okolností - jde o to být ve správném chápajícím kolektivu. Takové: "Kde asi soudruzi z NDR udělali chybu?" se dá s různými obměnami aplikovat často. Nebo třeba další "pelíšková" scéna: "A komu tím prospějete?!"
Případně "Vesničko má středisková" je plná hlášek - třeba univerzální: "Má pravdu, předsedo!"
Nebo "Slunce, seno, nevímco": "Je to hnus, velebnosti."
Seriál MASH byl plný hezkých slovních hříček, dodnes užívám přirovnání "šílený jak klika od rumpálu", nebo "krásné ráno, na nebi ani bomba..."
Takhle by se dalo pokračovat dlouho. Ovšem já jsem hrozně sarkastický člověk, málokdy mluvím vážně, a všichni, kdo mě znají to tak berou a jsou na různé hlody (pronesené s vážnou tváří) připravení. Kdo mě nezná, ten kolikrát neví, která bije :mrgreen:
Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo. (Ruth Rendell)
Databáze sci-fi a fantasy literatury - včetně hodnocení a komentářů - na www: legie.info
DOBA HÁJENÍ - co znamená, k čemu je, jak dlouho trvá atd. si můžete přečíst zde: http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?t=10483

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 26 bře 2009 06:48

Phobia píše:Hlášky se dají používat skoro za všech okolností - jde o to být ve správném chápajícím kolektivu. Takové: "Kde asi soudruzi z NDR udělali chybu?" se dá s různými obměnami aplikovat často. Nebo třeba další "pelíšková" scéna: "A komu tím prospějete?!"
Případně "Vesničko má středisková" je plná hlášek - třeba univerzální: "Má pravdu, předsedo!"
Nebo "Slunce, seno, nevímco": "Je to hnus, velebnosti."
Seriál MASH byl plný hezkých slovních hříček, dodnes užívám přirovnání "šílený jak klika od rumpálu", nebo "krásné ráno, na nebi ani bomba..."
Takhle by se dalo pokračovat dlouho. Ovšem já jsem hrozně sarkastický člověk, málokdy mluvím vážně, a všichni, kdo mě znají to tak berou a jsou na různé hlody (pronesené s vážnou tváří) připravení. Kdo mě nezná, ten kolikrát neví, která bije :mrgreen:

Zdravím. To plně chápu, jsem na tom podobně, ale už jsem parkrát narazil, tak si dávám pozor. Nejraději mám společnost přátel, spoustu času a pokud možno-málo starostí a spoustu odpočinku. To se pak hraje se slovy nádherně a člověku se i chce :) . Je pravda, že z českých filmů si nepamatuji skoro žádné hlášky. Je to proto, že jsem je viděl tisíckrát a upřímě řečeno mě už leze na nervy, jak je neustále opakují.
Seriál M.A.S.H. je klasika, ale já si vždy zapamatuju jen nějákou blbost, která se dá použít jednou za rok :) . Já si vůbec pamatuju hlavně hovadiny:-).

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 26 bře 2009 09:01

niet nad to vymyslat vlastne hlasky
prirovnania a nadavky.

to je clovek potom originalny...

filmove hlasky su dost otrepane
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 26 bře 2009 17:58

My ego is like my stomach
it keeps shitting what I feed it
(Cursive - The Recluse)

"Nezlobte se na mě,ale ten kdo neví co chce číst,
ať se na to vysere a pustí si televizi."
(Maragen)

Pisálek

Příspěvekod st_nazinger » 26 bře 2009 18:32

DUKE NUKEM! DUKE NUKEM!!!

tato legenda tu nesmie chybat!!!

"hail to the king, baby!"
"damn i´m good!"
"you guys suck!"

a spusta dalsich, v zvukovej verzii napr tu "http://www.duke-n-doom.com/duke_sounds/index.html

fakt stoja za to!!!

http://news.softpedia.com/images/news2/Duke-Nukem-3D-on-Xbox-Live-Arcade-more-than-a-dream-2.jpg

"duke, youre my heero!"
"and they wont have to burn the books
when no one reads them anyway..." - Todd Burdette

Analfabet

Příspěvekod Blaíthín » 26 bře 2009 21:10

Má oblíbená, a často používaná věta z Mužů v černém: "Blbý, co?" (v plném znění - To znamená, že máme necelou hodinu, než zničí Zemi. Blbý, co?)
Jinak Cimmerman. A na toho se obvykle ostatní chytnou.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 27 dub 2009 10:11

Ted jsem si vzpoměl na scénu z M.A.S.H........
Hawkey a Trapper se baví o tom, jak jedna pohledná žena podala na konci rande Hawkemu ruku....
H: A pak mě podala ruku.
T: Cože? A nic víc? Asi je nějáká nemocná.

H: Pujčíš mě na rande džíp?
T: To určitě a ty si pak budeš se slečnou podávat ruce :D

Nepamatuji si to moc přesně, ale určitě si vzpomenete, o čem mluvím. Smál jsem se u toho jak blázen:-).

Analfabet

Příspěvekod Tonny » 27 dub 2009 18:17

no kdyz jsou nejake potize (skola, rodina, draha polovicka- znate to sem tam se proste neco posere) tak si vzpomenu na hlasku od Zedda z Goodkindova Mece Pravdy: "Nikdy nic neni lehke"

Další

Zpět na Obecné diskuze