Kouření ?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Čtenář

Příspěvekod Ebur » 26 kvě 2008 14:05

Keď som si prečítal túto diskusiu, tak som si oživil svoju závisť: odkedy je v móde tráva, vždy som chcel na vlastnej skúsenosti zistiť jej účinky. Ale nemôžem, tráva sa totiž fajčí a ja som už šestnácty rok nefajčiaci fajčiar. Jednoducho si to nemôžem dovoliť, lebo napriek odstupu času by ma cigarety asi znovu chytili. Preto pravým nefajčiarom aj ja môžem poradiť len jedno - nech nikdy nezačnú fajčiť, nech to ani neskúšajú, dá sa bez toho žiť a závislosť prichádza rýchlo a nebadane - človek si myslí, že môže hocikedy prestať - ale nemôže! Aby človek prestal fajčiť, na to potrebuje nejakú motiváciu. Každá je dobrá, len to chce trochu fantázie, tá by však nemala chýbať čitateľom tohoto knižného fóra. Často je tu tvrdenie, že fajčiar bez cigarety bude príliš nervôzny, aj ja som si to myslel. Okrem prvého mesiaca nefajčenia som teraz oveľa kľudnejší, ako kým som fajčil 40 kúskov denne mojich obľubených ..... (ako pražský fotbalový klub)
Non ebur neque aureum mea renidet in domo lacunar... (Horace)
(Ani slonovina, ani zlato sa neblyští na hlavnej hrade domu. Horácius - Carmina LIBER II, XVIII)

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 29 kvě 2008 07:40

Tak ti nevím, ale řekl bych že v hospodě je většinou kuřáků přesila. Kdyby u nás někdo navrhl že by se třeba chvíli nekouřilo tak ho asi vynesou z dveří...

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 29 kvě 2008 15:55

Je inak zaujimave ze ked je take vyhodne prevadzkovat nefajciarske preco to teda majitelia krciem nerobia hromadne?
Suhlasim s locomachine. Presadzovanie si prav cez diskriminaciu nikdy nebola ta spravna cesta. Pripada mi to ako kebyze chodim do podniku v ktorom maju pivo ktore neznasam a iba tam pindam ze je tam zle pivo. Ale ani ma nenapadne ist inde alebo povedat barmanom ze sa to neda pit. Jednoducho ak sa ti nepaci tak chod inam. Nikto ta nenuti chodit do zafajcenych podnikov. Tak nenut ani ty fajciarov aby prestali fajcit.
Ak mi chcete podakovat, tak prispejte na chod tohto fora. Viac info tu.
Kto nevie ako na TRANCE, nech klikne na tento link.
Nebudte lenivi!!! POUZITE HLEDAT!!!!!
Search (vyhľadávací) plugin pre Firefox 2+ a IE7+ na Ebookforum.

Čtenář

Příspěvekod kokos88 » 30 kvě 2008 23:03

Ač jsem zde nováček, dovolím si s Ferryh-em nesouhlasit. Primitivně totiž uvádí argumenty out of date a slučuje jablka s ananasama. Nakonec – posuďte sami:
jak dopadl prohibicni zakon v USA? spatne ... chlastalo se vic a mnohem horsi veci nez relativne kvalitni alkohol ...

Tento člověk zřejmě jaksi pozapomněl, kdy byl tento zákon vyhlášen. V naprosto jiném státě, v naprosto jiné době /ekonomie, myšlení, náboženství…/, proč byl vyhlášen /experiment/, čeho se týkal /alkohol a nikotin je právě jako jablka a ananas/. Rovněž tak projevy alkoholové versus nikotinové závislosti jsou jiné.
Dále se mýlí v tom, že se pily horší nápoje /pašovala se z 80% whiskey z Kanady, kde tento zákon neplatil/, to si autor spletl stát /USSR a Gorbačov – samohonky po pokusu o prohibici v 80.L/.
Jeho největší omyl však spočívá spolu se „sakrováním“ v Orwelovské demagogii, kdy stát nemá právo bránit zdraví svých občanů. Prokazatelně je kouření původcem mnoha chorob včetně rakoviny a stát k tomu musí zaujmout nějaké zásadní rozhodnutí, když spotřební daň toto vyřešit nedokáže. Jednou tento stát přijal ústavu EU, kde je výše zmíněné zakotveno, nesmí se tedy divit, že silou represe si náš stát /jako ostatně většina členských zemí/ omezení kuřáctví vymůže.
Argumenty o podnikání mi v této souvislosti připadají funny, neboť každé děťátko ví, že kdyby byly zlegalizovány drogy, výbušniny v rámci svobodného podnikání a demokracie, v konečném důsledku by to vedlo k anarchii.

Toto své vyjádření jsem psal s cigaretou v ruce, sorry…

Knihomol

Příspěvekod xjurajx » 31 kvě 2008 01:12

kokos88 píše:A
Argumenty o podnikání mi v této souvislosti připadají funny, neboť každé děťátko ví, že kdyby byly zlegalizovány drogy, výbušniny v rámci svobodného podnikání a demokracie, v konečném důsledku by to vedlo k anarchii.

Co je zle na anarchii? Nemohol som si to odpustit... Anarchia je ina forma spolocenskeho zriadenia. Zla? Dobra? Ako jedina forma, este nebola zriadena a preto sa z nej robi strasiak. Ano, som anarchista.
Obrázek

Knihomol

Příspěvekod xjurajx » 31 kvě 2008 17:25

Ucelenejsia predstava - to by bolo nadlho. Vychadzam z Proudhona. Teda dobra spolocnost je taka, ktora je rozdelena na mnozstvo autonomnych samostatnych jednotiek - komunit, ktore medzi sebou navzajom, dobrovolne kooperuju s tym, ze tato kooperacia je vzajomne vyhodna. Komunity su zlozene zo slobodnych ludi taktiez na baze dobrovolnosti, ktori maju spolocne zaujmy. Anarchokomunistov ako Kropotkin zrovna nemusim, ale stale je to lepsia alternativa voci spolocnosti zalozenej na konfrontacii, sutazi a koristeni. Treba si uvedomit, ze negativne ludske vlastnosti ako kriminalita, nasilie, antagonisticke vztahy su produktom momentalneho systemu, ktory ich potrebuje a vyuziva presne v duchu hesla rozdeluj a panuj.

Momentalne sa preluskavam celym Asimovovym dielom pocnuc romanmi o robotoch, konciac pribehmi o Nadacii, v ktorych cela tato stavajuca koncepcia teda potrebnost elit , vztahov nadradenosti a podradnosti, autokraticke vladnutie stavia ako vychodisko prave voci anarchii, ktora je v jeho ponati popisovana negativne. Ale co ak prave anarchisticka spolocnost moze vyviest ludstvo zo slepej ulicky, do ktorej sa aj v reale dostava?
Obrázek

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 02 čer 2008 09:06

Anarchia nieje statne zriadenie.... Anarchia nieje nic. Pekny (a na celkom realnych rakladoch zalozeny) priklad anarchie je mozne vidiet napriklad v trilogii Mad Max. Anarchia nieje riesenie, je to zial iba utopia. V realite by za par rokov vznikly rozne celky v cele s osobami ktore boli najkrutejsie. Coskoro by z toho bola nejak zmutovana forma noveho feudalizmu... A to uz anarchia nieje....

A co to vlastne ma s fajcenim????? :)

Knihomol

Příspěvekod xjurajx » 02 čer 2008 23:30

institor píše:Je mi líto, ale to není pravda. Bylo by pěkné, kdyby byla, ale není. Tahle rousseauovská představa stojí u kořene opakovaných pokusů o vybudování konkrétní utopie (jak tomu říkal Rio Preisner) a přesně na ní taky každý takový pokus ztroskotal a ztroskotá, a to i v mnohem menším měřítku než státním nebo národním. Člověk bohužel sám o sobě není převážně dobrý a rozumný. Je v něm i bez vlivů okolí příliš mnoho zlého a nerozumného, než aby se s ním mohlo nějak příliš počítat - co se člověka týče, obecně i jednotlivce (i sebe sama, což je důležité), je vždy velmi na místě pořádná skepse. Starou křesťanskou představu o dědičném hříchu nemusíme možná chápat doslova, ale myslím, že říká o člověku něco velmi podstatného; určitě podstatnějšího a pravdivějšího než teorie ušlechtilého divocha.

Tak toto je vecna dilema suboj dvoch koncepcii:

Jedna vravi nieco v tom zmysle, ze clovek je v prevaznej miere zly a treba ho usmernovat roznymi zakazmi a prikazaniami. Druha zasa tvrdi, ze clovek je vo svojej podstate dobry, zlym ho formuje az zla spolocnost. Ja tvrdim, ze dobro a zlo su kategorie alebo nalepky, ktore nemaju ziadnu vypovedaciu hodnotu o cloveku. Clovek proste reaguje na rozne vplyvy a pod vplyvom svojich skusenosti. Z tohoto by som snad vybral len ludi so sexualnou uchylkou a maniakalnymi sklonmi.

Sosie píše:Anarchia nieje statne zriadenie.... Anarchia nieje nic. Pekny (a na celkom realnych rakladoch zalozeny) priklad anarchie je mozne vidiet napriklad v trilogii Mad Max. Anarchia nieje riesenie, je to zial iba utopia. V realite by za par rokov vznikly rozne celky v cele s osobami ktore boli najkrutejsie. Coskoro by z toho bola nejak zmutovana forma noveho feudalizmu... A to uz anarchia nieje....

A co to vlastne ma s fajcenim????? :)

Jedinu pravdu mas v tom, ze anarchia nie je statne zriadenie. Je to spolocenska forma, ktora stat ako taky neuznava.

Co sa tyka komercneho produktu Mad Max, tam je vykreslovana anarchia presne tak, ako ju interpretuju sucasne masmedia. V skutocnosti to s anarchiou nema nic spolocne. Presne takyto obraz o anarchii implantuju masmedia priemernemu konzumentovi s cielom zastrasit ho a udrzat status quo.

S fajcenim to ma asi tolko ako fajcenie k anarchii, anarchia tu bola spomenuta v jednom prispevku ako nieco negativne, na co som reagoval.
Obrázek

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 03 čer 2008 10:46

Posledny OT prispevok...
Myslim ze je uplne jedno ci je clovek dobry alebo zly... Moc a postavenie ziskavaju len ludia ktory su podvodnici, nasilnici atd. "Dobry" clovek jednoducho neprezije medzi "zralokmi". A ak budu vladnut "zraloci" tak budu mysliet v prvom rade na seba a az potom (mozno) na ostatnych. Preto si myslim ze sa k tomu feudalizmus najviac blizi...Jednoducho je to utopia. Asi to myslel institor.
Mozno ze je Mad Max komercny produkt (i ked jednotka urcite nieje), ale i tak zachytava pomerne verne moznu anarchisticku buducnost. Este raz opakujem, plati pravidlo "kdo je svina prezije". Ludstvo nieje a asi ani nikdy nebude pripravene prijmat principy anarchizmu. Pokial nebudu ludia pripraveny a sami nebudu chciet anarchizmus tak akekolvek pokusy o zavadzanie anarchie by boli proti zakladnym principom anarchie "edinec musí mať možnosť sám rozhodovať o svojom živote a osude." Nieco podobne sme uz zazili so zavadzanim socializmu a samo sa ukazalo ako to dopadlo.

Pisálek

Příspěvekod KarlaCyprus » 03 čer 2008 14:06

Tak ja jsem za to, ze kourit je nejuzasnejsi duvod udelat si v praci pauzu :oP My kuraci tady na pracovisti mame, da se rict, o ctvrtinu kratsi pracovni dobu nez nekuraci...
Ja napriklad balim vlastni cigarka, hezky tabacek, filtry, papirky a "manufakturuju" co to da... Klasicke cigarety jsou uz moc, ikdyz neni to tak davno, co jsem jich zlehka stahla tricitku denne.. Ale dneska uz je to pase... Parkrat za den si ubalit a vychutnat tabak (jeden z nejuzasnejsich daru prirody), at si me odsoudi, kdo chce, neresim to...
Trava: jednoduse -> po trave se nechodi, po trave se smeje (nemam rada lidi, co se dokazou ozrat az padaji drzkou na dlazbu a travu odsuzujou, je totiz mnohem mene skodliva, nez alkohol)

Mno, pak jsou tady jeste jine veci na koureni, ale to bychom se dostali k sexualnim praktikam a vzhledem k tomu, ze nevim, jake vekove skupiny se mohou priplesti, radeji se do tohoto tematu poustet nebudu :D

Analfabet

Příspěvekod augury » 04 čer 2008 15:38

No vodná fajka to je moje :D Ale takému "doutniku" sa tiez nebranim. Su to veci ktore sa daju vychutnat.
Obrázek

Čtenář

Příspěvekod kokos88 » 13 čer 2008 22:53

Poslední příspěvky autora Sosie, kde např. píše, že:
Moc a postavenie ziskavaju len ludia ktory su podvodnici, nasilnici atd. "Dobry" clovek jednoducho neprezije medzi "zralok… signalizuje, že něco shnilého je ve státě slovenském anebo v jeho schizofrenické duši. Potvrzuje to i další jeho axiom:
Este raz opakujem, plati pravidlo "kdo je svina prezije".
Z hlediska psychologie jde o zakomplexovaného, negativistického člověka, který se mezi nás snaží šířit zlo podobným způsobem, který využívali fašisté. Nedokážu přesně definovat, je-li to z drog nebo nějaké deviace, 99% lidí však takové názory, postoje a hodnoty nemá, proto demokracie a svoboda ovládá tento svět.
Jeho dovětek: Nieco podobne sme uz zazili so zavadzanim socializmu a samo sa ukazalo ako to dopadlo. To charakterizuje přesně jeho irocionalitu, neboť by musel uvést totalismus, ať již ve formě socializmu, komunismu, fašizmu, otrokářství, imperializmu atp. Jde pravděpodobně o frustrovaného člověka, který nedokázal pro své kvaility být dobrým komunistou, na tomto zřízení si tedy vylévá své emoce, tento smysluplný řád dnešního uspořádání svého státu pokládá za omyl /zde rovněž neprorazil/.
Pryč od takových lidí!!!

Čtenář

Příspěvekod kokos88 » 14 čer 2008 00:57

Každý člověk má právo vyjádřit svůj názor, to je špatnš?

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 14 čer 2008 22:24

V tom je krása internetu... :) Každý trouba co by si to jinak nedovolil vykřikuje na všechny strany svoje názory bez ohledu na následky nebo veřejné mínění. Vždyť je to anonymní nebo ne? Nějaký nick a email se dají změnit a vesele pokračujeme dál. Nad takovými lidmi nemá cenu se pozastavovat, nebo se s nimi dokonce hádat.

Knihovník

Příspěvekod 4belard » 19 čer 2008 20:56

KarlaCyprus, yo, konecne pekny prispevok v tejto pochmurnej debate. Je to paradicka ubalit si cigarko z dobre virginskeho tabaku, tak kraasne vonia, to sa neda s cigaretami porovnat, a ta textura, ked je este vlhy a clovek ho sula
medzi prstami.
Inak si dovolim pochybovat o zmysle vynucovania si nefajciarskych priestorov,
rozhodne to nikoho neprinuti prestat fajcit a aj tak to funguje tak, ze nefajciarska
spolocnost ide do podniku kde sa nefajci a naopak. Mam dost tejto buzeracie,
nestaci, ze cigarety, ktorych vyrobna hodnota je 5 korun, stoja 80? Nech je zdravotnictvo privatne, zdravie nech je osobnou zodpovednostou kazdeho cloveka a stat nech sa do toho neserie.
Ale mna nemozte brat vazne, som totiz pod vplyvom svojej zavislosti.

"Nezlobte se na mě,ale ten kdo neví co chce číst,
ať se na to vysere a pustí si televizi."
(Maragen)

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze