Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Re: Na čem čtete?

Příspěvekod mýval » 23 led 2011 14:30

Zdravím,
můžete mi, prosím, pomoci? Na cesty do tropů jsem si musel koupit nerozbitný a vodotěsný mobil Sonim XP3.20. Česká knížka by tam často zahřála, vlastně spíš ochladila. Engine uvnitř je údajně Philips Xenium, umí to bez problémů javovské aplikace a diakritiku, rozlišení jinak kvalitního displeje je pouhých 176x220. Mám přes 2000 knih ve formátu PDB, takže bych nerad začínal s něčím jiným.
Co byste mi poradili?

Spisovatel

Příspěvekod shaula » 23 led 2011 15:52

To Mýval:

Ahoj, tak jestli umí "jen" javu, tak asi budeš mít výběr omezený... Já osobně používám Tequila Cat Book Reader, umí načítat i pdb, s diakritikou nemá problém. Funguje tak, že z knihy vytvoří .jar soubor, který nahraješ do mobilu a nainstaluješ (ale údajně to stačí udělat jen jednou a pak už lze otevírat knihy přímo... Nevím, nepoužívám, já si pro každou knihu dělám samostatný .jar, nebo po několika od stejného autora.) Četla jsem na ní na Sony Ericsson K750i, ten měl tuším podobné rozlišení displeje, jako uvádíš. Tvůj telefon sice není mezi "oficiálně" podporovanými, ale při troše zkoušení určitě najdeš funkční nastavení - momentálně mám LG KM900 Arena, ten taky "není podporován", ale s nastavením pro Nokia 5800 jede bez problémů :wink:
Podívej se do tohoto tématu viewtopic.php?f=47&t=1805 , byly tam zmiňovány i jiné programy na čtení knih.
Kindle 3 (3G), LG KM900 Arena

Analfabet

Příspěvekod Kiri 571 » 24 led 2011 12:22

babuška9 píše:
nekroskop píše::arrow:

Ahoj já si koupil čtečku Jinke hanlin AV60 a zatím spokojenost. Na převody formátů používám Calibre.
.
Ahoj,
ja som dostala darček Sony reader 600.Neviem si ho vynachváliť,keďže žijem v zahraničí a k slovenskej a českej literatúre mám obmedzený prístup-/poštovné je drahšie ako knihy/.Niektoré knihy však môžem stiahnuť do PC,ale v čítačke sa nedajú prečítať,nedá sa zväčšiť písmo a nedokážem to previesť do potrebného formátu.Naposledy to bola kniha Secret.Vekovo už patrím do kategórie zrejme Vašich mám či babičiek,je to pre mňa o to taťžšie.Zaujalo ma to "Calibre".Poradíš mi prosím ako na to?
Srdečne ďakujem.

Čtenář

Příspěvekod lmik » 30 led 2011 02:16

ja citam na sonyericsson vivaz pro (symbian s60v5)

aplikacia ZXReader2
cita TXT, FB2, RTF a DOCX (aj v ZIP-e)
dokaze pouzit vlastne ttf pisma
fb2 rtf a docx zachovava formatovanie textu a obrazky

starsia verzia 1.5.0 cita TXT, FB2, PDB a TCR

Kód: Vybrat vše
http://zxstyles.allnokia.ru/zxreader.php
Mám rád Literatúru, zoberiem liter a idem na túru :)

Analfabet

Příspěvekod Gisellie » 07 úno 2011 17:47

Tak samozřejmě stále nejoblíbenější je normální papír :wink: , tomu se snad nikdy nic nevyrovná. No a kromě klasiky taky na Nooku od barnes & noble :) - z toho jsem už půl roku opravdu nadšená 8)

Analfabet

Příspěvekod kruo2 » 06 bře 2011 11:31

sutra píše:Amazon Kindle 3. Dost ma rozladilo, že Martinus začal predávať e-books, problém je že sú drahé a takisto že nepodporujú azw.
No ich smola. :-)

Dufam, ze zartujes... S tym, ze su drahe, ved stoja 5-8 EUR, a co je to 5-8 EUR? Tolko stoji kava do dolce gusto kavovaru.

VELMI odporucam tento clanok aby si mal predstavu ako presne sa rozdeluje cena knihy medzi autora, vydavatelstvo atd

Kód: Vybrat vše
http://www.zive.cz/clanky/ebooky-v-cesku-proc-se-nakladatele-boji/sc-3-a-154866/default.aspx

Mimochodom citacka Kindle 3 Wifi (bez 3G) stoji teraz 120,- EUR so vsetkym, pretoze pri tomto modeli Amazon plati za vas DPH a clo. Treba objednavat medzinarodnu verziu citacky a do tyzdna ju mate doma.

Citat knihy z martinusu na Kindle nie je ziadny problem ak ste ochotny odstranit DRM z knihy (trva to asi 5 sekund). Dufam, ze aj na zaklade toho clanku zo zive.cz si tento vikend kupite aspon jednu e-knihu, nech nam ten trh pekne rastie :)

Spisovatel

Příspěvekod shaula » 06 bře 2011 13:02

kruo2 píše:Citat knihy z martinusu na Kindle nie je ziadny problem ak ste ochotny odstranit DRM z knihy (trva to asi 5 sekund).

Až na to, že odstraňovat DRM (i z legálně koupených knih) je nelegální. Alespoň podle českého práva, ale jsem přesvědčená, že stejně to bude i podle slovenského práva.

Analfabet

Příspěvekod kruo2 » 06 bře 2011 16:38

Presne na to som myslel ked som pisal "ak ste ochotny odstranit DRM"

Spisovatel

Příspěvekod shaula » 06 bře 2011 18:43

Aha, už je mi to jasné :P Upřímně řečeno je to nesmysl a nechápu toto omezení... Když si knihu koupím, je MOJE a mám (když už ne právní, tak alespoň morální) právo si s ní DĚLAT, CO CHCI. Když si koupím papírovou knihu, tak si ji taky můžu dát do knihovny, darovat, hodit do popelnice, rozškubat na kousíčky, nebo třeba i zkopírovat na kopírce. Tak proč se e-kniha nepovažuje za knihu, to mi hlava nebere... Ale to je diskuze na jiné téma a sem nepatří, tak se omlouvám :)

Analfabet

Příspěvekod HSk » 06 bře 2011 21:45

Teď čtu na tabletu (ne nic "nejnovějšího" - Archos 7) a pohoda. Váhala jsem, jestli si nemám raději pořídit čtečku s e-ink, ale nakonec ten tablet byl cenově příznivější. Na notebooku to čtení za moc nestálo ...

Analfabet

Příspěvekod kruo2 » 06 bře 2011 22:27

e-ink urcite stoji za to, osobne mam nazor, ze ak citas na niecom co svieti unavi ti to oci ovela skor ako papier/e-ink, plus ta nevyhoda ze notebook/tablet nemozes citat vonku na slnku. Ten tablet bol lacnejsi ako e-ink? aj teraz, ked stoji kindle 120 EUR? :)

Čtenář

Příspěvekod future » 07 bře 2011 15:31

Ke čtení ebooku používám jen mobil, který mám vlastně pořád u sebe takže při cestování apod. si kdykoliv můžu počíst. Jinak je to mobil Nokia 5310 XpressMusic

Analfabet

Příspěvekod tomas.lizner » 08 bře 2011 11:23

Čtu na 4" pda ipaq 214 (první eknihu jsem přečetl na zelenočerném displeji palm III:) ). Zkusil jsem i 6" ereader iriver coverstory, ale podsvícené lcd mi vyhovuje lépe. Prakticky 75% knih čtu na pda a zbytek v papírové formě. Btw jsem nedávno jel ve vlaku a viděl jsem v kupé vedle sebe týpka jak zuřivě louská Vojnu a mír na mobilu s displejem necelé 2" :)))

Analfabet

Příspěvekod akburt » 11 bře 2011 11:59

Tak jako každý,zkoušel jsem mobil,to bylo moc malé.Pak jsem měl PDA,sice ne moc velké,ale číst se na tom dalo.Přišlo SONY PRS-505 a to jsem neodolal a zakoupil.To už byla skutečné dobré čtení a navís design SONY je naprosto luxusní.No a jak asi pochopíte,teď mě dostal KINDLE 3 s WIFI a to jsem nemohl nekoupit.Pro mě osobně se e-reader stal plnohodnotnou náhražkou knihy.Asi mnoho z Vás mi zapravdu nedá,co člověk to názor....
Přeji všem hezký den a alespoň trochu času na pár e-link stránek.Vláďa

Pisálek

Příspěvekod Mr.Filch » 11 bře 2011 13:35

PDA Acer N30 jsem vyměnil za HP iPAQ 1930 a ten teď za Kindle 3 :D

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze