Satanismus - co křesťanům vadí - zajímá mě to

Ring volný... (General Discussion)

Moderátor: Knihovníci

Knihovník

Satanismus - co křesťanům vadí - zajímá mě to

Příspěvekod linky » 16 čer 2009 22:46

Zdravím všechny. Předem chci upozornit že tu nechci rozpoutávat něco podobnýho co tu bylo nedávno...
Chci jen vědět, co křesťana napadne, když slyší výraz satanista. A co si myslíte o tomto opaku vašeho přesvědčení a proč. Také můžete uvést(bylo by to dokonce i lepší), co jste o dané problematice tzv. opaku křesťanství kdy a kde a co četli. Ptám se z důvodu osobních problémů.
Obrázek

Dominus meus Satan est!!!

To, co na fórum dávám nemusí být moje dílo ani můj upload, takže když se stane, že zveřejním něco co pochází od vás, napište PM ať to k tomu napíšu ;)

UŽ MĚ FAKT NES**TE A ČTĚTE PRAVIDLA !!! !!! !!!

Mudrc

Příspěvekod misa1989 » 16 čer 2009 23:30

Podle mě satanisté věří ve stejnou věc jako křesťani. Když věří v satana, tak zákonitě musí věřit i v existenci boha. Oboje je součástí jednoho náboženství, ale jedni jsou k dobru a druzí ke zlu...
Jsem Michal...
My jsme ti Odlišní. Technické krysy, brodící se v oceánu informací.
Na Xtrance tudy...

Obrázek

Knihovník

Příspěvekod linky » 17 čer 2009 08:32

lapsis píše:Nejsem katolík a ani úzkoprsej, ale slovo satan mi stejně zavání zlem z velkým z :) (jsem ateista čili možná nejsem oprávněn odpovídat)
BTW co takhle skouknout horor Přichází Satan? To bys možná pochopil co znamená satan pro křesťany.
Satan je jednoduše Zlo, opak Boha čili Dobra.

neboj viděl sem.a ne jednou;-) viděl sem i původní film The Omen(přichází Satan je jeho remake)
Obrázek

To, co na fórum dávám nemusí být moje dílo ani můj upload, takže když se stane, že zveřejním něco co pochází od vás, napište PM ať to k tomu napíšu ;)

Mudrc

Příspěvekod Phobia » 17 čer 2009 09:42

Taky jsem ateistka, ale jak to vidím já, satanisté zkrátka upřednostňují chaos a temnotu, můžeme to zjednodušit pod pojem zlo. Myslím, že z valné části jde jen o extravagantní pózu mládeže, jejich demonstrace vzdoru, neochoty být dobrými, poslušnými dětmi. Opravdoví vyznavači ďábla pak musí být asi poněkud šáhlí :twisted:... Ovšem to samé si myslím o fanatických vyznavačích Boha... libovolného boha - snad jen náboženství související s přírodou a vycházející z její podstaty považuji za přijatelná a zdravá.
Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo. (Ruth Rendell)
Databáze sci-fi a fantasy literatury - včetně hodnocení a komentářů - na www: legie.info
DOBA HÁJENÍ - co znamená, k čemu je, jak dlouho trvá atd. si můžete přečíst zde: http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?t=10483

Analfabet

Příspěvekod alganor » 18 čer 2009 17:24

som krestan a vobec mi nerobi ziaden problem ist na pivo aj so satanistom. jednoducho nevidim problem v tom, ze kazdy z nas ma iny pohlad na vieru, pokial ma nezacne presviedcat o nadradenosti prave tej svojej viery.

Knihovník

Příspěvekod lazy dog » 18 čer 2009 18:50

mne na tom zo vsetkeho najviac vadi pripona "-ista", aj ked by sa dalo povedat, ze som ateista. :wink:

ja neviem o satanizme nic, ale pokial uctieva zlo ako take, propaguje nasilie, ublizovanie ludom, pripadne zabijanie, nezda sa mi to celkom koser. proti roznym satanskym ritualom nic nemam, pokial neprekrocia istu hranicu. akurat mi pripadaju trochu smiesne, ale to mi pripadaju aj tie krestanske.

nech si kazdy veri v co chce, pokial nepresviedca druhych o tom, ze jedine jeho nabozenstvo je to prave.

Mudrc

Příspěvekod romanisimos » 19 čer 2009 02:56

ferino píše:vidíš lazy dog, to je asi to, prečo vznikol tento topic. Všetko čo si totiž písol si ľudia o satanizme myslia a ... nakukni do Satanskej biblie čo z toho je pravda :lol: 8)

To máš těžké. Jak už tady někdo zmínil, tak stačí název Satanská bible, aby to jednoho odradilo od čtení. Nečetl jsem a ani se na to nechystám. Jsem předpojatý? Možná, ale co by jsme chtěli, když se ta kniha jmenuje, jak se jemnuje-že, :) . On by si totiž té knihy( bez slova satan v názvu )asi ani nikdo nevšiml.....

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 19 čer 2009 07:44

Katolíci (většina těch, se kterými jsem se setkal a to myslím i mladé) jsou hodně ovlivněni tím, kdo jim náboženství vykládá (farář, kněz, ....).
U nás máme poměrně mladé a rozumné kazatele.
Ale přesto ti mladí, pokud by si měli přečíst knihu, která vykládá náboženství jen trochu jiným způsobem nebo by je nutila k zamýšlení se, tak to prostě neudělají. Nevím, jestli se bojí, že by začali pochybovat.

Vzhledem k tomu je satanismus pro ně protipól toho, čemu věří. je to něco jako US námořní pěchota, kde jim od začátku služby něco nalívají do hlavy a vy se jich budete ptát na Al-Kaidu - co je na ní špatného.

Podle oficiálního výkladu církve je Satan padlý anděl, který byl za trest svržen na Zemi a dostal zde téměř neomezenou moc po omezenou dobu. Má předvést Bohu své managerské schopnosti. Bohužel to odnášíme my, ubozí pozemšťané.
Takže křesťané věří v Boha, satanisté zase v Satana.
Křesťané mají slíben věčný život po smrti, satanisté mají slíbenu moc za života a po smrti nic.

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 09:02

ferino píše:vidíš lazy dog, to je asi to, prečo vznikol tento topic. Všetko čo si totiž písol si ľudia o satanizme myslia a ... nakukni do Satanskej biblie čo z toho je pravda :lol: 8)

dobřes to pochopil - jednalo se mi o to, v jakým to je povědomí a co si o tom myslí třeba i lidi co o tom nic neví.
A mnou zmíněné osobní důvody jsou to, že moje mladá vůbec nechápe v co já věřim, navíc je to evangelička takže prostě asi 2 nebo 3 dny zpátky sme se kvůli tomu pohádali. Ale začala ona - začala mi vyčítat to, v co věřim no a prostě že už mě nemiluje tak jako dřív atd. Přitom moc dobře věděla, že věřim tomu v co věřim a do toho vztahu šla. V tuto chvíli je díky ní ten vztah v troskách. Zlomila mi srdce. A to mi bude někdo říkat, že je satanismus špatná víra. Já svojí vírou nikomu neublížil. Naproti tomu mi bylo ublíženo křesťanstvím. A je to jen kvůi víře. Není nic co by jí na mně vadilo - nebo to aspoň tvrdí. Miloval sem jí na 1000% a vona mě se svým bohem poslala někam....Vzala moje srdce a rozmlátila ho na milión kousíčků :( :( :(
Obrázek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 09:05

Majkl.z.gamez píše:Ja si to možno pre tú srandu zoženiem a zbežne do toho mrknem. Ešte keby sa našiel Necronomicon od Lovecrafta :) Ale to je asi vééééľmi ťažké zohnať :lol: Ináč na zoznámenie s démonskou tématikou doporučujem Asfalt :)

NENÍ. MÁM HO V TOPICU SATANISTICKÁ LITERATURA V SEKCI VÍRA A NÁBOŽENSTVÍ ;) MÁM ORIGINÁL V ANGLIČTINĚ I ČESKEJ PŘEKLAD. JE TAM SATANSKÁ BIBLE I NECRONOMICON A MNOHEM VÍC ;-)

TADY JE LINK:
http://www.ebookforum.cz/viewtopic.php?t=7128
Obrázek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 09:06

JE TEDA PRAVDA, ŽE NECRONOMICON NENÍ VYLOŽENĚ SATANISTICKÁ KNIHA, ALE SOU TAM I SPOLEHLIVÝ KNIHY O MAGII
Obrázek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 09:19

mrtina píše:Katolíci (většina těch, se kterými jsem se setkal a to myslím i mladé) jsou hodně ovlivněni tím, kdo jim náboženství vykládá (farář, kněz, ....).
U nás máme poměrně mladé a rozumné kazatele.
Ale přesto ti mladí, pokud by si měli přečíst knihu, která vykládá náboženství jen trochu jiným způsobem nebo by je nutila k zamýšlení se, tak to prostě neudělají. Nevím, jestli se bojí, že by začali pochybovat.

Vzhledem k tomu je satanismus pro ně protipól toho, čemu věří. je to něco jako US námořní pěchota, kde jim od začátku služby něco nalívají do hlavy a vy se jich budete ptát na Al-Kaidu - co je na ní špatného.

Podle oficiálního výkladu církve je Satan padlý anděl, který byl za trest svržen na Zemi a dostal zde téměř neomezenou moc po omezenou dobu. Má předvést Bohu své managerské schopnosti. Bohužel to odnášíme my, ubozí pozemšťané.
Takže křesťané věří v Boha, satanisté zase v Satana.
Křesťané mají slíben věčný život po smrti, satanisté mají slíbenu moc za života a po smrti nic.

NO....skoro máš pravdu
satanistů existuje vícero...v tom je právě rozdíl oproti křesťanství
Křesťanství zakazuje pochybovat...satanismus ne
takže když se deseti satanistů zeptáš, co pro ně znamená satan, může se stát, že uslyšíš deset různých interpretací...

takový to nejstručnější a nejjednodušší rozdělení je tohle :

a) náboženský satanisti - berou Satana jako živoucí bytost
b) ortodoxní satanisti - oficiálně to nejsou vůbec satanisti, jsou to takový ty různý sekty, takový ty individua co ničej hřbitovy atd...ale média je k satanistům řadí
c) satanisti jen imagem - většinou mladý děcka, který se chtěj zvýraznit a chtěj bejt zajímavý, o satanismu nevěděj nic
d) satanisti, kteří touto formou protestujou proti křesťanství - tzv. antikřesťané
e) antimorální satanisté - podle LaVeyovy Satanské Bible - v Satana jako bytost nevěří, křesťanskou morálku považují za pokryteckou, slabošskou a škodlivou, věří v sílu člověka, nespoutaného žádnými omezeními a někteří v sílu přírody a pěti elementů

tak snad jsem vám to trochu osvětlil ;-)
Naposledy upravil linky dne 19 čer 2009 09:20, celkově upraveno 1
Obrázek

Moderátor

Příspěvekod mrtina » 19 čer 2009 09:19

linky píše:Já svojí vírou nikomu neublížil. Naproti tomu mi bylo ublíženo křesťanstvím. A je to jen kvůi víře.

Nebylo ti ublíženo křesťanstvím, ale vzájemnou neslučitelností a nekompatibilitou těchto "vír". A to jsou evangelíci (aspoň ti, se kterými jsem se setkal) ještě mnohem osvícenější a tolerantnější než katolíci.
Lidi se hádají a rozcházejí kvůli mnohem jednodušším věcem než je víra - stačí kuřák/nekuřák, pijan/abstinent...
Na začátku si oba říkáte, že jste tolerantní, ale časem se do konfliktu dostanete.
U náboženství je to komplikovanější, protože tam ji navíc ovlivňuje komunita.

Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 09:23

mrtina píše:
linky píše:Já svojí vírou nikomu neublížil. Naproti tomu mi bylo ublíženo křesťanstvím. A je to jen kvůi víře.

Nebylo ti ublíženo křesťanstvím, ale vzájemnou neslučitelností a nekompatibilitou těchto "vír". A to jsou evangelíci (aspoň ti, se kterými jsem se setkal) ještě mnohem osvícenější a tolerantnější než katolíci.
Lidi se hádají a rozcházejí kvůli mnohem jednodušším věcem než je víra - stačí kuřák/nekuřák, pijan/abstinent...
Na začátku si oba říkáte, že jste tolerantní, ale časem se do konfliktu dostanete.
U náboženství je to komplikovanější, protože tam ji navíc ovlivňuje komunita.

jo jenže já sem pro ní udělal všechno a nikdy sme ani nenarazili na žádnej problém skrz víru.prostě tuhle věc sme úplně vypustili a bylo nám spolu dobře. ale prostě ona začala mírně pochybovat a tak to řekla nějakýmu věřícímu kámošoj a probírala to s nim.takže to bylo jasný že se to celý podělá, jakmile jí ovlivnil nějakej takovej blbeček kterej mě vůbec nezná...nějakej takovej kterej zaslechne slovo Satan a může se poto strachy...
Obrázek

Knihovník

Příspěvekod linky » 19 čer 2009 13:27

Tak je to komplet v p*deli...skoncilo to...jeste nekdy udelam podobnou kravinu.... :( :( :( :( :( :( :( :(
Obrázek

Další

Zpět na Obecné diskuze