Boh, filozofia, človek, "ťažšie témy"... - ring voľný

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihomol

Re: Boh, filozofia, človek, "ťažšie témy"... - ring voľný

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 13:39

čo sa tíka tatentátu 9.11. som otvorený pre všetky teórie.

-Mohli byť vored umiesnené "termitové" VOJENSKé výbušniny v WTF, mohli ich tam dať agenti spojených štátov.
-Ale mohli ich tam umiesniť aj moslimovia ktorí tieto usa vojensé výbušnini mohli kúpiť.
+Lietadlo mohli uniesť moslimovia a ovládnuť jedno a potom aj druhé lietadlo, a lietadlo ...do pentagonu.
+Mohli to urobyť agenti, a dali ich rodine tučné odškodné, alebo pilotom, a zároveň sa vyhrážali smrťou ich rodiny.
+Ale mohli lietadlo aj dialkovo ovládať, dnes pre armádu to je hračka, viď bezpilotné lietadá(špionážne).

Akozima aj Ferino majú pravdu vo svojom tvrdení, obaja majú jeden "stičný bod", ktorý sa na verejnosti prehliada a neberie sa za Dôkaz. Aj široká verejnosť to berie ako samozrejmosť, ...ehm, alebo to prehliada, a ten kto je si toho vedomí ťaží na tomto "nedostatku" ludskom.

V roku 2001 v deň ked som sa to dozvedel od rozhorčeních spoluhráčov na futbalovom zápase sám som zostal nehybný, a všímal som si kamarátov a ludí ako velmi nadávajú na moslimov, a na druhej strane ludia(v podstatnej menšine) ktorí urputne dohovárali ludom že to bolo vopred naplánované americkími agentmi. Len dotám že pretieklo mnoho (ne)vedomích emóci možno aj stresu.

Toto je pravda: ....snaha dosať verejnosť do paniky, a silou mocou zotrvať v panike. Ludia v panike sú pohltený svojimi emóciami (všimnitesito-aj seba v istých prípadoch), emócie doslova preberú kontrolu nad naším telom, a my sme ako "zmyslov zbavení". Takto sa lahko jedincovi podsunú dôvodi prečo ísť zabíjať v mene spravodlivosti, v mene verejnej bezpečnosti.
Takíto emocionálne labilní dav ludí to je davová panika, príklad volby amerického prezidenta, rôzne zhromaždenia prečo zakázať legalizovanie marihuani, zhromaždenie za kresťanské hodnoti za kresťanský heterosexuálny vzťah natom by až tak nebolo keby sa to účasnilo iný deň ako v deň pochodu za práva homosexuálov.

Emócie to je zlo v dnešných ludí, ludia pri moci to dobre vedia. Stači rozvlniť tichí oceán na muhutné vlny ktoré budú dobrovolne devastovať všetko čo im príde do cesty.

Tak moje vyjadrenie je to, ak sa príde na pravdu skutočnú lebo sa prizná ten kto to bol a dá dôkazi. Nájdu sa ludia čo pojdu na zhromaždenie a tam budú nenávisný, pobúrený, pohltený vlasnými emóciami, môže tomu prispieť aj alkohol :wink:
Tak proti tomuto som ja, proti tímto kolektívnim zhromaždeniam, kde vykrikujú a podnecujú emócie davu.
Ale menílte si to s pochodom za slobodu, alebo masové vypúštanie lucerien, teda každé zhromaždenie kde sa ludia navzájom obímajú a bozkávaju !

A čo to má spoločné s náboženstvom alebo bohom a vierov.
-Veriť môžeme ktorejkolvek tóri a rozširovať tú pravdu ktorá je "in".
-Boha môžeme spojiť s žihádom útokom na dvojičky, ale tak aj kresťanský dav ludí sa modlilo ku bohu, a BUš ich vyslišal, poslal nemrtvích v hamroch, apačoch, tankoch... do blízkeho vychodu zabíjať.
-Náboženstvo, dnešné náboženstvá učia lásku, ale neučia kontrolovať svoje emócie, ktoré môžu vyhrotiť do extrému. Náboženstvo podporuje pitie alkoholu(víno 9%), alkohol je známi vo svojej neschopnosti kontrolovať "seba", správne je to neschopnosť kontrolovať svoje emócie.

Človek je lahko ovládatelný skrz neuvedomelé emócie.

O príspevok nižšie napíšem nadvezujúce vyjadrenie o:
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 14:01

Dnes ráno sa mi dostala správa že marihuana nezabíja, teda nieje dôkazu že marihuana zabila človeka, tak ako zabíja alkohol, heroin, tabak, kofein.

ten kresťanský boh vytvoril všetko, tak aj marihuanové stromčeky aj hroznové bobulky, ale aj koku.

-Kokokové listi sa dajú žuvať, nebezpečné sa to stáva až keď človek vyrobí opiát. Sem patrí aj mak.
-Víno, hrozny musia byť spracované, kvasené až potom znich bude opiát.
Tak aj domáca pálenka, jablko, hruška...
-Ale marihuana sa nemusí spracovávať, okrem sušenia(ale to aj žihlavovi čaj pred použitím).

Tu je ten rozpor, kresťania kážu mier, a žiť bez alkoholu, ale sami pijú alkohol. Alkohol podporuje domáce násilie, ale aj verejné, viď futbalové stretnutia.
Marihuana naopak, utlmuje agresivitu a ďočasne podporuje mozgovú aktivitu, môžeme to nazvať čiastočným prebudením, ale nie prirodzeným prebudením mysle človeka. A NEDOPORUČUJEM TO ZA DLHODOBÚ NÁHRADU NA PREBUDENIE, NATO TU MÁME MEDITÁCIU AJ JÓGU.

Ale prečo kresťania sú proti marihuane, aj keď vedia že marihuanu stvoril boh, a prečo pijú alkohol, keď ten treba spracovať,"upraviť", ale nieje od boha, je to dielo človeka.

Alkohol podnecuje agresiu = neschopnosť kontrolovať emócie
marihuana utlmuje agresívne slkony = DOČASNE sa zvíši mozgová aktivita, prehlby sa dych.

Tak prečo nám kážu/zakazú používanie marihuany, ale alkohol je legalizovaný.

Človek je lahko ovládatelný skrz neuvedomelé emócie.
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 05 lis 2010 14:21

amandus714 píše:A ZA VSETKYM SU CITY, pretoze vsetko, co robime, coho sa drzime, o co sa usilujeme, vsetko, uplne vsetko, robime z jedneho zakladneho a podstatneho motivu a tym je, zjednodusene povedane, "HLADANIE SLASTI A VYHYBANIE SA BOLESTI
" v akejkolvek podobe...

Áno, emócie podfarbujú naše každodenné bytie,
a keď stojíme na nejakom rázcestí a cesty končia v kognitívnej hmle, tak potom výber cesty môže byť vecou emócií, alebo aj náhodným tipnutím, podľa toho o čo ide.
Súčasťou našich životov je aj "tipovanie", vytváranie hypotéz o vonkajšom svete, niekedy si tipneme správne a niekedy nie.

Ale okrem tipovania, máme k dispozícii aj rôzne formy verifikácie:
(a) logika a matematika:
-Pri formulácii dôkazu nejakej matematickej teorémy musíme vykonať istú sériu logických krokov, bez ohľadu na naše emócie. Tiež pri logickej analýze nejakej množiny výrokov robíme dedukcie bez ohľadu na naše emócie.
(Pri matematicko-logických aktivitách je správny finálny výsledok nezávislý od emócií)

(b) empirické pozorovania a experimenty, meranie, prorovnávanie empirických dát s teoretickými dátami prírodovedného modelu:
-Aj v tomto prípade empiricky získané dáta a ich porovnanie s overovaným modelom nie je záležitosť emócii.
(Pri meraní hysteréznej slučky ocele je úplne irelevantné či ti frajerka dala kopačky. Ak porovnávaš z teórie získanú funkčnú závislosť indexu lomu od koncentrácie glukózy v namiešanom roztoku, s nameranou závislosťou, je úplne irelevantné či si sa zamiloval, alebo pohádal, alebo či si zoroastrista :D )

Ako hovorí kazateľ:
Všetko má svoj čas
a každé počínanie pod nebom
má svoju chvíľu:
Je čas odhadovať aj dedukovať
čas experimentovať aj pozorovať
čas merať a porovnávať
čas na opájanie sa emóciamy i čas na ich krotenie.
...
Rob všetko zo svojej sily,
čo môže tvoja ruka urobiť,
lebo v záhrobí,
do ktorého sa uberáš, niet práce
ani myšlienky ani poznania
ani múdrosti.

:lol:
Naposledy upravil akozmia dne 05 lis 2010 18:11, celkově upraveno 3
Náhodná návšteva v blázinci nám ukáže, že viera nič nedokazuje.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 14:31

Prilejem do kotlíka nápadov.

Kestania nepodporujú PREBUDENIE mysle človeka.

V kostole sa nikdy nestalo že farár povedal ludom nech teraz 10-20 min. majú meditovať, a tak isto sa nestalo že by tam cvičili Jógu. On len káže nech opakujú naučené texty.

Asi si to neuvedomujú podaktorý, ale slová vyprchajú a stávajú sa ničím. Rozvibrované napokon ustaje, ako hladina jazera. Ale to je zlí prýklad k hovorenému slovu. Správne je to s emóciami, len meditáciou dokážeme vedome kontrolovať svoje emócie, emócie sú ako hladina jazera a životné skúsenosti sú predmeti ktoŕe sa snažia rozvíriť hladinu.

Prečo nás to neučia na náboženstve, prečo nie v kostole, prečo to nezaviedol štát do povinných predmetov v škole ?

Emocionálne labilný človek je pod vlivom, je ovládaný svojimi emóciami.
Ego tu zohráva velkú úlohu.

Veď pod vplivom emócí sa stávajú vraždy, násilnosti, žihádi, ...aj stretnutia s bohom.

Prečo to náboženské mocnosti nechcú vyučovať.

PÍŠEM ŽE IM IDE O KONTROLOVANIE SVOJICH PRÍVRŽENCOV, IDE IM O MOC KTORÚ IM DÁVAJÚ TAKÝTO EMOCIONÁLNE LABILNÍ LUDIA A NIEKRORÍ SA STÁVAJÚ PRE SVET NEBEZPEČNÝMI.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 05 lis 2010 16:52

Eskadra UFO nad Vatikánom

Obrázek

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 17:11

akozima:

Tvoj text, stači dať do gugla... len tak cez-okno premňa šokujúca správa:

Predstaviteľ vojenských vzdušných síl Talianska - plukovník Colonel Marco Picciau oznámil, že návštevy UFO v krajine evidujú od roku 1987. V súčasnosti sa registruje po 50 – 55 návštev každý rok.

Len dodám, každí kto chce pôjde pozorovať oblohu a môže byť svedkom už dnes, v dnešných dobách sa to deje.

"Si obdarený očami a rozumom, choď a používaj ich."

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 05 lis 2010 18:00

eKluk píše:
akozima:

No, mimozemskí turisti radi navštevujú pozemské atrakcie :lol:
alebo je tu ďalšia možnosť, možno aj medzi mimozemšťanmi sa nájdu katolíci
a sem-tam navštívia Vatikán :lol:

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 18:27

akozmia píše:
eKluk píše:
akozima:

No, mimozemskí turisti radi navštevujú pozemské atrakcie :lol:

Aj naše deti budú chodiť na víleti pozorovať primitíne civilizácie.
Budú porovnávať ich primitíne zviklosti (boh, duch, škriatkovia) s tými čo jednu dobu vládli aj u nás, a som presvečený že v každej mladej civilizácie vládli rovnaké predstavi o stvorení vesmíru.

Moje želanie :oops: ísť sa pozrieť na planétu kde sú ludia rozvinutý ako naša civilizácia ale s 16000 ročním oneskorením (-14000r.), keď sa začali tvoriť prvé mýtusi o "bohu".

alebo je tu ďalšia možnosť, možno aj medzi mimozemšťanmi sa nájdu katolíci
a sem-tam navštívia Vatikán :lol:

Pápež z druhej strany tejto galaxie ?!
Priletí na "PAPATANIERI" :lol:

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 05 lis 2010 19:12

Antony Flew hovorí o Bohu

Filozof Flew prešiel od ateizmu k teizmu.
Nič nové pod slnkom, človek sa môže presúvať v priebehu života od jednej hypotézy k inej hypotéze.
Kresťanov však zahreje každá "konverzia", akoby to bol nejaký dôkaz ich "pravdy" :D
a radi hľadajú v takýchto udalostiach "Vyšší zásah".
Tak ich trošku schladím.

A. Flew hovorí o svojom Bohu:
Myslím si, že Boh je veľmi odlišný od kresťanského Boha a veľmi veľmi vzdialený od Boha islamského,
pretože oni obaja sú vykresľovaní ako nejaký všemocný orientálny despota,
ako nejaký kozmický Saddam Husajn.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 05 lis 2010 21:54

ferino píše:Vraj či by zabili 3000 svojich? Iba v Afgane a Iraku ich doteraz zomrelo takmer 6000
...
Kto ich tam poslal? :DDD

Vo Vietname ich bolo 60 000 - a teraz po 40tich rokoch keď sa odtajňujú archívy vláda bez mihnutia oka prizná, že Tonkin si vymysleli

Zjavne si nepochopil moju otázku/narážku ktorá znela:
akozmia píše:...USA podľa teba zavraždili 3000 svojich vlastných občanov zničením Dvojičiek,
ale kto v USA, podľa teba, by sa odvážil vydať takýto extrémne nebezpečný rozkaz ? :roll:

Ja sa nepýtam na Bushovu ohľaduplnosť.
Mnohí politici sú "pragmatickí" a obetujú v pohode aj milión životov
(pokiaľ ich to neohrozuje, trebárs v "spravodlivej vojne") :lol:
Ja sa pýtam na politickú bezpečnosť takéhoto rozkazu,
Bush a spol. majú oponentov, ktorí ich sledujú, majú oponentov aj v Republikánskej strane aj mimo strany,
Bush nie je absolutistický kráľ,
vezmi si také smiešne aférky ako Watergate alebo Clinton versus Monika, ako otriasli kariérou prezidentov,
a zabiť priamo v USA 3000 vlastných občanov, tak to je SUPERAFÉRA, keby to prehrmelo... tak...
A zabití neboli nejakí bezdomovci, po ktorých ani pes neštekne, ale v Dvojičkách zomreli ľudia zo stredných aj vyššich vrstiev.
Vezmi si americký právny systém, ktorý je značne oddelený od štátu.
To osobné riziko vydať takýto rozkaz, nejakým US-politikom, alebo nejakým šéfom tajnej služby sa mi zdá obrovské.
Naposledy upravil akozmia dne 06 lis 2010 04:01, celkově upraveno 2

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 22:04

Myslím si, že Boh je veľmi odlišný od kresťanského Boha a veľmi veľmi vzdialený od Boha islamského,

Tak tomuto sa vraví krásne prirovnanie.
Táto veta by sa mala raziť na schodíky vedúce do kostola, ...pred vstupom na náboženskú výchovu to jeden zo žiakov prečíta, ...pred futbalovím zápasom bude 20 sec. vyhradených na tieto slová.

Saddamovi Husajnovi na jeho pomník naísať: "Za života si bol považovaný za teroristu, po smrti si prirovnávany k bohu. S venovaním Pápež."

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 05 lis 2010 22:17

pretože oni obaja sú vykresľovaní ako nejaký všemocný orientálny despota

je smutnou skutocnostou ze niektori tak naozaj krestanskeho Boha vidia
ale mylia sa ...
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 22:22

"Vyšší zásah"

To vyjadrenie "na všetko" sa používalo, v dobách ked nevedeli prečo sa tak deje, už sme písali: búrka, chorobi, víťaztvo vo vojne... .

ALe prečo, prečo sa to aj dnes používa ked ludia nachádzajú vysvetlenia na základné fungovanie, hmoti, tela, planéty, ... .

To je ako..., filmoví štáb z holliwudu idú do africkej žungle s kamerami, a natáčajú tích "domorotcov", a skús mu visvetliť princípi fungovania prúdového lietadla, šošovky, rádiovích vĺn a to behom večera pobytu v dedinke.
V európe majú ludia v byte kúpelňu aj záchod, ale domorodci v dzungli chodia na rieku koli osobnej higiene aj 1km chôdze.

Oni majú rovnakú alebo podobnú teóriu o hviezde ako ludia pred 1000 rokmi.

A to nieje ich problém, to je problémom spoločnosti. Kde na jedej strane planéty nevedia čo s nahrabaným majetkom, a tak sa pchajú pred televízne kameri. Nato na druhej strane planéty im charitatívne spolky prinesú učenie o bohu "všemocnom", a buť to neprímu lebo majú vlasného boha, alebo prímu a zostanú v rovnako slepej viere o ujovi čo im kladie prekáždky pod nohy.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 05 lis 2010 22:30

amandus714 píše:
eKluk píše:

Tak tomuto sa vraví krásne prirovnanie.
Táto veta by sa mala raziť na schodíky vedúce do kostola, ...pred vstupom na náboženskú výchovu to jeden zo žiakov prečíta, ...pred futbalovím zápasom bude 20 sec. vyhradených na tieto slová.

Saddamovi Husajnovi na jeho pomník naísať: "Za života si bol považovaný za teroristu, po smrti si prirovnávany k bohu. S venovaním Pápež."

Na tuto otazku uz odpovedale Chesterton, Kierkegaard, Merton, Lewis,...,... a spusta dalsich... :lol:

Na akú otázku odopovedali Chesterton, Kierkegaard... ?
A aká je odpoveď ? ...a na akú otázku ?

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 06 lis 2010 03:45

ferino píše:
Osobné riziko :lol: :lol: Aký je kvalitatívny rozdiel v tom, či zabije jedného, alebo 3000 ľudí?! Trest by bol principiálne rovnaký. Jediný rozdiel je psychologický efekt. Že sem tam niekto vplyvný odkrágluje iného je akceptovateľné, ale že by sa odvážil spraviť to trom tisícom?! Nieeee! Prečo nie :?:

Pretože každý sa bojí každého.
Takú vec nespraví jeden človek, ale je potrebné rozsiahle sprisahanie.
A ľudský faktor je veľmi nespoľahlivý.
Peniaze, psychická labilita, rivalita, ... je veľa vecí ktoré môžu zlyhať.

USA sú demokratická krajina (samozrejme, nie je to ideálny štát... :D ) a to čo tu popisuješ je ako Bartolomejská noc.

A vôbec, taká vojna Afganistane, v nejakej "hornatej diere", prečo by kvôli tomu mali Američania páchať genocídu na vlastnom národe ?

Tvoja hypotéza sa mi nepáči. Robíš z USA "Veľkého Satana" :D
Ja si ponechám moju vlastnú hypotézu, že USA sú demokratický štát a Dvojičky sú obeťou islamského terorizmu :wink:
Ako som už písala, niektoré veci vo vonkajšej realite si musíš jednoducho tipnúť.

P.S: Diabolské úvahy
Ak by boli USA taký démon, prečo už nenastolili Pax Americana na Blízkom východe ?
Mohli by urobiť Protektorát Irán-Irak-Saudská Arábia :D tooľko ropy...
Keby bola v USA nejaká diabolská čierna politická sila, tak už v prvej irackej vojne sa USA mohli zmocniť Iraku,
stačilo by odpáliť potajomky nejaké slabé US-jadrové zbrane v Iraku, a obviniť Iračanov z ich vlastníctva/pokusníctva a potom aj z príprav jadrového útoku,
potom by mohli Iračanov spacifikovať "obrannou" vodíkovou bombou :lol:
(ropné polia by ponechali, len Bagdad by "osvetlili")
to isté s Iránom,
a v Saudskej Arábii mohli USA potajomky vyvolať sprisahanie a prizerať sa na zvrhnutie vládnucej dynastie, a potom by prišli na bratskú pomoc a nastolili spomínaný protektorát... :lol: a ropu by mali USA zadarmo.

Jadrové zbrane, chemické zbrane, biologické zbrane,... toľko možností, toľko možných zámienok,
a vidím "len" vojnu v Afganistane a zbabranú vojnu v Iraku.

USA vojny sú príliš konvenčné a je tam aj mnoho ohľadov voči civilom, čo mi neladí s tvojou hypotézou o USA, ako o Diabolských štátoch amerických.

P.P.S:
Koho vlastne obviňuješ ?
Alebo predpokladáš nejaké nadnárodné sprisahanie ?

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze