Kouření ?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Moderátor

Kouření ?

Příspěvekod Zotz » 04 črc 2006 19:31

Co si myslíte o kouření ať už cigaret, doutníků, vodní dýmky nebo snad trávy.

Cigarety - děcka je kouří, aby vypadaly dospěle / dospělý je kouří, jelikož jsou nervozní ( že by i z toho, že kouří jejich děcka ) / staří je nekouří ( jelikož by je to zabilo ) Samozdřejmě je třeba brát ohled na návyk - ono: "Já bych chtěl, ale nemůžu přestat..." Podle mého jsou cigarety, až na prodej, jen k ničení zdraví.
Doutník - pokud vím, tak doutník se nekouří tak často, třeba jako cigarety, je o dost horší, ale když se vykoří jeden/dva za týden je mnohem lepší než krabička za den.
Vodní dýmka - je sice fakt, že obsah nikotinu je mnohonásobně nižší, jenže když koupíte šunta dýmku - což se na první pohled hned nepozná, je možné dostávat taky slušné dávky kovů a jiných částí, z kterých je dýmka sestavena.
Tráva - Nelegalní, podpůrný "materiál" pro mozek, který zrychluje reakce a navozuje různé stavy. Čas trvání podle navyklosti. Učinnost se po užívání snižuje. Používá se jako anestetikum.

Zde je vynikající informační server http://www.kurakovaplice.cz/
A zde takové vtipné flashko k zamyšlení http://www.kurakovaplice.cz/index.php?strana=flash
Naposledy upravil Zotz dne 16 led 2007 14:49, celkově upraveno 1
Non est ad astra mollis e terris via.
-Není lehká cesta ze země ke hvězdám.

Moderátor

Příspěvekod Radooz » 04 črc 2006 19:49

Co se týče doutníku tak bych upřesnil že doutník se v žádném případě nešlukuje čímž se stáva asi nejzdravějším ze všech uvedených možností :wink: (tím samozřejmně netvrdím že je zdravotně nezávadný).No a co se týká mně tak jsem kuřák,nadruhou stranu se snažím s tím moc neotravovat okolí
Je beznadějné udělat blbuvzdorný program neb blbci jsou geniální...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Heslo k mým archivům pokud není uvedeno jinak je: radooz
Přispějte na chod a rozšíření Ebook Fóra!

Admin E-book fóra

Příspěvekod o.onda » 04 črc 2006 20:03

Zajímavé téma, opravdu.
Já osobně jsem nekuřák, i když s kouřením mám také jisté zkušenosti.Jako malý jsem taky potahoval kouř jen tak do pusy a myslel že mi patří svět.Jenže tenkrát to bylo něco vzrušujícího, zakázaného, dneska kdybych chtěl kouřit, tak se nezchovávám nikde v křoví a nestříkám si na zasmraděné prsty voňavku aby rodiče nic nepoznali.
Ale prostě mě to neláká, by mě přímo otravuje když sedím s kámošem v hospodě a on pálí jednu za druhou, to pivo potom už tak nechutná.Aby jste nemysleli že jsem takový andílek, tak jsou i příležotostí (párkrát za rok), kdy "neodolám" a jednu i dvě si zapálím, ale to už jsem jak se říká v náladě.

Proč vlastně kouřit?
Proč vlastně začít?Jeden z faktorů je nuda.Z vlastního okolí vím, že hodně internátníků začalo s pravidelným kouřením z nudy, nemám co dělat, tak si jdu ven zapálit.I když kamarád, který také navštěvuje intr kouřil první 2 měsíce a pak s tím švihnul.Dalším a hodně podstatným důvodem jsou rodiče a okolí doma.Hodně často si děti berou příklad ze svých rodičů, kteří vlastní cigarety a tak k nim zmiňované děti mají snadnější přístup.O další faktorech jako je parta a kamarádi se tu nebudu rozepisovat, to jistě každý zná.Ale za zmínku ještě stojí psychyka.Někdo je nervozní a cigareta mu snadno a rychle pomůže.Tento případ je podle mě nejhorší, právě lidé z této skupiny se umisťují na prvních místech v žebříčku spotřeby cigaret za den.Například jsem nedávno četl (v Blesku :lol: ) že Jiří Bartoška - organizátor filmového festivalu v K.V. vykouří až 100 denně.

Doutník - beru ho jako dobré jídlo, pár jsem jich už dostal.Je to gurmánská záležitost, taky ho nešlukuji.Teď to vypadá že ho kouřím každý den, ale měl jsem ho asi 5x za život.Doutník bych s cigaretami a s kouřením nesrovnával.

Toť můj názor, poděl se s námi o ten svůj...
Naposledy upravil o.onda dne 04 črc 2006 20:10, celkově upraveno 1
Administrátor E-book Fóra o.onda
Obrázek

Moderátor

Příspěvekod Zotz » 04 črc 2006 20:08

Pravda, doutník se nešlukuje, protože většinou bývá dost silnej - aspoň silnější než cigarety a zřejmě se stává nejméně zdravotně destruktivní. Kuřák nejsem, ale když se nabízí pravej kubánskej, tak neodmítnu.
A tohle téma jsem sem dal proto, že jsem si vzpomněl ( nečekaně ) na jednu oslavu, kde se kouřilo všechno :roll:

Admin E-book fóra

Příspěvekod o.onda » 04 črc 2006 20:12

Zotz píše:Pravda, doutník se nešlukuje, protože většinou bývá dost silnej - aspoň silnější než cigarety a zřejmě se stává nejméně zdravotně destruktivní. Kuřák nejsem, ale když se nabízí pravej kubánskej, tak neodmítnu.
A tohle téma jsem sem dal proto, že jsem si vzpomněl ( nečekaně ) na jednu oslavu, kde se kouřilo všechno :roll:

Všechno? :lol: To mi připomíná to "kouření", které neškodí zdraví, ba naopak... :D
Administrátor E-book Fóra o.onda
Obrázek

Moderátor

Příspěvekod Zotz » 04 črc 2006 20:37

o.onda píše:
Zotz píše:Pravda, doutník se nešlukuje, protože většinou bývá dost silnej - aspoň silnější než cigarety a zřejmě se stává nejméně zdravotně destruktivní. Kuřák nejsem, ale když se nabízí pravej kubánskej, tak neodmítnu.

Všechno? :lol: To mi připomíná to "kouření", které neškodí zdraví, ba naopak... :D

To já už nevím, ale podle toho, že pak půlka bandy vylezla z jednoho domu a že mi nehtěli ukázat fotky tak asi :twisted:.
PS: proti tomuhle kouření nic nemám - možná jen nestřídat...ehm...vy víte co.

Moderátor

Příspěvekod Radooz » 04 črc 2006 21:09

Když vono to střídání má taky něco do sebe :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Moderátor

Příspěvekod Radooz » 04 črc 2006 21:17

o.onda píše:

Proč vlastně kouřit?
Proč vlastně začít?Jeden z faktorů je nuda.Z vlastního okolí vím, že hodně internátníků začalo s pravidelným kouřením z nudy, nemám co dělat, tak si jdu ven zapálit.I když kamarád, který také navštěvuje intr kouřil první 2 měsíce a pak s tím švihnul.Dalším a hodně podstatným důvodem jsou rodiče a okolí doma.Hodně často si děti berou příklad ze svých rodičů, kteří vlastní cigarety a tak k nim zmiňované děti mají snadnější přístup.O další faktorech jako je parta a kamarádi se tu nebudu rozepisovat, to jistě každý zná.Ale za zmínku ještě stojí psychyka.Někdo je nervozní a cigareta mu snadno a rychle pomůže.Tento případ je podle mě nejhorší, právě lidé z této skupiny se umisťují na prvních místech v žebříčku spotřeby cigaret za den.Například jsem nedávno četl (v Blesku :lol: ) že Jiří Bartoška - organizátor filmového festivalu v K.V. vykouří až 100 denně.

Ještě bych reagoval na o.ondův psychický faktor.Já jsem začal kouřit až na vojně jednak z nudy a druhak a to hlavně ze stresu.Kdo to zažil určitě ví o čem mluvim.Průser je v tom že dneska nemám vůli(a možná zatim ani potřebu) s tim praštit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Knihomol

Příspěvekod Biff » 21 črc 2006 09:13

Všechno to jsou akorat smradlavé sračky, které Vám do života nic nedají ..

Pisálek

Příspěvekod T.klk » 28 črc 2006 14:02

Doutníky voněj ale spon mě ale to že nám to doživota nic nedá st¨ím naprosto souhlasím

jo vodní dymka ¨je dale ko silnéjší než cokoliv jinýho akrorát vškerej bordel vokolo se filtruje přez vodutak že v podstatě koříte čistej nykotyýn + nějaký ty vypary jako příchutě
no možná kdyby jste vyšlukovyli celej doutník tak na tom budetemožná hůř a každu pádně v sobě bude tímasi 0,5g dehtu což je fat hodně
Znaven už vším, jen klid smrti chci,
Když žebráky zřím o vavřín se hádat,
A nuznou nulu velebenou pokrytci,
A čestné sliby lotry křivě skládat,
A metály na pupcích vrahů svítící,
A cudnost panny sprostě zkurvenou,
A přímý kmen odsouzený křivicí,
A sílu křehkým bičem zlomenou,
A kumšt, jak mocným líže paty hbitě,
A tupost s tituly, jak moudré poučuje,
A prosťáčky hluché k prosté realitě,
A v železech dobro, že zlému posluhuje.
Znaven už vším, od všeho chtěl bych utéct Tam,
Však zemru-li, svou lásku samu zanechám.

SONET 66 - William Shakespeare

Knihomol

Re: Kouření ?

Příspěvekod TeCZko » 16 led 2007 10:49

Zotz píše:Co si myslíte o kouření ať už cigaret, doutníků, vodní dýmky nebo snad trávy.

Cigarety - děcka je kouří, aby vypadaly dospěle / dospělý je kouří, jelikož jsou nervozní ( že by i z toho, že kouří jejich děcka ) / staří je nekouří ( jelikož by je to zabilo ) Samozdřejmě je třeba brát ohled na návyk - ono: "Já bych chtěl, ale nemůžu přestat..." Podle mého jsou cigarety, až na prodej, jen k ničení zdraví.
Doutník - pokud vím, tak doutník se nekouří tak často, třeba jako cigarety, je o dost horší, ale když se vykoří jeden/dva za týden je mnohem lepší než krabička za den.
Vodní dýmka - je sice fakt, že obsah nikotinu je mnohonásobně nižší, jenže když koupíte šunta dýmku - což se na první pohled hned nepozná, je možné dostávat taky slušné dávky kovů a jiných částí, z kterých je dýmka sestavena.
Tráva - až na to, že je to nelegální, drahý, toho, že kvůli tomu ztratíte všechny známý, protože budete totálně vygumovaní, plést slova celej život mít zkaženej, pročež budete chtít spáchat sebevraždu - když se vám to povede líp pro vás, ale dost blbě zase bude těm, co vás chtěli zachránit. A když se vám to nepovede, zřejmě budete doživotně na psychiatrii.

zajimavej pohled nekuraka na ruzky druhy kuriva...
cigara jsou jasny, je to opravdu nejhorsi nabizena moznost, ale vojna udelala svy, davam tak 2 - 3 krabky tydne...
doutniky mi nejak nesedi, nemuzu teda posoudit, je to spis labuznicka zalezitost...
Vodarna je luxus, mam ji pro zvlastni prilezitosti, moc dobra vecicka...
Trava... s tvym pohledem bohuzel nemuzu souhlasit, je to typickej nazor neinformovanyho cloveka... nejen ze svych zkusenosti vim, ze to neni pravda, znam spoustu chytrych lidi co pali, systemaci, inzenyri... do nikoho z nich bys to nerekl a nepoznal to na nich... ale je to zas jen muj nazor, nikomu ho nevnucuju...

Moderátor

Příspěvekod Zotz » 16 led 2007 15:10

Vskutku! Původní příspěvek jsem přehodnotil.
Záleží, především, na častosti kouření! Je rozdíl, když si dáte 2 krát týdně nebo denně...
...do nikoho z nich bys to nerekl a nepoznal to na nich...

Dá se to poznat, že jsou roztěkaní, více agresivnější a ( podle mého pozorování ) značně teplomilní, ale tohle se dá jen těžko posoudit. :roll:

Knihomol

Příspěvekod TeCZko » 16 led 2007 15:19

roztekani... jak kdo, ale agresivnejsi vubec ne... kazdej si spis ulitava na svym, vyborne se pak debatuje naprosto o cemkoliv... spis pak citis takovy souzneni s ostatnima... a i knizky, hudbu a filmy pak vnimas jinak, vic se do vseho ponoris a prozivas to uplne jinak... muzu ti klidne poslat link na jisty forum, ale to spis po PM nez verejne... hafo z nich huli denne a vetsinou uz par let... ale je pravda ze pak vyhledavas teplo, zpomaluje to krevni obeh, aspon u me to tak je... :D

Analfabet

Příspěvekod Stenly » 31 led 2007 21:07

Tead vy všichni tady říkáte , jak jste začaly kouřit na vojně a já mám zkušenost přesně opačnou, já jsme na vojně kouřit přestal, zpočátku to bylo kvůli tomu, že jsem nestíhal makat s ostatníma, abych se zlepšil a potom to bylo kvůli tomu,abych dal podřízeným příklad. Jenže na druhou stranu musím říct, že já měl vojnu, kde jsem byl pořád v pohybu a i když jsem to měl do civil za tři dny, tak jsem ještě pořád makal. Ale nevydržel jsme to po vojně úplně, nějakou záhadnou cestou jsem přišel opět na chuť tabáku, tak jsem si pořídil klasickou dýmku. Ale naštěstí na ni nemám chuť každej den, stačí mi to tak jednou za tři dny......

Knihovník

Příspěvekod X5 » 15 úno 2007 10:53

Môžem na to povedať jedine "Fuj" a"NIE"! Rakovina, tú nemusím :evil:

Další

Zpět na Obecné diskuze