Rada ohledně čtení e-books v Nokii 6300

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Rada ohledně čtení e-books v Nokii 6300

Příspěvekod stewe » 01 črc 2007 13:20

Zdravím všechny a zároveň bych vás prosil o radu ohledně čtení e-books v tomhle telefonu, ktereý nemá operační systém tudíž potřebuji program jen v javě...Display by na to měl (320*240, aktivní TFT). A máte s tím někdo zkušenosti?

Analfabet

Příspěvekod stewe » 01 črc 2007 13:52

Díky za radu:)

Knihomol

Re: Rada ohledně čtení e-books v Nokii 6300

Příspěvekod amata » 01 črc 2007 15:12

stewe píše:Zdravím všechny a zároveň bych vás prosil o radu ohledně čtení e-books v tomhle telefonu, ktereý nemá operační systém tudíž potřebuji program jen v javě...Display by na to měl (320*240, aktivní TFT). A máte s tím někdo zkušenosti?

Ja citam knihy vylucne na mobile. Mam sice Nokiu 6600, ale knihy vytvorene v programe TequillaCat BookReader som posielala aj na ine mobily a fungovalo to.
Samotny program v cestine najdes na:
Kód: Vybrat vše
http://www.sezob.cz/soft/t/tcbr/tequilacat_bookreader.htm

Na danej stranke najdes aj kopec informacii o programe, ktore su aj v samotnom programe na prvej zalozke. Skusim ti to tu trosku nacrtnut:
Program pracuje s txt subormi - akokolvek velkymi. Je to program do PC, ktory vytvori z daneho txt javovu aplikaciu. Velke knihy musis rozdelit na casti... je to tam vysvetlene, inak ich mobil neotvori. Hotovu javu staci nejako dostat do mobilu (kabel, Bluetooth, infra, mail). V programe je viacero nastaveni (pismo, farba, velkost, a ine...)
Skusala som viacero inych programov, ale bud sa mi nenainstalovali, alebo nevedeli otvorit dokument.... tento program hodnotim ako spolahlivy a pomerne jednoduchy. Je zadara.
Obrázek

Knihy sú ľuďom to, čo vtákom krídla.
PUŠKIN

Přispějte na chod a rozšíření Ebook Fóra!

Analfabet

Příspěvekod stewe » 01 črc 2007 20:11

Výborně jen tak dál rád vyzkouším, jen co si ten telefoun koupim...;) Jako další dotaz bych se mohl zeptat: Co by jste mi doporučili, Nokiu 6300, nebo Nokiu e50? Vyžaduju od telefonu foťák, Buetooth, hudbu a nějakou zábavu...BTw sem student a je mi 17...

Knihomol

Příspěvekod amata » 02 črc 2007 10:12

stewe píše:Výborně jen tak dál rád vyzkouším, jen co si ten telefoun koupim...;) Jako další dotaz bych se mohl zeptat: Co by jste mi doporučili, Nokiu 6300, nebo Nokiu e50? Vyžaduju od telefonu foťák, Buetooth, hudbu a nějakou zábavu...BTw sem student a je mi 17...

Pokial viem, e-ckove Nokie fotak nemaju. Pockaj si par tyzdnov a mal by vyliezt na trh novy model a to Nokia 6120 a tiez 6121. Su takmer totozne. Je to symbianovy telefon s 2 MPx foto, radio, mp3.... Info o nom najdes na mobilmanii.
Obrázek

PUŠKIN

Admin E-book fóra

Příspěvekod o.onda » 02 črc 2007 10:25

amata píše:
stewe píše:Výborně jen tak dál rád vyzkouším, jen co si ten telefoun koupim...;) Jako další dotaz bych se mohl zeptat: Co by jste mi doporučili, Nokiu 6300, nebo Nokiu e50? Vyžaduju od telefonu foťák, Buetooth, hudbu a nějakou zábavu...BTw sem student a je mi 17...

Pokial viem, e-ckove Nokie fotak nemaju. Pockaj si par tyzdnov a mal by vyliezt na trh novy model a to Nokia 6120 a tiez 6121. Su takmer totozne. Je to symbianovy telefon s 2 MPx foto, radio, mp3.... Info o nom najdes na mobilmanii.

Pokud já vím tak e50 je ve 2 verzích, s foťákem a bez něj, je tam rozdíl asi 1000.Já osobně bych bral spíš nějakou z "n" série.
Administrátor E-book Fóra o.onda
Obrázek

Knihomol

Příspěvekod amata » 02 črc 2007 10:28

N-kove Nokie su super, ale veeelmi drahe. Preto som navrhla ten lacny symbian. :wink:
Obrázek

PUŠKIN

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 02 črc 2007 10:33

Ak ti staci java aplikacia skus Readmaniac, podla mna najlepsi java e-book reader
http://www.deep-shadows.com/hax/ReadManiac/index.htm

Ak si kupis nieco so symbianom mozes skusit aj MobiPocket Reader
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/application.asp?device=SymbianOs

Pozri si kompaktibilne zariadenia na konci stranky...

Čtenář

Příspěvekod h0n24 » 02 črc 2007 20:49

Já osobně používám českou verzi EBook Readeru, která jede snad na všech telefonech, které podporují Javu. Postup pro zprovoznění e-knihy je jednoduchý.

více na:
http://darmovzal.nuabi.com:7180/ebookweb/

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 03 črc 2007 07:28

EBook Reader som pouzival tiez, ale mal par chyb ktore ma stvali. Napriklad neustale vytvaranie JAR suborov s textom (Readmaniac cita priamo z telefonky TXT, PDB a tusim aj PRC, ak ti telefon podporuje OBEX(filesystem)), nemal zalozky (pri niektorych knizkach (napr Prattchet) mi davalo poznamky na koniec textu a bez zaloziek to bolo o nervy sa pretukavat na koniec textu a potom spat),mal som problemy s podsvietenim, a vo vseobecnosti mal malo nastaveni. Skus ten ReadManiac, mozno sa ti zapaci...

Čtenář

roz

Příspěvekod Ufo_esC » 03 črc 2007 07:55

ak by som sa rozhodoval medzi 6300 a e50 tak jednoznacne e50 lebo ta je funkčne nad tou 6300 a co viac na e50tke si pozries film zahras doom a podobne kraviny ak by ste chcely tak programi na knihy vam mvozem poslat staci pm inak na citanie pouzivam qreader uz len preto ze som si nanho zvykol a ako prvý mal podporu českej diakritiky inak ak mate akekolvek dotazy na pm rad poradim ohladom symbianu a vhodneho programu pekný den...

Čtenář

Příspěvekod h0n24 » 03 črc 2007 21:02

To Sosie: už ho zkouším. Takže uvidíme :-D

A k tématu: Nokia 6300 je hodně dobrá, ale pokud ji máš v úmyslu kupovat za plnou cenu (těch 6000), radši se uvaž (pořiď si nějaký slušný paušál) a kup si stroj od HTC, nebo podobně "nadupaný" mobil. Jako "za řeč stojící" tarif počítám třeba Studenta od T-mobile - za 200 kč měsíčně dostaneš 100 sms a 50 minut volání do všech sítí + dost levné sazby (fuj, to vypadá jako reklama!). Já to tak kdysi neudělal a do teď toho lituji.

Mudrc

Příspěvekod Sosie » 04 črc 2007 07:51

Suhlas s h0n24. Len pri kupe smartphneu si musis uvedomit ze to bude vyzadovat nejaku pracu, aby si dostal mobil do nadupaneho stavu (WM5 napriklad nema autokeylock, budik tam nestoji za nic a pod). Ale pri troche hladania na nete sa da vsetko najst. Sam som majitelom HTC S310 (orange SPV C100) a som s nim velmi spokojny. Stoji okolo 8000,-Sk Aj je to to najlepsie co sa da za tu sumu zohnat.

Admin E-book fóra

Příspěvekod o.onda » 04 črc 2007 09:43

Když jsme u mobilů a pda, tak bych rád připomněl odnož Ebook Fóra - PDA Fórum.Adresa je
http://www.pda.ebookforum.org
, zatím se to snažím trochu naplnit.Budu rád, když se někdo připojí.V současné době jsou volná i místa moderátorů.
Určitě stojí za to se na PDA Fórum kouknout.
Administrátor E-book Fóra o.onda
Obrázek

Analfabet

Příspěvekod stewe » 04 črc 2007 15:01

Tak za plnou cenu to nebude, ale PDA nechci měl jsem už 3 včetně palmu a chci něco malýho rychlýho...Mám právě nabídku na E50 nebo 66300 ale už sem se rozhodl pro 6300, protože má lepší foťák, display a dobrej mp3 přehrávač. Symbian sem moc nechtěl, a joystick na e50 mě odradil uplně. Jinak pokud někdo chcete poradit s praograma na PDA-čkách tak o tom něco vím, měl sem pdačka fakt vychytaný...:)

Další

Zpět na Obecné diskuze