Boh, filozofia, človek, "ťažšie témy"... - ring voľný

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Boh, filozofia, človek, "ťažšie témy"... - ring voľný

Příspěvekod akozmia » 31 říj 2010 23:11

amandus714 píše:Ale aj ked niekto milionkrat zopakuje: "Slnka niet!" - Slnko tym (nastastie) neprestane existovat... A nic sa nezmeni na fakte, ze zivot vo svetle Slnka je krajsi, nez vlhke sero jaskyne - samo skupo osvetlene tym Slnkom, ktore popiera...

Ale je tu drobná disproporcia medzi tými analógiami...
Kristus "žiari" len v mozgoch zbožných kresťanov,
zatiaľ čo Slnko žiarilo aj dinosaurom, australopitekom, neandertálcom,..., Sumerom,...,
Slnko žiari aj miliardám dnešných inovercov/nevercov
a možno svieti ako slabá hviezdička aj miliardám mimozemšťanov na nejakej vzdialenej planéte :lol:
Náhodná návšteva v blázinci nám ukáže, že viera nič nedokazuje.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 31 říj 2010 23:51

Skoré embryo nemá jasnú identitu.

Skorým embryom sa tu myslí vývinové štádium tvorené desiatkami, maximálne stovkami buniek.

(a) Skoré embryo sa môže sa spontánne rozdeliť na dve časti a z každej časti sa môže vyvinúť zdravý jedinec, vzniknú tak jednovaječné dvojčatá.

(b) Existuje aj opačný proces! Dve embryá v maternici môžu splynúť a vytvoriť jedného, relatívne zdravého jedinca, tzv. chiméru.
Príkladom ľudskej chiméry je tzv. chlapec z Edinburghu. V maternici jeho matky boli dve embryá, z jedného mohlo byť dievča z druhého chlapec, ale embryá splynuli, a vznikla chimerická bytosť - narodil sa chlapec, ktorý mal v sebe bunky svojej pohltenej "sestry".
Hoch se narodil zcela zdravý, a když mu ve věku jednoho roku stále ještě nesestoupilo do šourku jedno varle, rozhodli se lékaři vyřešit tento celkem banální problém jednoduchým chirurgickým zákrokem. Jenže při operaci objevili lékaři místo nesestouplého varlete tkáň, která neměla v těle hošíka co dělat. Laboratorní vyšetření potvrdila původní podezření – tkáň je částí ženského pohlavního ústrojí, konkrétně ji tvořil vejcovod a část dělohy. Následné analýzy ukázaly, co se vlastně stalo. Po přenosu tří embryí do těla matky jeden ze zárodků uhynul. Zbývající dva – zřejmě ve chvíli, kdy se oba zárodky skládaly z několika desítek nebo nejvýše stovek buněk – splynuly v jeden jediný zárodek, který se pak zdárně vyvíjel. V předchozí kapitole jsme si vysvětlili, že v tomto období zárodek sám sebe nevnímá jako jasně vymezené individuum. Může ztratit relativně hodně buněk, ale stejně tak dokáže přijmout buňky cizího zárodku bez toho, že by to „zaznamenal“. Proto se mohl zárodek vzniklý ze dvou původně zcela samostatných zárodků zdárně vyvíjet. Z přísně biologického hlediska byl hoch z Edinburghu chimérou.

Kamenem úrazu byl fakt, že každý zárodek byl jiného pohlaví a vyvíjející se plod byl proto tvořen zčásti mužskými a zčásti ženskými buňkami. Chlapec, který se nakonec narodil, měl v těle buňky a části tkání své nenarozené sestry. Nešťastnou shodou okolností se sestřina „dívčí“ tkáň dostala i do míst, kde se vytvářejí pohlavní orgány, a proto se v těle chlapce vyvinul místo jednoho varlete vejcovod a děloha. Chirurgové mu vejcovod a dělohu odoperovali a následné testy ukázaly, že zbývající varle je v pořádku. Chlapec vyroste ve zdravého muže a zcela jistě bude moct mít vlastní děti. A tak je i příběh edinburského hošíka příběhem se šťastným koncem.

A tu je ďalší príklad ľudskej chiméry,
Obrázek
dve embryá jedno splodené belochom a druhé černochom splynuli a vytvorili "pruhovanú" chiméru.
Takže tento chlapec má dvoch otcov a jednu matku.

O chimerizme:
Kód: Vybrat vše
http://en.wikipedia.org/wiki/Chimera_%28genetics%29
http://www.osel.cz/index.php?clanek=144

Alebo dobrá kniha: Jaroslav Petr, Klonování. Hrozba nebo naděje?
Kód: Vybrat vše
http://www.kosmas.cz/knihy/104459/klonovani-hrozba-nebo-nadeje/

P.S:
Mňa by zaujímal pohľad kresťana.
Ako je to s dušou embrya ?

Keď sa embryo rozdelí a vzniknú jednovaječné dvojčatá, tak sa aj jedna duša pôvodného embrya rozdelila do dvoch tiel ?
A keď splynú dve embryá a vytvoria človeka-chiméru, tak dve duše sa spojili a splynuli do jednej duše ?

Tak ako to je ? :wink:

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 10:23

amandus714 píše:Slnko svieti vsetkym... a co hlbinne rybicky :lol: ?

Amandus, ja som nepísala, že "Slnko svieti všetkým", ja som naznačovala, že svieti mnohým,
bez ohľadu na ich "vierovyznanie",
že Slnko má nezávislých "svedkov" existencie
a tak sa zaraďuje do kategórie "objektívnych javov".

Ajhľa:
akozmia píše:Ale je tu drobná disproporcia medzi tými analógiami...
Kristus "žiari" len v mozgoch zbožných kresťanov,
zatiaľ čo Slnko žiarilo aj dinosaurom, australopitekom, neandertálcom,..., Sumerom,...,
Slnko žiari aj miliardám dnešných inovercov/nevercov
a možno svieti ako slabá hviezdička aj miliardám mimozemšťanov na nejakej vzdialenej planéte :lol:

P.S:
Pri tých embryách ma zaujímali, len kresťanské názory...
A inak tá téma má súvis aj so súčasnou "potratovou" politikou RKC.
(Tomas Aquinský nepredokladal, źe hneď po splodení ma zárodok dušu :) )

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 12:06

amandus714 píše:P.P.S.: Dobre, upravim priklad: a co radiove a TV vysielanie? Je vsade - ale na jeho zachytenie potrebujes prijimac, inak nevidis a nevnimas nic... Podobne Boh je vsade - ale nevnucuje sa... Na Jeho "zachytenie" ho musis vyhladat... Postup je obdobny, ako u napriklad satelitu: Informacia, ze "tam niekde" je ASTRA... svedectvo suseda, ze to je dobra vec... a potom ides a kupis satelit a vyskusas... a nepotrebujes na to nijake filozoficke dokazy logickej nevyhnutnost existencie satelitov a TV vysielania (ziadne nie su, lebo to je oblast slobodnej cinnosti slobodnych bytoisti - ludi - a nie priodnej nevyhnutnosti)? Nie je to s Bohom rovnako? Informacia, ze "tam niekde" je Boh... svedectvo tych, ktori si Boha "naladili" a ktori hovoria, ze je to super (nielen krestania!)... preco to neskusit? :wink: Alebo je lepsie neskusit to a radsej zbytocne neriskovat ohrozenie svojho svetonazoru... a ohrozenie svojho vyhlasenia "pokojne svoje presvedcenie zmenim!" bez toho, aby sme tak narocnu zmenu nielen presvedcenia, ale aj zivota skutocne riskovali? :lol:

Príklad je zlý.

Kristus je (z hľadiska kresťanstva) inteligentná superbytosť,
ktorá chce aby ľudia dosiahli spásu
a je smutná z ich prípadného zatratenia.
Napriek svojím komunikačným možnostiam, Kristus "komunikuje" s ľudmi veľmi pochybným spôsobom...
Jediné "dáta" ktoré o ňom inoverci/neveriaci majú sú veľmi subjektívne výpovede veriacich kresťanov.

Keby Kristus naozaj bol živá inteligentná superbytosť,
ktorá chce aby ľudia dosiahli spásu
a je smutná z ich prípadného zatratenia,
zvolil by jasnú a presvedčivú komunikáciu,
bol by presvedčivejší než ten najpresvedčivejši človek.
Mohol by používať okrem bežných zmyslových vstupov hoci aj telepatiu,...
a kaskádu paranormálnych javov.

A nepíš mi, prosím ťa, že by takáto spoľahlivá komunikácia pozbavila človeka slobodnej vôle,
lebo je to hlúposť !
Keď študentovi dokážem, že množina reálnych čisel je nespočitateľná, nezbavila som ho slobodnej vôle veriť v jej spočítateľnosť, len som mu ukázala nepravdivosť takejto viery.

Žiadna presvedčivá komunikácia Kristus-človek neexistuje, sú tu len subjektívne výpovede veriacich kresťanov.

(A tie údajné "zaźraky"... pripadá mi to ako Koestlerov štatistický blud,...

Ale budem sa tváriť na chvíľu, že v Lurdách sa vyskytujú aj skutočne paranormálne formy uzdravenia :wink:
Ale takéto Lurdské "zázraky" nie sú predsa zrozumiteľná komunikácia,
čo také vypovedajú o kresťanstve ?
Čo ak v Lurdskej jaskyni lieči ľudí stará pohanská bohyňa :lol:
Čo ak tam ľudí liečia démoni, ktorí chcú človeka priviesť k "falošnej kresťanskej viere" a tak ho odvrátiť od nejakej inej pravej viery.
...
Bez urážky, čisto hypoteticky, odkiaľ vieš, že "Kristus" s ktorým "komunikuješ" nie je démon ?
ktorý má nejaký temný plán s tvojou dušou, alebo "životnou energiou"...)

KDE JE NEJAKÁ INTELIGENTNÁ PRESVEDČIVÁ KOMUNIKÁCIA S KRISTOM ? !!!
Ak sa Kristus nechce "zahadzovať" s ľuďmi môže použiť anjelov.

amandus714 píše:Alebo je lepsie neskusit to a radsej zbytocne neriskovat ohrozenie svojho svetonazoru... a ohrozenie svojho vyhlasenia "pokojne svoje presvedcenie zmenim!" bez toho, aby sme tak narocnu zmenu nielen presvedcenia, ale aj zivota skutocne riskovali? :lol:

Nemám čo skúsiť. Sú tu len subjektívne výpovede kresťanov.
Ak Kristovi záleží na mojej spáse nech sa obráti priamo na mňa...
Ja mu poviem čo vyžadujem pre svoju konverziu,
aký typ argumentov, dôkazov, prejavov (vlastne on ako telepat by to už mal vedieť :wink: ) :D
Naposledy upravil akozmia dne 01 lis 2010 14:02, celkově upraveno 2

Knihovník

Příspěvekod Faust66 » 01 lis 2010 12:21

:!:
Naposledy upravil Faust66 dne 06 říj 2011 18:18, celkově upraveno 2

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 12:31

Faust66 píše:Bertrand Russel:
Nemohu cítit jinak, než že Kristus, pokud se týká jeho moudrosti nebo ctností, nestojí docela tak vysoko jako jiní lidé, které známe z historie. Myslím, že bych měl Budhu nebo Sokrata umístit nad Kristem.

Obávam sa, že k silno veriacemu kresťanovi asi argumenty tohoto typu nepreniknú,
že on je skôr nastavený na mytologické vnímanie Krista.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 12:44

amandus714 píše:Ak precitas zenovemu majstrovi Evanjelium, povie Ti zo svojho hladiska, ze Jezis bol nepochybne osvieteny clovek... :lol:

Ako ktorý...
Viem o takých majstroch ktorí považujú kresťanstvo za nebezpečný blud.

Čítala som knihu Prázdne zrkadlo, kde istý Holanďan popisuje skúsenosť v zenovom kláštore, a tam je zenovému majstrovi predostrené "Kázanie na hore", a na základe tohoto z kontextu vytrhnutého príbehu, sa vyjadruje majster o Ježišovi ako o osvietenom.

Mne sa napr. veľmi páči Pavlov "Hymnus na lásku" aj napriek tomu, že som ateistka,
ale v Novom zákone je okrem toho aj plno pasáží ktoré sa mi nepáčia...
Biblia je nesúrodý zlepenec rôznych textov a dá sa z nej vybrať naozaj všeličo...

P.S:
"ze Jezis bol nepochybne osvieteny clovek...", píšeš, ale to je trochu málo, nie ?
Mal predsa povedať, "ze Jezis bol nepochybne Boh..." :lol:

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 01 lis 2010 12:52

Biblia je nesúrodý zlepenec rôznych textov a dá sa z nej vybrať naozaj všeličo...

z isteho hladiska je to pravda
ale prave preto treba hladat spolocnu liniu , ktora tie knihy spaja
co takto hladat dovod pre ktory niekto tie knihy dal dohromady?
mozno by to bolo celkom zaujimave ....
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 13:04

misojogi píše:

z isteho hladiska je to pravda
ale prave preto treba hladat spolocnu liniu , ktora tie knihy spaja
co takto hladat dovod pre ktory niekto tie knihy dal dohromady?
mozno by to bolo celkom zaujimave ....

Pre mňa je to jednoducho náboženský text, ktorý sa utváral v rôznych epochách a mal aj rôzne významy...
Dielo človeka. Taký istý text ako Enuma eliš, Bhagavadgíta, Zend Avesta,...

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 13:26

amandus714 píše:Mila akozmia!

Stale je to jedna a ta ista vec:
- Skusenost (Boh, Kristus)
- Jej reflektovanie (krestanstvo,...)
- Vyhodnotenie faktov (Tvoja teoria o pohanskej bohyni, analogicka napriklad teorii, ze Remiasa zavrazdili zeleni muzickovia - aj to je platna moznost, ktoru nemozno vylucit. Logicky uvazujuci clovek potom zvazi vsetky fakty a vsetky dostupne suvoslosti a vyvodi logicky zaver...)
- Nakoniec subjektivna reakcia: Paci sa mi to? Nepaci? Je to pre mna atraktivne? Nie je? Chcem to? Nechcem to?

Amandus, sú to len pocity. "Chcem-nechcem", nie je podstatné, podstatná je realita...

amandus714 píše:Nevies, ci ta manzel neopusti, priatel nezavrazdi, sused nevykradne a Jezis nepodrazi... Preto musis vyhodnotit skusenost, ktoru s nimi mas - a rozhodnut sa: Uverim mu? Neuverim? A, samozrejme, kazde uverenie je RISK, ze Tvoja viera bude sklamana - a neuverenie je takisto RISK, ze prides o nieco vzacne a dolezite... Preto sa tomu hovori VIERA - pretoze akokolvek je zalozena na faktoch a na logike a blizi sa tak istote, nikdy to nie je istota minuleho faktu - len DOVERA smerom do buducnosti!
Lenze - bez schopnosti podstupit toto riziko sa neda rozumne zit, v ziadnej oblasti, nielen v krestanstve... :wink:

Ja som písala o tom či je tvoj "Ježiš" naozaj Ježiš :D
O.K.
Budeme si riskovať každý po svojom :lol:

P.S:
Tvoja "čierna skrinka" - Kristus, nemá adekvátne výstupy, zodpovedajúce tvojím, tu prezentovaným hypotézam.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 01 lis 2010 14:20

Mne je jedno, pretože egoista to má vporiadku, a prečo ? pretože je nevedomí seba tak ako si može uvedomovať ludí v rovnakom tele ako je ono samo..., tak ako si môže uvedomíť velkosť planéty, ako môže písať o vesmíre ked vidí len modrú oblohu a slnko, večer v meste len neonki zakrívajúce všetku krásu galaxgí a dalších slnečných sústav v nekonečnom priestore ...toto nie je vidieť v meste, a už vôbec ked cestujeme do práce, do kostola, do obchodu... .

Ako môžeme hovoriť u stretnutí z bohom, ked ludí zatvárajú do bláznincov, ked vravia že sa rozprávajú s niekim koho mi nevidime...
Ako môžeme mať otvorenú myseľ pre nové veci, ked sa uzatvárame do subjektívnej prestavi o uzavretom priestore, či už nehmotnom nebo/peklo, alebo hnotnom, a to je planéta "naša", ego je také velké že sme si privlasnili aj planétu čo nám neparí a domnievame sa že NEKONEČNÝ priestor(vesmír) je stovrení len koli jednej primitivnej ludskej rase, čo musí viznávať kresťanské "hodnoti".

Ako je možné, že nás vychovávajú, učitelia rodičia, aj náboženstvá, že planéta na ktore žijeme je treba oslovovať svet "celí svet" / "na celom svete" / "...", ale to je planéta..., my žijeme na planéte, ždímame jej zdroje aj nadalej ked už vieme použiť obnovitelné zdroje, tie musia byť primárne... .

Je až smiešne ako sa "konzervuje" jasnozriví subjektivizmus.

Dása pochopiť, v minulosti ludia boli rozhádzaní po kontinentoch bolo ich málo, snažili uživiť seba aj rodinu, ale boli oddelení o seba, či to bola vzdialenosť, ale aj názorovost ktoré konanie je to správne.
Tu velmi pomohla nábožnosť rôznich sekt, niektoré zostali dodnes.
Ale dása pochopiť prečo tieto primitívne zviklosti platia dodnes ? ...vela zjednotených ludí to dáva moc jednomu lídrovi, ak sú ochotní skromne prispejú lídrovi, takto sa stane líder bohatím, dobré je ak líder raz začas upustí od svojej nadutosti a povolí dave ludí to čo žiadajú, oni vychovávaný v skromnosti sú vďační za šťedré dary z tvojej ruky...
Tu sa rodí kontrolovatelné stádo človeko-dobytok, čím viac dobytku líder chová v ohrade, tým večšie zisky má.
Ak jednemu z dobytku prisipeš viac sena, bude bučať od radosti, a nahlas..., nájdu sa individuá čo budú od radosti bučať tieš, napriek faktu že oni nažrať nedostali... .

Toto môžem označiť ako, div "planéty", svet je tak velký ako si dokáže kresťan predstaviť, on div planéty je preto, lebo existuje veda a atesisti ktorí dokážu pochopiť v akej velkej šlatulke bývajú primitívne náboženstvá...
Ludia čo napriek odhalenej pravde zotrvajú v primitívich zviklostiach, to je pre slobodomyselných ludí len a len už divom tejto planéty.

P.S.: mini mini planéta, mini mini planéty :) :D na stole stojí glóbus hneď vedla monitora, vždy ked sa pozriem na miesto kde bývam, potom na velkosť slovenska, ...velkosť európi, ...alžírska(a to je len púšť), ...kámi, ...ázia, rusko ameriťka, priestor obývaný vodou, a planétu ako celok. Tento malý vyhrandený priestor pre ludskú rasu, je ako pieskovisko, a všetky deti čo sa nanom hrajú sú rôznej povahy, sú vychovaný na opačnej strane pieskoviska, a nekomunikujú s detmi na druhej strane ktoré uznávajú hodnoti svojho "hradu".
Dalšie deti ničia to čo stvorili umelci a inteligentnejše deti, tieto deti sa najlahšie dajú ovládať, hlavne ked im podstrčíťe za svoje skutky slovo hrdinstvo, pícha rodného kmeňa, bojovať za slobodu rodného kmeňa, ale aj dať možnosť že nieje slaboch.
Fantázia v dectve je največšia (dospievaním sa vytráca), a tak si deti vymyslia rôzne imaginárne postavi, ktoré treba chrániť alebo bojovať proti nim, dôvodi sa vždy nájdu.
Ak je na jednej strane pieskoviska velká večšina priaznivcov tohoto mýtusu tak je nadalej živený, samozrejme je potreba detí čo budú vytvárať nové príebehy nové všetko čo je fascinujúce a čo sa nedá dokázať(nech nieje spochibnený príbeh), takto líder menom "Tlčhuba" má svoju pozíciu na ktorej udáva tempo ostatným deťom čo zdielajú jeho subjektínu fantáziu.
Kažá fantázia stojí na jednej strane pieskoviska a kriči že jeho "draci""trpaslíkova""arabela""anieli""elfovia", sú tí čo skutočne existujú. často sa konajú hádky v štíle kriku, urážok, devastovania, pomsti, a vojny, odnášajúto najviac deti, ktoré sa pridali len koli tomu že aj ich rodičia zasávaju fantátiu z rohu na lavej strane pieskoviska "rodnémiesto"(trebars).
A aj deti, čo celí život zasvetili kreatínosti, tvorbe vedecké "udelátko", hladaní dalšich pieskovísk mimo toho kde sa nachádza.

Je velmi nefér zo strany detí čo sa hrajú na vládcov celého sveta (tohoto pieskoviska), a ešte viac nefér detí, ktorí dobrovolne živa takéto Tlčhubi.
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 01 lis 2010 14:28

amandus714 píše:Mila akozmia!
Garantujem Ti, ze NIE... :lol: A vcelku logicky predpokladam, ze to dokazem zhodnotit lepsie, ako Ty, nakolko ja som to SKUSIL a ty NIE, iba teoretizujes... :lol:

Milý Amandus, popisuješ tu len svoje subjektívne zážitky.
Inteligentný Kristus-Superbytosť želajúca si spásu všetkých by musel byť objektívnym fenoménom pre všetkých, pretoźe si to on želá a má možnosti Superbytosti.

amandus714 píše:P.S.: Na druhej strane: co ine zazivas Ty, nez nejake nervove vzruchy, ktore identifikujes ako "vidim" a "pocujem" a podobne? Teda POCITY? Mas istotu, ze to co vidis je realita a nielen vyplod Tvojho mozgu? Mas istotu, ze vobec jestvuje realny objektivny svet - a nejestvuje vsetko toto (inkluzivne mna, ferina, pereho, jogiho, jerryho,...) len a jedine v Tvojom vlastnom vedomi? Mas vobec nejake poznanie reality, ktore je OBJEKTIVNE a nebolo SUBJEKTIVNE sprostredkovane Tvojimi zmyslami, ktorym z nejakch dovodov VERIS, ze to, co Ti predostieraju v podobe elektrickych impulzov v mozgu (a otazka este je, ci sami tieto impulzy nie su len vysledkom aktivity mozgu a ziadne zmysly nemas! Vid MATRIX, pekna ilustracia, ze?)

Ja sama neviem vyvrátiť solipsizmus, ani prípadnú "matrixovskosť" reality,
mám len hypotézy o realite, mám nejaký sveta-model, a logiku, a matematiku...
Ale tvoj Kristus-Superbytosť to hádam vie (však v ňom je celá realita) ! (alebo aj on má s tým problém ? :wink: )
Takže je tu Kristus-Superbytosť, on túži po spáse celého ľudstva, teda aj po spáse mojej :wink: a tento Kristus nie je schopný adekvátne a presvedčivo komunikovať ?
Stači dobrá adekvátna komunikácia so mnou (a s inými racionálnymi ľuďmi) a ja svoj sveta-model prebudujem a zaradím do neho aj Krista a moja duša bude patriť Kristovi,
ale on mlčí alebo len zmätene hovorí cez svoje veriace "médiá".

P.S:
Takže od jednej apórii k ďalšej...
To kresťanstvo je pekné bludisko :lol:

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 01 lis 2010 14:43

amandus714 - O.K. akozmia! Ako si povedala: Riskujeme kazdy po svojom... Ale, ak mozem porovnat (a mozem, lebo na rozdiel od Teba, ktora nemas moju skusenost, ja Tvoju skusenost zivota bez Boha mam a teda mozem porvnavat), vybral som so vcelku dobre...

rád chodím sem na web Ebook fora, a čítam rozne texty, už od 40 strany sa teším jak dieťa kým niekto napíše jeho skúsenosť s bohomm, a nestačimi vyjadrenie "ja, moje, moja skusenost, a ti nevieš viem len ja", to mi naozaj nestačí.

Tak ja som chodil do klostola modlil sa rano, večer ku bohu, a dakoval na obed za jedlo, pomáhal aj na fare...
Ale roky pribúdali, a boh nikde, pred 3 rokmi som ukončil toto seba klamstvo.

Tak mi prosim napíšte ako cítite boha, a na ktorom mieste ked nie v mozgu(lebo to sú len elektrické impulzi), a ako ho možete zavolať v tú chvílu alebo príde len tak s čista jasna ? a čím ho cítiš ked nie vrodeními zmyslami. Možno máš svoje zmysli zakrpaťené (od nepoužívania) a tak sa ti zdá že ho necítiš zmyslami.
Ako ho zažívaš jeho prítomnosť, ako komunikujete.
Je odomna sebecké že boha aj ja chcem cíťit rozprávať sa sním a musím sa ti prosiť aby si to prezradil, tak je aj od teba sebecké že si boha nechávaš preseba a nechces sa podeliť.
A prečo ty môžeš rozpravať z bohom a ja nie.

Je odteba primerane hlúpe ak ma odkážeš na texti krestanské a naštudovanie, to som študoval ešte na základnej škole.

Tak mi ODPOVEDZ !
Naposledy upravil eKluk dne 01 lis 2010 15:07, celkově upraveno 2
Som malý kúsok niečoho obrovského, ani si to nedokážem predstaviť. Moja bezvíznamná úloha v priestore, je zanedbatelná, lenže ja mám svoje ego a to mi dodáva pocit, že som niekto.

Knihomol

Příspěvekod eKluk » 01 lis 2010 15:00

na krestanskom radiu som počul tieš, že nieje dobré uspokojovať svoje zmisli VRODENé od boha, a že nimi neucítime boha, to aj amandus dobre vie, pretože on vie že sú to elektrické mipulzi v mozgu, vysvetlil mu to metrix, a preto to čo cítime hmatom, chuťou, vidime zrakom... to nieje skutočné, pretože to nieje boh, je to správne ? :arrow:

Ja viem že krestanský boh mna obdaril zdravim telom aj 5 zmyslami 6 sa zapne ked fungujú vśetky správne, ale to mimo toto vlákno. Tak isto ˇmna obdaril hinduistický, budhistický, aj indiansky, a ešte neviem aký bohovia tu na pieskovisku kolujú... obdarili ma telom a zmyslami, toré mi sposobujú rozkoš, tak prečo is nedopriať potešenie, ked mi to daj váš choch ? a ako mám pocitovať rozkoš skrz hmat, sluch, zrak... ked nie elektrickými impulzmi do mozgu čo spracúváva tieto signáli. Ak by to takto nefungovali, tak by som nemal chuť na sex, na chutné jedlo, na hladenie partnerkinej jemnej pokožky, na kochanie a prehlbovanie dokonalích kriviek partnerky je čŕt, jazikom ochutnať jej jazik, cítiť jej vôňu... Proste tešiť sa so svojej prirodzenej rozkoše prehlbovať lasku skrz vrodené zmysli, od boha už hocijakého...

Tu je niečo v neporiadku, ked náboženstvá hlásajú, že boha neucítime skrz vrodené zmisli koré nám práve umožnujú cítit všetko prirodzene skvele, ak je všeto bohom teda skvelím a mi to môžeme ucítit zmyslami, prečo ich nemáme používať ?

Boh = necítit zmyslami
nepouživanie zmyslov = necítiť rozkoš, pôžitok, rozvíjanie lasky s partnerom
nerozvíjat lasku = byť neštasný
byť neštasný = vidieť čierno bielo
vidieť čierno bielo = stangnovať v rozvíjaní
stangnovať v rozvíjaní = byť primitív s obmedzením pozorovacím vnemom
byť primitív s obmedzením pozorovacím vnemom = nepoužívanie zmyslov a inteligencie, stačí počúvať drudých ludí TLČHUBI

SKÚSTE SI LEN NA MOMENT PREDSTAVIŤ aKÉ BI TO BOLO NEPOUŽÍVAŤ SVOJE VRODENÉ ZMYSLI, DOKÁŽETE TO ASPON NA OKAMICH ?! AK SA TO NEIKOMU PODARILO, UŽ VIETE ŽE BEZ TOHO BY STE BOLI MENEJ AKO ZVIER BOLI BI STE PREDMETOM, ROVNAKÝM AKO BOLI PRVE PRIMITIVNE KOMPIUTRE, ALEBO KAMEŇ KTORÍ SI DOKÁŹE PAMETAŤ...HM...ALE ČO SI MÁ PAMETAŤ KED NEDOKÁŽE VNÍMAŤ SVOJIMI ZMISLAMI.

tam je zrak, celí život nevidel, teda nemá v pameti obraz, nepočuje, nemá v pameti zvuky, ...chute, hmat, vizualizaciu, vonu... v podstate Neexistuje má len pameť, čiastočné sluchové funkcie(nech počuje lídrov hlas), a má ruky, nech pracuje, a zabíja...Ostatné zmysli sú vypnuté, alebo ich treba vypnuť lebo neucítime boha skrz nich...
Naposledy upravil eKluk dne 01 lis 2010 15:26, celkově upraveno 2

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 01 lis 2010 15:12

akozmia: Proc by s tebou mel Buh nebo Kristus konverzovat na racionalni urovni? Proc vubec? Nebo do neceho zasahovat? Vsak to by poprelo princip viry - verit v neco, aniz pro to mas racionalni dukazy je ten druh viry, ktery Kristus vyzaduje. Verit v to, co je jasne videt, dokaze kazdy idiot. Uprimne verit v to, co je skryte a neni videt, dokaze jen ten, kdo skutecne chce. Na druhou stranu, Krestanstvi vyzaduje jisty druh slepe viry, ktery je zalozen na modlarstvi a zboznovani postavy Krista. Dle meho nazoru je jeho nauka straslive zkreslena a to, co on hlasal, bylo uz ve sve dobe nesrozumitelne a silne metaforicke. Nicmene cirkev z toho za dva tisice let udelala svatou pravdu, jako by to byla vse racionalni realita - pritom je to cele alegoricke a metaforicke.

Mimochodem Buh, zivot, rozstliny, kameny...vsechno mluvi, ale reci, ktere asi nerozumis. Ja te reci rozumim jen obcas a ne zcela, ale jestlize chces rozebirat Boha, jeho svet, tak si myslim, ze s racionalnim myslenim nedojdes vubec nikam. Racionalni mysleni si lide umele vykonstruovali na zaklade sve bezradnosti. Clovek chce mit vsechno pojmenovane, jasne rozskatulkovane, aby se v te entropii dokazal vubec nejak orientovat. A tak pojmenovava dalsi nove a nove veci, az tech veci je tolik, ze si je sam jeden jedinec nedokaze zapamatovat a tak si je poznamenava do kartoteky, indexu, kde je dokaze najit, kdyz s nimi potrebuje pracovat na tom, aby mohl pojmenovat a urcit puvod dalsich veci. Nekomu to muze prijit jako nekonecna dobrodruzna cesta poznani, ale co to ve vysledku je a jestli je to dobre pocinani, to opravdu nevim - spis ne.
MINDWARP.CZ - AUDIO VISUAL WORKS
Moje teorie spočívá v tom, že žádnou nemám. (Jack Kerouac)

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze