Nákup na amazon.de nemožný?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Nákup na amazon.de nemožný?

Příspěvekod Perlentaucher » 02 črc 2011 01:14

Koupila jsem si Kindle v USA a tam jsem si jej také zaregistrovala. Jenže teď jsem zjistila, že zřejmě nemám právo nakupovat na německém Amazonu. Už je tam pro Kindle spousta knih v němčině. Když nejsem přihlášená, můžu si je prohlížet. Jakmile se přihlásím, zobrazuje se mi v nabídce jen hardback a paperback. To mě štve, protože bych tam nakupovala velmi ráda.

Má někdo stejný problém? Dá se to nějak obejít? Pokud Kindle zaregistruju v ČR, budu mít přístup k americkému i německému Amazonu? Nevýhodou by bylo, že bych za anglické knihy platila trochu více (pro Kindle registrované v USA bývají tak o dolar nebo o dva levnější), ale to bych asi přežila, kdybych měla jistotu, že se dostanu i k německým knihám. Střídání registrací dle aktuální potřeby zřejmě možné nebude.

Mohl by mi tedy někdo potvrdit, že s českým Kindlem lze kupovat na německém Amazonu, případně poradit jiné možnosti?

Ještě mě napadlo toto: Máme s manželem každý svůj Kindle a oba jsou zaregistrované na společném účtu na Amazonu. Co kdyby si jeden z nás Kindle přeregistroval do ČR?

Knihomol

Re: Nákup na amazon.de nemožný?

Příspěvekod Angrandir » 02 črc 2011 20:08

Možná se dá nějak blafovat, ale oficiálně je to tak, že tyhle evropské Amazony jsou co se Kindle týče určené pouze pro obyvatele příslušné země.

Sám mám Kindle z UK (poslal mi ho UK kamarád), a protože jsem Čech, musel jsem si po nákupu převést účet do USA (bezprostředně po nákupu jsem měl anglický účet a také jsem si na něj z Amazon.co.uk stáhnul nějaké knihy, které se mi do „amerického účtu“ po přeregistraci převedly).

Co se týče fyzického zařízení, případné reklamace a podobně bych řešil s UK Amazonem, ale veškeré záležitosti týkající se Kindle účtu (= knih) s Američanama (dopisoval jsem si na tohle téma s US i UK supportem, je to tak). A americký Amazon je taky jediný, kde můžu nakupovat.

Z Anglie mi k tomu napsali např.
„The Amazon.co.uk Kindle Store is only available to customers physically located in the United Kingdom with a valid UK invoice address and payment method.“

Takhle je to tedy oficiálně, pokud má někdo zkušenosti s úspěšným předstíráním života na německém území, určitě se podělí. :)
Kindle Keyboard, Nook STR

Analfabet

Příspěvekod Perlentaucher » 16 srp 2011 00:23

Pokud to někoho zajímá, problém jsem vyřešila následovně: Zůstávám zaregistrovaná v USA a německé knihy kupupu z www.libri.de (co jsem zatím viděla, ceny jsou totožné jako na amazon.de). Jsou v ePub s DRM. Pořídila jsem si velmi šikovný software na odstraňování DRM (trialware, po 3 bezplatných pokusech stojí 30 USD). Takto upravené ePub pak pomocí Calibre konvertuju na MOBI. Zcela legální to není, ale funguje to. :)

Analfabet

Příspěvekod kladivo » 18 srp 2011 21:33

Angrandir píše:Takhle je to tedy oficiálně, pokud má někdo zkušenosti s úspěšným předstíráním života na německém území, určitě se podělí. :)

Já jsem "nastěhovaný" v UK. V cílovém amazonu v my kindle se dá zaregistrovat kindle (a přetáhnout ho tak z původního - v obvyklém případě US trhu) přeregistrovat do DE. Adresa je sice kotrnolována na logickou správnost, ale to je vše. Použití karty je bez problémů k následným nákupům.

btw, alza teď prodává 3G model s reklamou ,ulovil jsem kus za 4999Czk... Celkem dobrý, jen by si jejich dodavatel mohl ušetři práci s nahráváním ornografických povídek nějakýho Havlíka... Chudák syn, vypadal vyjukaně, když viděl tituly jako "Rudolf Havlik - Zhyckana prdel z Ningba.pdf"
"Rudolf Havlik - Devky, ty to znaj.pdf"
"Jiri Kimla - Dabelsky pruser.pdf"

Asi budeme muset každý nákup z internetu cenzurovat ;)

Knihomol

Příspěvekod Angrandir » 19 srp 2011 08:15

kladivo píše:Celkem dobrý, jen by si jejich dodavatel mohl ušetři práci s nahráváním ornografických povídek nějakýho Havlíka... Chudák syn, vypadal vyjukaně, když viděl tituly jako "Rudolf Havlik - Zhyckana prdel z Ningba.pdf"

Jo taky jsem si před časem koupil na Alze čtečku a knihy zdarma jsem taky neocenil – smazal jsem preventivně všechny, o tom co budu číst si rád rozhoduju sám :).
Kindle Keyboard, Nook STR

Analfabet

Příspěvekod quintal » 20 bře 2012 18:21

Pokusit jsem se převést svůj Kindle účet z Amazon.com na Amazon UK, stačil jsem jednu knihu koupit a během pár hodin mi napsali, že jim mám doložit rezidenci v UK.

Máte někdo zkušenosti jako to funguje na Amazon.de? Nebo kam vede ignorování případných požadavků o doložení rezidence?

Zpět na Obecné diskuze