Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Pisálek

Příspěvekod vipe » 23 srp 2007 00:08

to zafod. jo mám stejnou konbinaci, je to fajn - malé rozměry a velký display, ale to podsvícení by mohlo jít regulovat ještě jemněji - v noci je to pořád ještě dost + plné VGA silně "žere baterku" (cca 4 hod na nejslabší podsvícení)

Čtenář

Příspěvekod zaphod » 23 srp 2007 05:43

2 vipe: niečo musíš mať zle, pretože mne vydrží na jas 1 okolo 8,5 hodiny. Samozrejme keď používam občas WiFi tak vydrží podstatne kratšie. Čas mám odmeraný, požívam na to WR-Tools resinfo.
Jas v noci riešim v Haali readeri farebným profilom, v noci používam šedé pozadie.
Máš poslednú verziu systému? Je to 1.00.24. Nemáš zapnutý bluetooth? Viac ako dvojnásobný rozdiel vo výdrži je divný.

Pisálek

Příspěvekod vipe » 23 srp 2007 20:47

to zaphod. Verzi rom mám 15, nechce se mi to flashovat - používám to jenom na čtení + MP3 přehrávač. Na čtení mám mobypocket reader a používám inverzní nastavení (tj. černé pozadí + bílý text. Ono s tou kratší výdrží to může být taky tím, že čtu dost přes den a tzn. posvícení na vyšší úroveň.Jinak si nestěžuju je to fajn, tahle mašinka mi plně vyhovuje - používám dost usb host (na fotky - mám foťák na SM karty)

Analfabet

Příspěvekod prokop » 02 zář 2007 10:42

Já čtu na Nokii E61. Buď v Qreaderu (asi nejlepší čtečka pro Symbian co se týká možností nastavení, ale často nemůžu správně nastavit diakritiku), nebo v MobiReaderu případně .doc v interním prohlížeči dokumentů - ale to je jen taková nouzovka, nedá se nastavit pozadí, bookmarks...). Jak už tady někdo napsal, je to ideální do postele. Už od malička jsem zvyklý číst před usnutím, jinak mám potíže usnout.

Čtenář

hm

Příspěvekod Ufo_esC » 05 zář 2007 07:30

prokope moja rec neviem si predstavit zaspavanie bez knihy... :D

Pisálek

Příspěvekod kwart1978 » 05 zář 2007 10:07

Teď čtu na mobilu Siemens S75 a používám k tomu EBookME. Předtím jsem měl Siemens S55 a to byl díky malýmu displeji celkem záhul.

Když čtu za chůze, tak si musím zvětšit font, protože na ten defaultní se mi moc klepe ruka. Škoda, že jsem se ještě nenaučil číst při jízdě na kole, tohle léto by se to šiklo.

Když mám víc času a sedím doma, tak si čtu na notebooku (Fujitsu-Siemens Lifebook).

Pisálek

Příspěvekod kwart1978 » 05 zář 2007 11:08

No mně je život ještě milej, takže se do toho zas tak moc nehrnu. Chtělo by to mít na mobilu čtecí software a pouštět to do sluchátek. :-)

Čtenář

Příspěvekod Digis » 05 zář 2007 14:14

Já asi před třemi měsíci přestal číst a knihy poslouchám. Buď na mobilu nebo přes PDA. Už jsem si zvyknul, tak že hlas který se někomu nemusí líbit mě naprosto nevadí. Od té doby jsem přeposlouchal komplet ságu Farserů a Snědého muže. Tak že špunty do uší a čtu kdekoliv. :D

Teď sháním nějaký MP3 přehrávač, který umí nalistovat 10h pokud možno co nejrychleji. Běžné přehrávače totiž mají ryhlé přetáčení že tam vidíte jak se počítají vteřiny a to bych se z toho ojebal než bych přeskákal třeba 10h.

Čtenář

Re: hm

Příspěvekod Lovap » 06 zář 2007 06:55

Ufo_esC píše:prokope moja rec neviem si predstavit zaspavanie bez knihy... :D

Ja teda rozhodne zaspávať s knihou meviem :) . Predsa keď niečo čítam spravidla čítam niečo čo ma baví a teda chcem vedieť ako to dopadne a pod. Takže v posteli síce čítam, ale stáva sa i, že zrazu zistím, že je po polnoci alebo aj viac :) , no a potom ide kniha preč, bo robota :(

Čtenář

Příspěvekod Lovap » 06 zář 2007 07:02

Inak ... keď tu tak čítam vaše príspevky vychádza mi, že je to tu skoro samí počítačový maniak :). Ja teda nie som a čítam najradšej na papieri. Je to pre mňa lepší pocit cítiť papier, môcť nekomplikovane sa vracať listovaním a podobne. Sem-tam síce čítam aj na počítači,ale nie je to moc ono.

Pisálek

Příspěvekod piper21 » 06 zář 2007 16:50

Ja uprednostňujem tlačenú podobu, tá nikdy nestratí svoje čaro, teda aspoň pre mňa... ale vždy si hodím čosi do mobilu, aby som mala ako tráviť voľné hodiny v škole :D
Obrázek

Čtenář

hm

Příspěvekod Ufo_esC » 11 zář 2007 08:08

lovape ako mas inak aj ty pravdu ale chce to sebaovladanie prestat a potom ked sa rano zobudis ides si zapalit tak vies ze asi zmeskas do roboty... :D :D

Čtenář

Příspěvekod akubik » 20 zář 2007 19:57

Zdarec lidi,
tak já čtu e-knihy na Nokii N70 přes program QREADER. Vyzkoušel jsem jich už více, ale tenhle je podle mě nejlepší. Dá se u něj měnit barva písma, barva pozadí, měnit písmo, přetáčet displej, ztlumit podsvětlení apod. Jinak co se týče elektronických knih, tak jsem za ně rád, protože díky nim alespoň trochu čtu, jinak bych asi četl jenom noviny nebo časopisy, popřípadě na netu. Věřím, že hodně lidí nedá dopustit na klasické knížky, ale já jsem prostě moc pohodlný a nebaví mě tahat sebou knížky. Navíc je to pro mě praktičtější, např. když si čtu v noci, tak nemusím rožínat lampičku a nastavím si vypnutí mobilu cca za dvě hoďky, protože u čtení vleže skoro vždycky usnu :D

Přidávám pár náhledů, jak lze měnit (Ve skutečnosti to není rozmazané, rozmazal to jenom zachytávač aktuální obrazovky)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil akubik dne 18 dub 2008 06:15, celkově upraveno 1
Obrázek

Analfabet

Příspěvekod katok » 26 zář 2007 18:49

Ja čítam na LCD monitore a keď ma kniha chytí,tak si ju vytlačím.

Knihomol

Příspěvekod TeCZko » 27 zář 2007 08:38

konecne jsem si koupil novej mobil, takze ctu na SE k800i :) a zacinam prevadet knizky na .jar, takze budu postupne uploadovat :)

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze