Satanismus - co křesťanům vadí - zajímá mě to

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Čtenář

Re: Satanismus - co křesťanům vadí - zajímá mě to

Příspěvekod glindel » 23 bře 2011 09:19

Mám na to takový názor.. Proč si křesťané říkají křesťané? Satanista musí být satanista, ateista ateista.. Proč ne křesťanista? Nebo bohista? Tohle mi vrtá hlavou už dost dlouho :)

Čtenář

Příspěvekod אבד בתרגום » 24 bře 2011 04:11

Docela prekvapive se mi podarilo dohledat na dane tema i samotneho 'satanova tlumocnika'.
Kód: Vybrat vše
http://www.odkrytepravdy.cz/clanky/slovnik/neale-donald-walsh---tlumocnik-satana.html

Prispevek by na vrub skutecnym satanistum nicim jinym nez humorem neprispel, ale zpestril mi dlouhou chvili. :D

Čtenář

Příspěvekod Lovap » 25 bře 2011 09:13

jade píše:Nečetl jsem všechny příspěvky, tak pokud už bylo řečeno výše něco ve smyslu toho, co bude níže, tak se omlouvám.
Můj názor je ten, že dnešní křesťané většinou neberou satanisty vážně, protože mnozí z nich (zvláště protestanti) už v žádného satana nevěří! Veškeré zlo se dnes hledá v člověku (cokoli se stane, někdo musí být obviněn a potrestán). Satanisté můžou vlastně lidstvu udělat dobrou službu tím, že navrátí člověka do neutrální role mezi dobro a zlo, uvěřením v satana se vlastně spustí jakýsi automatický exorcismus, lidé si uvědomí satana mimo sebe.

Hm ... podľa mňa nič také ako "samostatné, svojbytné zlo stojace mimo človeka" prezentované Satanom neexistuje. Vždy to zlo vytvára človek sám. Podobné je to s dobrom ...

Čtenář

Příspěvekod aiv » 13 kvě 2011 00:51

Já sama jsem satanistka. Mi osobně na většině zapálených křťaněch vadí to, že se mě snaží přesvědčovat jak je křesťanství úžasné a jak je satanismus špatný. zkrátka jsou naprosto bezohlední a snaží se vám strkat svoje názory.je to stejné jako jehovisti, jen s tím rozdílem, že když řeknu jehovistovi, že mě to nezajímá, tak toho nechá. byla jsem v léčebně a trapné bylo, jak mi tam jeden křesťanský fanatik řekl, že do konce pobytu mě obrátí na svou víru. nevydržel to a raději odešel, protože ho tam všichni nesnášeli s těmi jeho kecy. zkrátka mám svou víru a taky nedělám křesťanům to, že vykládám, jak je báječná a už vůbec ne, že by měli přejít na mou stranu. jsou strašně netolerantní.

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 13 kvě 2011 13:25

INCOGNITO píše:Také jsem byl v léčebně (zcela dobrovolně)

Tzn. nekladl jste odpor?

Knihomol

Příspěvekod JarAme » 13 kvě 2011 15:54

Hlavně že to dobře dopadlo, a že jste Incognito a nikoliv Inbohnico.

Knihovník

Příspěvekod Dr.Watson » 13 kvě 2011 16:10

Mne tohle téma dost zajímá, tedy radši bych aby bylo vlákno, kde bychom svou víru popsali vč. důvodů ale sám nemám odvahu k založení ani k vyzvání aby jej někdo založil, Víra mi přijde dost intimní věc. Tedy na plenění ve forech i když toto forum je kvalitní co se postů i lidí týče.
Jsem křesťan stříhlý Konfuciem, něco Dalajlamovy nauky se najde-ne, Buddhismus ne.
Myslím, že žádná víra není ve svém základu špatná. Výklady a výklady výkladů jsou tím zlem. La Veye mám načteného, Aleistra také. Vychází mi, že jsou to složité osoby, které hledaly a nenacházely, viz to co píše aiv. Přetvářka a pokrytectví je to nejhorší. Už proto, že je zklamáním a lží de facto v niterném prožitku toho druhého. Myslím, že každý z nás se filosoficky vyvíjí. Mám raději sousloví "životní filosofie" než "Víra" ač to u mnohých splývá, u mne už taky začíná.
Satanismus nemohu přijmout pro jeho individualismus. Byl jsem egoista a určitě ještě jsem. Není jednoduché se s lecčíms vyrovnat. Není jednoduché dát prospěch druhého nad svůj vlastní... Namítnete, že není důvod a budete mít pravdu. Do jisté míry...
vítej v Sigilu...
„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem...
Žádná žena by se neměla zahazovat s úplným abstinentem, či nekuřákem. (Robert Louis Stevenson)

Pisálek

Příspěvekod hopeee » 14 kvě 2011 17:25

aiv píše:Já sama jsem satanistka. Mi osobně na většině zapálených křťaněch vadí to, že se mě snaží přesvědčovat jak je křesťanství úžasné a jak je satanismus špatný. zkrátka jsou naprosto bezohlední a snaží se vám strkat svoje názory.je to stejné jako jehovisti, jen s tím rozdílem, že když řeknu jehovistovi, že mě to nezajímá, tak toho nechá. byla jsem v léčebně a trapné bylo, jak mi tam jeden křesťanský fanatik řekl, že do konce pobytu mě obrátí na svou víru. nevydržel to a raději odešel, protože ho tam všichni nesnášeli s těmi jeho kecy. zkrátka mám svou víru a taky nedělám křesťanům to, že vykládám, jak je báječná a už vůbec ne, že by měli přejít na mou stranu. jsou strašně netolerantní.

Kdesi jsem četl , že za satana musíme považovat svou "nižší přirozenost" . Pokud tedy jste satanistka a máte s tím nějaké zkušenosti , můžete potvrdit , že je to hlavně o sloužení té "nížší přirozenosti" ( sobectví , sex , drogy , obžerství , pomlouvání , násilí , ubližování atd. atd. ) ?

Nebo je to tak , že jen "zbožňujete" Satana ale jinak se chováte v celku mravně jako křesťané .

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 20 čer 2011 21:50

Chvíľka poézie:

Charles Baudelaire píše:Ó, Anjel múdrosti, ó, Anjel premeny,
Boh s trpkým údelom, bez chvály, zradený,

ó, Satan, zmiluj sa nad mojou skľúčenosťou!

Ó, Knieža exilu, tebe sa krivda činí,
ty, čo vždy mocnejší dvíhaš sa z prahlbiny,

Ty, ktorý všetko vieš, večný kráľ podzemia,
ránhojič, čo na slasť úzkosti premieňa,

Ty, čo aj páriom, aj tým, čo lepru nosia,
cez rozkoš tušiť dáš, jak vonia v raji rosa

To s tebou mocná Smrť, tá stará metresa,
bláznivú nádej nám splodila - nebesá!

To tebou prekliatec zrie zvysoka i stíška
na celý hnusný dav okolo popraviska,

Ty, čo vieš, do akých hlbočín prazeme
žiarlivý Hospodin skryl drahé kamene,

Ty, čo si jastrivo preskúmal temné báne,
kde hniezda kovov spia sťa pieskom zasypané,

Ty, koho mocná dlaň i priepasť prikryje
pred krokom blúdivca, čo máva vízie,

Ty, čo si starcom dal magickú pružnosť vôní,
keď spití padajú pod kopytá koní,

Ty, čo si slabým a trpiacim vzpruhu dal,
keď si im do liadku vznet síry namiešal,

Ty, ktorý vrývaš znak, sťa komplic osudový,
na čelo Krézovi, podlému pažravcovi,

Ty, ktorý do sŕdc a do očí mladých žien
kult rany zasievaš s pokútnou láskou z tiem,

Opora vyhnancov a olej do lampáša,
dôverník spiklencov i smrteľného spáča,

Nevlastný otec náš, čo šepkáš túžbu Eve,
tým, ktorých z raja hnal Boh Otec v čiernom hneve,

ó, Satan, zmiluj sa nad žiaľom v mojom speve !

Modlitba
Sláva a chvála ti, Satan môj, na výšine
nebies, kde vládol si, aj dolu v hlbočine
pekiel, kde zvrhnutý snívaš svoj tichý sen!
Učiň, nech v onen deň pri tebe spočiniem
pod Stromom poznania - v tej chvíli, keď ti čelo
šumenie koruny jak v Chráme obostrelo!
Náhodná návšteva v blázinci nám ukáže, že viera nič nedokazuje.

Pisálek

Příspěvekod abaper » 21 čer 2011 08:07

AT: moderní satanismus je sotva svebytné náboženství, spíše póza a novověký paskvil založený na parodování křesťanství.
Má v zásadě tři kořeny:
- potírání předkřesťanských kultů a odpadlických sekt , tyto byly označovány za kacířske a satanské
- novověká vzpoura proti křesťanství, viz renesanční a barokní návraty k antice v umění i vědě, hledání opozice k tradiční víře
- inspirace ve východních náboženstvích v 19. a 20. století

Křesťanství, judaismus a islám mají obrovský a nepopiratelný přínos. Nahradily kulty, proti jejichž praktikám je moderní satanismus slabý čajíček.
Masové obětování lidí včetně častého obětování dětí, kanibalismus, lov lebek a války na zajištění lidských obětí.
Nejde jen o exotické případy typu aztéků, ale i o českou kotlinu. Oni staří slované, tak zkreslení národním obrozením, měli otrokářství a lidské oběti hodně rádi.
Germáni zrovna tak. A keltové, ti se v obětech přímo vyžívali. Postavit obrovského panáka z kulatiny a slámy, vycpat ho živými lidmi a zapálit, to už vyžaduje vášeň pro věc.

Obrázek

Křesťanství přineslo kromě upalování kacířů také milosrdenství a lásku k bližnímu, rozvoj vzdělání, etiku a stalo se základem euroatlantické civilizace.
Islám pomohl rozvinout antické vědy jako literaturu, právo, matematiku, lékařství, chemii, navigaci do moderní podoby v časech, kdy je Evropa dávno zapoměla.
Kladné přínosy satanismu nejsou obecně známy. Řekl bych, že masové rozšíření zábavy typu gruppensex a zneužívání návykových látek.

Dle proklamací moderního satanismu, s nadřazením vlastního ega morálním a etickým hodnotám, musí být dnešní Česko pro satanistu skutečným rájem :D na Zemi.

Satanismus vnímám jako postoj pro bezpáteřní pragmatické ku*vy. Proto se k němu zbaběle hlásím. V co člověk opravdu věří poznáte podle jeho činů, ne podle velkohubých prohlášení.
Každej druhej křesťan je tak vlastně taky satanista :D.

Pisálek

Příspěvekod abaper » 21 čer 2011 13:49

- o Japonsku a Číně nepadlo ani slovo, o proslulé japonské milosrdnosti svědčí vzpomínky válečných zajatců z druhé války a také jejich laskavý přístup k okupaci Číny
- že "se lidé nemají vzájemně rádi a postrádají vzájemný respekt", to platí dost dobře zrovna tady a teď
- IMHO odhadovat vývoj bez vlivu křesťanství je bezpředmětná scifi úvaha typu "kdyby Hitler vyhrál válku"
- možná by neškodilo si něco seriozního zjistit o roli satanistických a okultních společností v 19. a 20. století, skutky by se daly přičíst, ovšem nic hezkého

Pisálek

Příspěvekod abaper » 21 čer 2011 18:37

IkE Blaster píše:Padlo, já jsem je napsal :roll: K válečným prohřeškům se nebudu vyjadřovat, protože špína se dá najít kdekoliv. Jen jsem hledal nějakou zemi, kde nebylo křesťanství, ale lidé mezi sebou vycházejí stejně, jako lidé v zemi, která stojí na křesťanských principech.

Ano, to jsem měl přesně na mysli.

Moje myšlenka je ale jiná - že moderní satanismus je špatné pojmenování pro satanismus. Líbí se mi častý paradox některých dnešních satanistů - neuznávají existenci Boha, zavrhují Bibli jako snůšku nesmyslů, ale že je Satan biblická postava jim nevadí.

S tím se nedá než souhlasit.

Země, kde spolu lidé vycházejí stejně není právě proto, že stojí na jiných principech. Poměrně slušně spolu vycházejí třeba Indové, věří že se jim prohřešky vrátí. Ovšem víra v pevně určený osud, kastovní systém, zejména vztah k chudým z nejnižších kast je jiná věc. Matka Tereza měla v Kalkatě právě proto úspěch. Snažila se, aby chudí nechtěné děti neodkládali a nezabíjeli, ale aby jí je svěřili do útulku. Hinduista nepochopí, proč se v přelidněném městě trápila s takovým odpadem. V protikladu je třeba velmi rozšířené zabíjení narozených i nenarozených dcer v Číne během politiky jednoho dítěte.

Víry a sekty jsou přímo založeny na paradoxech. Platí, že pokud chci něco popírat a zavrhnout, měl bych to velmi dobře znát.
Ateista by se tedy měl vyznat ve víře. Proto my Češi nejme většinově ateisti, ale slovy koránu - jen nevěřící psi.
Satanismus je vyvzdorovaná ptákovina, ale nebezpečná. O to víc, že jeho zvrácené hodnoty jsou dnes v kurzu u lidí, které by ani nenapadlo se k němu hlásit.

Ono stačí si zkusit chvíli jako satanista důsledně žít a spravedlivý výsledek se jistě dostaví.

AT: Kdo ví, co na nich křesťanům vadí. Policii nedávno docela vadil satanistou zmasakrovaný farář v Dubu na Moravě.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 22 čer 2011 16:43

abaper píše:Islám pomohl rozvinout antické vědy jako literaturu, právo, matematiku, lékařství, chemii, navigaci do moderní podoby v časech, kdy je Evropa dávno zapoměla.

Samotný islám sa na rozvoji vied priamo nepodieľal:

Arabi (zjednotení pod zástavou islámu) vytvorili veľké multinárodné islamské impérium Kalifát. Vládnúcim náboženstvom bol islám a pôvodná vládnúcu vrstva v Kalifáte bola arabská. Umajovskí a neskôr Abbásovskí kalifovia sa stali mecenášmi gréckych vied a po odtrhnutí islamského Španielska od Kalifátu sa stalo centrom arabskej vzdelanosti (ako tzv. Cordobský emirát a od roku 929 ako Cordobský kalifát).

Čo sa arabskej učenosti týka:
Byzantský cisár Justiniánus dal v roku 529 zavrieť novoplatónsku akadémiu v Athénach a zakázal učiť pohanským filozofom. Po početných zákazoch novoplatonizmu sa stiahli pohanskí filozofi z centrálnych oblastí Byzantskej ríše do vnútrozemia Sýrie. Žiaci novoplatonikov prenikli až do Perzie. Napokon sa Sýria a Perzia stali súčasťou Chalifátu a Arabi sa prostredníctvom Sýrčanov a Peržanov stretli s novoplatónskou filozofiou a vedou. Takže grécka učenosť sa stala základom na ktorom sa vybudovala arabská učenosť v Chalifáte.
Grécka veda je tak vlastne základom učenosti pre štyri veľké civilizácie: rímsku, byzantskú, arabskú a západokresťanskú.
Ale výraznému helénskemu vplyvu neunikli ani ďalšie civilizácie (napr. indická matematika a geometria má svoj pôvod v gréckej zo 4. st. pnl.). Grécky zázrak tak prežaroval vrstvu civilizácií aj storočí.

Samozrejme na arabskú civilizáciu výrazne pôsobili aj indické, ale aj čínske vplyvy.

Tzv. arabská filozofia sa rozvíjala hlavne ďaleko od centier islamskej ortodoxie, teda hlavne v Perzii a Španielsku.
V 10. st. dôjde v arabskom svete k zaujímavej grécko-arabskej civilizačnej syntéze.
Arabi rozvinuli hlavne alchýmiu, astrológiu, matematiku a lekárstvo.
V 12.-13. st. bol po arabskej vede v Európe veľký dopyt.

Medzi arabskou filozofiou a islamskou ortodoxiou bol dosť napätý a neistý vzťah, takže arabskí filozofi hľadali ochranu a podporu na kniežacích dvoroch.
Ale celé je to veľmi zložité a zamotané ...

Je veľmi zaujímavé sledovať ako si jednotlivé civilizácie odovzdávali civilizačnú štafetu prevzatú od antických Grékov.

Obrázek

Obrázek

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 22 čer 2011 16:59

abaper píše:Masové obětování lidí včetně častého obětování dětí, kanibalismus, lov lebek a války na zajištění lidských obětí.
Nejde jen o exotické případy typu aztéků, ale i o českou kotlinu. Oni staří slované, tak zkreslení národním obrozením, měli otrokářství a lidské oběti hodně rádi.
Germáni zrovna tak. A keltové, ti se v obětech přímo vyžívali. Postavit obrovského panáka z kulatiny a slámy, vycpat ho živými lidmi a zapálit, to už vyžaduje vášeň pro věc.

U Germánov a Slovanov boli ľudské obety zriedkavé.
Kelti mali silnú tradíciu týchto obetí, ale správy rímskych autorov o ich rozsahu môžu byť značne prehnané. Rimania sa jednoducho potrebovali zbaviť druidov a vhodná "civilizačná" rétorika nebola na škodu.

Mudrc

Příspěvekod akozmia » 22 čer 2011 18:04

abaper píše:Křesťanství přineslo kromě upalování kacířů také milosrdenství a lásku k bližnímu, rozvoj vzdělání, etiku a stalo se základem euroatlantické civilizace.

Tá láska k blížnemu je dosť pružná záleźitosť :wink:

Stredoveká Európa nebola láskavým miestom.

historik S. McGlynn v knihe Mečem a ohněm píše:Středověká společnost byla násilnická a byla to společnost organizovaná pro válku. Některé historiky uváděla v úžas ani ne tak její agresivita, jako spíše její období míru.

historik J. Le Goff v Encyklopedie středověku píše:„Středověký člověk“ (můžeme-li takové abstrakci přisoudit jistou skutečnost) se často ocital tváří v tvář kruté přírodě jako „nahý v trní“, každodenní život byl trpký, naděje na přežití chabé, žena (vyjma kultu Panny Marie) byla znevažována. Snažil se sice uplatňovat milosrdenství, ale tolerance mu byla cizí, a slovo „svoboda“ pro něj znamenalo spíše nějaké privilegium než nezávislost.

Otrokárstvo:
prvotné kresťanstvo nebolo v rozpore s otrokárstvom, v Novom zákone sa otroci nabádajú k poslušnosti.
Víťazstvo kresťanstva v Rímskej ríši neznamenalo zánik otrokárstva. Prepustiť otroka bolo pre Otcov cirkvi milosrdné, ale vôbec nie nutné:

v kapitole Svoboda a otroctví z Encyklopedie středověku sa píše:V 5. a 6. století se situace otroků nejen nezlepšila, ale dokonca zhoršila. Církev podporuje osvobozování otroků, sama je však neosvobozuje, ba zakazuje si to. Osvobozovat otroky by znamenalo provinit se na Božím majetku, prohlašují jednomyslně tehdejší koncily. Církev dokonce ústy svých učitelů (Augustin, Isidor Sevillský, …) prohlašuje, že otroctví je nezbytné a oprávněné, že je kajícím nástrojem Boží prozřetelnosti, která skrze ně, lidstvo spasí. Laickou společnost pak ani nenapadne, aby na otroka pohlížela jinak než jako na zvíře.

V zákonech ze 6. až 8. století se ustanovení o prodeji otroků objevují v odstavcích, kde se pojednává o prodeji dobytka.

Otroctvo v stredovekej Európe pomaly vytrácalo (ca. 10. st.), ako málo efektívne a dosť nákladné a bolo postupne (ca 11. st.) nahradené poddanstvom a nevolníctvom (odporúčam si pozrieť hore citovanú kapitolu spomínanej knihy).
Otroctvo ako také však nebolo striktne zakázané a od 13 st. sa stalo dôležitým rysom stredomorských miest. Otroci boli väčšinou muslimovia, prípadne aj pravoslávni (Gréci, Rusi, Slovania). Mesto Janov bolo značne aktívne v obchode s otrokmi. Stredomorskí otroci v Španielsku, alebo v Taliansku väčšinou slúžili v bohatých domácnostiach.
Sv. Anton Florentský (Florentský arcibiskup) povoľuje vlastníctvo kresťanského otroka pokiaľ pred kúpou nebol kresťanom.
(Viď Denis Hay: "Evropa pozdního středověku 1300-1500", kapitola "Otroctví ve středomorských městech")
Po získaní obrovských kolónií v 16. st. v Amerike prestalo byť otroctvo pre Európanov vecou luxusu, otrokárstvo sa stalo ekonomickou nevyhnutnosťou (bane farebných kovov, plantáže).

A napokon otrokárstvo sa udržalo v protestantských USA až do 60. rokov 19. st. a v katolíckej Brazílii až do roku 1888 :wink:
Pokiaľ ide o moc a bohatstvo, tak to ľudia s tým kresťanským milosrdenstvom až tak nepreháňajú :lol:

PředchozíDalší

Zpět na Obecné diskuze