Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 07:53

lukasfikr píše:
Hádka. Myslíš, že sa dá diskutovať s niekým, koho diskusné antré znie: "2 misojogi - to nema cenu, nezahazuj se nekym, kdo ti nesaha ani po podrazku bot ... "?

Precti si po sobe co si psal o vericich nejen v tomto vlaknu ale i jinde na tomto foru ... Jak uz rikala moje babicka - Na hruby pytel hruba zaplata ...

Ja viem, čo som o veriacich napísal. Nemám účelovo deravú pamäť ako Misojogi. Ano, tvrdím o vás, veriacich, že ste hlupáci (neplatí to ale o veriacich - deistoch). Ale považujem vás za hlupákov len v zmysle vašej viery v príslušnú náboženskú konštrukciu. Tak, ako považujem za hlupákov fajčiarov v súvislosti s ich závislosťou, ale nie z celkového pohľadu. (Sám som bol donedávna silným fajčiarom, takže som to aktuálne vzťahoval aj na seba a to mi pomohlo závislosti sa zbaviť.) A nie som naivka, aby som si myslel, že veriaci si o ateistoch nemyslia to isté. :mrgreen: Aspoň ty s Amandom ste o tom nepresvedčili zrejme nikoho.
Obávam sa však, že ty a Mišo, vo svojej náboženskej nedotklivosti, ste na všetkých veriacich vztiahli aj to, čo som vytýkal len niektorým veriacim. Pretože vy, na základe vášho nechápavého postoja zrejme chápete novinový titulok, ktorý hlása - "Prešov vyhral nad Bratislavou 2:0" - ako fotbalové stretnutie všetkých obyvateľov Prešova a Bratislavy. Titulok: - "Americké vojská podnikli ofenzívu proti Talibancom" - zejme chápete tak, že čas ofenzívy je najvhodnejším časom na obsadenie územia USA, keďže podľa vašej logiky v USA nezostal ani jeden vojak.

Na hrubý pytel hrubá záplata - moja reč! Ak mi bude niekto neustále dookola omieľať, že ateista = komunista; ak mi niekto bude tvrdiť, že viera bez dôkazov je prejav vrcholnej racionality; že vlastný pocit, predstavy a halucinácie sú exaktným dôkazom existencie Boha, že aktuálna neexistencia racionálneho vysvetlenia automaticky implikuje vysvetlenie iracionálne; že ateista nemôže byť dobrým človekom, pretože je mu cudzie Desatoro... tak mu rovno bez servítky a s kľudným svedomím poviem - si blbec. Pretože takéto zhodnotenie dotknutých výrokov nie je výsledkom viery v to, že sú hlúpe, ale uvedomenia si exaktnej dokázateľnosti ich nepravdivosti.
Divím sa ale, že použitie expresívnych slov dokáže tak rozhodiť luterána, ktorého ideologický vodca, M. Luther, s obľubou aj na kázňach používal vetu: „No ak ti to nestačí, diabol, otvor papuľu, nech sa ti do nej vyštím a vyseriem.“(Collinson Patrick: Reformácia, Slovart, 2004, s. 53).

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 08:02

Ano, tvrdím o vás, veriacich, že ste hlupáci

Uz tohle te klasifikuje jako dusevniho omezence ...

Ak mi bude niekto neustále dookola omieľať, že ateista = komunista

To jsem nikdy netvrdil ...

Divím sa ale, že použitie expresívnych slov dokáže tak rozhodiť luterána

Nerozhodi - jen odpovim ve stejnem duchu ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 08:33

lukasfikr píše:

Ano? Tak takto choď otitulovať aj svetových vedcov. Tí si to myslia tiež. Nepredpokladám, že by si niektorý z neindoktrinovaných vedcov mohol myslieť, že sú všetci veriaci neustále pod vplyvom omamných látok. Iný, racionálny dôvod, prečo niekto verí vo veci, ktoré veda jednoznačne vyvrátila, mi nenapadá. Teda okrem tej spomínanej exogénnej demencie. A obviňovať všetkých veriacich z demencie endogénnej by bolo hlúpe.

A keď už som začal Luthera citovať, tak ešte jeden jeho citát, súvisiaci s témou, môžeš ho za duševného obmedzenca prehlásiť aspoň posmrtne:

Martin Luther:
"Rozum je najväčší nepriateľ viery. Každý, kto len chce byť kresťanom, musí svoje oči odtrhnúť od svojho rozumu"

lukasfikr píše:
Ak mi bude niekto neustále dookola omieľať, že ateista = komunista

To jsem nikdy netvrdil ...

Tak si potom krivácky hajzel, pretože ak si to ani netvrdil, ani si to nemyslíš, nemáš najmenší dôvod, a teda ani právo obviňovať ma zo štúdia na VUML, a to dokonca viacnásobne, pretože o mne nevieš ani hovno!

lukasfikr píše:
Divím sa ale, že použitie expresívnych slov dokáže tak rozhodiť luterána

Nerozhodi - jen odpovim ve stejnem duchu ...

Tak odpovedz. Ale musíš to mať sakra podložené, inak sa ukážeš ako krivácky hajzel, viď tvoj pokus s VUML.

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 12:09

lapsis píše:Všimni si, že Luther mluví o křesťanech, ne věřících obecně....
Ale ono by se to dalo na většinu vztáhnout, to jo, ale neřekl to tak.

No, prvá veta hovorí o viere všeobecne. I keď z kontextu, ak by sme ho poznali, by sa možno dalo dešifrovať, že aj napriek všeobecnému pomenovaniu myslel Luther vierou práve a len vieru kresťanskú. (Teraz mi napadá, mohol by som predošlú vetu kľudne zmazať a nebrať tento fakt do úvahy, keďže tak robia v súvislosti s mojimi vyjadreniami Mišo s Lukášom. :mrgreen: ) Ale faktom je, že už samotný význam slova viera (hovoríme o náboženskej viere) implikuje iracionálny náhľad veriacich na realitu okolo nás. Nechcem kresťanom krivdiť a tvrdiť, že len oni majú patent na nerozum.
A nakoniec, Lutherov citát som použil cielene práve na Lukáša, ktorý je luterán, a teda, nemal by sa nad mojim hodnotením veriacich ani len pozastaviť, keďže na vieru má rovnaký názor aj samotný ideologický otec protestantizmu - Luther. :D

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 14:26

2 pere - zajimave je, ze vetsina vedcu na svete byla a jsou verici ... :D

Ano "rozum je nepritelem viry" - mnoho veci totiz nelze rozumem vysvetlit a pochopit - proto se to i nazyva vira ...

Absolventem VUMLu jsem te nazval - protoze pouzivas jejich "typicky" slovnik - asi byla bolsevicka literatura jedinym (nebo alespon hlavnim) zdrojem tvych informaci o nabozenstvi ...

Knihovník

Příspěvekod Faust66 » 29 zář 2010 15:42

:!:
Naposledy upravil Faust66 dne 06 říj 2011 13:53, celkově upraveno 1

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 16:36

I kdyby to bylo 40 % (cemuz se mi nechce verit - ono velmi zalezi jak je pruzkum postaveny, ze?) tak je to dost velka cast na to aby pere mohl tvrdit, ze "svetovi vedci si o vericich mysli, ze jsou hlupaci ...".

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 16:45

Ne???

Ano? Tak takto choď otitulovať aj svetových vedcov. Tí si to myslia tiež.

A tohle je co?

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 29 zář 2010 16:57

Niekedy sa mi stane ze precitam, si zapametam sopar slov z celeho prispevku, a preto som ti chvilu veril.
A ak sa ti paci prave tato veta ktora ma urazit ego veriaceho, ktory je ponoreny do vlasnej mysli, nech sa paci.

Ale vloz tam celi prispevok, v ktorom je vysvetlenie preco su veriavi hlupaci. A vtedy sa ten pocet zmensi, pretoze, to tvoje tvrdenie hadze vsetkych do jedneho vreca. To ty chcec vidiet, ze on hadze vsetkych do jendneho vreca.

A teras si s tohoto vyberiem nech mam dovd na hadku:
....tvoje tvrdenie hadze vsetkych do jedneho vreca....
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 16:59

lukasfikr píše:2 pere - zajimave je, ze vetsina vedcu na svete byla a jsou verici ... :D

Kecáš, dnes je väčšina vedcov ateistická. A aj z tohoveriaceho zostatku je väčšina deistická!!! V stredoveku a skôr, keď prakticky všetci ľudia boli veriaci, bola logicky aj väčšina vedcov veriaca. A čo tým chceš naznačiť?

lukasfikr píše:Ano "rozum je nepritelem viry" - mnoho veci totiz nelze rozumem vysvetlit a pochopit - proto se to i nazyva vira ...

Veď o tom hovorím. Bohužiaľ pre teba, veci, ktoré nejde rozumom pochopiť a vysvetliť, sa nedajú pochopiť a vysvetliť ani nijak inak. Preto nám nezostáva nič iné, len čakať do doby, kým ľudstvo dospeje k takému stupňu poznania, že sa nepochopiteľné a nevysvetliteľné stane rozumom pochopiteľným a vysvetliteľným. V dejinách ľudstva sa tento postoj stal spoľahlivým a nikdy nezlyhal. Čo sa o iracionálnom netrpezlivom náboženskom naivizme povedať nedá.

lukasfikr píše:Absolventem VUMLu jsem te nazval - protoze pouzivas jejich "typicky" slovnik - asi byla bolsevicka literatura jedinym (nebo alespon hlavnim) zdrojem tvych informaci o nabozenstvi ...

Účelový kec! A opäť sa púšťaš na tenký ľad sprostého ohovárania.
Očakávam, že teraz aj fakticky zdokumentuješ, aké slová, či výrazy používam, ktoré sú typické pre slovník absolventov VUMLu, a ktoré zároveň nefigurujú v slovníku neabsolventov VUMLu!!!!!!!

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 17:01

lukasfikr píše:I kdyby to bylo 40 % (cemuz se mi nechce verit - ono velmi zalezi jak je pruzkum postaveny, ze?) tak je to dost velka cast na to aby pere mohl tvrdit, ze "svetovi vedci si o vericich mysli, ze jsou hlupaci ...".

Ano, ani mne sa údaju o 40% nechce veriť. Podľa viacerých zdrojov je počet veriacich rádovo menší.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 17:04

Hmm, ono hlavne R. Dawkins jako evolucni biolog nemuze prekousnout, ze darwinismus (pozor na Darwin, ktery byl hluboce verici, ale darwinismus [srovnani je podobne typu ekolog - ekologista/environmentalista]) neni schopen vysvetlit urcite nahle zneny ve vyvoji zivota ... napr. jednobunecni stromatoliti co se za 3.2 miliardy let vubec neznenili se v geologickem okamziku zmnili na vysoce strukturovane mnohobunecne organismy a podobne ...

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 17:10

Kecáš, dnes je väčšina vedcov ateistická. A aj z tohoveriaceho zostatku je väčšina deistická!!! V stredoveku a skôr, keď prakticky všetci ľudia boli veriaci, bola logicky aj väčšina vedcov veriaca. A čo tým chceš naznačiť?

Vis na rozdil od tebe se s mnoha vedci denne setkavam a jsou verici (krestane, budhiste, muslimove, hindu ...), ale chapu ze v ateisticke CR a vcelku i SR (po pulstoleti budovani komunismu) to je jine ...

Velmi mnoho veci na svete nejde vysvetlit rozumem/vedou, ale to ty, ktery rozum postradas nebo alespon nepouzivas nepochopis ... Mimochodem ateismus je take vira - vira v neexistenci Boha ...

Ad VUML - tve argumentace jsou velmi podobne "predrevolucnimu" Rudemu Pravu (pro Slovaky vasi predlevolucni Pravde ...) jak si je pamatuji z mladi (vcetne te reakce na emigranty - tam jsi se demaskoval - lepe by to nesformuloval ani Vaska Bilaku).

Mudrc

Příspěvekod pere » 29 zář 2010 17:15

lukasfikr píše:Hmm, ono hlavne R. Dawkins jako evolucni biolog nemuze prekousnout, ze darwinismus (pozor na Darwin, ktery byl hluboce verici, ale darwinismus [srovnani je podobne typu ekolog - ekologista/environmentalista]) neni schopen vysvetlit urcite nahle zneny ve vyvoji zivota ... napr. jednobunecni stromatoliti co se za 3.2 miliardy let vubec neznenili se v geologickem okamziku zmnili na vysoce strukturovane mnohobunecne organismy a podobne ...

K podobnému mysleniu som sa vyjadril. Neexistencia racionálneho vysvetlenia neimplikuje vysvetlenie iracionálne.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 29 zář 2010 17:29

K podobnému mysleniu som sa vyjadril. Neexistencia racionálneho vysvetlenia neimplikuje vysvetlenie iracionálne.

Zajimava "vira" .... :D :D :D

BTW ono tech der v darwinismu je mnoho ..., ale pro nekoho je to podobna "vira" jako globalni ochlazovani, vlastne globalni oteplovani, vlastne ne ted se tomu rika globalni zmena klimatu ... :D

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze