Na čem čtete?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Pisálek

Příspěvekod Tadi » 09 úno 2007 16:25

Také zdravím,
já zatím čtu na klasickém monitoru. Používám Palm Reader a DocReader (v tom si mohu aspoň opravit chyby). Jelikož mi takové čtení nedělá moc dobře na oči a navíc mě tlačí ucpávky v uších kvůli hluku, tak si nejspíš pořídím starší či nový Palm. Pokud by s ním měl někdo negativní zkušenosti, tak si nechám rád poradit.

Knihomol

Příspěvekod Biff » 15 úno 2007 12:45

na papíře. Mám LCD, čtení na monitoru mi nedělá špatně, ale tolik mě to nebaví.

jinak, nějaké to PDA by nebylo marné ...

Knihovník

Příspěvekod X5 » 15 úno 2007 12:52

Na klasickom CRT Philips 107Ps, ale oči bolia, keďž miesto pre comp je len oproti oknu! Nejaký LCD 19" by bodol! A vie nejaké PDA, prečítať aj doc alebo pdf súbory? Alebo jpg, tiff, bmp? A k tým mobilom, pora´dťe nejaké značky, na ktorých sa dajú čítať pdb verzie. Asi musí mať ten mobil, nejakú čítačku kariet?

Analfabet

Příspěvekod WiX » 25 úno 2007 01:46

No, já jsem se stal opravdovým fanouškém ebooků až poté, co jsem si koupil PDAčko. Ebooky jsem sice četl i předtím, ale to spíše jenom, když nebyla jiná možnost. Protože z monitoru bolí oči a navíc sedět na židli třeba čtyři hodiny není moc příjemné (zejména když je někdo zvyklý číst vleže).

Na PDA používám Haali reader. Ve wordu nečtu, protože mi absolutně nevyhovuje. Má bílé pozadí (z toho bolí oči. V Haali mám nastaveno černé), bliká tam kurzor a navíc jsou nahoře a dole panely. Takže knížky v PDB a ty které mám v jiných formátech převádím do TXT, protože ten Haali čte taky. Jinak Haali je ideální. Nastavíte si barevné profily (osobně mám dva. Černé pozadí a tmavě zelené písmo - čtení v noci [nebolí z toho tak oči] a Černé pozadí, bílé písmo - čtení ve dne, kdy by na zelené písmo nebylo vidět), knížku lze roztáhnout přes celou obrazovku, takže vás dole neruší panely, ve spodním řádku si můžete nastavit aby vám to ukazovalo stránku, stav baterie, čas atd. můžete si k textu přidávat poznámky, lze ho ovládat joystickem (abych byl spravedlivý, tak word taky), takže když jedete ve vlaku nemusíte svírat tužku a bát se že vám vypadne. Prostě 100% spokojenost a vřele doporučuji :)

Knihomol

Příspěvekod Voda » 27 úno 2007 21:12

Protože ja teď přežívam na intru tak jsem si sehnal prehisoriský notebook(mam pocit že ho museli vyrobit ještě staří Řekové)a je to v pohodě stačí jen vždycky troch stmavit obratovku a pak stoho oči skoro nebolí.

Analfabet

Příspěvekod _._ » 03 bře 2007 19:08

Já čtu v mobilu a nemusím nic kupovat. Stačí mít jakýkoliv mobil s javou, a nahrát tam třeba bookreader. Pokud máte mobil s operačním systémem, a stáhnete si do něj freeware qreader, tak to dosahuje stejných kvalit jako pda (černé pozadí, landscape, čte rovnou pdb, atd.). Další možnost je si koupit "mp3 přehrávač" dneska většinou umí už i přehrávat filmy, takže pro ně není problém (pokud to umí) přečíst txt soubory. Já bych doporučil emgeton e6 cult. Myslím že kvůli ebookům už dávno nemá smysl kupovat pda. Mobil máte většinou stejně vždycky ssebou, a když přece nechcete číst na mobilu, tak mp3 přehrávač je mnohem levnější a menší. Jinak já čtu na Nokii 6680. A maximální spokojenost. 8)

Pisálek

Příspěvekod kozelina » 07 bře 2007 19:20

Jednoduše.Pro čtení PC+docreader2.Ale hlavně si nechávám číst (linguatec,ale hlavně citwordreader)pokud si zvyknete a na to stačí chvíle,nemá to chybu.Večer lehnu,pustím worda,pustím vypnutí PC za 2-3 hodiny,zhasnu,lehnu a poslouchám.

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 02 dub 2007 17:37

MDA Compact. Už má chudák od tohlo věčného listování tlačítka celé ošoupané...
Jak si jednou člověk zvykne na mobilní čtení... Máš to stále u sebe, kdykoliv máš chvilku volna (čekání kdekoliv na cokoliv), můžeš si zkrátit chvíli čtením. A místo 2kg knížky s 2000 stranami máš zařízení do dlaně.

Jako soft používám bezkonkureční Haali Reader. kam se hrabou obludy typu MobiPocket reader apod.

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Mudrc

Příspěvekod trevize » 02 dub 2007 18:50

No buď čtu na LCD 17" ACER nebo LCD 19" AOC - podle toho kam si textik dam a nebo na notasu - to vetsinou kdyz cekam na deti nez je odnekud vyzvednu a jinak ve frontach (napr v bance, na poste apod) na PDA ACER n300 (VGA displej) cte se to bajecne :))

Analfabet

Příspěvekod Just » 02 dub 2007 19:28

Ja pouzivam PMP Cowon A2, ako som uz uviedol v mojom nevhodne umiestnenom topicu. Je to hardiskovy prehravac s 30Gigovou pamatou.Troska nevyhoda je ze si musi knizky konvertovat do vlastneho formatu ale vyrobca dodava soft.Citanie je kvalitne, oci s toho nebolia ani pri uplnej tme. Pouzite : DiVX, hudba, photo, ebooky. Velmi dobre.

Pisálek

Příspěvekod neofit » 02 dub 2007 20:41

Ja pouzivam fotografickou pamet. Rano si vyfotim par stranek, podle obtiznosti titulu a v MHD si to pak prectu LOL.

Neverite???

Jinak N560 neni vubec spatna hracka nejen pro ebooky ;-).

Zrakova chorobo ooo ubivej! :-)

Analfabet

Příspěvekod attaq » 03 dub 2007 11:01

Pouzivam Palm T. Stve mne ale vydrz aku. Uz je to preci jen starsi stroj, takze si poctu tak 5 h v kuse a musim nabijet. Premyslim o nejakem mobilu s OS, jen zatim nejsou finance.

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 03 dub 2007 11:14

attaq píše:Pouzivam Palm T. Stve mne ale vydrz aku. Uz je to preci jen starsi stroj, takze si poctu tak 5 h v kuse a musim nabijet. Premyslim o nejakem mobilu s OS, jen zatim nejsou finance.

Zlaté staré Palmy. První Palm Zire, který jsem měl vydržel bez problémů víc jak 14 dnů čtení apod. Měl ale paměť jen 2MB.

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Analfabet

Příspěvekod Jaem » 06 dub 2007 21:52

ebooky som zacal citat na notebooku a potom som si uvedomil
, ze mam PDA a da sa to aj na nom :D . Pouzivam mobipocket reader, zlte pozadie a zelene pismo. spustim rolovanie, zalozim ruky za hlavu a ciiiitaaam. btw, teraz maju v sharku hp ipaq za 3900,- Sk co je cena 15-20 knih, co sa imho len na knihy oplati

Analfabet

Příspěvekod pexe » 06 dub 2007 23:00

e-booky čtu na PDA - můj nejlepší kamarád na cesty, do postele, do vany i na WC - nedokážu si představit usínat v posteli s 17" LCD displejem nebo jít do vany s notebookem

předtím jsem měl HP iPaq 3870 - taky dobrý, ale rozlišení pouze QVGA

teď FS LOOX N560 - 3,5" displej, a hlavně VGA rozlišení, nastaveno CLearType, a je to jako z papíru
(a kromě toho to umí spoustu dalších věcí - například večer v posteli zapnu PDA, pustím si do sluchátek hudbu, zkontroluji maily, RSS čtečku, mrknu na web a pak si otevřu oblíbenou knihu ...)

4GB SD Karta - na ní celou knihovna

sw - MobiPocket Reader

Další

Zpět na Obecné diskuze