Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 20:30

eKluk píše:Hetero sexualita, je tak vrodená ako ju sám vnímš, to isté plati aj pre homosexualitu.

Normu čo sa snažíš, vysvetlit, že ju nevieš určiť.
To je jasné, pretože ak si, heterosexuál, tak nevieš co citi homosexuál, a to plati pre obydve strani.
Tak žiadna norma nieja, je to priroDzená vec sexuálna orientácia, od narodenia(možno ešte skôr, ale to neviem).
Len myseľ, je obmedzená, a tak si stavia hranice, trebars "normi".

Ale je neprirodzené, pchať prsti do vagini, do zadku 8 r. detom, čo sami si neuvedomujú, čo práve konajú.
Môžeš napísať, ze to je prirodzené pre pedofila.
Ale nie pre je partnera !

Je to nedobrovolná, učasť na sexe, lepšie napísane, nevedomá.

Existuje istá kultúrna relatívnosť pri určovaní "prirodzeného" veku pre sex.

Irán napr. umožňuje manželstvo a sex s 9 ročnými dievčatami, pokiaľ mali menštruáciu. Obľúbená manželka Mohamedova, Aiša sa stala manželkou proroka, keď mala 9 rokov, snúbenkou vraj bola už od siedmych.
A zasa v klasickom Grécku, v Athénach, sa už 12 chlapec mohol stať milostným objektom muža, tzv. erómenom. A dokonca sa takýmto vzťahom pripisoval pedagogický význam. A mať významného milenca sa mohlo chápať ako pocta, nemať žiadneho ako hanba.

Takže univerzálny kultúrny konsenzus v tźchto veciach nie je.
Náhodná návšteva v blázinci nám ukáže, že viera nič nedokazuje.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 20:49

Obľúbená manželka Mohamedova, Aiša sa stala manželkou proroka, keď mala 9 rokov, snúbenkou vraj bola už od siedmych.

Drobna oprava - manzelkou se stala v 6ti letech- sex s nim mela po prvni menstruaci v 9ti letech ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 říj 2010 20:51

Takže univerzálny kultúrny konsenzus v tźchto veciach nie je.

nejde len o konsenzus, ale o to ze tym detom to ublizuje
lebo pre to este nedorastli ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 21:04

lukasfikr píše:2 pere - souhlasim - rakovina i rozstep jsou choroby a muzou byt vrozene ...

Stale to ale neresi - podle meho nazoru (a i podle dalsich) vrozene "odchylky" jako napr. homosexualita nebo pedofilie - ano v nekterych zemich je homosexualita stale vedena jako choroba (byla tak vedena i v byvale CSSR), v nekterych zemich je stale trestna - muslimske zeme (tam se dokonce tresta smrti), Cina ... (drive byla trestna i zemich soc. bloku - SSSR, CSSR ...).

Dale je treba definovat co je pro "vetsinovou spolecnost" jeste prijatelna odchylka - v dnesni dobe treba prave ta homosexualita - a co uz neni - pedofilie, zoofilie, nekrofilie ... Problemem vsak znovu je to ze nahled spolecnosti se meni/vyviji jak v case tak v prostoru ...

V antickem Recku a Rime byla napr. homosexualita normalni a prijatelna ... - mnoho znamych a uznavanych filozofu melo mlade zaky za milence a soulozniky ...

Myslím, že homosexualita nie je problém spoločnosti ale homosexuálnych jedincov. Homosexuálny vzťah je vzťah dvoch rovnocenných partnerov. To sa o menovaných fíliách povedať nedá. Tie sú patologické. Vzťah "partnerov" u nich nie je rovnocenný, je to vzťah agresora a obete.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 21:15

Homosexuálny vzťah je vzťah dvoch rovnocenných partnerov.

Ne vzdy ...

To sa o menovaných fíliách povedať nedá. Tie sú patologické. Vzťah "partnerov" u nich nie je rovnocenný, je to vzťah agresora a obete.

V tom s tebou plne souhlasim - problemem je, ze toto plati v "nasi" kulture - u muslimu je to "normani", a dokonce proto, ze to delal Mohammed tak i nasledovanihodne a "bohulibe" ...

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 21:18

lukasfikr píše:
Obľúbená manželka Mohamedova, Aiša sa stala manželkou proroka, keď mala 9 rokov, snúbenkou vraj bola už od siedmych.

Drobna oprava - manzelkou se stala v 6ti letech- sex s nim mela po prvni menstruaci v 9ti letech ...

:)
Zrejme máme rôzne zdroje. Aj v českej wiki je to manželstvo od 9
http://sk.wikipedia.org/wiki/Mohamed#Mo ... .C5.BEivot
Pôvodným zdrojom pre tento údaj sú asi hadíthi.

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 21:26

lukasfikr píše:
Homosexuálny vzťah je vzťah dvoch rovnocenných partnerov.

Ne vzdy ...

To sa o menovaných fíliách povedať nedá. Tie sú patologické. Vzťah "partnerov" u nich nie je rovnocenný, je to vzťah agresora a obete.

V tom s tebou plne souhlasim - problemem je, ze toto plati v "nasi" kulture - u muslimu je to "normani", a dokonce proto, ze to delal Mohammed tak i nasledovanihodne a "bohulibe" ...

Mám na mysli čistý homosexuálny vzťah dvoch dospelých zdravých (mentálne) jedincov.

Sám tvrdíš, že je to podľa Mohammedovho vzoru. Ich postoj vychádza z ich vierouky. A to je jeden z faktorov, pre ktoré považujem inštitucionalizované náboženstvo za zlo.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 21:32

pere píše:Myslím, že homosexualita nie je problém spoločnosti ale homosexuálnych jedincov. Homosexuálny vzťah je vzťah dvoch rovnocenných partnerov. To sa o menovaných fíliách povedať nedá. Tie sú patologické. Vzťah "partnerov" u nich nie je rovnocenný, je to vzťah agresora a obete.

Nie som si istá, či aj v tom Grécku bol vzťah erómen-milenec ekvivalentný vzťahu agresor-obeť.
Skôr sa mi zdá, že tá spoločnosť bola tak nastavená, že aj tí erómeni to vnímali inak.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 01 říj 2010 21:42

akozmia - Nie som si istá, či aj v tom Grécku bol vzťah erómen-milenec ekvivalentný vzťahu agresor-obeť.
Skôr sa mi zdá, že tá spoločnosť bola tak nastavená, že aj tí erómeni to vnímali inak.

Tento text, má informatívny charakter, tak nehladajte rasizmus.
Rómovia sú tiež tmavej pleti, a Otcovia majú deti, s vlasními detmi v pred-pubertálnom veku.

Môže to byt, mentalita indickej kultúri ?
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 21:44

Kód: Vybrat vše
http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad%27s_wives

Aisha was six years old when betrothed to Muhammad. She stayed in her parents' home until the age of nine or ten, when the marriage was consummated in Medina with the single exception of al-Tabari, who records that she was ten.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 21:46

eKluk píše:akozmia - Nie som si istá, či aj v tom Grécku bol vzťah erómen-milenec ekvivalentný vzťahu agresor-obeť.

Tento text, má informatívny charakter, tak nehladajte rasizmus.
Rómovia sú tiež tmavej pleti, a Otcovia majú deti, s vlasními detmi v pred-pubertálnom veku.

No, indickej iste nie. Manuov zákonník zakazuje incest.
A rómsku kultúru nepoznám :)

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 01 říj 2010 21:53

Dnes - o 15:00 hod.

akozmia - No, indickej iste nie. Manuov zákonník zakazuje incest.
A rómsku kultúru nepoznám

Strelil som do prázna o rómskych koreňoch, matie ma ich tmavá pokožka, tak ako majú turkovia, moslimovia, a indovia majú o málo tmavšiu (nie afrického sfarbenia).
Naposledy upravil eKluk dne 03 říj 2010 01:31, celkově upraveno 3
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 21:57

eKluk píše:akozmia - Nie som si istá, či aj v tom Grécku bol vzťah erómen-milenec ekvivalentný vzťahu agresor-obeť.

eKluk - Tento text, má informatívny charakter, tak nehladajte rasizmus.

akozmia - No, indickej iste nie. Manuov zákonník zakazuje incest.
A rómsku kultúru nepoznám

Strelil som do prázna o rómskych koreňoch, matie ma ich tmavá pokožka, tak ako majú turkovia, moslimovia, a indovia majú o málo tmavšiu (nie afrického sfarbenia).

Rómovia majú svoj pôvod v Indii, ale tá kontinuita tam už zrejme bude pretrhnutá. Inak som čítala, že aj v Indii boli na okraji kastového systému...

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 22:01

Trefil jsi se - Romove/cikani opravdu pochazeji z Indickeho subkontinentu ...

Kód: Vybrat vše
http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_the_Romani_people#Origin

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 22:01

akozmia píše:
pere píše:Myslím, že homosexualita nie je problém spoločnosti ale homosexuálnych jedincov. Homosexuálny vzťah je vzťah dvoch rovnocenných partnerov. To sa o menovaných fíliách povedať nedá. Tie sú patologické. Vzťah "partnerov" u nich nie je rovnocenný, je to vzťah agresora a obete.

Nie som si istá, či aj v tom Grécku bol vzťah erómen-milenec ekvivalentný vzťahu agresor-obeť.

Neviem veľa o tom, takže z mojej strany je ťažko to nejako hodnotiť. Mali chlapci možnosť homovzťah odmietnuť?

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze