Čafe - čaj či kafe? A aký druh?

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Analfabet

Re: Čafe - čaj či kafe? A aký druh?

Příspěvekod danmaz » 15 bře 2010 18:22

Jednoznačně čaj a to od pickwicku čený, do něj lžičku cukru nebo medu a zakápnout citronem. 8)

Pisálek

Příspěvekod berushka.kacenka » 16 bře 2010 08:57

několik let jsem pila každý den od třinácti tak dva hrny pullitr silné kávy .. no pak přišly zdravotní potíže a muselo se kafe omezit .. teďka piju sice už jenom latté, ale za to s příchutí vanilky a trošku sladší než normální lidé :D .. a taky na čajíčkách ujíždím .. především na jahodových pickwick čajích ale také zelený s příchutí broskev .. čajíčky a kafíčka to je moje ..

ještě by to chtělo nějakou rubriku o fondue, jestli už není ..
Teória je, keď všetko vieme, ale nič nefunguje.
Prax je, keď všetko funguje, ale nikto nevie prečo.
My sme spojili teóriu s praxou - nič nefunguje a nikto nevie prečo.

Analfabet

Příspěvekod Bystroushaak » 21 bře 2010 22:52

Poslední rok piju hlavne caj Sencha, stridave cinsky a japonsky. Kazdy den si dam litr, nekdy dva, v kazdem pripade bez dochucovadel.
Zajimave je, ze na zeleny caj (tenkrat Gunpowder) jsem si nemusel zvykat - jednou jsem ochutnal a bylo mi jasne ze to je ten pravy napoj pro me. Kafe jsem zkousel nekolikrat a vzdycky mi prislo jako hnus.

btw; Je docela zajmave pozorovat zavislaky na kafi kdyz k nemu nemaj pristup. Cely den jsou mrtvi a nemuzou nic delat, dokud si jedno nedaji :)

Knihovník

Příspěvekod daedalus » 26 bře 2010 20:56

Jednoznačně čaj. Čajů existuje nepřeberné množství. kdysi jsme to rozebírali tady: viewtopic.php?f=10&t=12845
Zkoušeli jsme přidělovat různé druhy čaje k různým knihám. Zajímavé.

Analfabet

Příspěvekod Alexia » 05 dub 2010 09:58

Ja osobne dávam prednosť čaju. Najlepšie zelený, sladený. Je vynikajúci :D

Pisálek

Příspěvekod Beowyl » 05 dub 2010 10:12

Alexia píše:Ja osobne dávam prednosť čaju. Najlepšie zelený, sladený. Je vynikajúci :D

Sladiť zelený ? Bleeee :)
známy pod nickom Nodiron

Knihovník

Příspěvekod daedalus » 05 dub 2010 16:15

Mám pocit, že cibetkovou kávu v ČR nabízí pouze restaurace Allegro v hotelu Four Seasons. Cena: 600 Kč za šálek.

Pisálek

Příspěvekod Mugwai » 05 dub 2010 16:22

..tak ja som takmer výhradne kávičkár, kávu pijem už asi tak 30 rokov..
..no nepohŕdnem ani dobrým zeleným či čiernym čajom, ovocné nemusím, nejako mi nechutia..
..do kávy či čaju vsypem doslova len pár zrniek cukru, len tak pre formu, keď mám na to náladu, tak aj počítam 13 ks.. :D

Analfabet

Příspěvekod akburt » 06 dub 2010 10:00

Od doby co jsem poznal nespresso,tak to mám vyresené.Jsou to sice kapsle,jedna vyjde na cca 10Kc,ale kvalita je super.
Vlada

Analfabet

Příspěvekod Vindexultor » 24 dub 2010 07:21

kafe nepiju :D mám radši čaj, podle nálady si dám ovocný nebo zelený čaj

Pisálek

Příspěvekod ACCNT » 11 čer 2010 15:06

aj ja sa pridavam do klubu tich co piju caje(samozrejme nesladene).
tiez nemam v oblube kadejake ovocne zmesi(a ani bylinne), radsej preferujem zeleny, biely, prip. cierny caj.

pre jednoduchost pouzitia pouzivam porciovane caje, ale pre moznost vyberu uvazujem o sypanych cajoch.
preferujem balenia od firmy teekanne. ked si kupite niektory ich caj zo serie world special teas, urcite neurobite chybu a budu vam chutit.

bylinne caje pijem len ked som chory :)
niektore zmazane knihy z mojich topicov su tu:
rapidshare.com/files/151747403/links.txt

Analfabet

Příspěvekod zero1 » 13 čer 2010 19:37

Určitě kafe - čaj nesnáším

Knihovník

Příspěvekod Ara » 13 čer 2010 19:59

Kafe vyjímečně a to nejčastěji laté. Z čajů si vyberu. Od pravých čajů (zelených, oolong, černé), přes rooibos nebo honeybush k yerbě mathé. Oblíbil jsem si i čaje bylinné, vlastní směsi, třeba šišák bajkalský s gingem, nebo čaj z čerstvé máty. Z ovocných pouze "plodové" čaje, z plodů borůvek, brusinek nebo ostružin.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 26 čer 2010 05:05

Jsem kafovej typ. Mám rád turka s cukrem. Jakákoliv jinná káva mě nedělá dobře. Hlavně špatně snášim různé příchutě. Čaj mě moc nejede. Hlavně ho nesmím pít na lačnej žaludek, jinak se mě udělá špatně.
M.A.S.H. (Sledují, jak jim v kafi krauluje moucha.)
B.J.: Sakra, šla ke dnu.
Hawkeye: Jestli se do 20 vteřin nevynoří, jdu pro ni:-)).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hláška z knihy: „Jasně, cizinče. Jmenuju se Hleď si sakra svýho. Tadyhle můj syn je Jinak ti urvu hlavu a synovec se jmenuje A nakopu ti prdel!“ zahulákal:-))

Knihomol

Příspěvekod mindwarp.cz » 27 čer 2010 17:25

Já kafe nemám rád, rozhodně ne turka. Je to hořké a hořké věci fakt nesnášim a nechápu, jak někdo může mít hořké věci rád, jako třeba Fernet. Asi si k tomu dospělý člověk dojde nějakým zvykem či oblibou, ale když si vzpomenu na dětská léta, tak děti nemají rádi hořké věci, nebo třeba ani víno. Přijde mi to přirozené a já prostě k té oblibě v hořkých nebo trpkých věcech nikdy nedošel.
Z vína mě pálí žáha, nedělá mi dobře, nechutná mi to, protože je to kyselé, nebo trpké nebo tak. Jediné víno, které mi docela chutnalo, bylo sicilské košer víno. A nebo portské v malé dávce.

Ale čaj můžu. Buď kvalitní Darjeeling, nebo jsem ujetej na všechny mátové sladké věci, tedy i mátové čaje. A čaj piju většinou jedině s mlékem a hnědým třtinovým cukrem, pokud je k dispozici.
Místo kafe pak piju kakao, ale ne to pravé, to je hořké jako kafe. Mám rád Ovomaltinu, ta je zdravá a chutná mi.

No, ale co se týče knížek, tak nejhezčí vzpomínky mám asi na čtení u piva někde na zahrádce v hezké hospodě v přírodě, k tomu cigárka. Má to ale tu nevýhodu, že pak vydržím kvůli postupující "únavě" číst jen pár hodin ;) Asi jsem divnej, ale tohle je pro mě ten nejlepší relax a zábava v jednom.
MINDWARP.CZ - AUDIO VISUAL WORKS
Moje teorie spočívá v tom, že žádnou nemám. (Jack Kerouac)

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze