Kouření ?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihovník

Re: Kouření ?

Příspěvekod arina » 08 bře 2010 13:18

Nejsem si jistá nakolik kouření způsobuje rakovinu.Myslím,že tam hodně hraje genetika.Znám hodně kuřáků bez rakoviny a dost nekuřáků s rakovinou.
Ale jinak nesnáším kuřáci,nenávidím jak smrdím kouřem,když se vracím z pařby.Zlatě,že jsou alespoň nekuřácké restaurace.Hlavně ženský dokáží být děsně bezohlední kuřáci.
Nesnáším,když mě nějaký hulvát fouká kouř do obličeje,anebo když jdu za kuřákem a musím dýchat za ním vanoucí dým.
A kouřová líbačka,bléé. :evil:

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 26 čer 2010 05:34

Kuřáci a nekuřáci, to je věčné téma. V podstatě si nikdy nemůžou rozumět. Cigarety mě nevaděj. Momentálně přestávám kouřit(držte mě palce-je to dost dřina po těch letech), takže se ukecávám, že cigarety jsou celkově na nic.
Co se týče doutníků, tak ty mě docela smrděj. Trávu vyloženě nesnášim(jak ten smrad, tak její účinky). To je asi vše, co bych k tomu řekl :)
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Knihovník

Příspěvekod arina » 29 čer 2010 09:49

Přeji ti moooc štěstí a pevnou vůli :wink: .Nedokážu si představit,jak je to těžký,ale když si představím,že bych si nemohla dát alespoň malé kolečko salámu....Těžký.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 29 čer 2010 10:33

arina: Díky-používám sílu vůle a když síla dojde, tak to zaspim :D .
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Analfabet

Příspěvekod Topinaskorp » 29 čer 2010 15:52

Cigarety teda vůbec, ale když je nálada tak na chuť cigarilly :D nešlukuje se to, je to vlastně takový doutníček (aneb nekouříte to hodinu ale třeba 10-20 minut) . Ale já furt řikám že doutníky a cigarilly jsou čistě na pochutnání si na kvalitnim tabáku, proto se nešlukujou (chuť cítíte v puse, plíce už kouř koštovat přeci nemusí :D ) . Samozřejmě i tak to neni jako každá jiná forma tabáku nic zdravýho a ono se i do těch plic něco dostane. Ale zase nekouřim je každej den. Nějak závislej na tom nejsem. Já je mám rád stejně jako čokoládu :D chutná mi to a rád si dám ale nemusim to mít furt.

Jinak zdravim forum, chtěl jsem napsat první něco k nějaké knížce ale začel jsem buhví proč tady :lol: .

Analfabet

Příspěvekod tomk70 » 16 črc 2010 14:18

Zkouším přejít z cigár na e-cigo. Zbavit se závislosti na cigaretách se mi za 15 let co to zkouším nepovedlo. Ale to e-cigo alespon doplnuje nikotin bez smradu (nevadí okolí a jsou bez svinstev po spalování)a normalni cigarety se daji vysadit.

Čtenář

Příspěvekod freeek » 10 lis 2010 14:08

Taky kouřím a je to hnus :lol: Je potřeba rozhodnutí, dostatek vůle a hlavně nějáký stimul.Krom toho, že to leze do peněz tak to taky neuvěřitelně smrdí.Kuřák se tak necítí, ale jednou po ránu jsem jela v tramvaji a seděl předemnou kluk který si před tím zapálil.Byl to hnusný smrad... :!: (bohužel ani to mě nerozhoupalo :lol: :oops: ) k nekuřákům se snažim chovat jakštakš ohleduplně...Snažím se to brát tak, že když si nezapálím, tak mě to nezabije :lol: Dobré jsou nekuřácké restaurace a zákaz kouření na zastávkách (málo jich to ale respektuje).

Dotník nemusím, vodní dýmku jsem snad měla 3x v čajovně k dobrému šálku :wink: a tráva-FUJ :x nenávidím jak smrdí a už vůbec ne účinky.

Čtenář

Příspěvekod freeek » 10 lis 2010 17:45

ferino píše:Hmm to som ešte nepočul, že by niekto nenávidel "smrad" trávy. A už vôbec nie účinky... Čo si to prosím ťa bafkala? :D

Každému to nesedne...Vlastně nevím, co na tom lidi vidí.Mě z toho není dobře.Obejdu se bez toho a jsem ráda.Ten dým taky nemám ráda.A když už jsem u toho, tak to raději tu cigaretu, než trávu :mrgreen:

Pisálek

Příspěvekod fedosteve » 10 lis 2010 20:32

Prestal som fajčiť koncom augusta tohto roku po biorezonancii. Či mi pomohla samotná biorezonancia alebo som "už dostal rozum" neviem. Fajčil som 23 rokov, posledných 17 rokov krabičku a viac denne, toto je zatiaľ najdlhšie obdobie bez cigarety a keďže ako správny fajčiar som sa už v minulosti pokúšal prestať fajčiť najmenej stokrát tak môžem zodpovedne prehlásiť že teraz sa mi nefajčí omnoho ľahšie. Pravdou je že som sa na nefajčenie psychicky pripravoval už pol roka dopredu. Preberal som si rôzne varianty nefajčenia, situácie a to ako budem na to reagovať. Myslím že v mojom prípade bolo najdôležitejšie, že som z hlavy cigarety úplne "vytesnil". Vôbec nerozmýšľam nad tým že "teraz by bodla cigaretka", jednoducho myšlienky na cigaretu som si "dal" do takej krabičky kam nie je vidieť a hotovo. Možno som si v sebe vybudoval postupne blok a teraz si na cigaretu spomeniem naozaj len raz za pár dní a len ako takú vzdialenú spomienku. Dôležité je tiež zmeniť "cigaretové rituály", ako ranná káva s cigaretou, čakám na zastávke=cigareta a podobne. Kolega ktorý bol na biorezonancii so mnou začal opätovne fajčiť po šiestich týždňoch, mal v práci zvýšenú hladinu stresu a nahovoril si že cigareta mu ako jediná pomôže stres zvládnuť, jasné že sa mýlil. Takže moje odporúčanie pre váhajúcich fajčiarov ktorý chcú prestať fajčiť, nerozmýšľajte že to sa mi nezdá (biorezonancia, lieky atď.), hlavne sa pre niečo rozhodnite a choďte si dôsledne za cieľom.

Pisálek

Příspěvekod Beowyl » 11 lis 2010 08:54

Cigarety smrdia ako hnoj, fuj, neznášam triedu po 6. hodine :x
Zato vodný dýmka je luxus...najlepšia pomarančová alebo dvojité jablko....a medová od al Fakhera :mrgreen:

trávička podobne iba ako alkohol - občas, ale porádne :wink:
známy pod nickom Nodiron

Pisálek

Příspěvekod Lucas234 » 11 lis 2010 11:52

Já jsem to, čemu se říká "sváteční kuřák" - někdy si nezapálím třeba dva tři týdny, ale jindy na nějaké akci za večer spálím půl krabičky... Mám takovou zásadu: Nikdy, nikdy, nikdy si nezapálím, abych se uklidnil, potlačil stres apod., protože právě tak by se vytvořila závislost. Vždycky si zapálím jedině tehdy, když mám dobrou náladu a můžu si to vychutnat, typicky když sedím s kamarády v hospodě. K tomu pivu a pokecu podle mě cigárko prostě patří. :) Kouřím Davidoffky Classic (ty nejsilnější) a kouřím prostě proto, že mi to opravdu chutná. :) Sem tam si dám dobrý doutníček, když je nějaká zvláště vhodná příležitost (typicly oslava narozenin, významný pracovní úspěch atd.), a když někde funguje partie s vodní dýmkou a kvalitní náplní, rozhodně neodmítnu. Vodní dýmka je podle mě taky hlavně o atmosféře a dobré společnosti.

Pokud jde o škodlivost kouření, podle mě je problém ten, že většina kuřáků kouří opravdu hodně. A samozřejmě všeho moc škodí - pokud někdo kouří čtyřicet nebo šedesát denně, tak se to zákonitě musí nějak projevit, stejně jako kdyby někdo jedl půl kila čokolády denně, ale to ještě samo o sobě není důvod tvrdit, že čokoláda je škodlivá. Podle mě kouření v malém měřítku (jedna či dvě denně) nemůže mít naprosto žádný vliv na cokoli. Všimněte si, že ve všech studiích o škodlivosti kouření jsou zkoumáni výhradně lidé, kteří kouří hodně - ještě jsem ale neviděl výzkum toho, jaký vliv má kouření na zdraví "svátečních kuřáků". Tuším, že ten vliv by byl nulový, což je pravděpodobně důvod, proč taková studie nevznikla, jelikož by vyprodukovala "politicky nekorektní" výsledek. :)

Analfabet

Příspěvekod golitko » 12 lis 2010 00:13

Som silný fajčiar, určite závislý na nikotíne. V robote fajčím cigarety, trávu som skúsil raz(stačilo, radšej sa ožeriem) vodnú fajku som ešte neskúšal, a doma, doma si rád a často zapálim klasickú fajku. Len tak si vychutnám to, o čom si myslím že fajčenie je. kľud, pohodu, aj aj chuť tabaku(teda dymu) ano, aj tam nájdete chuť. Niekto tu písal o tom, že vodná fajka je najsilnejšia. Doporučujem porovnať s fajkovým tabakom Brown No.4 alebo BXX. Tieto tabaky sú fakt sila. a ak si to niekto zamotá do papierika, gitanesky sa nechytajú.
A len na okraj, fajku si nosím aj do krčmy, a čudné mi pripadá, že fajka nesmrdí nefajčiarom (to ale závisí od druhu tabaku), ale fajčiari cigariet protestujú...
No, ešte by som mal niečo k téme fajčiar vs nefajčiar. snažím sa byť "ohľaduplný" fajčiar. Odkedy fajčím fajku, aj mne samému cigarety smrdia, a to aj vtedy, keď si zapálim ja(ale vtedy ma to neodradí). Čo to je pre nefajčiara, vidím na známych(takže to chápem). Celkom srandovné je, keď s fajkou v zuboch prídem na zastávku autobusu, tak ľudia občas nevedia ako reagovať(von si zapaľujem tzv. spoločenský, aromatizovaný tabak), vidia že fajčím, necítia však smrad typický pre cigarety. A hlavne sa zväčša držím bokom. Odkedy fajčím fajku, len raz ma nefajčiari upozornili, že im to nevonia... Dokonca mi vtedy barman(tiež nefajčiar, v iných prípadoch priam potešený, že tam bude niečo iné ako cigarety) zakázal ten tabak nosiť do podniku. Inak nebol nikdy problém. Teda s nefajčiarmi. Fajčiari cigariet majú rôzne kydy. Asi to bude tým, že ja si fajku napchám, a hodinu(občas aj dve) bafkám(medzitým niekoľko krát pripaľujem) a oni za ten čas stiahnu aj pol krabičky... nerozumiem tomu..
ObrázekSom všestranný človek...rukami filozof, mozgom kutilObrázek

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 19 lis 2010 14:08

Sakra, právě jsem na Gitanesky dostal chuť. Už nevim, kde je v Praze sehnat, dřív je měli všude, teď už ne. Kouřil jsem ale ty s uhlíkovým filtrem - no stejně síla. A zrovna jsem si také říkal, že možná začnu kouřit fajfku, ty tabáky mě lákají, chci zkusit ze Skandinávie, mého oblíbeného kraje.
Jinak nějakou dobu jsem si balil cigára sám, ale teď jsem zase začal kupovat už hotové po kartonech, většinou černé Davidoff. Ty mají skutečně skvělou cenu - stejnou, jako Marlboro, což je celkem zázrak. Dřív Davidoff stály až o 20 Kč víc, než Marlbora, byl to luxus. Teď to stojí stejně, zajímavý. Kromě toho, všechny Marlboro, Lucky Strike, Camel atp. se balí v ČR (Kutná Hora, Mariánské lázně), Davidoff jsou ale z Německa, proto je mám rád. Nejlepší ovšem byly Davidoff Magnum, které už se u nás ale neseženou. Nebo pak Rothmans v široké krabičce, ty už tu též nejsou. Škoda.
MINDWARP.CZ - AUDIO VISUAL WORKS
Moje teorie spočívá v tom, že žádnou nemám. (Jack Kerouac)

Analfabet

Příspěvekod golitko » 25 lis 2010 20:33

:arrow: mindwarp.cz
Ak chceš skúsiť fajku, a Škandinávske tabaky , skús Mac Baren,Borkum Riff, Stanwell... To sú fajkové tabaky zo Škandinávskeho poloostrova, bežne dostupné v ČR.
ObrázekSom všestranný človek...rukami filozof, mozgom kutilObrázek

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 25 lis 2010 21:13

golitko: Díky za tipy, to jsem potřeboval, protože bych nevěděl, jaké jsou dobré.

Jinak, heh, neznamená "fajka" ve slovenštině to samé, co česky "kuřba", "felace"? :lol:
MINDWARP.CZ - AUDIO VISUAL WORKS
Moje teorie spočívá v tom, že žádnou nemám. (Jack Kerouac)

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze