Masabobština

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihomol
Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 07 úno 2011 18:04

Masabobština

Příspěvekod Angrandir » 07 zář 2011 09:10

Jak stárnu, pozoruju na sobě nepříjemnou věc – ač jsem ve většině životních situací flegmatik, začínají se objevovat oblasti, které mě dokážou vytáčet a přivádět do stavů nepříčetnosti (jejíž viditelné projevy mě pak často dodatečně mrzí). Jednou z těchto oblastí jsou ebooky (myšleno nekvalitní koupené, darovaným koňům na zuby nehledím a navíc mám ve čtečce celkem asi čtyři :) a druhým angličtina v oficiálních materiálech, respektive pokusy o ni.

Včera jsem dostal od našeho obchodníka „tiskovou zprávu“ ke zveřejnění na webu, na sarkastickou poznámku reagoval výrokem „hele, ta angličtina je normální“ – tak jsem mu slíbil, že zprávu vyvěsím v podobě, v jaké jsem ji dostal a zeptám se náhodných kolemjdoucích, zda je opravdu tak normální, že už normálnější být nemůže:

Kód: Vybrat vše
http://www.ckdkh.cz/en/press/2011-1.html

Bývalo hůř

Kód: Vybrat vše
http://www.ckdkh.cz/en/press/2004-3.html

ale stejně. Mohl bych si to doma ve volném čase přepisovat sám, ale jednak mám zajímavější koníčky a jednak o své angličtině nemám tak vysoké mínění, abych si dovolil vypouštět oficiální materiály bez konzultace s rodilým mluvčím (pár kamarádů mám, ale neotravuju je pracovníma věcma).

Vadí vám podobné věci? Nejenom na webech, ale v nejrůznějších příručkách k použití, na poutačích (cestou do práce míjím jeden s chessburgerem, ten mi vždycky zvedne náladu, doufám že na to provozovatele nikdo neupozorní), na polských šampónech, kdekoli.

EDIT: letošní zprávu jsem nakonec po dohodě upravil, takže je o trochu míň vtipná, původní verze zde

Kód: Vybrat vše
http://www.ckdkh.cz/en/press/2011-1-original.html

Ale zajímá mě to spíš tak nějak obecně.
Kindle Keyboard, Nook STR

Zpět na Obecné diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků