Kouření ?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Příspěvekod Negat » 29 kvě 2007 22:06

Podle mě by se lidi co jsou pro i proti kouření měli mrknout na film Děkujeme že kouříte(Thsnk you for smoking).Zaznělo v něm mnoho argumentů pro i proti kouření.Rozhodně zajímavý filmeček :wink:

Čtenář

...Hm

Příspěvekod Ufo_esC » 25 čer 2007 18:48

ja som tuhý fajčiar a k tomu ete sviatočný doutnikár... ale neviem ako vy ale mne to vobec nevadi viem ako je proti fajčeniu naladený svet a hoci to o sebe tvrdí asi kazdý nezacal som z frajeriny dokonca som aj rok a pol prestal fajčit lebo zmenily zmes v mojich cigaretách... a co som tým chcel povedat mi dako vypadlo uz viem nie kazdý chce fajčit a niektorym to fakt chutí,,, to ze su aj taký ktorý sa snazia prestat budiž ale taky prestanu az ked sa cigarety uplne zakážu vyrábat.... tot mvoj nazor a lučim sa... :lol:

Pisálek

Příspěvekod West » 25 čer 2007 20:41

Jsem občasný kuřák!Myslím si že občasné vybáněné malborko mi nemůže ublížit-vedle toho co s plícemi činí exhalace z aut je ciígaretka úplné minimum!Před nedávnem jsem četl že pohyb při fyzické námaze v okolí letenského tunelu a po nábřeží v praze v době špičky zašpiní vaše plíce za 30minut jako 40 cigaret!

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 26 čer 2007 09:58

Hm a na Slovensku musia mat dokonca aj pohostinstva nefajciarske oddelenie (aj ked tam vacsinou nikto nesedi).

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 26 čer 2007 10:53

A potom to uz bude totalna diskriminacia mensiny. Zatial co sa fajcit mohlo ale nemuselo, po zavedeni zakona sa fajcit jednoducho nebude moct. A to by som povazoval za obmedzenie osobnej slobody. Ja ako fajciar sa snazim maximalne respektovat nefajciarov. Nefajcim v ich blizkosti, chodim do fajciarskeho oddelenia a pod. Jednoducho sa im snazim vyjst v ustrety. Tak preco, kua, nevyjdu nefajciari v ustrety aj mne (fajciarom). ked to nefajciarom tak vadi tak nech zakonom zakazu fajcenie a predaj cigariet. Aaaaaaaaale to asi nepojde. Odkial by stat zobral peniazky.... Juj. To je take riesenie ze "Aj koza sa nazarie aj vlk ostane cely"...

Čtenář

Příspěvekod Wiras » 27 čer 2007 09:16

panni vsetci vieme ze fajcenie skodi zdraviu. Myslim ze to tu povedalo vela ludi a uplne zbytocne... Nie je podstatne ci fajcime ale preco fajcime. Ja som fajciar a vyfajcim 10-20 cigariet denne. Cez to ze viem ze fajcenie mi skodi a zakazujem to vsetkym okolo ja fajcim. A preco? bol som vyvrhelom v triede. s nikym som sa nerozpraval a dost ma to sralo bo som spolocensky typ. tak to bolo asi 3 roky a sa mi zacala venovat jedna baba v triede. zoznamila ma so svojou kamaratkou. ale mal som 3 roky zameskane nebavil som sa s nikym tak som nevedel ako sa bavit s ludmi. pomali sme sa zacali hadat a ja som bol do nej strasne zamilovany tak ma hnevalo ze robim kraviny snazil som sa dobehnut 3 roky ale neslo mi to. zacal som sa stresovat, bat ze ju stratim, nadavat si. preto som siahoo po cigaretach. preto fajcim dodnes. pretoze ked mam problem ukludni ma cigareta. a co do toho ze ma to nici? aspon sa nezabijem sam. A kto si mysli ze velkymi napismi FAJCENIE SKODI ZDRAVIU odradia ludi od fajcenia mylia sa. neviem k comu to prirovnat. predstavte si ze ste smadny. po dvoch dnoch vypijete cokolvek len preto ze ste smadny aj keby do vas tie dva dni vtlkali ze ta voda je znecistena a mohlo by sa ti nieco stat vypijes to. to iste je s fajcenim. hovoria mi ze to skodi zdravia ale co s toho? ukazte mi ako sa zavim stresu a ja prestanem fajcit. ukazte mi ine riesenie a cigariet sa uz v zivote nedotknem.

a k trave- huli som raz v zivote ale tak ze som v skole 2hodiny sedel bez zivota v lavici. najvacsia sranda bola ked sa ma triedna zacala nieco pytat . to babi co ma nahulili skoro umreli od strachu. ja hulenie nemusim urcite ho ludom na ktorych mi zalezi zakazujem. ako vravite ze vela ludom to pali a pritom hulia. videl som vsak omnoho viac "debilkov"(oni o sebe nevedia a kvoli rave spravia hocico). je to vyslovene vec organizmu ako to vezme. ale vyhulenec sa da spoznat po dvoch mesiacoch kazdodenneho hulenia. prejav, sposob vyjadrovania, gestikulacia. a ak si nebudete mysliet ze huli minimalne si budete mysliet ze postihnuty.

a doutnik :D mmmm mam rad mal som ho len parkrat a len po nejakych dolezitych vitazstvach. ale to vam nema ako uskodit... mozno su nejake skodlive ucinky ale neviem o nich.

tot moj nazor ospravedlnuje sa ludom co vyznavaju travu ale takto to vnimam mozno aj kvoli tomu ze jeden clovek zacal hulit kvoli mojej imbecilite :(

Knihomol

Příspěvekod amata » 27 čer 2007 10:13

Dlho som premyslala, ci sa ako byvala fajciarka mam zapojit do tejto diskusie. No aspon par postrehov z mojich vlastnych skusenosti.
Cigarety som fajcila takmer 10 rokov. Posledne roky to bolo 20 a viac denne. A neboli to ziadne lightky (cervene West a pod). Ked som vsak zistila, ze cakam babatko, tak som prestala doslova zo dna na den. Najhorsi bol prvy tyzden. To som sa par krat normalne poobliekala a isla si kupit cigarety. Z pol cesty som sa ale NASTASTIE vzdy vratila spat. Doteraz s tym asi nie som vyrovnana celkom. Nefajcim uz vyse 4 rokov, ale zakazdym, ked citim cigaretovy dym - vonia mi. Hmmm... snad budem odolavat aj nadalej. Co sa tyka dychania, tak sa citim ovela lepsie. Cast cigariet som vsak nahradila sladkostami a tak aj momentalne vyzeram :roll: :oops: :lol: K cigaretam tolko.
Este sa tu rozoberala trava: v skolskych rokoch som to skusila asi 3 krat, ale nejako ma to neoslovilo. Boli to ale v kazdom pripade zaujimave pocity (aj negativne, aj pozitivne).
A myslim, ze ste hovorili aj o cigarach. Hmmm samozrejme som skusala niekolko krat aj tie a viacero druhov, ale nechutili mi. Neslukuje sa to, ma to prilis vyraznu chut a treba na to veeeeeeeeeeeela casu. :lol:

Kazdemu, kto s tym chce skoncit odkazujem : DA SA TO !!!!!!!!!
Kto skoncit nechce a nikoho neotravuje tak myslim, ze je to jeho vec. Mne osobne fajciari nevadia. Dcerku vsak pred zafajcenymi miestami chranim.
Obrázek

Knihy sú ľuďom to, čo vtákom krídla.
PUŠKIN

Přispějte na chod a rozšíření Ebook Fóra!

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 27 čer 2007 10:23

Brloch píše:To je všeobecně užívaný, naprosto pitomý a nesmyslný argument. Každá svoboda má své hranice. Nejjednodušeji se dají hranice tvé svobody definovat tak, že nesmíš překročit hranice svobody někoho jiného.

A prave preto mam pocit ze takym zakonom sa prekrocia hranice mojej osobnej slobody.
Rozumiem dovodom a respektujem zakaz fajcenia na zastavkach, vo vlakoch, v restauraciach... Dokonca som za to, aby sa v restauraciach a jedalnach vobec nefajcilo. Taky dym kazi chut jedla ci uz nefajciarom tak aj fajciarom. A ked ma niekto chut si zapalit tak to uz tu chvilku vydrzi. Ide mi io to, ze si nebudem moct dat pivo+cigaretlu bez toho aby som nemal z toho problemy.
Niekedy nefajciarske oddelenia neboli. Teraz je to (priblizne) 50/50 a s tym suhlasim. Je to spravodlive pre obidva tabory. Ale po zruseni fajciarskych sekcii to bude nespravodlive pre fajciarov. Aj fajciar je len clovek. Pytam sa preco? Argument, ze nefajciarska sekcia je oddelena len plentou ci kvetinacmi neobstoji. Na to treba upozornit majitela a ak nezareaguje tak hygienikov. To je chyba majitela a nie fajciarov.

To amata: Dik za podporu. Snazim sa skoncit. Zial nemam taku silnu motivaciu ako ty.

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 27 čer 2007 11:21

Brloch píše:Tzv. přirozený stav věci je ten, že v okolí člověka kouřily maximálně tak kamna. Pak se dovezl z Ameriky tabák a začalo se kouřit i z lidí
Kedze som sa narodil chvilku po tom ako doviezli tabak z Ameriky tak je pre mna prirodzeny stav ze niekto fajci a niekto nie. Mas pravdu s tym ze empatia znacnej casti ludi je nizka. A slusnost tiez.
Ad toulen. Sak to mozes kludne robit. kludne mozes prist do krcmy, naliat si toulen a inhalovat. Pokial mas tolerantne okolie tak sa dokonca nad tym niko ani nepozastavi. Ale fajcit nebudes moct. To je uz trosku cudne...
Fajcenie je spolocensky tolerovana zavislost. Avsak zastavam skor nazor radikalneho riesenia. Bud postavit fajcenie uplne mimo zakon alebo urcit taky stav veci aby vyhovoval obom stranam. Riesenie ktore sa chysta sa mi jednoducho nepaci. Navrhovane zmeny stavaju fajciara do pozicie mensiny nechcenej v spolocnosti. Vytvaraju z neho menejcenneho tvora. "ja nefajciar chcem aby si nefajcil nikde." A tym stavia zakon na stranu nefajciarov aj napriek ludskym pravam ,ktore zarucuju slobodu prejavu a skutkov ludi....
Cele to je o vzajomnej tolerancii. Ja som skor za konsenzus medzi fajciarmi a nefajciarmi ty si za radikalne vyhladenie fajcenia.
Zaverom. Fajciarska prohibicia tu bude ci sa mi to paci alebo nie. Predpisy Eu su v tomto velmi striktne. Takze jedine co mi ostava je prestat.

Čtenář

Příspěvekod Butler » 27 čer 2007 11:54

Tak ja sem nekurak, i kdyz parkrat za rok (hlavne kdyz sem v nalade :)) si zapalim, kuraci mi ani moc nevadej, ale verim ze nekoho to muze otravovat.

Doutniky to nevim, jeste sem nemel prilezitost.

Co se tyka vodnice, tak to je super vec, jak to samotny koureni tak i ta atmosfera okolo toho...

A trava...tu si taky obcas dam, rekneme tak 5x za mesic (teda ted na skolnim vejlete tak 2x-3x za den, ale to je vyjimka :D), rek bych ze to sice nici zdravi, ale ne az zas tak moc a kdyz se to bere s mirou tak je to celkem v pohode... 8)
Pilóóót!!!

Knihomol

Příspěvekod Johnny.Blaze » 04 srp 2007 08:57

.
Naposledy upravil Johnny.Blaze dne 05 říj 2011 18:54, celkově upraveno 1

Čtenář

Příspěvekod Butler » 16 srp 2007 15:26

m7i7k7i7 píše:No co sa tyka hasisu: to pokladam za rovnake zlo ako vsetky tabakove vyrobky. Akurat by ma zaujimalo aky je to pocit byt zhuleny, no podla mna je lepsie si zblbnut hlavu peknou zenskou, sexom ci niecim inym ako mariskou.

To by ses divil jaky to je super :wink: :D
Pilóóót!!!

Knihomol

Příspěvekod otilrak » 04 říj 2007 15:57

Tak já sem taky přidám svůj názor.
Kouření cigaret považuju za něco bez čeho se úplně v klidu obejdu.
Vodní dýmka je podle mě největší luxus. Párkrát jsem si jí v minulosti dal a tak mě to chytlo, že jsem si jí musel pořídit. Koupil jsem si jí z obchodu
Kód: Vybrat vše
http://www.smokeshop.cz/
a tam prodávájí hlavně kvalitní výrobky. O působení na zdraví toho vím dost. V hodně odborných pojednáních jsem o ní četl, že jedna dýmka je jako 50 - 60 cigaret. Nevím jestli je to pravda, ale když se vezme kolik tabáku se dá do korunky, že se kouř filtruje přes vodu a hlavně je to kolektivní záležitost tak to je méně škodlivé než cigarety nebo přibližně stejně. Taky hodně záleží na tom, jak kvalitně se připraví. Jo, když se tábák připálí tak jde do těla tolik šmejdů, že cigareta je proti tomu skoro nic.
Doutník je moc dobrá věc. Ale nesmí se kouřit moc často. Párkrát do roka si ho taky labužnicky dám.
Marihuanu jsem už několikrát vyzkoušel a vůbec mě to neoslovilo.

Tak to je asi tak vše.
Knihy... to je moje!

Knihovník

Příspěvekod Szlahoun » 26 říj 2007 17:25

otilrak píše:... ... ... Nevím jestli je to pravda, ale když se vezme kolik tabáku se dá do korunky, že se kouř filtruje přes vodu a hlavně je to kolektivní záležitost tak to je méně škodlivé než cigarety nebo přibližně stejně. Taky hodně záleží na tom, jak kvalitně se připraví. Jo, když se tábák připálí tak jde do těla tolik šmejdů, že cigareta je proti tomu skoro nic. ... ... ...
Na toto musím zásadně reagovat. Je úplný nesmysl myslet si, že filtrací přes vodu (co je to vůbec za filtraci?) se odstraní škodlivé látky. No, možná tak saze, hrubější částice (částečně), ale to je tak skoro vše. Ono totiž je to podobné, jako kdybych mluvil o tom, že se kouř filtruje v dýchacích cestách (dutina ústní je vlhká, může se na ní zachytit hrubější částice, dolních cestách dýchacích, aleveolech v plicích). Jenže největší problém kouře, respektive nikotinu, ale i mnoha jiných látek, je v působení na kardiovaskulární systém, ne to, že může způsobovat rakovinu, a tomu nikdy žádá voda zabránit nemůže. Největší legrace je v tom, že vliv na cévní systém není závislý tolik na množství cigaret. Pokud kuřák vykouří 5 denně nebo 20 denně, není v tom velký rozdíl (narozdíl od vlivu na vznik novotvaru, kde to úměrné je).
Heslo je obvykle ebookforum. ODF soubory otevírejte v OpenOffice 3 s instalovaným CZ slovníkem kvůli zachování formátu sazby, na kterém si často dávám dost záležet. Často používám písmo Garamond.
ODF: http://cs.wikipedia.org/wiki/OpenDocument

Knihomol

Příspěvekod otilrak » 27 říj 2007 14:55

Szlahoun píše:
otilrak píše:... ... ... Nevím jestli je to pravda, ale když se vezme kolik tabáku se dá do korunky, že se kouř filtruje přes vodu a hlavně je to kolektivní záležitost tak to je méně škodlivé než cigarety nebo přibližně stejně. Taky hodně záleží na tom, jak kvalitně se připraví. Jo, když se tábák připálí tak jde do těla tolik šmejdů, že cigareta je proti tomu skoro nic. ... ... ...
Na toto musím zásadně reagovat. Je úplný nesmysl myslet si, že filtrací přes vodu (co je to vůbec za filtraci?) se odstraní škodlivé látky. No, možná tak saze, hrubější částice (částečně), ale to je tak skoro vše. Ono totiž je to podobné, jako kdybych mluvil o tom, že se kouř filtruje v dýchacích cestách (dutina ústní je vlhká, může se na ní zachytit hrubější částice, dolních cestách dýchacích, aleveolech v plicích). Jenže největší problém kouře, respektive nikotinu, ale i mnoha jiných látek, je v působení na kardiovaskulární systém, ne to, že může způsobovat rakovinu, a tomu nikdy žádá voda zabránit nemůže. Největší legrace je v tom, že vliv na cévní systém není závislý tolik na množství cigaret. Pokud kuřák vykouří 5 denně nebo 20 denně, není v tom velký rozdíl (narozdíl od vlivu na vznik novotvaru, kde to úměrné je).

Tys mě vůbec nepochopil. Já tam zdůrazňoval hlavně to, že vodnice se kouří kolektivně. Ta filtrace tam je jen vedlejší. Cigaretu kouří většinou člověk sám, pokud není chudej a kouří jí v několika lidech. Zato vodnici kouří několik lidí najednou skoro vždycky => není to tak škodlivé.
Knihy... to je moje!

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze