Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Re: Na čem čtete?

Příspěvekod ebookz » 30 čer 2011 16:23

sheemas píše:týden již vlastním Kindle 3 wifi, odkoupen od slečny z Brna (která se nakonec rozhodla pro knihy papírové a kindle se rozhodla prodat (po týdnu užívání) za 2800) - takže na mé straně obrovská spokojenost a prodávat kindle určitě nebudu.
Teď pro změnu hledám kindle i pro otce :wink: , taky asi z druhé ruky ( nejlépe jako nevhodný dárek a podobně)

A co koupit Kindle přímo u Amazonu?
Vyjde to cenově cca stejně a do čtyř dnů je Kindle doma.

Analfabet

Příspěvekod valasmi » 04 črc 2011 17:47

Od minulé středy Kindle 3, předtím papír a nouzově PC (hlavně věci do školy a zahraniční odbornou). Na kindlu jsem stihnu zatim 4 knihy a jsem navýsost spokojen. Před koupí jsem se trochu bál, jestli není display malý, lae je to dostačující. Jen zatim nemám nějaký pevnější obal a bojim se poničení.. Každopádně můžu doporučit :-)

Analfabet

Příspěvekod alexa1 » 04 črc 2011 19:52

Dneska jsem si přinesla domů svojí první čtečku, a to Hanlin V3+. Už jsem si tam natáhla několik knížek a těším se až to začnu louskat.. :wink:

Analfabet

Příspěvekod ShirleySantini » 08 črc 2011 23:14

Ja čítam na HTC Desire HD, ten 4,3'' display už je na čítanie úplne dostačujúci, prelúskala som na tom za pol roka už nejakých 6 kníh a neviem si vynachváliť - v noci, pred spaním, netreba otravovať priateľa rozsvieteným svetlom, položím mobil na vankúš a pohoda :) Keď nebaví čítanie, zapnem si film, alebo seriál, zahrám si hru, zasurfujem na nete...Smartphony sú skvelý vynález.

Najlepšia aplikácia na čítanie na Androide zatiaľ pre mňa iReader.

Ináč do budúcna plánujem dákeho Kindla, predsa len ten e-ink je niečo úplne iné, nehovoriac o výdrži, smart vydrží len pár hodín - ale aj tak mi to podstatne uľahčilo život, predtým som so sebou stále vláčila 2-3 papierové knihy a ono to na nosenie nie je nič moc, čo si budeme hovoriť.

Analfabet

Příspěvekod tazz1 » 10 črc 2011 18:55

Dříve různě na mobilech a teď jsem si pořídil Amazon Kindle 3 a naprostá spokojenost.

Analfabet

Příspěvekod psena72 » 18 črc 2011 12:56

Do minulého týdne jen papír, ale nyní jsem pořídil Kindle a jsem spokojen.

Analfabet

Příspěvekod proste.ja » 22 črc 2011 17:20

Začala jsem na Sony 500, přešla na Sony 505, teď mám od vánoc Kindle 3 a na mobilu SE Xperia mini 10 - ale to beru jako nouzovku nejvyšší.

Knihomol

Příspěvekod Bovien » 25 črc 2011 12:45

proste.ja píše:Začala jsem na Sony 500, přešla na Sony 505, teď mám od vánoc Kindle 3 a na mobilu SE Xperia mini 10 - ale to beru jako nouzovku nejvyšší.

Můžes, prosím, rozvést důvody přechodu Sony 500 -> Sony 505 -> Kindle ? Třeba by to pomohlo někomu, kdo o Sony uvažuje.
Život je příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy. Na druhou stranu, bez špatných knih bychom si nikdy neuvědomili, jak jsou ty dobré vlastně dobré :D

Jinde taky jako KainIX.

Analfabet

Příspěvekod drakon » 25 črc 2011 16:59

Zatim ctu jen doma na monitoru nebo na notebooku. Chtel bych si proidit gadget all in one pdf reader, mp3 player, web browser, pocket pc a mobil ale zatim za to chtej strasny penize a pristroje maji maly displej.

Analfabet

Příspěvekod tinushka » 25 črc 2011 17:45

Do nedávna jsem četla jen papírové, teď začínám číst ebooks na Nokii, jelikož papírové novinky nejsou v naší knihovně zrovna lehce k dostání. V budoucnu mám v plánu počídit si nějaký reader

Analfabet

Příspěvekod mikepor » 25 črc 2011 21:49

Dell Streak.Ideál ma čtení, net, hry, volání, sms. Prostě pod pět palců už nejdu. :-)

Knihomol

Příspěvekod Bovien » 26 črc 2011 08:23

Zatím jen na papíře :( Ideální "čtečka" by pro mne byla taková, která by splňovala následující:
1) displej o úhlopříčce alespoň 12-15cm
2) barevný displej - přebal je součástí knihy a prohlížet fotky by taky nebylo od věci
3) zpracování formátů (mobi, epub, html, pdb, txt, rtf,...)
4) přehrávání zvukových souborů alespoň v mp3 + výstup na sluchátka
5) připojení Wi-Fi, případně 3G
6) výdrž baterie alespoň 10-12 hodin
7) cena pod 3000Kč :lol:

Možnost přehrávat video by taky nebyla k zahození, ale není nutná :)
Život je příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy. Na druhou stranu, bez špatných knih bychom si nikdy neuvědomili, jak jsou ty dobré vlastně dobré :D

Jinde taky jako KainIX.

Knihomol

Příspěvekod Bovien » 26 črc 2011 18:39

2 ferino: popravdě se ve čtečkách orientuju jen velmi zběžně. Ten požadavek na barvu je možná úsměvný, argumentoval jsem si to úplně stejně, jako ty, že totiž 99% knihy je černobíle, ale mít černobílou knihu mi prostě připadá jako vytisknout si její kopii na černobílé tiskárně :( Prostě jako nemít originál. Já jsem člověk orientovaný na barvy, takže by mi tenhle detail opravdu chyběl. Navíc si myslím, že e-book reader je naprosto ideální na časopisy. Ti, co roky odebírají nějaký časopis, ví, o čem mluvím. Představa, že mám všechna čísla National Geographic, která mi doma zabírají celou skříňku, ve čtečce, je hodně lákavá. V neposlední řadě se mi líbí idea používat čtečku jako přenosné fotoalbum, které můžu kdykoliv komukoliv ukázat a budou to fotky v rozměru ekvivalentním ke klasickým malým papírovým.

A ty ceny, no, pořád je to trochu víc, než jsem ochoten dát ;)

Jinde taky jako KainIX.

Knihomol

Příspěvekod Bovien » 26 črc 2011 19:30

2 ferino: s tou velikostí displeje a jeho nevhodností pro časopisy máš pravdu, to jsem si neuvědomil. To bude chtít alespoň 10" a tam už se dá zase spekulovat o přenositelnosti a skladnosti takového zařízení. S těmi barvami jsem se asi špatně vyjádřil. Převážně čtu fantasy, sci-fi, beletrii, která je stejně černobílá, ale prostě mám rád i tu barvu na přebalu, případně pevné vazbě. I to mi jaksi pomáhá si tu knihu zapamatovat. Mít jen černobílý text mi připadá strašně anonymní, nemůžu si pomoct. Možná to je ale jen můj "problém". Každopádně jsem už na webu nějaké pokusy s barevným e-inkem viděl, ale tuším, že je to ještě v plenkách a bude trvat několik let, než to bude použitelné a v prodeji, takže to je pasé. Spíš zvažuju, jestli jít do čtečky s e-inkem, čistě na čtení knih, nebo do multimediálního tabletu, kde je ale cena několikanásobně vyšší. Když se dívám na tablety, vždyckz skončím u iPadu, kde je cena už daleko za hranicí, za níž jsem ochoten jít :(

Pokud má někdo tip na dobrou čtečku, určitě budu rád. Možná bych si měl přečíst tohle vlákno od začátku :oops:

Jinde taky jako KainIX.

Knihomol

Příspěvekod Bovien » 29 črc 2011 12:57

Gisellie píše:Tak samozřejmě stále nejoblíbenější je normální papír :wink: , tomu se snad nikdy nic nevyrovná. No a kromě klasiky taky na Nooku od barnes & noble :) - z toho jsem už půl roku opravdu nadšená 8)

Jaké jsou tvé zkušenosti s Nookem? Dají se do něj stahovat knihy přímo z Barnes & Nobles i mimo USA? Hodně se mi líbí Nook color, ale u nás se nikde nenabízí a četl jsem právě, že knihy se dají stahovat pouze v rámci USA :(

Jinde taky jako KainIX.

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze