Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Čtenář

Re: Na čem čtete?

Příspěvekod stm01 » 19 bře 2011 11:05

Dříve T-Mobile Pulse a nyní Hanlin V3+ a občas klasickou knihu. :D
Hanlin V3+ s alternativním firmwarem Cool Reader 3.0.44-08

Analfabet

Příspěvekod humerus » 24 bře 2011 08:20

kindle 3 a je to super.I když ta vůně klasické staré knihy má pořád něco do sebe

Analfabet

Příspěvekod mobiluchyl » 24 bře 2011 11:10

Zdravím....nejprve bych chtěl říci, nebo spíš napsat :D , že je tohle fakt dobrý fórum....díky

a teď k tomu, na čem čtu....k narozeninám jsem dostal SONY PRS-650....jsem naprosto spokojen a čtu už převážně jen na této čtečce...i když rád si otevřu i papírovou knihu....

Analfabet

Příspěvekod Jerra » 24 bře 2011 14:36

Bookeen Cybook Gen3 gold edition :wink:
Bookeen Cybook Gen 3 Gold edition
Scanline MT4090

Analfabet

Příspěvekod ultra » 25 bře 2011 08:35

asi tak pred mesiacom som si zaobstaral kindle 3 a som velmi spokojny

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 26 bře 2011 01:00

Ode dneska zmena - iPad strida iPad2.
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod Xlendi » 26 bře 2011 13:03

lukasfikr píše:Ode dneska zmena - iPad strida iPad2.

A je to opravdu změna? A v čem podstatném? Má např. už slot na paměťové karty? (Nějak jsem ho ve specifikaci nenašel.).

To není flame, ptám se ze zájmu, bohužel mám ve svém okolí pověst technického hračičky, takže se mě často přátelé a kolegové ptají i na iHračky apod.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 26 bře 2011 19:04

Ja jsem obojetnik - PC i Mac - kazdy ma sve vyhody...

Ale ted zpet k iPadu - je rychlejsi (prace s mapami, editace/review pdf), kamera se take hodi ... Pametove karty jsem uz dlouho nepotreboval - diky moznosti synchronizace a cloud computingu ... a odpoved na predpokladanou dalsi otazku - ne Flash tam neni - podle me je to dobre - flashove hry nehraji ..., a u webu to dost zpomaluje ...

Hlavni duvod porizeni bylo - manzelka kradla puvodni iPad a hlavne prace zaplatila ten novy ... (ona zaplatila i ten stary :P )
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod Xlendi » 26 bře 2011 20:24

Tak takový důvod pořízení zcela chápu :-)

Mám na hraní laciný francouzský tablet Archos 7 HT V2 s Androidem. Flash také neumí, ale dost mi to chybí - nejde mi o hry, ale o TV přenosy. Můj kapesní tablet Nokia N810 flash umí.

Analfabet

Příspěvekod HSk » 12 dub 2011 10:17

kruo2 píše:e-ink urcite stoji za to, osobne mam nazor, ze ak citas na niecom co svieti unavi ti to oci ovela skor ako papier/e-ink, plus ta nevyhoda ze notebook/tablet nemozes citat vonku na slnku. Ten tablet bol lacnejsi ako e-ink? aj teraz, ked stoji kindle 120 EUR? :)

To je pravda, venku na sluníčku to moc nejde ... ale já to sluníčko zas až tolik nevyhledávám, uvidím - jak se mi to osvědčí v létě. Určitě je e-ink možná pro oči šetrnější, ale když si dobře nastavím barvu pozadí a písma, zároveň se velmi snadno dá upravit také "jas", tak to téměř "nesvítí". Na druhou stranu si můžu v pohodě číst večer ve tmě (bez lampičky), nikoho neruším rozsvícenou lampičkou. Co se týká "unavených" očí, s tím mám bohaté zkušenosti - pracuji s počítačem a "papíry", a na to je stejně nejlepší lék - vyrazit ven, do lesa a nechat oči odpočinout. I ten papír (normální či e-ink) po celém dni oči unaví.
Co se týká ceny, ano - byl levnější - než co jsem našla v e-shopech v Čechách, ale za podmínky, že jsem chtěla nějaký ten přístroj s wifi připojením. Bez wifi se "e-book" čtečky daly koupit levnější.

Knihovník

Příspěvekod Dr.Watson » 20 dub 2011 19:34

Nějaká čínská čtečka.
Pak na PC v Calibre. Protože Tux, tak mne děsně hmyzí, že spousta věcí je ve formátu pro Word. Ale to je můj problém, v podstatě jsem moc vděčný každému, kdo dá něco k dispozici.
vítej v Sigilu...
„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem...
Žádná žena by se neměla zahazovat s úplným abstinentem, či nekuřákem. (Robert Louis Stevenson)

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 22 dub 2011 12:52

JarAme píše:Pocketbook 302

Update: Tak mám utrum. Místo toho, abych si odkládal čtečku na stůl, pokládám jí, blbec, vedle postele. Včera jsem si jí rozšlápl. Pro ty, kteří by případně chtěli provádět zátěžové testy, mohu jen dodat: nad 90kg to neudrží...

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 22 dub 2011 19:51

Vidíte, to bude katastrofa, až budu muset vzít v potaz nejen mou vlastní nešikovnost, ale třeba i zběsilost s jakou se třeba vnuci nebo návštěvy sbližují s ne- známým prostředím... Asi si pořídím trezor a ten ještě obalím takovým tím praskavým igelitem.

Knihovník

Příspěvekod Flynne » 22 dub 2011 19:57

Odpověď na otázku v topicu: já čtu většinou v leže NA POSTELI Obrázek

Knihovník

Příspěvekod akrevev » 22 dub 2011 21:37

Flynne píše:Odpověď na otázku v topicu: já čtu většinou v leže NA POSTELI Obrázek

úplně stejně, a ještě v sedě v městské dopravě :wink:

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze