Volně ke kvalitě na Trance - new

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihomol

Volně ke kvalitě na Trance - new

Příspěvekod Foolproof » 30 lis 2010 21:28

Podmínkou, aby mohl uživatel stahovat řekněme neomezeně, je vyrobení určitého počtu titulů či ebooků. Zdá se mi, že admin nestíhá tyto "produkty" ani ve spolupráci kontrolovat (nedivím se) a kvůli získání tohoto stahovacího práva tam jsou bez ostychu strkány pěkné sračky.

Uvedu jednoduchý příklad, Barbara Wood. Po netu koluje pár knih v textovém formátu, ukradených zřejmě těm slepcům, v celkem bídném stavu.
Na Trance vidím první korektura i natěšil jsem se, ale....je to předělané do RTF i se zrůdným zalamováním pro nějaký mobil, nejsou odstraněny čísla stránek z textu, "autor" se ani nesnažil na netu najít obálky od publikace. Vrcholem je, že v záhlaví u jedné knihy je napsáno, že se jedná o sken i se jménem pravého autora. Prostě korektura žádná - pouze snaha oklamat admina.

Není to případ ojedinělý, tak vzhledem k tomu, jakou vynikající práci tam někteří odvádějí, je to vůči nim minimálně neslušnost.
Byl bych rád, kdyby autoři mnou zmíněných příspěvků šli do sebe, třeba se i zastyděli a něco z těch sraček co tam nastrkali aspoň prohnali Santiagem a opravili, co jim Word najde. Díky dopředu.
-------------
Také mi trochu vadí, že prakticky nemá šanci na uvedení ebook, který pochází třeba z prehistorie skenování, nikdo netuší, podle které publikace byl vyroben a kdo to spáchal, avšak je kvalitní a třeba i vyhledávaný a bez chyb. Jedná se zejména o tuny v PDB, kde lze najít i velmi zajímavé věci.
Sony Reader 505

Moderátor

Re: Volně ke kvalitě na Trance - new

Příspěvekod misojogi » 30 lis 2010 22:53

ja mam taku otazku

viem ze je to narocne ale keby vedel nejakyy programator spachat klienta ku TRANCE
nahadzal by som vsetky udaje do prislusneho programu u mna doma na PC
a nasledne by sa ten program pripojil k TRANCE a vsetko, vratane ebookov a popisu by tam nasypal

prave TRANCE v interaktivnom rezime je podla mna dost narocne na cas vyplnanie,
lebo na kadzu blbost clovek musi cakat niekolko sekund az desiatok sekund
a to deprimuje a odradza ... :-(

keby sa dal napr spravit nejaky plugin do Calibre
alebo nejaky dalsi program, co by zvladla takuto funkcionalitu,
urcite by to bolo velke plus
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihomol

Příspěvekod Foolproof » 01 pro 2010 00:35

thessaly píše:
Foolproof píše:....je to předělané do RTF i se zrůdným zalamováním pro nějaký mobil, nejsou odstraněny čísla stránek z textu, "autor" se ani nesnažil na netu najít obálky od publikace. Vrcholem je, že v záhlaví u jedné knihy je napsáno, že se jedná o sken i se jménem pravého autora. Prostě korektura žádná - pouze snaha oklamat admina.
-------------
Také mi trochu vadí, že prakticky nemá šanci na uvedení ebook, který pochází třeba z prehistorie skenování, nikdo netuší, podle které publikace byl vyroben a kdo to spáchal, avšak je kvalitní a třeba i vyhledávaný a bez chyb. Jedná se zejména o tuny v PDB, kde lze najít i velmi zajímavé věci.

O kvalitě některých věcí se hádat nebudu, ale to, že se snaží obelstít admina - nevěřím. Každý ebook projde rukou editora (samozřejmě vyjma "důvěryhodných uživatelů" ale těch moc není - a samozřejmě, že sice nezjistí přesně, jak moc je ebook opravený, ale základní rozdíl mezi opravou po ocr a 1. korekturou lze poznat hned. Tys zrovna vybral autorku, která ty ebooky ještě nemá schválené (je před tím ještě zavináč - to znamená, že to editor/admin neviděl)

Nic ostatním nebrání, aby na případný přehmat upozornili v diskuzi, nebo poslali ZPRÁVU konkrétnímu editorovi - barevně odlišené v diskuzi.
Na xtrance neplatí, že uploader je zároveň autor digitalizace - myslím tím, že je uveden v infu o ebooku, ale nemusí to být konkrétně on, kdo tam ten ebook nahodí - právě proto, že ho nebaví vyplňování formulářů.

Nesouhlasím, že by pdb na xtrance nemělo šanci - nahrává se jich tam spousta.

A zvyšovat kvalitu ebooku může každý. Právě třeba další korekturou.

Bohužel jsi dost nepochopil.
Nejde o to, kdo je autorem digitalizace, ale o to, že on tam napsal pravý stav, kdežto uploader napsal 1. korektura, takže je buď debil nebo švindloval. Ostatně to co jsem zmiňoval dosud neprošlo, má to paznak, ale to je věc jiná. Ty knihy, co jsem zmiňoval jsou netknuté, pokud se týká chyb, pouze převedené do RTF........Kvalitu může zvyšovat fakt každý, ale nové Trance je podle mě proto, aby se vytvořila jakási databáze už čitelných knih, pokud by tomu tak nebylo, tak překopírovat tam hromadu příšerností by určitě admin dokázal. :D
Taky nejde o to, jestli je to PDB nebo cokoliv jiného, ale o to, že pokud není známa publikace, nelze zařadit, bez ohledu na format.
Sony Reader 505

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 pro 2010 10:36

zakázať na trance novinky! Na novinky je ideálne nejaké externé úložisko. Trance by mala byť databáza kvality.
Nie ako teraz, keď musí admin obmedzovať niektoré funkcie, aby ušetril traffic, ktorý je žraný práve sťahovačmi noviniek Zvlášť, keď im je jedno ako kniha vyzerá, len nech ju rýchlo zhltnú. Títo len žerú traffic a ruku k dielu aj tak nepriložia

Alebo keď už niekto chce mať silou mocou každú chujovinu hneď na trance, čo tak dať tam najprv link niekde "von" (edisk, 4shared etc) a až po povedzme 2 týždňoch sprístupniť aj sťahovanie z trance? Tým by sa ušetrilo kopu trafficu...

stoji to za zamyslenie, nie?
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 pro 2010 13:52

V postech trance je stejně na základní pozici možnost stáhnout 3 tituly v průběhu jednoho dne

ked niekomu nieco uploadujes - potrebujes viac stahovat...
napr kompletujes nejakeho autora ...
tlacitko HLADAT

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 pro 2010 16:30

!NCOGN!TO
Mám na všech portálech 'PRAVIDLA' + u některých specifik i Pravidla dodatečná a pokud zjistím, že má některý z userů více účtů (nickname), odměním se mu postem na BANánové plantáži. S tím omezením na stahování souhlasím.

co si vlastne tymto chcel povedat ?
nerozumiem...
ako vlastne mozes z tohto zistit ze niekto ma viacnasobny ucet ?
a kde mu chces dat BAN ? na ktorom fore ?
co si adminom na 20 forach ?
???????
tlacitko HLADAT

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 pro 2010 17:27

jedna emailová adresa pod třemi nicky, to už by asi trklo i Tebe, ne?

uz mi trklo :wink:
idem si aj ja zalozit nejaky paralelny ucet (alebo viac)
aby bol do rezervy :-) ) ) ) ) ) )
aby som aj ja kracal s dobou
:-D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
tlacitko HLADAT

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 pro 2010 21:56

Ty duplicitní účty jsou dilema mezi dostatečnou identifikací uživatele a anonymitou uživatele-uploadera.

Vox popapuli - Vox Dei
K+
tlacitko HLADAT

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 02 pro 2010 13:00

Muzu docasne blokovat novacky

otazka na Tomasa:
nie som nahodou na TRANCE este novacik?(v zmysle pravidiel ...)
tlacitko HLADAT

Knihovník

Příspěvekod raiderkilo » 02 pro 2010 14:18

Bavíme sa o akom "druhu kvality" na Trance?
Formát?Etika?
Etika v akom zmysle - ja sám som upload-ol na trance knihy ktorých digitalizátorom nie som,upravil som text,fonty previedol do mne vyhovujúcemu formátu,pokiaľ sa pamätám upload-ol som v doc,pdf a epub.
Formát v tom je bordel - čo som zaregistroval väčšina kníh je v doc,mešina v pdf a rtf,ostatné formáty sú v podstate zanedbateľné.Po stiahnutí knihy je vždy potrebná úprava cez Calibre,pri doc to znamená ešte aj prevod do rtf - Calibre nepracuje z doc (pokiaľ kovidgoya nezmenil nastavenia v Calibre).
Pokiaľ chcete kritizovať formát knižiek na trance nieje stanovená šablóna pre vzhľad digitalizácie a spracovania,čo znamená že sa najprv musíme dohodnúť na formáte v akom sa knižky budú na trance ukladať - môj návrh je epub z hľadiska budúcnosti je to pevne stanovený formát.
Majitelia kindle budú "možno" preferovať vlastný formát prc.

Knihomol

Příspěvekod Foolproof » 02 pro 2010 15:26

raiderkilo píše:Bavíme sa o akom "druhu kvality" na Trance?
Formát?Etika?
Etika v akom zmysle - ja sám som upload-ol na trance knihy ktorých digitalizátorom nie som,upravil som text,fonty previedol do mne vyhovujúcemu formátu,pokiaľ sa pamätám upload-ol som v doc,pdf a epub.
Formát v tom je bordel - čo som zaregistroval väčšina kníh je v doc,mešina v pdf a rtf,ostatné formáty sú v podstate zanedbateľné.Po stiahnutí knihy je vždy potrebná úprava cez Calibre,pri doc to znamená ešte aj prevod do rtf - Calibre nepracuje z doc (pokiaľ kovidgoya nezmenil nastavenia v Calibre).
Pokiaľ chcete kritizovať formát knižiek na trance nieje stanovená šablóna pre vzhľad digitalizácie a spracovania,čo znamená že sa najprv musíme dohodnúť na formáte v akom sa knižky budú na trance ukladať - môj návrh je epub z hľadiska budúcnosti je to pevne stanovený formát.
Majitelia kindle budú "možno" preferovať vlastný formát prc.

Můj úvodní příspěvek měl být pouze zamyšlením nad motivy, které mohou někoho vést k tomu, aby uploadl nečitelnou sračku do archivu
, hloupost nebo snad zištnost.....Na formátu snad až tak moc nezáleží, já i když mám Sony, což je taky specifikum, upředňostňuji DOC, je nejsnazším způsobem doopravitelný, právě proto, když se objeví nějaká taková hrůza, co jsem zmiňoval. EPUB sice kdosi doporučil jako formát pro ebooky, avšak důvody byly evidentně nejspíš komerční, ADOBE má dlouhé prsty a jako mám odpor vůči PDF (to je z hlediska textu úplná debilita), tak moje zkušenosti s několika stovkami knih jsou s EPUB podobné. Např. převod do tohoto formátu z Atlantisu nebo i v Calibre dopadá většinou dost uboze, stane se z toho lepší TXT.

Archiv by měl být pokud možno universální pro všechny a to formát DOC asi splňuje, protože za pár let budou čtečky nebo něco jiného barevné, umožňující bůhvíco, takže je nutno uchovat co nejvíce informací z původní publikace.

Dodatek: pro převod v Calibre používej HTML a ne RTF.
Sony Reader 505

Knihomol

Příspěvekod Kouk » 02 pro 2010 17:07

Přimlouvám se, aby na Trance byly opravdu kvalitně udělané věci. Dál - na blahém Imperiu byla možnost knížek, které někdo nascenoval, ostatní provedli korekci. Seznam věcí a jméno toho, kdo si to vybral ke korekci. Možná by to chtělo, aby všechny nové věci proběhli korekcí. Bylo zavedeno, že zájemce o korekci to napsal adminovi, ten pak napsal, komu korekce byla přidělena a zaslal odkaz, kde bylo možné si stáhnout sceny, někdy v i doc, aby opravující případné chyby měl z čeho kontrolovat a nehádal co je v textu. Tak, že autor scenu to zpravidla sám nevystavoval, i když mohl. Jinak je fajn, že je možnost různých formátů - je to taková malá záruka, kvality.
To, že jsou knížky vystavovány jinde, bych se po zkušenosti po zrušení Imperia nebránil. (Osobně chodím sem a vystavuju jen tady, ale v případě velkých nůžek zase budu pátrat :) , zkrátka knížky mě drží, pro svou potřebu toho mám až až a už se nutím nestahovat, v hrobě číst nebudu :D )

Knihovník

Příspěvekod daedalus » 02 pro 2010 22:49

Podle mě špatný sken lepší než žádný. Za tu cenu nižší kvalitu překousnu.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 02 pro 2010 23:12

je to právě jen ten výstup z FR, ačkoliv se na první
pohled tváří, jako slušně naformátovaná kniha. Zatím jsem tyhle ebooky schvaloval, ale vždycky je se skřípěním zubů. Mám v tom pokračovat? Nebo to přeznačit na "holý text"?

stare by som nemenil, ale na novych by som napisal ze "holy OCR text" ..

mozno este lepsie by bolo dat dve oznacenia, ktore by jednotlive sitruacie lepsie rozlisili ....

este by sa zislo aj oznacenie na DOC ktory je vytvoreny z TXT
lebo ten ma zrusene formatovanie, co je na skodu veci ....

ja vacsinou PDF vystup z FR oznacim ako OCR format, ak je tam malo chyb, pripadne boli opravene priamo v FR a aj preto
lebo v PDF sa uz so stylami aj tak neda nic spravt ...
ale ten isty vystup v tvare DOC oznacim ako OCR text a to prave preto, lebo tam musia este prist Santiagove makra

.

.
tlacitko HLADAT

Knihovník

Příspěvekod raiderkilo » 02 pro 2010 23:55

html som skúšal ale výsledok nestál za nič hlavne z dôvodu diakritiky.Používam primárne epub hlavne preto že knižky čítam nielen na čítačke ale aj v telefóne.

Další

Zpět na Obecné diskuze