Jaké knihy jste přečetli a jaká byla nejlepší?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Admin E-book fóra

Jaké knihy jste přečetli a jaká byla nejlepší?

Příspěvekod o.onda » 16 dub 2006 19:53

Tak jaká to byla?"Papírák", nebo E-book?Sci-Fi, povídky, klasika, detektívky,...

Tak za sebe.
Dost se mi líbila Polární stanice od Methew Rieliho, byl to "papírák", rozsahem něco přez 500 stran.Kniha se postupně rozvíjí, příběh je plný náhlých zvratů, chvíli to vypadá jako normální povídka, pak se to tváří jako vesmírné Sci-Fi a nakonec se ukáže, že jde o celkem reálný, sice smyšlený, tajemný příběh.Jedna věc, která mi na knize vadila byla ta, že příběh byl psán takovou "filmovou metodou".Když mělo dojít k zásadnímu zvratu blik! a začínal úplně jiný příběh, který byl třeba na 20 stran.Příběhy se nakonec stejně spojily, ale občas se stalo, že člověk zapomínal co se v předešlé části vlastně stalo. :lol: Takže příběh byl takový román.Několik postav se nezávisle na sobě vyvíjelo a při vyvrcholení děje se potkaly.Celkový dojem z knihy byl výborný!Po dobu co jsem ji četl jsem byl naprosto vtažen do děje, určitě vám doporučuji si knihu přečíst.
Administrátor E-book Fóra o.onda
Obrázek

Přispějte na chod a rozšíření Ebook Fóra!

Čtenář

Re: Jaké knihy jste přečetli a jaká byla nejlepší?

Příspěvekod fridge » 16 dub 2006 21:45

Já mam rád Toma Clancyho, ale jen když nemam co číst. Kupodivu jsem přišel na to, že i povinná četba je někdy dost hustá. Třeba Navzdory Básník zpívá od Loukotkový okupuje bednu. Stejně tak Kmotr (ten teda nebyl povinnej) a pak asi cokoli od Christie. Pán Prstenů je sice taky dobrej, ale je pravda že to zas tak objevný neni. Ty tři výš jmenovaný ve mě nechaly nějakou stopu..... Pána Prstenů jsem si přečet, prohlásil za hustýho a zapomněl na něj.
Když děláte věci pořádně, lidé většinou ani nezjistí, že jste něco udělali

Analfabet

Příspěvekod phpttjournal » 16 dub 2006 23:05

nejlepší knihu?Tu spořitelní,nějakého poslance,kde si počtu stav konta :lol:
Jak do světa internetu a rady k webu phpTTJournal

Moderátor

Příspěvekod Tonik25 » 17 dub 2006 15:29

Den Trifidů - John Wyndham
Naposledy upravil Tonik25 dne 03 led 2007 17:54, celkově upraveno 1

Analfabet

Příspěvekod dostalhon » 19 dub 2006 10:27

každa kniha je jediněčná a některé sou výborné
Kulhánek - Vládci strachu
Goodkind - Meč Pravdy
Gemmel - Legenda, Kroniky o Drusovi

a mnoho mnoho dalších

Čtenář

Příspěvekod Jeff.B. » 21 dub 2006 17:49

Rapsodie
Proroctví
Pán prstenů
vše od Kulhánka

V současné době se mi nejvíc páčí trilogie o Rapsodii.

Analfabet

Příspěvekod Muertooo » 14 srp 2006 20:09

.. NADACE / vsechny, myslim ze sest / ..
.. Kulhanek / skoro vse od neho / ..
.. Saga Trhlinove valky ..
.. Tolkien ..
.. ENDEROVA HRA / taky vse / ..
.. a mnoho dalsi ..
... RADEGAST FOREVER ...

Knihomol

Příspěvekod Voda » 03 pro 2006 15:00

Nejlepší kníha je pro mě asi Šogun od J.Clavela(roman ze stareho Japonska),Silmarilion od Tolkiena a pak asi Ohněm a mečem od Shankievíče

Čtenář

Příspěvekod n.o.x » 25 pro 2006 22:46

Já jsem na fantasy takže tam vede jasně Tolkien a všechny jeho díla ale špatný není taky Paolini
A něco co není fantasy tak to bych řekl Smoke a Shorty od Londona

Analfabet

Příspěvekod Hildegarda » 26 pro 2006 19:32

přečetla jsem toho opravdu už hodně, ale vybrat jednu nejlepší je strašně těžké. Ale pěkná je třeba Enderova hra(všechny), vše od Kulhánka, Žambocha, Mario Vargas Llosa taky není špatný a spousta dalších( třeba Nabokov, Lermontov, Hugo, Bulgakov, Remarque...je jich hodně :D )

Knihomol

Příspěvekod Biff » 28 pro 2006 11:32

Ahoj ...

No, určit nejlepší knihu, je velmi těžké, jde oto, která kniha mě nejvíce bavila, nebo která byla podle mě nejlepe napsaná ...

Kniha která mě nejvíce bavila a stále baví je kniha Věž a nejlépe napsaná kniha? no, radši nic, nejsem k tomu hoden. možná za pár let, až budu mít přečtených několik stovek knih .)

Analfabet

Příspěvekod wms » 02 led 2007 22:22

mám čtyři a to ve dvou tématech:
1) Aldous Huxley - Brave New World (u nás vyšlo tuším pod názvem Konec Civilizace) a samozřejmě Orwellova klasika, 1984

2) Frederik Pohl, konkrétně dílko Obchodníci s Vesmírem, které nastartovalo jeho úžasnou kariéru (ocenění velmistr žánru sci-fi se přece nedává jen tak na potkání!) k tomu mi do páru sedí povídka Michala Hvoreckého ze zbírky Lovci & Zberači "Prvé víťazstvo supermarketov (k tomu mám i link
Kód: Vybrat vše
http://www.hyper.cz/cz/verejne/hvorecky.html
)

edit: překlep

//o.onda - dávej linky do code

Čtenář

Příspěvekod h-y-d-r-a » 14 led 2007 19:08

Moje nejoblíbenější knihy ("papíráky") jednoznačně jsou:

1) Na jih od hranic, na západ od slunce od Murakamiho. To je pro mě naprostá srdeční záležitost.

2) Job: Komedie spravedlnosti od Heinleina. Jedna z nejvtipnějších a nejvíc mýty bořících knih od mého nejoblíbenějšího autora.

3) Snídaně u Tiffaniho od Capota. První knížka, kterou jsem louskala v angličtině. Navíc, ten příběh má hodně co říct.

Analfabet

Příspěvekod AerisFF7 » 15 led 2007 19:21

Nemůžu mluvit o jedné knize, která pro mne byla number one - protože to prostě nejde a vybrat jednoho autora je také nelehký úkol

Když se ale nad tím zamýšlím vítězí u mě Umberto Eco a jeho Jméno růže a Baudolino
To jsou prostě knihy, které můžu číst stále

Ale jinak prostě přečtu na co přijdu - je to hlavně fantasy typu Tolkien, Sapkowski, Pratchett z českých třeba Vrbenská, Kulhánek...
Z detektivek všechno od Agáty až k Velinskému ( tan píše i sci-fi takže toho vůbec preferuji)
A další stovy autorů
Naposledy upravil AerisFF7 dne 17 led 2007 13:15, celkově upraveno 1

Čtenář

Příspěvekod frantaC » 16 led 2007 19:01

Opravdu DOBRYCH knih je hodne, tohle jsou me oblibene:

Asimov - NADACE obces se to trochu hur cte (zdlouhave) ale GENIALNI A NAPADITE SCI-FI

Feintuch David - Praporcikova nadeje (Klasicky SCI-FI pibeh o tom co musi zvaldnout kapitan hvezdne lodi)

Feist Raymond - Cela jeho midkemie je SUPER (Fantasy o spouste dilu se spoustou hrdinu zabyrajici spoustu casu) nejradeji mam rad Sagu trhlinove valky a Sagu Imperia

Gookind Terry - Mec Pravdy (Fantasy o spouste dilu ale kdyz mu prijdete na chut tak si ho ZAMILUJETE, autor ma zajimave filozoficke nazory)

Harrison Harry - Planety smrti, a Ocelova krysa (oboje jsou Sci-fi) Ocelova krysa (vsechny dily) je o super zlodeji a podvodnikovi dost dobre i kdyz jednotvarne

Heinlain R. A. - Tenhle autor je PROSTE BOREC napsal pres 20 knizek a VSECHNY josu skvely. je pravda ze se spousta motivu opakuje ale rozhodne doporucuju "Dvere do leta", "Cizinec v cizi zemi" a "Hvezdna pechota"

Kulhanek - prectete si vse co napsal a nejlepe v poradi v jakym to napsal protoze se na minule knihy "nenapadne" odkazuje a prisli by jste o spoustu vtipu. taky je dobra cesta krve 3 od Jeffa (1 a 2 napsal kulhanek a nechce dokoncit)

Lukjanenko S. - Hlidky vsechny PRECIST - moc zajimavy svet UPIRARNA z prostredi moskvy

Niven Larry - Prstenec opravdu takhle ma vypadat SCI-FI hezky realne a ne jako STARTREK

Orwell - 1984 -tohle je ta NEJHNUSNEJSI KNIZKA jakou jsem kdy cetl tim nemyslim ze se mi nelibila ale ze me to tak SEBRALO. Jen pro drsne :-)

Rowlingova - Potter - tohle je proste dobre napsano. Jen ta "mrcha" furt nenapsala posledni dil :-)

Sapkowski - Zaklinac Moc pekne fantasy (pokud nesnasite prolinani vice dejovych linii tak tohle nectete)

Tolkien - LOTR je to nadherne dilo ale to VSICHNI vite :-)

Zamboch - U tohohle autora se taky nevyberete spatne.

Další

Zpět na Obecné diskuze