Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Cirkevné škandály - pedofília kňazov

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 15:24

lukasfikr píše:
Lenže s tými slovami prišiel Luther. A ty si luterán.

No a? Ze je pouzil Luther nic nezmeni na tom, ze jsou sprosta ...

A ty si luterán!
Ak ti to ešte nedocvaklo, tak inak. Ty uznávaš za svoj ideový vzor niekoho, kto používal "sprosté" slová. Ja nepotrebujem, aby si ma uznával, mne stačí, ak mi použitie "sprostých" slov nebudeš, podobne ako Lutherovi, vytýkať.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 16:06

Nikto, kto vstupuje do diskusie s úmyslom viesť dialóg, nezačne "diskutovať" slovami:

"2 misojogi - to nema cenu, nezahazuj se nekym, kdo ti nesaha ani po podrazku bot ..."

A tie slová dokazujú, že ten, kto vlastne s urážkami prišiel, si vlastne ty, ak teda prvenstvo vztiahneme na dialóg medzi nami dvoma. Pretože dovtedy som s tebou neprehodil ani len pozdrav. Mohol by si mať teda aspoň trocha kresťanskej cti a správať sa podľa vašej vierouky. Nehádzať po mne kameňom.

Nevstoupil jsem do "diskuse" s tebou - dal jsem jen radu misojogimu jak na tve predchozi urazky reagovat ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 16:09

A ty si luterán!
Ak ti to ešte nedocvaklo, tak inak. Ty uznávaš za svoj ideový vzor niekoho, kto používal "sprosté" slová. Ja nepotrebujem, aby si ma uznával, mne stačí, ak mi použitie "sprostých" slov nebudeš, podobne ako Lutherovi, vytýkať.

A? Komu to nedochazi jsi ty ... To, ze Luther pouzil sprosta slova ... OK a kdo na svete je nepouzil ... Tady jsme ale na "kulturnim" foru ... a sprostotu a neslusnost sem vnasis ty ... Ono urazkami sve oponenty nepresvedcis ...

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 17:18

pere píše:
lukasfikr píše:2 ferino - OK

presvedčenie, že Boh alebo bohovia neexistujú
- presvedceni = vira - takze je take "verici" ...

Ideologický žvást! To môžeš nazvať veriacim aj toho, čo verí, že existuje Austrália.

Uvazujme podla vzoru lukasfikra:
Krestan neveri v spravnost ateizmu ---> teda je neveriaci--->teda krestan je ateista
:)
Takato je lukasfikrova logika ?
Náhodná návšteva v blázinci nám ukáže, že viera nič nedokazuje.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 17:49

pere píše:Stretnutie obetí kňazskej pedofílie:
http://www.sme.sk/c/5565629/talianske-o ... zdeni.html

Ježiš v Matúšovi hovorí, že dobrí strom poznáš po ovocí. Ak je RKC skutočne od Ježiša (tzv. nevesta Kristova), ako je potom možné, že rodí aj také "plody", ako je napr. pedofília ?
Počula som "odpovede" typu "človek, a teda aj kňaz, má slobodnú vôľu"
ale prečo boh rešpektuje len slobodnú vôľu agresora-pedofila a nie obete ?

Ale možno pedofilní kňazi len zle pochopili Ježišov výrok "Nechajte maličkých prísť ku mne". :)

Alebo RKC nie je nevesta, ale neviestka ... ?

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 17:51

Krestan neveri v spravnost ateizmu ---> teda je neveriaci--->teda krestan je ateista

Tohle - tenhle typ uvazovani uci na vasich skolach??? No potespanbu ..., kam to skolstvi u vas speje ???

Jinak - kdyz lutheran, evangelik, ... neveri v katolicke svate (ktere si vybajila RKC) tak je take neverici??? Zajimava to dedukce ...

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 17:56

lukasfikr píše:
Nikto, kto vstupuje do diskusie s úmyslom viesť dialóg, nezačne "diskutovať" slovami:

"2 misojogi - to nema cenu, nezahazuj se nekym, kdo ti nesaha ani po podrazku bot ..."

A tie slová dokazujú, že ten, kto vlastne s urážkami prišiel, si vlastne ty, ak teda prvenstvo vztiahneme na dialóg medzi nami dvoma. Pretože dovtedy som s tebou neprehodil ani len pozdrav. Mohol by si mať teda aspoň trocha kresťanskej cti a správať sa podľa vašej vierouky. Nehádzať po mne kameňom.

Nevstoupil jsem do "diskuse" s tebou - dal jsem jen radu misojogimu jak na tve predchozi urazky reagovat ...

Nevstúpil si do "diskusie" so mnou?! A čo tu potom robíš už desať strán?
Takže ak ťa ja, za tvoje podpásovky nazvem krivákom, som hulvát. Ale ak sa ty o mne vyjadríš, že niekomu nesiaham ani po päty, to je rada, nie urážka, a je to v poriadku. Také pekné symetrické riešenie ala kresťanstvo.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 říj 2010 17:59

lukasfikr píše:

Tohle - tenhle typ uvazovani uci na vasich skolach??? No potespanbu ..., kam to skolstvi u vas speje ???

Jinak - kdyz lutheran, evangelik, ... neveri v katolicke svate (ktere si vybajila RKC) tak je take neverici??? Zajimava to dedukce ...

Len som aplikovala tvoju logickú schému :)

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 18:01

lukasfikr píše:
A ty si luterán!

A? Komu to nedochazi jsi ty ... To, ze Luther pouzil sprosta slova ... OK a kdo na svete je nepouzil ... Tady jsme ale na "kulturnim" foru ... a sprostotu a neslusnost sem vnasis ty ... Ono urazkami sve oponenty nepresvedcis ...

Je zaujímavé, že považuješ kostol za kanál, keďže Luther dotknuté slová vykrikoval z kazateľnice. Začínam si o tebe meniť mienku. :mrgreen:
Ono veriacich nepresvedčíš ani argumentami. Takže to vlastne vyjde narovnako.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 18:02

Znovu a pomalu ...

Ma prvni reakce byla rada misojogimu, aby se nazahazoval s nekym, kdo ho urazi - chapu i vzrusene diskuse, proc ale ty, kdyz ti nekoho nejde prsvedcit o tve "pravde" "podobrem", zacnes oponenta sproste urazet??? (a to je nejen v tomto vlakne, ale i v jinych).

S tebou jsem zacal diskutovat az po tve reakci

No tak mi povedz, ty inteligent, kde si zobral, že ten nezmysel čo si sem šplechol, má rovnakú logiku? KDE SOM TVRDIL, ŽE TREBA LIKVIDOVAŤ KŇAZOV????!!!!
Ty môžeš prd vidieť, pokiaľ ja siaham Misojogimu, pretože z pozície nalepeného na podrážke to vidieť nemôžeš.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 18:07

Je zaujímavé, že považuješ kostol za kanál, keďže Luther dotknuté slová vykrikoval z kazateľnice.

A? Znovu - Luther byl take jenom clovek :D A i kdyz verim v jeho "smer" krestanstvi - hlavne proto, ze jsem v nem byl vychovan (vcelu bych prezi treba i jiny z podobnych protestantskych smeru) - tak si Luthera nezbozstuji, takze klidne mohu s nekterymi jeho vyroky polemizovit ci dokonce nesouhlasit ...

A to, ze Luther mluvil sproste neopravnuje tebe (nedava ti carte blance) mluvit podobne ...

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 18:14

lukasfikr píše:Znovu a pomalu ...

Ma prvni reakce byla rada misojogimu, aby se nazahazoval s nekym, kdo ho urazi - chapu i vzrusene diskuse, proc ale ty, kdyz ti nekoho nejde prsvedcit o tve "pravde" "podobrem", zacnes oponenta sproste urazet??? (a to je nejen v tomto vlakne, ale i v jinych).

S tebou jsem zacal diskutovat az po tve reakci

No tak mi povedz, ty inteligent, kde si zobral, že ten nezmysel čo si sem šplechol, má rovnakú logiku? KDE SOM TVRDIL, ŽE TREBA LIKVIDOVAŤ KŇAZOV????!!!!
Ty môžeš prd vidieť, pokiaľ ja siaham Misojogimu, pretože z pozície nalepeného na podrážke to vidieť nemôžeš.

Ak by si skutočne radil Mišovi "aby se nazahazoval s nekym, kdo ho urazi", vôbec by som na teba nereagoval. Lenže ty si zároveň urážal niekoho, o kom si si myslel, že Miša uráža.
Ale ako sa do lesa volá, tak sa z lesa ozýva. Odpovedal som ti primerane tvojej reakcii.

Mudrc

Příspěvekod lukasfikr » 01 říj 2010 18:17

"Kvalita" tvych "odpovedi" mluvi za vse ... :D

Jinak tve reakce na oponenty me opravdu pripominaj reakce bolsevickych funkcionaru na jejich protivniky, ci reace vojenskych zupaku buzerujicich nekoho s kym nesouhlasi ...

Ak by si skutočne radil Mišovi "aby se nazahazoval s nekym, kdo ho urazi", vôbec by som na teba nereagoval. Lenže ty si zároveň urážal niekoho, o kom si si myslel, že Miša uráža.
Ale ako sa do lesa volá, tak sa z lesa ozýva. Odpovedal som ti primerane tvojej reakcii.

No tak to zrovna ty by ses nemel divit "stylu" me rady misojogimu ... :D

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 18:28

lukasfikr píše:
Je zaujímavé, že považuješ kostol za kanál, keďže Luther dotknuté slová vykrikoval z kazateľnice.

A? Znovu - Luther byl take jenom clovek :D

A ja som čo? Žirafa???!!!

lukasfikr píše:A i kdyz verim v jeho "smer" krestanstvi - hlavne proto, ze jsem v nem byl vychovan (vcelu bych prezi treba i jiny z podobnych protestantskych smeru) - tak si Luthera nezbozstuji, takze klidne mohu s nekterymi jeho vyroky polemizovit ci dokonce nesouhlasit ...

Tak sa podobným spôsobom pozeraj aj na mňa. Vykašli sa na to, že používam expresíva a začni vnímať obsah mojich slov. Prestaň používať podpásové metódy a môžeš s mojimi slovami polemizovať a nesúhlasiť s nimi, čo hrdlo ráči. A keď nebudeš trepať vyslovené sprostosti (viď o riadok nižšie), prestanú aj expresíva na tvoj účet.

lukasfikr píše:A to, ze Luther mluvil sproste neopravnuje tebe (nedava ti carte blance) mluvit podobne ...

Nedajbože mi fakt, že Luther hovoril sprosto, zakazuje rozprávať podobne!

Mudrc

Příspěvekod pere » 01 říj 2010 18:32

lukasfikr píše:"Kvalita" tvych "odpovedi" mluvi za vse ... :D

Jinak tve reakce na oponenty me opravdu pripominaj reakce bolsevickych funkcionaru na jejich protivniky, ci reace vojenskych zupaku buzerujicich nekoho s kym nesouhlasi ...

Vieš čo, choď doprdele, nemienim sa s niekým baviť o tom, kto z nás dvoch je idiot. Čitateľ si aj tak spraví svoj názor.
Takže ak nemáš niečo k téme, neoslovuj ma ďalej.

lukasfikr píše:No tak to zrovna ty by ses nemel divit "stylu" me rady misojogimu ... :D

JA SOM SA NEDIVIL! JA SOM LEN REAGOVAL!

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze