Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihovník

Re: Na čem čtete?

Příspěvekod lazy dog » 03 lis 2009 17:52

no, ja som si to predstavoval tak, ze ak pri citani cudzojazycneho textu narazim na nezname slovo, poklepem nan a otvori sa slovnik, napr, eng-sk/cz, pripadne ten slovnik otvorim rucne a najdem tam to slovo; pricom si zapamata miesto, kde som prestal citat. a ak by tam to slovo nebolo, bola by moznost ho pridat dodatocne. a tiez by nebolo od veci mat viac slovnikov-pre rozne jazyky.

no nic, vyzera to tak, ze s kupou e-ink readeru este pockam. vdaka za info

Mudrc

Příspěvekod idle » 03 lis 2009 18:16

lazy dog píše:no, ja som si to predstavoval tak, ze ak pri citani cudzojazycneho textu narazim na nezname slovo, poklepem nan a otvori sa slovnik, napr, eng-sk/cz, pripadne ten slovnik otvorim rucne a najdem tam to slovo; pricom si zapamata miesto, kde som prestal citat. a ak by tam to slovo nebolo, bola by moznost ho pridat dodatocne. a tiez by nebolo od veci mat viac slovnikov-pre rozne jazyky.
no nic, vyzera to tak, ze s kupou e-ink readeru este pockam. vdaka za info

No to vyhledání slova takhle funguje. Akorát ta editace ne.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Knihomol

Příspěvekod papuja » 05 lis 2009 10:16

To Idle:
Hele a jak fungoval ten slovník u toho CoolReaderu OpenInkpot. Na PRS-600 ještě nic není :( Ale jestli bude nějakej soft lepší a s funkčním slovníkem ENG/CZ rád ztratím i záruku přehráním na jiný soft.

Mudrc

Příspěvekod idle » 05 lis 2009 10:50

Ten slovník fungoval tak, že se vyvolal nad stránkou knížky a slovo se tam zadalo pomocí číselných kláves. Umělo to dva způsoby zadávání:
1) Zobrazila se tabulka, kde každé písmenko dostalo dvoumístný kód, takže dvě zmáčknutí napíšou jedno písmeno.
2) Něco čemu říkali T5 (obdoba T9 na mobilu, ale jenom pro pět číselných kláves) - každému číslu přiřazená skupina písmen, ťukáš odpovídající čísla, vyhledává to pouze ze slov na právě zobrazené stránce (případně v těch vyhovujících pak můžeš listovat). Přišlo mi to o něco rychlejší než první způsob, ale zas to najde slova jen přesně v tom tvaru, v jakém jsou zrovna v té knížce.
Pak potvrdíš a slovník nabídne příslušné heslo.
Mě to teda zlobilo, že to často nenašlo slovo, i když v tom slovníku bylo.

V OI to zase bude, až znova přibalí CoolReader (doufám, že brzy). Ale pro PRS-600 ti to asi nebude moc platné, protože na něm OI (zatím?) neběhá.
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Knihovník

Příspěvekod lazy dog » 05 lis 2009 17:11

idle píše:Ten slovník fungoval tak, že se vyvolal nad stránkou knížky a slovo se tam zadalo pomocí číselných kláves. Umělo to dva způsoby zadávání:
1) Zobrazila se tabulka, kde každé písmenko dostalo dvoumístný kód, takže dvě zmáčknutí napíšou jedno písmeno.
2) Něco čemu říkali T5 (obdoba T9 na mobilu, ale jenom pro pět číselných kláves) - každému číslu přiřazená skupina písmen, ťukáš odpovídající čísla, vyhledává to pouze ze slov na právě zobrazené stránce (případně v těch vyhovujících pak můžeš listovat). Přišlo mi to o něco rychlejší než první způsob, ale zas to najde slova jen přesně v tom tvaru, v jakém jsou zrovna v té knížce.
Pak potvrdíš a slovník nabídne příslušné heslo.
Mě to teda zlobilo, že to často nenašlo slovo, i když v tom slovníku bylo.

V OI to zase bude, až znova přibalí CoolReader (doufám, že brzy). Ale pro PRS-600 ti to asi nebude moc platné, protože na něm OI (zatím?) neběhá.

takto by mi to vyhovovalo, len skoda, ze to nefunguje stopercentne.

este k tomu slovniku: v akom formate je? da sa nejako zobrazit v pc? nachadza sa tam ako samostany subor alebo je uz sucastou firmware? ked je tam ako subor, mozno by sa dal jednoducho nahradit inym, ak nie je sifrovany a ak nema velmi komplikovanu strukturu;snad je to len komprimovany txt alebo nieco na sposob pdb..
a mozno nic netreba nahradzovat/editovat:aky ma rozsah? je ten slovnik realne vyuzitelny, alebo je tam len tak na paradu, aby sa nepovedalo?

ozaj, mozno hlupa otazka, ale co je vlastne zac ten "oxford" slovnik? je to nieco ako vykladovy slovnik (teda ze vyznam angl. slova je tam popisany anglicky) alebo co sa ti zobrazi, ked najde hladane slovo( teda ak ho najde :wink: )?

Čtenář

Příspěvekod xPumpa » 05 lis 2009 17:39

Vytahnul jsem ho z toho, sifrovane nevypada, ale stejne je to zmet, pozna nekdo format ?

Link:
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/302880875/slovnik600.rar.html

Knihovník

Příspěvekod lazy dog » 08 lis 2009 17:22

no, pozrel som sa na to, na zaciatku su nejake znakove sady, na konci nejake cisla a uprostred-velka vacsina-to vyzera, ako by to bolo komprimovane alebo sifrovane-kvazi nahodne znaky

kazdopadne, ziadne suvisle slovo alebo nieco take... v tomto sa ani diva svina nevyzna. ale podla velkosti to vyzera byt celkom rozsiahly slovnik..hm, keby sony chcelo, aby sa to dalo editovat, tak to spravi v nejakom normalnom formate.

Analfabet

Příspěvekod scorchak » 09 lis 2009 15:41

Nadělil jsem si k narozeninám Hanlin V3 a jsem nadšen :shock: Proti LCD nebe a dudy 8) Akorát mě asi doma brzo sejmou, bo bych četl každou volnou chvíli :mrgreen:

Analfabet

Příspěvekod ancestor » 10 lis 2009 21:05

No pokud sezenu knizku v papirove podobne tak na papire, jinak na LCD.
Ebooky pokud mozno shanim v pdf, kdyz neni, musim vzdycky kouknout cim se to da precist a prvni program na stahuj je ten kterym to ctu :D

Analfabet

Příspěvekod Monak0108 » 14 lis 2009 16:35

muzu se potat jestli nekdo vite o co nejlevnejsim a pohodlnym (ne z nejakyho prtaveho displeye) reseni na ctecku na ebooky jakozto chudy student nemam moc penez na rozhazovani
dekuji za radu

Knihovník

Příspěvekod Ara » 14 lis 2009 18:20

Zkus pohledat starsiho palma, idealne V/Vx.

Čtenář

Příspěvekod xPumpa » 14 lis 2009 19:51

Momentalne na Sony PRS-505, knihy v RTF Unicode formatu, pro me nejlepsi reseni, daji se i perfektne editovat. Uz nekdo vymyslel poradnej editor ePub (ne ty sigil, ecube, escape, atd.) neco pouzitelneho ala word s peknym nastavenim metadat apod. ?

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 14:13

Čtečky sleduji poslední dobou dost intenzivně, ale pořád se nemohu zbavit dojmu že na nákup ještě není ta správná doba. Zdá se mi že tyhle zařízení jsou na pohodlné čtení značně malé. Nedávno jsem objevil jednu, která měla displej "10" což už by šlo, ale ta cena byla okolo dvaceti tisíc a to je tedy pořádná nálož. Nedovedu si představit, že bych měl číst na mobilu nebo PDA. Takže jsem zakoupil desítkovej netbook, nainstaloval FBreader a nemohu si to prozatím vynachválit. Jde v tom otočit text tak že netbook držím jako normální knížku a jen obracím stránky. Takže s netbookem pohoda až na jednu vadu - lesklý displej. Kdo vymyslel lesklé displeje ten by teda měl dostat korunu. Nemá někdo zkušenost s nějakou matnou folií která by se dala použít?

Čtenář

Příspěvekod e500 » 19 lis 2009 14:29

Mimochodem takhle nějak bych si asi slušnou čtečku představoval já:

http://www.extranotebook.cz/asus-pripravuje-dve-nove-knihy

PS: omlouvám se pokud jsem ten odkaz vložil špatně jsem ještě "analfabet"

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 19 lis 2009 14:35

e500 píše:Mimochodem takhle nějak bych si asi slušnou čtečku představoval já...

Na tuhle čtečku bych přešel jedině v případě, že by místo LCD byly E-ink displeje...
Jsem Michal...
My jsme ti Odlišní. Technické krysy, brodící se v oceánu informací.
Na Xtrance tudy...

Obrázek

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze