Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihomol

Příspěvekod otilrak » 04 říj 2007 16:10

Momentálně čtu na mp4 Doonio Entra, ale chystám v blízké budoucnosti přecho na nějákou speci čtečku ebooků. Docela se mi líbí ta od Sony. Na ebay se dá sehnat celkem levně. :)
Knihy... to je moje!

Čtenář

Příspěvekod demitv » 10 říj 2007 22:00

Asi rok a pol na Siemens CX75 pomocou MicroReader. Posledny mesiac som si kupil MIO A701. Knihy, video a audio v jednom + GPS a mobil. Niet si viac co zelat.

Vrelo odporucam :)

Analfabet

Příspěvekod sparhawk_sk » 13 říj 2007 21:12

Hm... Som si myslel ze tu bude viac ludi orientovanych na PDA...

Z coho vyplyva ze ja citam na PDA, konkretne Axim X50v, WM 6.0, samozrejme haali reader ako software. Ak niekto este neskusil, velmi odporucam prave z dovodu moznosti nastavenia farieb pozadia aj pisma tak aby to co najmenej tahalo oci.

Hej papierova kniha a papierovy comix maju svoje caro a svoju vyhodu a uz sa neviem dockat okamihu ked si zacnem zakladat realnu vlastnu papierovu velku kniznicu, nie len malu knihovnicku ako mam teraz vo svojej izbe :). No a PDA je zatial splnenim mojho sna vo virtualnej podobe.
Sparhawk, the Pandion knight

Pisálek

Příspěvekod alexandrie » 02 pro 2007 06:30

jen na PC ve Windows

eReader pro - zlobi cestina, ale s upravenymi ceskymi fonty je to ok, ma jasne nejvic nastaveni a oci neboli, kdyz se vybere dobry skin

obcas zkusim i tyhle programy:

Haali Reader- kdyz se clovek prokouse osklivym nastavovanim, tak funguje velmi dobre

Docreader2 - byl by fajn, kdyby mel vic nastaveni, neni mezera margin po stranach

Analfabet

Příspěvekod mgg » 15 pro 2007 11:11

Já čtu na mda vario v mobilpocket readeru a na pc v yBooku a eReaderu , spokojenost maximální .

Moderátor

Příspěvekod Tonik25 » 15 pro 2007 13:48

mobilně buď na Mio A701, nebo na ntb či pc v FBReader, ale spíš čtu na mda...;) kdyby někdo znal nějaký vážně dobrý linuxový program na čtení ebooků, zlobit se nebudu

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 15 pro 2007 14:11

Já si vystačím s obyč nokii 6070...Je to pohoda mít knihu všude s sebou... :)

Knihovník

Příspěvekod Uran » 10 led 2008 06:40

Moomentalne ctu na nb s mobipocketreader jen me trochu stve, ze tento skvely program neni i pro linux

V nejblizsi dobe bych chtel prejit na nejaky elink napr. od sony jen cena pres 10000 Kc neni zrovna lidova. Doufejme ze se doziju nejjakeho poradneho boomu elink-u, a hlavne i u nas v evrope
Jednou jsem ho videl na vanoce:

Gold "3-Ethyl-1,2,2-trimethyl-bicyclo[2.1.0]pentane"

Analfabet

Příspěvekod Koblajs » 01 úno 2008 16:13

Čtu na mobilu SE K700i.Docela se to dá.

Knihomol

Příspěvekod DanHen » 01 úno 2008 19:17

operativne som si od O2 zakupil tuto hracku:
Kód: Vybrat vše
http://www.gsmarena.com/o2_xda_exec-1279.php

vie to vsetko - modry zub, wifi, winmobile5, ma to mobil, dve kamery ... napchal som to softwarom, samozrejme, najviac ho pouzivam na citanie knih, pretoze na kompe sa ozaj zle cita. pouzivam soft isilo, ale ako som si tak precital tento topic, skusim haali reader. isilo je vynikajuci, ale ma jednu chybu - autoscroll sa neda nastavit rychlost. cize scrolluje len jednou rychlostou, ktora je pre mna velmi pomala :( isilo cita pdb, prc a txt, vsetko, co chcem citat na pda si na kompe konvertnem do pdb a sup po kabli do pedeacka :)

inac, uprednostnujem papierovu knihu, ale , priznam sa, za poslednych asi 6 rokov som mal v ruke jednu jedinu :( ono komu sa chce chodit stale do kniznice, alebo na druhej strane - knihy su brutalne drahe a v neposlednom rade velke a neskladne. ono ozaj sa mozem vykaslat na to vlacit povedezpovedzme velikansku knihu davinciho kod, alebo gricske carodejnice od zagorky. takto narvem do pedeacka par desiatok knih a mam na chvilku pokoj. ked ich precita, alebo ma nebavia, jednoducho zmazem a narvem dalsie. to v papierovych knihach nehrozi.dalsia vec - strasne vela knih, co som chcel a chcem sa jednoducho zohnat neda, alebo len velmi tazko, alebo uz sa proste netlacia. (zvlast tu , kde som (v anglicku) je ozaj dost velky problem zohnat cesku/slovensku knihu) a posledna vec - neuveritelne ma iritovalo otacanie stranok :) ja som clovek od prirody lenivy a stranky sa mi proste otacat nechcelo, odhliadnuc od toho, ak som cital niekde v prirode a vanok mi otacal stranky sam - ale tak, ako sa zachcelo jemu a nie ako som potreboval ja :( pri pedeacku mi nic take nehrozi. ak haali reader vie nastavit rychlost autoscrollu, znovu o trochu zleniviem, lebo uz nebudem ani len rucne scrollovat :))

Knihovník

Příspěvekod Ara » 02 úno 2008 10:42

Multiplatformní čtečka (tedy i pro Linux) je k nalezení na
Kód: Vybrat vše
www.fbreader.org/about.php

Analfabet

Příspěvekod vlad.dracul » 02 úno 2008 13:03

já čtu na svim sony ericssonovi p900 a program používam mobipocket

Čtenář

Příspěvekod azzy01 » 04 úno 2008 08:15

Pred tym nez som spoznal ebooks, cital som vsade mozne, knihu som mal stale so sebou v batohu, s ktorym som chodil aj na pivo.
Potom som objavil RoboVu stranku a Zaklinac I. bol prvy ebook ktory som precital vo Worde.
Ked som zistil, ze S55 cita txt, zacal som to vyuzivat. Ladoval som donho 20kb kusky bez diakritiky. Az ked som takto precital celeho D.Adamsa a obe Imagiky od Barkera, zacal som hladat nieco rozumnejsie. Na PC prisiel PalmReader a do S55 MicroReader, to bol pani luxus! :)
Na SX1 mi uz nefungoval MicroReader, chvalabohu, inak by som nikdy nespoznal Qreader.
Momentalne mam nokiu 6120, Qreader pre S60v3 a na karte vsetky knihy, ktore chcem pocas svojho zivota precitat.
Na papierove knihy ale stale nedam dopustit a vzdy mam jednu rozcitanu. Akurat uz nechodim s batohom :wink:
Keep shining!

Pisálek

Příspěvekod Oook! » 05 úno 2008 17:43

No ja asi na rozdiel od väčěiny si i eknihy pekne po staru vytlačím.
V práci mám pozerania do monitoru až až a tak dávam prednosť vytlačeným knihám. A má to aj svoje výhody :) Wordovský dokument si upravím na prijateľnú veľkosť a formát, PDFko si vytlačím viacej listov na stránku a hlavne, beriem si stránky len podľa potreby. Nemusim so sebou brať celú knihu 8)

Analfabet

Příspěvekod globus » 13 úno 2008 16:01

Já ke čtení používám hodně starý Palm m515. Používám SD kartu 128 MB a vejde se mi tam asi 500 knih v pdb formátu. Dá se koupit v bazarech do 1000 Kč. Na cesty je vynikající, bez podsvícení vydrží baterie až 4 hodiny. Doporučuji!
Obrázek
život je svině - já taky

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze