Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 17:42

lukasfikr píše:
Kecáš, dnes je väčšina vedcov ateistická. A aj z tohoveriaceho zostatku je väčšina deistická!!! V stredoveku a skôr, keď prakticky všetci ľudia boli veriaci, bola logicky aj väčšina vedcov veriaca. A čo tým chceš naznačiť?

Vis na rozdil od tebe se s mnoha vedci denne setkavam a jsou verici (krestane, budhiste, muslimove, hindu ...), ale chapu ze v ateisticke CR a vcelku i SR (po pulstoleti budovani komunismu) to je jine ...

A ja sa stretávam z mnohými ľuďmi a nikto z nich nenosí turban. Čo z toho vyplýva?
Väčší počet veriacich medzi vedcami nie je problém postkomunistických krajín. Vedci sú prevažne ateistami všade v rozvinutých krajinách. Stačí zapátrať po štatistikách.

Velmi mnoho veci na svete nejde vysvetlit rozumem/vedou, ale to ty, ktery rozum postradas nebo alespon nepouzivas nepochopis ... Mimochodem ateismus je take vira - vira v neexistenci Boha ...[/quote]
A znovu si povedal niečo, na čo neviem reagovať kľudne, pretože je to prejavom neskutočnej nadutej kresťanskej drzostí!!!!!!! Ideologický hlupák, veriaci v evidentné nezmysly, ktorý doteraz nebol schopný vyvrátiť žiadne tvrdenie oponenta, ide oponentovi povedať, že nepoužíva rozum!!!
To už ani nemá zmysel presvedčovať ťa, že opäť kecáš sprostosti! Ateizmus nie je viera!

lukasfikr píše:Ad VUML - tve argumentace jsou velmi podobne "predrevolucnimu" Rudemu Pravu (pro Slovaky vasi predlevolucni Pravde ...) jak si je pamatuji z mladi (vcetne te reakce na emigranty - tam jsi se demaskoval - lepe by to nesformuloval ani Vaska Bilaku).

Nie som zvedavý na tvoje sprosté kydy! Dokáž to, inak trvám na tom, že si krivácky hajzel.

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 17:51

lukasfikr píše:
K podobnému mysleniu som sa vyjadril. Neexistencia racionálneho vysvetlenia neimplikuje vysvetlenie iracionálne.

Zajimava "vira" .... :D :D :D

BTW ono tech der v darwinismu je mnoho ..., ale pro nekoho je to podobna "vira" jako globalni ochlazovani, vlastne globalni oteplovani, vlastne ne ted se tomu rika globalni zmena klimatu ... :D

Uvediem známy príklad potvrdenia mojej tézy, čím budem ilustrovať, že aj tento tvoj nezmyselný kec je len hlúpym prejavom tvojej exogénnej demencie - náboženského bludu:

Pred tisíckami rokov nemali ľudia racionálne vysvetlenie na búrku. Tak si búrku vysvetľovali ako hnev bohov.

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 29 zář 2010 17:53

ten clovek snad cital nasu diskusiu na fore :-)
Česko je vydáno napospas stejnému pnutí jako křesťanský (nebo post-křesťanský) Západ. Ačkoliv je debata živena extrémními, a proto většinou i myšlenkově málo zajímavými stanovisky, je třeba pokusit se ji kultivovat, jinak může být v budoucnu zničen prostor celé diskuze.

Předně Dawkinsovi nejde o to, ohledat komplikovaný vztah náboženství a vědy a nalézt možnost jejich srozumění. Účelem Dawkinsovej knihy Božího bludu je přesvědčit čtenáře, že Bůh se vší pravděpodobností neexistuje. Kniha je koncipována jako agitace pro novou podobu vědeckého ateismu a tomuto žánru je plně poplatný způsob argumentace. Křesťanství (či obecně „náboženství“) zastupuje obyčejný věřící, který přejímá názory své komunity a duchovních, je náchylný k sektářskému vidění světa a znepokojivé otázky o pravdivosti církevních tezí nechává ležet ladem. Ateistickým hrdinou je naproti tomu bystrý vědec, který kriticky hledá odpovědi na palčivé problémy trápící lidský rod. Nestačí mu věřit nabízeným vysvětlením, o pravdě se chce přesvědčit vlastním rozumem.

Kód: Vybrat vše
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4871
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 17:56

Vedci sú prevažne ateistami všade v rozvinutých krajinách.

Pak tedy Kanada a USA nejsou rozvinutymi zememi ... :D Jelikoz jsem tam studoval a ucim na universite a dlouhodobe ziji a pracuji jako vedec tak o stavu veci mam asi lepsi prehled nez ty ...

Ateismus je vira/presvedceni v neexistenci Boha ...

lukasfikr píše:
Ad VUML - tve argumentace jsou velmi podobne "predrevolucnimu" Rudemu Pravu (pro Slovaky vasi predlevolucni Pravde ...) jak si je pamatuji z mladi (vcetne te reakce na emigranty - tam jsi se demaskoval - lepe by to nesformuloval ani Vaska Bilaku).

Nie som zvedavý na tvoje sprosté kydy! Dokáž to, inak trvám na tom, že si krivácky hajzel.

Ono presveceni se tezko dokazuje, a vcelku nemam zajem prochazet v nejakem archivu stare vytisky Rudeho Prava ci Pravdu ... Ono tva sprostota te demaskuje sama - jak se rika potrefena husa se ozve ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 17:58

Uvediem známy príklad potvrdenia mojej tézy, čím budem ilustrovať, že aj tento tvoj nezmyselný kec je len hlúpym prejavom tvojej exogénnej demencie - náboženského bludu:

Pred tisíckami rokov nemali ľudia racionálne vysvetlenie na búrku. Tak si búrku vysvetľovali ako hnev bohov.

Cekal jsem, kdy s podobnym prijdes - ale ze ti to trvalo ... :D :D :D

Jeste jsi zapomel na stvoreni za 7 dni, na placatou zemi, na zemi - stred vesmiru a mohl bych pokracovat ...

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 18:57

lukasfikr píše:
Vedci sú prevažne ateistami všade v rozvinutých krajinách.

Pak tedy Kanada a USA nejsou rozvinutymi zememi ... :D Jelikoz jsem tam studoval a ucim na universite a dlouhodobe ziji a pracuji jako vedec tak o stavu veci mam asi lepsi prehled nez ty ...

Klameš, že pracuješ ako vedec. A ak neklameš, tak sa ako vedec začni správať. Mal by si ako vedec vedieť, že ak má tvoje kecy niekto brať vážne, musíš dokázať ich pravdivosť. Tu nie si na luteránskej besiedke ani v kostole. Tvoj súkromný dojem nie je relevantný. Hľadaj a nájdeš štatistiky z rôznych zdrojov, ktoré potvrdzujú, že kecáš.
lukasfikr píše:Ateismus je vira/presvedceni v neexistenci Boha ...

Toto by (a nakoniec aj iné sprostosti, ktoré si tu vypotil) skutočný vedec z úst nevypustil, pretože je to evidentná hlúposť svedčiaca o logickom analfabetizme autora. Slovo "viera" nie je ekvivalentom slova "presvedčenie". Aspoň u normálnych ľudí nie. U veriacich je možná každá kravina, to ale neriešim. Presveč sa o tom sám, pohľadom do slovníkov.

lukasfikr píše:
lukasfikr píše:
Ad VUML - tve argumentace jsou velmi podobne "predrevolucnimu" Rudemu Pravu (pro Slovaky vasi predlevolucni Pravde ...) jak si je pamatuji z mladi (vcetne te reakce na emigranty - tam jsi se demaskoval - lepe by to nesformuloval ani Vaska Bilaku).

Ono presveceni se tezko dokazuje, a vcelku nemam zajem prochazet v nejakem archivu stare vytisky Rudeho Prava ci Pravdu ... Ono tva sprostota te demaskuje sama - jak se rika potrefena husa se ozve ...

Si krivácky šmejd, to nie je sprostota, to je pomenovanie tvojej sprostoty - zhodnotenie tvojho ničím nepodloženého ohovárania.

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 19:02

lukasfikr píše:

Cekal jsem, kdy s podobnym prijdes - ale ze ti to trvalo ... :D :D :D

Trvalo mi to tak dlho preto, že som predsa len dúfal, že nie si až tak hlúpy, aby som ti podobným prípadom musel ilustrovať že opäť kecáš.

lukasfikr píše:Jeste jsi zapomel na stvoreni za 7 dni, na placatou zemi, na zemi - stred vesmiru a mohl bych pokracovat ...
[/quote]
Nezabudol. Nestačí ti jeden dôkaz?

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 19:19

Klameš, že pracuješ ako vedec. A ak neklameš, tak sa ako vedec začni správať. Mal by si ako vedec vedieť, že ak má tvoje kecy niekto brať vážne, musíš dokázať ich pravdivosť. Tu nie si na luteránskej besiedke ani v kostole. Tvoj súkromný dojem nie je relevantný. Hľadaj a nájdeš štatistiky z rôznych zdrojov, ktoré potvrdzujú, že kecáš.

Na rozdil od tebe se srabacky neskryvam za nejaky nickname ... Tak jsem ted pri obede v mense na UofC (University of Calgary) udelal kratky pruzkum - z 25 dotazanych clenu Faculty of Natural Sciences (dean, professors, assistant professors, externi vedecti pracovnici) - 24 veri v existenci nejakeho Boha/bohu ci vyssi bytosti, jen jeden - Cinan veri v Maa, vitezstvi komunismu, svetovou revoluci a greenbacks (ale on je znamy vtipalek) :D

Vira a presvedceni - ono zalezi jak si ty slova vykladas vis? - Typicke hrani se slovicky - ale to jste na hodinach filozofie a logiky asi nemeli, ze? Zalezi take jake slovniky pouzivas ...

Si krivácky šmejd, to nie je sprostota, to je pomenovanie tvojej sprostoty - zhodnotenie tvojho ničím nepodloženého ohovárania.

Stejne jako mas ty nazor na cirkev (podle me sproste a minimalne podlozene ohovaranie), ja mam nazor na tebe. Kazdou sprostou reakci ho jen potvrzujes a upevnujes ... BTW mit na nekoho nejaky nazor je v civilizovanych zemich naprosto legalni a nepostizitelne ... :D (ale v totalitach to samozrejme bylo a je trestne ... - tam se tresta jakykoliv jiny nazor nez oficialni ...).

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 19:38

Samozřejmě, že má díry, ale kreacionismus sám je jak řešeto

Vcelku souhlasim - ono mezi "kvalitou" militantniho kreacionismu (ktery je vetsinou jeho odpurci prezentovan jako ten "jediny" kreacionismus) a militantniho darwinismu totiz neni vubec zadny rozdil ...

Jinak v originalnich Darwinovych dilech zas az tak moc der neni - diry jsou hlavne v tom co nadelali fanaticti darwiniste pozdeji a s cim by Darwin (jinak verici clovek) pravdepodobne nesouhlasil ...

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 20:04

Hlavni vec je - Darwin psal vicemene o prizpusobovani EXISTUJICICH druhu prirodnimu prostredi a jejich naslednemu vyvoji ...

Darwiniste to "rozvedli" na vyvoj z jednobunecnych organismu az po cloveka .... Ty hlavni "diry" jsou spatne vysvetleni/nevysvetleni skoku z jednobunecnych organismu - napr. stromatolitu (ktere existuji dodnes ve vcelku nezmenene podobe z doby pred cca 4 mld let) k mnohobunecnym - strukturovanym organismum - rostlinam, houbam a zivocichum behem geologickeho okamziku (kdyz predtim se cca 3.2 mld. let nic nemenilo). A BTW o darwinismu se v dost velke casti sveta nepochybuje a bere se jako dogma materialisticke "cirkve" ... :D

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 20:33

lukasfikr píše:

Na rozdil od tebe se srabacky neskryvam za nejaky nickname ... Tak jsem ted pri obede v mense na UofC (University of Calgary) udelal kratky pruzkum - z 25 dotazanych clenu Faculty of Natural Sciences (dean, professors, assistant professors, externi vedecti pracovnici) - 24 veri v existenci nejakeho Boha/bohu ci vyssi bytosti, jen jeden - Cinan veri v Maa, vitezstvi komunismu, svetovou revoluci a greenbacks (ale on je znamy vtipalek) :D

To už nevieš, akú sprostosť by si na mňa použil? Aj Misojogimu a Amandovi si vytkol, že sa srabácky skrývajú za nejaký nickname? A nezabudol si to vytknúť aj prevažnej väčšine užívateľov tohoto fóra? Ty úbožiak!

Ako údajný vedec by si mohol vedieť, že tvoje tvrdenie nemá z hľadiska zovšeobecnenia žiadnu výpovednú hodnotu. Nedokazuje nič iné len to, že nejakých 24 členov nejakej fakulty verí v nejakú nadpozemskú entitu. Takouto "metodikou" ti dokážem čokoľvek. Aj pravý opak toho, čo tvrdíš ty. Samozrejme za predpokladu, že nie ste cirkevná univerzita. Čo tam skutočne na tej škole robíš? Údržbára? Svedčilo by o tom tvoje "kvalifikované" zostavenie štatistickej vzorky z účastníkov obeda v menze. Alebo si myslíš, že ma odrbeš nič nedokazujúcimi kecmi? Na to si musíš nájsť niekoho iného, ty vedec!

lukasfikr píše:

Stejne jako mas ty nazor na cirkev (podle me sproste a minimalne podlozene ohovaranie), ja mam nazor na tebe. Kazdou sprostou reakci ho jen potvrzujes a upevnujes ... BTW mit na nekoho nejaky nazor je v civilizovanych zemich naprosto legalni a nepostizitelne ... :D (ale v totalitach to samozrejme bylo a je trestne ... - tam se tresta jakykoliv jiny nazor nez oficialni ...).

Môj názor na RKC ti dokážem zdokumentovať faktami. Zatiaľ čo ty, sprosté ohováranie dokázať nevieš, pretože sa nezakladá na realite ale na tvojej podrazáckej povahe. Nedokázané tvrdenie, že niekto je absolventom VUMLu nie je názor. Je to nepravdivé tvrdenie. To by si ako údajný vedec mohol dokázať rozlíšiť. Nakoniec, teoreticky by som ti tvoje sprosté klamstvo vedel dokázať. V archívoch existujú záznamy o absolventoch VUML a na žiadnom moje meno nefiguruje.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 20:45

To už nevieš, akú sprostosť by si na mňa použil? Aj Misojogimu a Amandovi si vytkol, že sa srabácky skrývajú za nejaký nickname? A nezabudol si to vytknúť aj prevažnej väčšine užívateľov tohoto fóra? Ty úbožiak!

Ako údajný vedec by si mohol vedieť, že tvoje tvrdenie nemá z hľadiska zovšeobecnenia žiadnu výpovednú hodnotu. Nedokazuje nič iné len to, že nejakých 24 členov nejakej fakulty verí v nejakú nadpozemskú entitu. Takouto "metodikou" ti dokážem čokoľvek. Aj pravý opak toho, čo tvrdíš ty. Samozrejme za predpokladu, že nie ste cirkevná univerzita. Čo tam skutočne na tej škole robíš? Údržbára? Svedčilo by o tom tvoje "kvalifikované" zostavenie štatistickej vzorky z účastníkov obeda v menze. Alebo si myslíš, že ma odrbeš nič nedokazujúcimi kecmi? Na to si musíš nájsť niekoho iného, ty vedec!

Copak nam jeste prevedes ??? Pro pobaveni - takovy mistni Pepek Vyskoc ...

Samozrejme to bylo zevseobecneni, spis takovy joke a ne "solidni vyzkum", UofC opravdu neni cirkevni universita, tou je napr. BYU v Provo, UT, kde take sem tam externe ucim (mormonska/LDS Church). Ale vysledek ma stejnou hodnotu jako tve tvrzeni, ze vetsina vedcu v civilizovanych zemich neveri v Boha ...

Ja psal o tom, ze podle meho nazoru tvuj slovnik pripomina slovnik absolventu ci lektoru VUML, pripadne bolsevickych a svazackych funkcionaru (nebo, ze by vychova rodicu absolventu podobnych "skol") - za tim si stojim - potvrzujes to svymi reakcemi ...

Nakoniec, teoreticky by som ti tvoje sprosté klamstvo vedel dokázať. V archívoch existujú záznamy o absolventoch VUML a na žiadnom moje meno nefiguruje.

Jo to bys ale musel demaskovat svuj nickname ...

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 20:58

lukasfikr píše:Hlavni vec je - Darwin psal vicemene o prizpusobovani EXISTUJICICH druhu prirodnimu prostredi a jejich naslednemu vyvoji ...

Darwiniste to "rozvedli" na vyvoj z jednobunecnych organismu az po cloveka .... Ty hlavni "diry" jsou spatne vysvetleni/nevysvetleni skoku z jednobunecnych organismu - napr. stromatolitu (ktere existuji dodnes ve vcelku nezmenene podobe z doby pred cca 4 mld let) k mnohobunecnym - strukturovanym organismum - rostlinam, houbam a zivocichum behem geologickeho okamziku (kdyz predtim se cca 3.2 mld. let nic nemenilo).

Nie je čo vysvetľovať, to je umelo vytvorený problém. Určite nám prezradíš dĺžku časového obdobia počas ktorého nie sú badateľné výrazné zmeny, a ktoré je dostatočne krátke na to, aby sa nedalo považovať za nedostatočné vysvetlenie skoku z jednej kvality do druhej. Sekunda? Hodina? Deň? Týždeň? Storočie? Milión rokov? Miliarda rokov? Koľko?

A čo chceš spraviť s faktom, že niektoré živočíchy, aj dnes žijúce, sa nezmenili milióny rokov, zatiaľ čo na iných sú badať zmeny obrovské?
Hľadáš vo vedeckých poznatkoch diery a sám sedíš v obrovskej, s názvom viera. Veda, na rozdiel od viery, nepotrebuje okamžité riešenia.

lukasfikr píše:A BTW o darwinismu se v dost velke casti sveta nepochybuje a bere se jako dogma materialisticke "cirkve" ... :D

A opäť kecáš nezmysly vycucané z prsta! Sa nepochybuje? Kto konkrétne nepochybuje?

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 21:06

Velky Vseznalku pere - jak vysvetlis (vedecky) cca 3.2 mld. let existence jednobunecnych organismu s minimalni diversifikaci a pak za par milionu let (jednotky az desitky) prudky rozvoj nekolika trid vysoce diversifikovanych mnohobunecnych organismu ??? Pokud se ti to povede byl bys adept na nekolika vyznacnych cen za geologii ... (a s nimi i velkych seku a svetoveho vehlasu srovnatelneho s Darwinem, Einsteinem a dalsimi velikany).

A opäť kecáš nezmysly vycucané z prsta! Sa nepochybuje? Kto konkrétne nepochybuje?

Zde zas predvadis svoji totalni neznalost okolniho sveta - kdo treba skoro vsichni absolventi skol z Ciny, byvaleho SSSR, post komunistickych zemi ... (coz je minimalne 20-25 % - dost nezanedbatelne ...). Ti se pak divi, ze existuje mnoho dalsich teorii ... (A BTW opet "presentace" hodna absolventa VUMLu ... :D ).

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 21:18

lukasfikr píše:

Copak nam jeste prevedes ??? Pro pobaveni - takovy mistni Pepek Vyskoc ...

Samozrejme to bylo zevseobecneni, spis takovy joke a ne "solidni vyzkum", UofC opravdu neni cirkevni universita, tou je napr. BYU v Provo, UT, kde take sem tam externe ucim (mormonska/LDS Church). Ale vysledek ma stejnou hodnotu jako tve tvrzeni, ze vetsina vedcu v civilizovanych zemich neveri v Boha ...

Hovno zovšeobecnenie! Trepeš nezmysly, a keď na to niekto poukáže, chceš kamuflovať vlastnú hlúposť!

Že väčšina vedcov neverí v boha, nie je moje tvrdenie. Je to výsledok exaktných štatistík a nie hlúpeho bľabotania indoktrinovaného kvázivedca, čoho výsledkom je tvoj "dôkaz" religióznosti amerických vedcov.

lukasfikr píše:Jo to bys ale musel demaskovat svuj nickname ...

Už som sa ti k tomu vyjadril, ty úbožiak! Ak presvedčíš moderátorov, aby do podmienok užívania fóra zakotvili povinnosť uvádzania vlastného mena, ak presvedčíš väčšinu užívateľov fóra o tom, že ich vymyslené nicky sú srabáctvom, zmením si nick na vlastné meno. Dovtedy môžeš so svojim blbým kecom isť akurát tak vieš kam!

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze