Ako ja vnimam sekciu NABIZIM

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Moderátor

Ako ja vnimam sekciu NABIZIM

Příspěvekod misojogi » 21 úno 2010 00:22

sekcia NABIZIM mi dost casto pripomina jeden vtip:

Rodicia idu do kina a povedia malemu Jankovi:
Pustime Ti rozpravku na dobru noc z gramofonu aby si pekne zaspal.

Ked sa rodicia vratia s kina, vojdu do detskej izby a tam si Janko trieska hlavu a stenu a reve:
"Chcem, chcem chcem ... ! ! ! "
a z gramofonu sa ozyva:
"Deti , chcete pocut rozpravku? Deti chcete pocut rozpravku? Deti chcete ......"

podobnost so sekciou NABIZIM , nie je cisto nahodna .... :-)

nechapem preco sa ludia furt dookola pytaju
"Chcete aby som nieco upol? Chcete aby som nieco upol? Chcete aby som nieco upol?"
namiesto toho aby to upli hned .... :-)
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Mudrc

Re: Ako ja vnimam sekciu NABIZIM

Příspěvekod lukasfikr » 21 úno 2010 00:26

A good one ...
If You Don't Stand Behind Our Troops, Feel Free To Stand In Front Of Them !

Mudrc

Příspěvekod lenivec » 21 úno 2010 01:59

Asi by sa malo zaviesť do pravidiel, že všetko digitálne by malo byť uploadnuté. Výnimkou zoznamov, tam podľa záujmu, ak by to nebolo. Mohli by moderátori mazať. Iné je to s fyzickými knihami, tam sa všetko nestíha. Tu mám pár dobrých skúseností minimálne Hellhouse.

Ale ja mám skôr problém so sekciou shánim. Ak nerátam cudzojazyčné tak neraz chcú, čo nie v digitálnej forme (hlavne osoby čo nič nevytvorili) a potom veci, čo existujú, no niekto je lenivý hľadať. Kľudne by som sekciu shánim podmienil vlastným scanom, korektúrou... Aspoň by niektorý boli nútený poučiť "Hledat"

Knihovník

Příspěvekod Szlahoun » 21 úno 2010 10:22

Také mám hlavně problém se sekcí Sháním. Copak neexistují knihovny nebo možnosti meziknihovních výpůjček? Neustále shání něco zejména ti, kteří sami ruku k dílu nikdy nepřiložili. Já než bych se namáhal čekat, až se někdo ozve, radši si tu knihu seženu sám a naskenuji. Kolikrát jsem někomu něco upnul, ale aby někdo upnul něco mně z toho, co potřebuji, to ne, no asi dvakrát, ale to byly jen dostupné věci. Jenže pokud se nabídnu, že udělám OCR apod, že mi stačí jen sken, stejně se nikdo nenajde. Musím říct, že mne pak nebaví neustále něco dělat pro takové flákače, kteří jen dokážou stahovat. Asi bych byl aktivnější, kdybych z toho také něco měl, ale takto si dělám věci jen pro sebe a pak je mimochodem časem upnu. Proto také ignoruji sekci Nabízím, ač mám co nabídnout, seznam by byl dlouhý. Mám ale takový dojem, že pak bych akorát nedělal nic jiného, že nahazoval věci pro lidi, kteří často ani neřeknou Dík., stejně jako bych z toho měl opět nic. Když má někdo knihovnu, tak snad není problém v dnešní době ji někam hodin prakticky celou a větší soubory třeba dát do seznamu, podle potřeby je pak nahazovat na síť. Dnes, kdy je na servry možné dávat stoMiB balíky. Já bych třeba mohl nabídnou, že naskenuji různé knížky, ale nemíním je skenovat jen tak pro radost, protože pro sebe to dělat nepotřebuji, pokud je mám doma fyzicky. Ovšem jsem ochotný to udělat, pokuk třeba se někdo zaváže udělat OCR této knihy, nebo mi naoplátku naskenuje to, co já marně sháním. Jenže s návrhem takovéto sekce jsem tady už narazil a byl označet za vypočítavce a já nevím co ještě... Ale jinak prostě nedonutíme lidi, kteří tu jen parazitují, aby také přiložili ruku k dílu. Proto jsem skutečně pro založení ještě jedno zvláštní sekce, nazvěme ji třeba TRŽNICE.
Heslo je obvykle ebookforum. ODF soubory otevírejte v OpenOffice 3 s instalovaným CZ slovníkem kvůli zachování formátu sazby, na kterém si často dávám dost záležet. Často používám písmo Garamond.
ODF: http://cs.wikipedia.org/wiki/OpenDocument

Moderátor

Příspěvekod misojogi » 21 úno 2010 14:30

Kód: Vybrat vše
veru ani tieto kecy ľady nepohnú, už len preto, že adresáti si to nikdy neprečítajú

treba si to dat do podpisu .....
ja ho mam dlhy dost, ale mozno niekto by sa nasiel

EIDT este sa mi to zmestilo, ale je to ledva ledva ...
mozno by si to mohol dat aj niekto druhy .....
Neviete ako spravit kvalitny ebook? Citajte!
tlacitko HLADAT
podporujem dobu hajenia tri roky pre povodne CZ SK knizky, pre preklady pol roka
digitalizujte prednostne starsie tituly

Zpět na Obecné diskuze