Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Na čem čtete?

Příspěvekod idle » 19 lis 2009 14:50

e500 píše: Zdá se mi že tyhle zařízení jsou na pohodlné čtení značně malé.

Zdá se ti, nebo jsi to měl už někdy v ruce? Mně těch šest palců přijde v pohodě a navíc příjemně přenosné. Pokud je člověk zvyklý číst z A4, tak mu to pochopitelně malé bude, ale to je asi věc zvyku a osobních preferencí.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 15:45

Ano šest palců není asi zase tak málo, ale já mám rád trochu pohodlí při čtení. Dal jsi mi brouka do hlavy, takže se na to zajdu podívat a vezmu to do ruky. Vzpomínám si, když jsem kupoval svůj první satelit za 30 táců a pak ho prodal za pětikilo a byl jsem rád, že jsem se toho krámu zbavil. Takže od té doby raději vyčkávám a nechci se unáhlit. Podle mě ten vývoj půjde příští rok o hodně dopředu a ceny půjdou dolů.

Mudrc

Příspěvekod idle » 19 lis 2009 15:48

e500 píše:Ano šest palců není asi zase tak málo, ale já mám rád trochu pohodlí při čtení. Dal jsi mi brouka do hlavy, takže se na to zajdu podívat a vezmu to do ruky. Vzpomínám si, když jsem kupoval svůj první satelit za 30 táců a pak ho prodal za pětikilo a byl jsem rád, že jsem se toho krámu zbavil. Takže od té doby raději vyčkávám a nechci se unáhlit. Podle mě ten vývoj půjde příští rok o hodně dopředu a ceny půjdou dolů.

Vývoj půjde určitě dopředu, teď se vyrojila spousta nových přístrojů, které mají brzy vyjít (nevím, co z toho bude k dostání u nás či zvládat češtinu, ale to je druhá věc). Takže určitě stojí za to si rozmyslet možnosti a pokud budeš mít příležitost vzít nějaký přístroj do ruky, určitě to udělej. Zvlášť, pokud ještě s žádnou čtečkou nemáš větší zkušenosti.

Edit: A koukám, že jsi z Prahy. Kdybys nenašel jinou příležitost, můžeme se domluvit na srazu a půjčím ti svou V3 na okouknutí.

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 19 lis 2009 15:57

Osobně mi přijde těch šest palců ideální velikost na poměr mobilita/pohodlí.
Jsem Michal...
My jsme ti Odlišní. Technické krysy, brodící se v oceánu informací.
Na Xtrance tudy...

Obrázek

Mudrc

Příspěvekod idle » 19 lis 2009 16:03

misa1989 píše:Osobně mi přijde těch šest palců ideální velikost na poměr mobilita/pohodlí.

Taky bych to tak viděla. A kromě té velikosti je taky důležitá hmotnost. Nevím, kolik váží čtečka s 10" displejem, ale držet v jedné ruce bych ji rozhodně nechtěla. V3 je na držení v jedné ruce příjemná, ale pokud ji mám v obalu, tak už je to taktak.
Něco většího si dokážu představit na domácí čtení - v křesle, knihu na kolenou nebo tak něco, rozhodně ne do tramvaje nebo na cesty.

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 18:25

Jasnačka a proto se ptám držel někdo v jedné ruce desítku a v druhé šestku? Pokud by mu vadilo pár gramů navíc to bych se divil. Komfort by byl ale s tou hmotností myslím nesrovnatelný. Také na přenášení myslím moc rozdíl nebude, v kapse se nedá nosit ani jedna.

Mudrc

Příspěvekod idle » 19 lis 2009 18:32

e500 píše:Jasnačka a proto se ptám držel někdo v jedné ruce desítku a v druhé šestku? Pokud by mu vadilo pár gramů navíc to bych se divil. Komfort by byl ale s tou hmotností myslím nesrovnatelný. Také na přenášení myslím moc rozdíl nebude, v kapse se nedá nosit ani jedna.

Desítku jsem sice v ruce neměla, ale ... tohle má prý přes půl kila, kdežto 6" přístroje kolem 200 gramů, tak si to zvaž.

A do kapsy se mi sice nevejde, ale do kabelky ano :)

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 19 lis 2009 18:38

:shock: To si člověk pořádně zacvičí, když čte něco delšího...
Jsem Michal...
Na Xtrance tudy...

Obrázek

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 18:45

Jak jsem již řekl, slídím už dobrého půl roku, ale zatím mě nic neoslovilo. Kdybych neměl ten netbook, tak bych to asi taky nevydržel a do něčeho šel hned. Mě ale v současné době nic netlačí, takže jsem čekatel na pořádnou pecku.

Mudrc

Příspěvekod idle » 19 lis 2009 18:49

Vždyť to je v pořádku, nikdo ti to nevyčítá, jen diskutujeme :)

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 19:01

Ano a koukám jak se to rozjelo. Také jsem ti chtěl poděkovat za tu nabídku.

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 19 lis 2009 19:19

e500: Možná by jsi měl nějakou koupit a až s plusů a mínusů, na které přijdeš sám si vybrat "perfektní" čtečku. Každý má plusy a mínusy jiné...Myslím, že ať koupíš jakoukoliv, bude to pořád lepší než na NB.
Jsem Michal...
Na Xtrance tudy...

Obrázek

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 19 lis 2009 21:03

e500: Když máš rád větší displeje, viděl už jsi novinku od sony? Vypadá moc pěkně... :P

Kód: Vybrat vše
http://gizmodo.com/5345112/sony-daily-edition-reader-3g-7+inch-touchscreen-in-december
Jsem Michal...
Na Xtrance tudy...

Obrázek

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 21:28

Jo tak tohle vypadá opravdu dobře, ale díval jsem se na Kindle DX a ta také vypadá luxusně.

Čtenář

Příspěvekod rozmetal » 15 pro 2009 23:20

koupil jsem si novy telefon Samsung GT-S5230, sice nema operacni system ale docela velky dotykovy display. Stahnul jsem si do neho Jawa cteku Tequila Cat ale bud mi to nejde vyladit nebo je tam jiny zadrhel. Nejsem schopen ulozit zalozku tak abych mohl knizku v klidu zavrit a pak se k ni treba dalsi den vratin na pozadovane misto. Je ento problem normalni a zalozky u jawy nefunguji nebo je chyba u me?
Diky.

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze