Čafe - čaj či kafe? A aký druh?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Mudrc

Re: Čafe - čaj či kafe? A aký druh?

Příspěvekod romanisimos » 27 čer 2010 17:37

S tím čajem s mlékem-nedávno mě někdo vyprávěl, že to měl v Anglii a bylo to opravdu dobré. Pak si to zkusil dát o nás v čechách a zase to zavrhl. Bylo to prej dost hrozný. Co si přesně musí člověk tady v čechách koupit za čaj a jaké mléko, aby to bylo stejné(či alespon podobné), jako originál z Anglie? Nevíte někdo?
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Mudrc

Příspěvekod idle » 27 čer 2010 17:40

Já nevím, já pila čaj s mlékem doma i v Anglii a nějak rozdílné mi to nepřišlo...
Můj zápisník je vyroben z recitovatelného papíru.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 27 čer 2010 17:47

idle píše:Já nevím, já pila čaj s mlékem doma i v Anglii a nějak rozdílné mi to nepřišlo...

Tak nevim. Na čaj moc nejsem a nepamatuju si, co mě známej řikal, že si přesně nakoupil za ingredience :). Až to vyjde, tak si zajdu někam do čajovny a zkusim tam čaj s mlékem :wink: .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 27 čer 2010 18:23

romanisimos píše:S tím čajem s mlékem-nedávno mě někdo vyprávěl, že to měl v Anglii a bylo to opravdu dobré. Pak si to zkusil dát o nás v čechách a zase to zavrhl. Bylo to prej dost hrozný. Co si přesně musí člověk tady v čechách koupit za čaj a jaké mléko, aby to bylo stejné(či alespon podobné), jako originál z Anglie? Nevíte někdo?

Jo, to by mě taky zajímalo (ale taky buhví, co ti ten někdo povídal ;). Sice jsem tam byl několikrát, ale už je to dlouho a nepamatuju si, že bych si tam dával čaj s mlékem. Ale dobře si pamatuju pravou anglickou snídani, to je super věc.

Každopádně, třeba když jsem viděl přípravu pravého zeleného čaje v Japonsku, tak to nemá vůbec nic společnýho s tim, co se tady u nás nabízí pod tímhle názvem. To je celý obřad. Na naše čajovny bych s tímhle ale moc nespoléhal. Je to asi tak, jako by sis chtěl dát u Mc Donalda pravou českou svíčkovou. Některý věci jsou hodně lokální a je to jeden z důvodů, proč cestovat po světě. U nás je zlomek z toho, co mají jinde.
MINDWARP.CZ - AUDIO VISUAL WORKS
Moje teorie spočívá v tom, že žádnou nemám. (Jack Kerouac)

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 27 čer 2010 18:32

mindwarp.cz: Vyrazím si za velký prachy do Anglie, abych si dal čaj :D . No dobře-vtipálkova chvilka :wink:.

Nevíte někdo, jak a z čeho přesně si mám připravit čaj s mlékem?

Mudrc

Příspěvekod idle » 27 čer 2010 18:47

romanisimos píše:Nevíte někdo, jak a z čeho přesně si mám připravit čaj s mlékem?

Hele v tom fakt není žádná věda. Prostě uvaříš hrnek černého čaje, necháš v něm trošku místa a doliješ mlékem.

Jediné drobné rozdíly, které jsem zaznamenala v té rodině v Anglii, kde jsem byla: používali normálně sáčkový čaj, ale byl v kulatých sáčcích, to se mi hrozně líbilo (v tom hrnku to vypadá hezky, když tam na hladině plave kolečko). Hodili sáček do hrnku, zalili vařící vodou, ale ne po okraj - už si nepamatuju přesně kolik, ale hádám, že na mléko se nechá tak čtvrtina místa. Dolili mlíkem a pak teprv vytáhli sáček. Já to teda doma dělám obráceně, nejdřív vylouhuju, vyndám sáček a pak teprv dolívám mlíko, a necítím v tom rozdíl - ale fajnšmekr to třeba vyhodnotí jinak :) Za "pravost" postupu nijak neručím, znám to jenom z téhle jediné rodiny, třeba to jiní dělají jinak.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 27 čer 2010 19:06

idle: Já se na to raději vybodnu. Mléko nemusim vůbec. V kafi mě vyloženě nechutná a v čaji si ho ani neumim představit. Nechám to asi až se stavim v nějáké té čajovně a vytáhnu z obsluhy, jak se to dělá, případně to risknu a dám si ho rovnou tam. Ale díky :wink: .

Mudrc

Příspěvekod idle » 27 čer 2010 19:12

romanisimos píše:idle: Já se na to raději vybodnu. Mléko nemusim vůbec. V kafi mě vyloženě nechutná a v čaji si ho ani neumim představit. Nechám to asi až se stavim v nějáké té čajovně a vytáhnu z obsluhy, jak se to dělá, případně to risknu a dám si ho rovnou tam. Ale díky :wink: .

Jak se to dělá jsem ti právě popsala :) Případné variace budou jenom drobné. Ale jestli ti mlíko nechutná, tak se tím asi netrap, spoustě lidí to nepřijde nic moc.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 27 čer 2010 19:24

idle: Myslel jsem právě ty variace. Pokud se to moc nemění, tak to asi nebude nic pro mě.

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 27 čer 2010 21:06

romanisimos: Myslel jsem to obecně - do cizích zemí poznávat místní věci, včetně jídla, pití, přírody, kultury, atd. (služební cesty nepočítám) Kdyby bylo všude na světě všechno stejný, proč někam jezdit.

Mimochodem, někde jsem teď nedávno četl studii o tom, že člověk po delší době zapomene 90% vizuálních vjemů (o sluchových nemluvě), ale jen 40% pachových/chuťových.

Každopádně, jistěže jet do Anglie jen kvůli čaji je hloupost ;)

Majkl.z.games: Jojo, mlíko na noc má často tyhle účinky ;)

Analfabet

Příspěvekod Gisellie » 19 říj 2010 20:10

Já mám ke knížce nejradši kafe :wink: a jinak spíš čaj :D . Nechápu to, ale ke knížce mám prostě chuť na kafe :shock:

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 19 říj 2010 20:44

No, tak jsem i přes svůj letitý odpor začal pít kafe a už bez něj skoro nemůžu být. Ale jedno denně mi stačí, hezky se smetánkou a cukříčkem :) Piju ho nejradši, když píšu, pracuju - s cigárkem ideální. Na čaj jsem ovšem nijak nezanevřel, zejména teď v zimě když přijdu z venku si rád dám horkej čaj s citrónem.

Pisálek

Příspěvekod Shaola » 07 lis 2010 12:06

ráno kafe, potom celý deň už len čaj.. :D a ku knihe najradšej nejaký bylinkový.. :)

Knihomol

Příspěvekod Kouk » 07 lis 2010 13:58

Ono, napsat oolong to je jako napsat polozelený. Je mnoho odrůd. Mě nejvíc chutná (a že jsem ji pil) Gui Hua Oolong, nebo Milan Xiang - ten má zemitou trošku s vůní sena, nebo je vynikající už zde zmiňovaný Phoenix Oolong (Fénix), ze zelených doporučuju Sayonarra.
HLAVNĚ nikdy nezalévat vařící vodou a PAMATOVAT SI - že nejlepší je až po druhém zalití.

Pisálek

Příspěvekod Beowyl » 11 lis 2010 08:42

Kouk: A Ochutnal si už Ti Guan Yin Anxi ?
známy pod nickom Nodiron

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze